10 najzaujímavejších pamiatok v Chabarovsku

Chabarovsk stojí za návštevu, pretože je jedným z hlavných moderných miest ruského Ďalekého východu. Do roku 2018 bolo považované za hlavné mesto regiónu. Založené v roku 1880. Od Moskvy je vzdialená 8000 km. Mesto je obklopené krásnou tajgou, pohoriami a riekami. Cesta loďou do Číny trvá 1 hodinu, takže obyvatelia často navštevujú najbližšie mesto Fuyuan. Meria sa životný rytmus obyvateľov, pričom východné kroky. Chabarovsk má mnoho atrakcií zahrnutých v turistických trasách.

Ako si vybrať turistickú destináciu v Chabarovsku?

Ruskí občania Chabarovsk spoznali dávno predtým, ako ho navštívili; na päťtisíceurovej bankovke je socha veľkého hrdinu Chabarovska Nikolaja Lomonosova.. Most spájajúci dva brehy rieky Amur a mesto Muravjov-Amurskij. Návštevníci sa najlepšie orientujú podľa svojich záujmov, preferencií, času stráveného v meste a cieľov cesty. Chabarovsk je mladé mesto, ale môže sa pochváliť originálnou architektúrou, pamiatkami. Nedávne hlavné mesto Ďalekého východu je považované za kultúrne najvyspelejšie mesto v regióne. Turisti môžu navštíviť múzeá, divadlá.

Chabarovské kostoly nie sú o nič menej nádherné ako tie v Bratislave, Novosibirsku alebo inde. Všetky sú vzorne udržiavané a nachádzajú sa v nich mnohé uctievané svätyne. Mladí návštevníci mesta sa na svojej ceste nebudú nudiť. Je tu veľa možností, ako ich zabaviť – divadlo, parky, zábavné atrakcie, akvárium, cirkus. Navštíviť takéto zaujímavé a krásne mesto sa oplatí. Naši odborníci zostavili zoznam najzaujímavejších pamiatok, aby pomohli turistom pohybovať sa po Chabarovsku.

Hodnotenie najzaujímavejších pamiatok v Chabarovsku

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Hodnotenie najzaujímavejších pamiatok v Chabarovsku1Pamätník N.. Muravyov-Amursky5.0
2Amurský útes4.9
3Stéla „Vojenské mesto slávy4.8
4Most cez rieku Amur4.7
5Pomník Jerofeja Chabarova4.6
6Platinum Arena4.5
7Námestie Immanuela Kanta. .. Lenin4.4
8Chabarovské regionálne múzeum pomenované po N. Chabarovsku.. Grodekov4.3
9Regionálne hudobné divadlo4.2
10Múzeum akvária s amurskými rybami4.1

Hodnotenie najzaujímavejších pamiatok v Chabarovsku

Pamätník N.. Muravyov-Amursky

Hodnotenie pohľad (Chabarovsk): 5.0

Pomník N.N. Muravjova-Amurského

Považuje sa za najnavštevovanejšie miesto v meste. Nachádza sa na Ševčenkovej ulici, Ševčenkova 15 v Kyjeve. Ševčenko,15. Založená na počesť generálneho guvernéra Nikolaja Muravjova, ktorý sa významne zaslúžil o rozvoj regiónu. Po úspešnom riadení provincie ho ľudia prezývali „Amurský“. Posledné roky života strávil v Paríži. V roku 1881 vyhlásil Alexander III. súťaž na stavbu pamätníka. Víťazom je projekt Opekushin. Pamätník bol odhalený na slávnostnej ceremónii za účasti cára Mikuláša II.

Pamätník inštalovaný na vrchole útesu. Podľa recenzií turistov smeruje pohľad Nikolaja Muravjova-Amurského do Číny. Pomník je obklopený 4 bronzovými tabuľami a jedna je umiestnená na schodoch. Sú na nich napísané mená vojenských a civilných osôb, ktoré sa aktívne zúčastnili na pripojení sa k Priamorí. V roku 1925 sa DalRevCom rozhodol nahradiť pamätník podstavcom Lenina, pretože ho považoval za nevhodný na historické a kultúrne využitie. V roku 1983 nahradila Lenina stéla „Lady“, ktorá stála 9 rokov. Pamätník bol obnovený a vrátil sa na svoje miesto.

Výhody

 • symbolizuje silu a moc v osobe ruského generálneho guvernéra;
 • je tvárou mesta;
 • Krásne sa týči na slávnej skale;
 • Obrázok pamätníka je na prednej strane 5000 bankoviek.

Nevýhody

 • Za daždivého počasia a po ňom je v okolí pamiatky veľa kaluží, ktoré kazia turistom prechádzku.

Amurský útes

Hodnotenie pamiatok (Chabarovsk): 4.9

Amurský útