9 najlepších káblových telefónov

Mnohí z nás už dávno nepoužívajú drôtový telefón. Načo ho potrebujete, keď sú mobilné hovory také lacné?? V niektorých prípadoch je však telefón so šnúrou viac ako rovnocenný s telefónom so šnúrou. Po prvé, jeho číslo bude kratšie – v prípade potreby si ho môžu zapamätať vaši príbuzní a kolegovia. Po druhé, kancelárie a veľké organizácie sa bez takéhoto telefónu nezaobídu. Po tretie, pevná linka bude určite dostupná, ak sa váš mobilný telefón vybije. Stručne povedané, má zmysel oboznámiť sa s najlepšími telefónmi, ktoré sa pripájajú k mestskej sieti.

Hodnotenie najlepších káblových telefónov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších káblových telefónov1Paliha P-7508 760€
2Panasonic KX-TS25703 390€
3Panasonic KX-TS23652 351€
4REBELL Rus 283 200€
5Gigaset DA6102 253€
6Siemens Euroset 5020
7Panasonic KX-TS23561 690€
8Ritmix RT-5701 018€
9teXet TX-259910€

Paliha P-750

Hodnotenie: 4.9

Paliha P-750

Veľmi zaujímavá „rúrka“ ruskej výroby. Jeho plastové telo je natreté striebornou farbou. Väčšinu horného panela zaberajú tlačidlá. Sivé tlačidlá sa používajú na vytáčanie. Nad nimi sa nachádzajú ďalšie tlačidlá, už čiernej farby – slúžia na vyvolanie rôznych funkcií a na prechod na tú či onú položku v telefónnom zozname. Nachádzajú sa tu aj tlačidlá zodpovedné za prijatie a ukončenie hovoru.

Tento telefón sa od svojich lacnejších ekvivalentov odlišuje možnosťou nahrávať konverzáciu. A čo viac, môžete si ho prehrať na tej istej obrazovke – pomocou tlačidiel pre prehrávanie vpravo od displeja. A keď už hovoríme o obrazovke, nemôžete si nevšimnúť, že je nádherná! Všetky informácie sa zobrazujú oranžovými znakmi, zatiaľ čo pozadie je úplne čierne. Na potvrdenie alebo zrušenie sa používajú tlačidlá Odpovedať a Zrušiť – z dobrého dôvodu je tu zelená kontrolka a červený krížik.

Slúchadlo Talk sa pripája pomocou bežného krúteného kábla. Neexistuje žiadny bezdrôtový režim používania, čo pre telefón predstavuje určité obmedzenia – je to možnosť pre kanceláriu, doma chcete väčšie pohodlie.

Toto zariadenie obsahuje multifunkčný identifikátor volajúceho. Môžete tiež ľahko nahrať správu, ktorú potom môžete použiť ako záznamník. K dispozícii je aj kódovač pre paralelné telefóny s identifikátormi CID. Možnosť pripojenia zariadenia k počítaču môže byť užitočná. Možno ju budete potrebovať aj na rýchle doplnenie telefónneho zoznamu.

Zaujímavé je, že tento model je úplne postačujúci pre elektrickú energiu, ktorá je distribuovaná prostredníctvom analógových telefónnych liniek. Napájací adaptér nie je súčasťou balenia, jednoducho nie je potrebný! Ak sa vrátime k funkciám zariadenia, je potrebné upozorniť na prítomnosť funkcie „nočný pokoj“. Prepnutím do tohto režimu sa vypne zvukový signál. Spomínaný záznamník nie je taký jednoduchý, ako by sa mohlo zdať. Určité správy môžete priradiť k určitému číslu. A možno ho aktivovať na odpočúvanie priestorov, v ktorých je telefón nainštalovaný – je to potrebné na kontrolu, či do kancelárie neprenikla neoprávnená osoba. Stručne povedané, výrobca zaviedol akési diaľkové ovládanie.

Pravdepodobne jeden z najlepších káblových telefónov súčasnosti. Má najširší rozsah funkcií. Jeho telefónny zoznam môže obsahovať 500 čísel. Na druhej strane záznamník umožňuje nahrať až 120 minút reči volajúceho. Jediná nepríjemná vec je, že na synchronizáciu s počítačom potrebujete adaptér „Teleport-Palih“, ktorý sa predáva samostatne. A stojí to dosť veľa. Inak sa nie je na čo sťažovať.

Výhody

 • Vynikajúce zobrazenie;
 • Veľký počet tlačidiel;
 • Je možné zmeniť tón hlasu;
 • K dispozícii je kvalitný identifikátor volajúceho;
 • Inteligentný záznamník;
 • Prevádzka bez napájania je možná;
 • Široká funkčnosť;
 • Klávesnica je podsvietená;
 • Diaľkové ovládanie záznamníka je možné.

Nevýhody

 • Tvrdý reset vymaže celý obsah pamäte;
 • Na pripojenie k počítaču potrebujete drahý modul „Teleport“;
 • V niektorých prípadoch môže byť ešte potrebný napájací zdroj;
 • Cena sa môže zdať predražená.

anasonic KX-TS2570

Hodnotenie: 4.8

Panasonic KX-TS2570

Japonská spoločnosť Panasonic pred časom opustila trh so smartfónmi. Stále však vyrába telefóny so šnúrou. Dva z týchto modelov sa dokonca dostali do nášho rebríčka, tak dobré sú! Mnohí kupujúci budú spokojní najmä so zariadením s názvom Panasonic KX-TS2570. Toto zariadenie je k dispozícii v bielej alebo čiernej farbe. Všimnite si, že sa líši nielen farba tela, ale aj tlačidiel. Mimochodom, tu nie je len bežná numerická klávesnica. Okrem toho má prístroj sadu ďalších tlačidiel potrebných na pohyb v menu a vyvolanie rôznych funkcií.

Zariadenie má samozrejme automatický identifikátor čísla. Softvér si tiež dokáže zapamätať zadané čísla – posledných dvadsať z nich môžete rýchlo vybrať pomocou smerových tlačidiel. Treba povedať, že zobrazenie je tu čo najjednoduchšie. Zobrazuje iba tri riadky znakov. To však nebráni používaniu telefónneho zoznamu, ako aj rýchlemu rozpoznaniu dátumu a času.

Má funkciu záznamníka. Netreba dodávať, že nepotrebuje žiadne kazety – všetky správy a odpovede sú uložené vo vstavanej pamäti. Hlas volajúceho sa ozýva z reproduktora pod krytom. Túto funkciu je samozrejme možné vypnúť. Nič vám tiež nebráni kedykoľvek zdvihnúť slúchadlo a začať hovoriť. Mimochodom, slúchadlo je pripojené na kábel. Nie je to teda telefón DECT, takže jeho používanie v domácnosti sa zdá byť zbytočné. Zaujímavé je, že k zariadeniu môžete pripojiť ďalšiu náhlavnú súpravu – na to slúži príslušný konektor.

Tento telefón má mnoho ďalších funkcií, ktoré môžu byť užitočné napríklad pre sekretárku. Napríklad o automatickej voľbe je možné povedať. Alebo o programovateľnom tlačidle „Flash“. Jediná sťažnosť, ktorú mám, je nedostatok zmeny hlasu. Zdá sa nám však, že to potrebuje len minimum kupujúcich, preto sme tento bod ani nepridali do zoznamu nevýhod.

Je príjemné, že tlačidlá sú nielen na základňovej stanici, ale aj na slúchadle – nachádza sa tu ovládanie hlasitosti. Existuje možnosť zmeny hlasitosti hlasitého odposluchu, a to aj v širšom rozsahu.

Výhody

 • K dispozícii je port pre ďalšie vybavenie;
 • K dispozícii je konektor pre náhlavnú súpravu;
 • Nie príliš drahé;
 • Jedným tlačidlom je možné vytočiť tri čísla;
 • K dispozícii je funkcia „Flash“;
 • Samostatné nastavenie hlasitosti pre reproduktor slúchadla a hlasitý odposluch;
 • K dispozícii je digitálny záznamník;
 • Pomerne široká škála funkcií telefónu.

Nevýhody

 • Pamäť telefónneho zoznamu je určená pre 50 čísel;
 • Nahráva sa maximálne 15 minút hlasu;
 • Žiadna synchronizácia s počítačom;
 • Displej môže pomerne rýchlo zlyhať (zjavná chyba);
 • Bez podsvietenia.

anasonic KX-TS2365

Hodnotenie: 4.7

Panasonic KX-TS2365

Tento predstaviteľ nášho hodnotenia sa od predchádzajúceho líši len niektorými zjednodušeniami. Navonok je takmer rovnaký ako šnúrový telefón. Je tiež k dispozícii v dvoch farbách. Tlačidlá a displej zariadenia tiež nemajú podsvietenie, čo niektorých kupujúcich najviac irituje. Nad numerickou klávesnicou sa nachádza blok s ďalšími tlačidlami. Na druhej strane bol displej zjednodušený na jednoriadkový displej. Môžete zabudnúť na akékoľvek ponuky, zobrazujú sa len základné informácie. Napríklad číslo volajúceho alebo aktuálny čas (dátum sa sem už nehodí).

Z dôvodu zníženia nákladov sa výrobca rozhodol čo najviac znížiť kapacitu pamäte. A ani si nepamätajte, že teraz je pamäť jednou z najlacnejších zložiek. Vývoj tohto káblového telefónu sa datuje do polovice roku 2000, keď bola situácia úplne iná. Japonský výrobca preto ušetril len malé množstvo miesta, vďaka čomu sa do telefónneho zoznamu zmestí len 30 čísel. Zaujímavé je, že 20 z nich sa dá vytočiť pomocou jediného tlačidla.

Našťastie niektoré funkcie tohto káblového telefónu neboli odstránené. Zariadenie má napríklad zrýchlené vytáčanie. K dispozícii je aj blokovanie hovorov. Nezmizli ani samostatné ovládače hlasitosti v reproduktore a slúchadle. Mimochodom, hlasitý odposluch funguje bez problémov a štandardne vydáva zvuk, keď osoba nechce zdvihnúť prijímač. Ak potrebujete kedykoľvek diskutovať o dôverných informáciách, môžete stlmiť mikrofón – urobíte to jednoduchým stlačením tlačidla. K dispozícii je aj konektor pre náhlavnú súpravu – môže byť užitočný v prípade, že telefón budú používať dve osoby.

Bohužiaľ, Panasonic KX-TS2365 sa nemôže pochváliť ničím iným zaujímavým. Nemôžete zavolať na číslo bez toho, aby ste zdvihli slúchadlo? V Slovenskom maloobchode pre tento model sa pýtať okolo 2500 Euro. Za tieto peniaze dostanete základné zariadenie, dokonca ani záznamník. Nemôžete ho pripojiť k jednotke – jednoducho neexistuje žiadny rozširujúci port. Stručne povedané, tento šnúrový telefón nebude vyhovovať každej kancelárii. Napriek tomu nie je vhodný ani na domáce použitie – bežný človek by chcel model DECT, aby nebol k základňovej stanici pripútaný krúteným káblom.

Výhody

 • Slušne implementované vytáčanie jedným tlačidlom;
 • Zabudovaný reproduktor;
 • Hlasitosť možno nastaviť v slúchadle aj v reproduktore;
 • Zavedené je zrýchlené vytáčanie;
 • Presmerovanie je možné;
 • Nízke náklady;
 • K dispozícii je pripojenie náhlavnej súpravy.

Nevýhody

 • Malá kapacita pamäte;
 • Bez podsvietenia;
 • Žiadny záznamník;
 • Displej je príliš malý.

REBELL Slovensko 28

Hodnotenie: 4.6

REBELL Slovensko 28

Tento zástupca nášho hodnotenia je k dispozícii až v ôsmich farbách (najbežnejšie sú štyri z nich). Predáva sa za približne 3 000 Euro. Za tie peniaze by som rád získal model so zabudovaným záznamníkom, ale to sa nestalo. Nie je možné pripojiť ani samostatné zariadenie tohto druhu – nie je k dispozícii port na pripojenie ďalšieho zariadenia. Navyše nemá konektor pre náhlavnú súpravu! To znamená, že vy dvaja môžete telefonovať len s hlasitým odposluchom, keď hlas partnera počujú aj ostatní okolo vás.

Tento telefón so šnúrou nebol navrhnutý včera, ale ani v polovici roku 2000. V tomto ohľade bola uvedená priemerná kapacita pamäte. Aby sme boli presní, telefónny zoznam môže obsahovať 100 čísel. A zariadenie ukladá rovnaký počet naposledy volaných čísel. Skrátka, mnohí zákazníci budú s týmito číslami pravdepodobne spokojní.

Tu môžete vytáčať aj bez toho, aby ste najprv zdvihli prijímač. Ani konverzácia na hlasitý odposluch nespôsobuje žiadne problémy. Mikrofón je možné kedykoľvek vypnúť – na tento účel slúži príslušné tlačidlo. K dispozícii je aj ovládanie hlasitosti. Samozrejmosťou je možnosť samostatného nastavenia hlasitosti na reproduktore a slúchadle.

Dobrý pocit z používania káblového telefónu je spôsobený displejom. Nie, je založený na znakoch a zobrazuje maximálne 9 znakov. Musíte však uznať, že všetky znaky sú dobre čitateľné, aj keď nemajú podsvietenie. Najdôležitejšie však je, aby displej nebol chybný, aby sa nezlyhal hneď po uplynutí záručnej doby.

Napájanie telefónu zo siete (220 V). A nezabudnite si pribaliť pár batérií – poskytujú záložné napájanie, vďaka nim sa všetky čísla uložia do pamäte aj v prípade výpadku prúdu.

Je zaujímavé, že miestny výrobca sa rozhodol vybaviť svoj výtvor atypickou funkčnosťou. Na displeji nájdete kalkulačku, časovač a stopky. A ak sa prvý z nich môže naozaj hodiť, potom o ostatných funkciách nemožno povedať, že.

REBELL Slovensko 28 má biele a čierne zoznamy. Druhý z nich by sa mal používať na pridávanie nežiaducich čísel. Napríklad tie, od ktorých dostávate spam. Kupujúci by mal byť spokojný aj s funkciou automatického vytáčania. V okamihu, keď sekretárka opustí svoj stôl, môžete aktivovať nočný režim, keď hovor prestane zvoniť.

Kúpa REBELL Russia 28 je pravdepodobne najlepším spôsobom, ako podporiť ruského výrobcu. Základná funkčnosť je najlepšia. Jediné, čo ľutujeme, je absencia záznamníka a niektorých ďalších funkcií. Musíte ich však hľadať v drahších káblových telefónoch, zatiaľ čo tento model patrí do cenovo výhodného segmentu.

Výhody

 • Automatická identifikácia volajúceho funguje dobre;
 • Telefónny zoznam má kapacitu 100 čísel;
 • K dispozícii je hlasitý odposluch;
 • Automatické vytáčanie je možné;
 • K dispozícii sú biele a čierne zoznamy;
 • K dispozícii sú niektoré ďalšie funkcie;
 • Nočný režim je aktivovaný;
 • Náklady nemožno označiť za vysoké;
 • Diaľkové ovládanie telefónu je možné.

Nevýhody

 • Bez podsvietenia;
 • Displej nebude vyhovovať každému;
 • Žiadny záznamník;
 • Rýchle posúvanie číslic na obrazovke.

Gigaset DA610

Hodnotenie: 4.5

Gigaset DA610

Mnohé šnúrové telefóny majú displej, na ktorom sa zobrazujú rôzne informácie. Problémom tejto obrazovky je, že je často veľmi nepohodlná. Preto má Gigaset DA610 inovatívny výklopný displej. Výsledkom je, že obrazovka je umiestnená v správnom uhle k používateľovi sediacemu pri stole.

Gigaset DA610 je k dispozícii v Slovenskách online obchodoch len za 2500 Euro. Zdá sa, že za svoje peniaze nedostanete veľa výkonu. Zariadenie je však v skutočnosti schopné prekvapiť. Nie, nie je tu záznamník. Telefón sa však môže pochváliť skvelou funkciou vypnutia mikrofónu – hneď ako stlačíte príslušné tlačidlo, volajúci namiesto bežného ticha počuje prednastavený tón.

Na vyššie uvedenom displeji sa zobrazuje číslo volajúceho, dátum, čas a trvanie hovoru. Informácie získate aj z telefónneho zoznamu s kapacitou 50 čísel na displeji. Navyše môžete zavolať až na 10 čísel pomocou rýchlej voľby. Displej je dvojriadkový. Telefónne číslo sa zobrazuje najväčším písmom, zatiaľ čo o niečo menšie písmo sa používa pre pomocné informácie umiestnené tesne nad.

Prichádzajúce hovory sprevádza konkrétna melódia. Celkovo ich je 10. Hlasitosť každej melódie možno nastaviť. Samozrejme, zvukové upozornenie môžete úplne vypnúť – potom bude hovor signalizovať len LED dióda. Dôležité kontakty, ktoré boli povýšené na VIP status, budú stále sprevádzané výzvou.

Šnúrový telefón ukladá posledných 50 vytočených a prijatých čísel. Ktorýkoľvek z nich možno vytočiť alebo pridať do telefónneho zoznamu. Má tiež možnosť blokovať odchádzajúce hovory na konkrétne čísla.

Telefón Gigaset DA610 je vybavený vysokokvalitným hlasitým odposluchom. To znamená, že môžete hovoriť s osobou, s ktorou hovoríte, aj cez hlasitý odposluch. Tento telefón môžete pripojiť aj k súkromnej kancelárskej telefónnej sieti. Zaujímavé je, že zariadenie môže fungovať bez dodatočného napájania. Výrobca tiež tvrdí, že je kompatibilný s načúvacími prístrojmi. Funkcia uzamknutia klávesnice vyzerá neočakávane. V kancelárskom prostredí by nemala byť potrebná, ale doma sa táto funkcia určite bude hodiť – bude plniť úlohu ochrany detí.

Na čo sa môže sťažovať osoba, ktorá si kúpila tento telefón? Hlavnou nevýhodou je absencia ovládania hlasitosti hlasu volajúceho. Niektorých môže sklamať absencia presmerovania hovorov. Ešte nepríjemnejšie je, že telefónny zoznam nie je k dispozícii v cyrilike. Potom si okamžite uvedomíte, že načúvacie prístroje nenavrhli Rusi.

Výhody

 • Nízke náklady;
 • Napájanie z telefónnej linky;
 • Displej je dvojriadkový;
 • Dobre fungujúci reproduktor;
 • Slušná kapacita pamäte;
 • Zavedená je voľba desiatich čísel jedným tlačidlom;
 • Niektoré kontakty môžu byť uprednostnené;
 • Zámok klávesnice je implementovaný.

Nevýhody

 • Nastavenie podľa kódu, nemožno vykonať bez pokynov;
 • Neexistuje záznamník;
 • Hlas volajúceho nie je možné regulovať;
 • Nemožno ho zavesiť na stenu;
 • Bez podsvietenia;
 • Žiadna podpora cyriliky.

Siemens Euroset 5020

Hodnotenie: 4.5

Siemens Euroset 5020

Mnohí obyvatelia našej krajiny si s láskou spomínajú na mobilné telefóny Siemens. Nie každý si však pamätá, že nemecká spoločnosť vyrábala aj drôtové telefóny. Navyše je stále vo výrobe! Zariadenie Euroset 5020 si môžete bez problémov zakúpiť v predajni, ktorá takéto zariadenia predáva práve teraz. To však zďaleka nie je najnovší model. Je teda možné, že ho nenájdete – v čase písania tohto článku boli v predaji zvyšky zo zásob.

Aj tu sa nachádza uhlový prístroj s displejom. Je jednofarebný a dvojriadkový. Jeho veľkosť je 14×74 mm. Predpokladá sa, že to úplne stačí na zistenie všetkých užitočných informácií. Číslo volajúceho sa tradične píše najväčším písmom. Nad ním sa nachádza pomocný riadok, ktorý obsahuje symboly označujúce jednu alebo druhú zo spustených funkcií.

Bohužiaľ, nemôžeme povedať, že by telefón ponúkal množstvo funkcií. Napríklad nie je k dispozícii digitálny záznamník. Samozrejme, nie je možné ho pripojiť ani ako samostatné zariadenie. V pamäti je však určitý priestor, v ktorom sú uložené čísla posledných 50 volaní. Používateľ môže tiež opätovne vytočiť posledných päť volaných čísel, čo je tiež dobrý výsledok. Telefónny zoznam má kapacitu 20 čísel. A v neposlednom rade je možné každú z nich priradiť k rýchlej voľbe! Stručne povedané, niektorým sekretárkam sa tieto funkcie budú páčiť!

Inak je tento telefón s káblom sotva prekvapujúci. Môže pracovať v pulznom a tónovom režime. Na jeho spodnej strane sú gumové podložky, vďaka ktorým sa zariadenie nešmýka ani na úplne hladkom stole. Telefón má tiež zabudované hodiny, ktoré sa vo chvíľach pokoja zobrazujú na vyššie uvedenom displeji.

Výrobca samozrejme nezabudol ani na hlasitý odposluch. Jeho hlasitosť sa dá ľahko nastaviť. Mikrofón môžete kedykoľvek vypnúť, napríklad ak chcete diskutovať o dôverných informáciách s manažérom. Pokiaľ ide o volanie zo slúchadla, je realizované čo najjednoduchšie. Treba však poznamenať, že aj v tomto prípade je k dispozícii ovládanie hlasitosti. Mimochodom, krútený kábel sa dá odpojiť od slúchadla. Táto funkcia bude užitočná v prípade, že je vodič poškodený, a preto je potrebné ho vymeniť.

Tento šnúrový telefón dokáže zobraziť čas aktuálneho hovoru. Táto funkcia by však mala byť k dispozícii všetkým zástupcom nášho hodnotenia. Je potrebné poznamenať, že zariadenie vyžaduje pre plnú funkčnosť napájanie 220 V. Dodáva sa príslušný sieťový adaptér.

Výhody

 • Príručka v Slovenskom jazyku je súčasťou balenia telefónu;
 • Displej je dobre naklonený smerom k používateľovi;
 • Hlasitosť hlasitého odposluchu a reproduktora v slúchadle sa reguluje samostatne;
 • Zariadenie si pamätá posledných 50 uskutočnených hovorov;
 • Medzimestské hovory sú blokované.

Nevýhody

 • Nemožno ho zavesiť na stenu;
 • Neexistuje záznamník;
 • Nie je to najobjemnejší telefónny zoznam;
 • Nemá žiadne podsvietenie;
 • Žiadne automatické vytáčanie a niektoré ďalšie užitočné funkcie.

anasonic KX-TS2356

Hodnotenie: 4.4

Panasonic KX-TS2356

Ďalší šnúrový telefón od japonskej spoločnosti Panasonic v našom hodnotení. Model s názvom KX-TS2356 je najkompaktnejší. Možno ho tiež považovať za jeden z najjednoduchších. Neexistuje záznamník. Žiadne podsvietenie. Počet kľúčov je pritom minimálny. Je príjemné, že je k dispozícii aspoň plný 16-miestny displej. Väčšinu času zobrazuje hodiny. Ak vám niekto volá (alebo ste niekoho vytočili), zobrazí sa telefónne číslo. Displej a špeciálne tlačidlá v pravom dolnom rohu umožňujú zistiť obsah telefónneho zoznamu.

Možno práve Panasonic KX-TS2356 má ideálny telefónny zoznam! Skutočnosť, že je rusifikovaná – môžete ľahko zadávať mená kontaktov v cyrilike. Potešujúca je aj veľkosť tohto telefónneho zoznamu – môžete doň vložiť 50 čísel. Krása!

Pokiaľ ide o denník prichádzajúcich hovorov, aj ten obsahuje 50 záznamov. Volanie na posledné uložené číslo trvá niekoľko sekúnd. Hovoriť môžete len cez slúchadlo. Bohužiaľ, v záujme zníženia veľkosti a nákladov sa výrobca rozhodol zbaviť tzv. reproduktora. Chýbajúci hlasitý odposluch vás presvedčí, že ide skôr o domáci telefón než o kancelársky. Dôkazom toho je možnosť upevnenia na stenu.

Je zaujímavé, že zariadenie má svetelný indikátor hovoru. To je dobrá správa pre tých, ktorí z času na čas radšej vypnú zvonenie. Mimochodom, hlasitosť sa dá nielen vypnúť, ale aj nastaviť (k dispozícii sú 3 úrovne). Zariadenie má tiež programovateľné tlačidlo „Flash“, ktoré sa v telefónoch s cenovkou nenachádza často.

Späť do pamäte. Ukladá aj posledných 20 volaných čísel. Ak sa pozorne pozriete na kryt zariadenia, nájdete špeciálnu zásuvku. Je to port pre ďalšie telefónne zariadenia. To je už skutočné prekvapenie! Takýto port pri kúpe káblového telefónu za 1500 – 2000 Euro neočakávate. Táto zásuvka však môže byť potrebná niekde v kancelárii. Priemerný používateľ nie je užitočný a už sme zistili, že táto jednotka je určená hlavne na domácu inštaláciu.

Toto zariadenie má číselníkový visiaci zámok. Možno to nazvať ochranou pred deťmi – práve ony zvyčajne vytáčajú číslo celkom náhodne, len tak pre zábavu. Poteší vás aj funkcia stlmenia zvuku. Aj keď si opäť nie som istý, či by sa to hodilo aj v prípade, že by sa telefón používal doma.

Stručne povedané, je to veľmi dobrý šnúrový telefón. Ale na domáce použitie sa zdá, že hromada funkcií je príliš veľká. Naopak, v kancelárii je lepšie nainštalovať funkčnejšie zariadenie.

Výhody

 • K dispozícii je port pre ďalšie telefónne zariadenia;
 • K dispozícii je objemný telefónny zoznam;
 • Vysokokvalitný 16-miestny LCD displej;
 • Pamäť pre veľký počet prichádzajúcich a odchádzajúcich čísel;
 • K dispozícii je tlačidlo „Flash“;
 • Mikrofón je možné stlmiť;
 • Je tu svetelná signalizácia;
 • ID volajúceho funguje bez väčších problémov;
 • Nízke náklady;
 • K dispozícii je zámok voliča;
 • Možno ho namontovať na stenu.

Nevýhody

 • Žiadny hlasitý odposluch;
 • Žiadny záznamník;
 • Bez podsvietenia;
 • Žiadne tlačidlá rýchlej voľby;
 • Posúva sa na rovnom povrchu;
 • Tlačidlá sa pomerne rýchlo opotrebujú.

Ritmix RT-570

Hodnotenie: 4.3

Ritmix RT-570

Náš rebríček sa tradične uzatvára podľa najlacnejších zariadení. Pre Ritmix RT-570 v Slovenskách obchodoch sa pýtajú asi 1000-1500 Euro. Už to naznačuje, že nemôžete očakávať veľa funkcií. To je však len jeden z problémov. Druhá je vo vzhľade. Nie je jasné, ako sa výrobcovi tento dizajn páčil! Zariadenie má príliš veľké tlačidlá sivej farby. Čoskoro si však uvedomíte, prečo sú kľúče také veľké. Účel tohto telefónu naznačuje červené tlačidlo SOS. Áno, je to prirodzený telefón pre babičky! Očakáva sa, že bude inštalovaný v bytoch starších ľudí, ktorí môžu nečakane potrebovať pomoc, a.

Napriek účelu zariadenia nie je v niektorých ohľadoch horší ako kancelárske analógy. Používa napríklad pekný segmentový displej. Čísla na ňom sú jasne viditeľné, aj keď sa na obrazovku musíte pozerať pod veľmi ostrým uhlom. Na displeji sa zobrazuje nielen číslo, z ktorého voláte, ale aj dátum a čas – sú zobrazené v hornom riadku.

Telefón má určitý priestor v pamäti. Môžete napríklad rýchlo vyvolať zobrazenie posledných piatich volaných čísel. Pokiaľ ide o prichádzajúce hovory, zariadenie si pamätá až 38 čísel! Ale plnohodnotný telefónny zoznam, bohužiaľ, nie. Výrobca sa zrejme rozhodol, že sa nebude obťažovať funkciou zadávania textu. Samozrejme, nie je tu žiadny záznamník. Presmerovanie hovorov a ďalšie kancelárske funkcie sú úplne vylúčené.

Napriek svojej nízkej cene sa zariadenie Ritmix RT-570 môže pochváliť hlasitým odposluchom. Pripomeňme si, že ide o názov reproduktora, ktorý poskytuje hlasitý odposluch. Všimnite si, že mikrofón nie je možné vypnúť – jednoducho nie je k dispozícii príslušné tlačidlo. Možnosť nastavenia hlasitosti hlasu druhej strany je však prítomná. Je to dôležité, najmä ak bude telefón so šnúrou používať starší človek!

Táto jednotka nepotrebuje napájanie zo siete. Určite však budete potrebovať batérie, bez nich nebudú displej a pamäť funkčné.

Výhody

 • Vytáčanie sa vykonáva bez zdvíhania slúchadla;
 • Existuje číslo ochrany pred náhodným vymazaním;
 • Je tu tlačidlo na privolanie záchrannej služby;
 • Displej je celkom dobrý;
 • K dispozícii sú budík a hodiny;
 • Hlasitosť hlasu volajúceho je nastaviteľná;
 • Pamäť pojme 38 čísel prichádzajúcich hovorov;
 • Cena je veľmi nízka;
 • K dispozícii je hlasitý odposluch;
 • Nevyžaduje napájanie 220 V.

Nevýhody

 • Neexistuje záznamník;
 • Neexistuje žiadny telefónny zoznam;
 • Drôt sa zdá byť príliš krátky;
 • Bez podsvietenia;
 • Nie je k dispozícii možnosť vypnutia mikrofónu;
 • Funkcionalita nie je veľmi široká.

teXet TX-259

Hodnotenie: 4.2

teXet TX-259

Značka teXet, ktorú poznáme z lacných smartfónov, elektronických kníh a niektorých ďalších zariadení. Pod touto značkou sú k dispozícii aj drôtové telefóny. Jeden z nich sa dostal do nášho hodnotenia. TeXet TX-259 ho dopĺňa, takže môžete odhadnúť jeho hlavnú výhodu: veľmi nízke náklady. Cena zariadenia nepresiahne tisíc Euro. V tomto prípade získate celkom slušné zariadenie, ktoré má mnoho užitočných funkcií. Má dokonca aj segmentový displej, hoci v tme je sotva viditeľný! Môžete však aktivovať jeho podsvietenie v noci – prekvapivo jednoduchá funkcia, ktorá sa nenachádza v oveľa drahších káblových telefónoch. Mnohí kupujúci určite ocenia skutočnosť, že obrazovka má tri riadky. Najväčšie písmo má tradične telefónne číslo. Menšie písmo poskytuje všetky druhy vlastných informácií – až po údaj zabudovaného teplomera.

Displej však nie je jedinou dobrou vlastnosťou tohto káblového telefónu. Telefón má veľmi pekný dizajn. Na jeho tele nájdete otvory pre reproduktory. Táto skutočnosť naznačuje prítomnosť hlasitého odposluchu. Dodáva sa aj s určitým pamäťovým priestorom. Telefón si pamätá posledných 35 volaných čísel. Posledných 9 z nich sa dá ľahko vytočiť automaticky. Ale tu nie je žiadny telefónny zoznam. Zdá sa, že výrobca sa rozhodol ušetriť peniaze na tomto.

Čo vás ešte môže potešiť pri tomto telefóne so šnúrou? Možno samostatné tlačidlo SOS, ktorého stlačením môžete zavolať záchrannú službu. Nie je natretý na červeno, ale to je najlepšie – pokazilo by to vzhľad telefónu. Na tele tlačidla opakovania a automatickej voľby nájdete aj. Áno, je tu funkcia automatického vytáčania, ktorá nie je prítomná u mnohých konkurentov, a to aj pri trochu vyššej cene!

Pokiaľ ide o nastavenie hlasitosti zvonenia (na výber je päť melódií), používateľ má k dispozícii len dve úrovne. Hlasitosť hlasu druhej strany nemôžete vôbec zmeniť, čo je nešťastné. Ale inak by to nebol lacný telefón s káblom, ale skutočné zlato!

Výhody

 • K dispozícii je automatické vytáčanie;
 • Má tlačidlo SOS;
 • Pekný dizajn;
 • Veľký podsvietený displej;
 • Je tu teplomer;
 • Stabilná identifikácia volajúceho;
 • K dispozícii je hlasitý odposluch;
 • Veľmi nízke náklady.

Nevýhody

 • Žiadny záznamník;
 • Ovládanie hlasitosti nie je príliš premyslené;
 • Neexistuje žiadny telefónny zoznam;
 • Mikrofón sa nedá vypnúť.

Záver

Toto je zoznam najlepších káblových telefónov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Všimnite si, že v posledných rokoch už nie je po takýchto zariadeniach veľký dopyt, a preto ich výrobcovia začali vážne šetriť. Existuje aj technologický strop – najpokročilejšie modely získali maximálnu funkčnosť, používatelia jednoducho nepotrebujú viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Comments: 1
 1. Viktor

  Ktorý z týchto najlepších káblových telefónov by ste odporučili a prečo?

  Odpovedať
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: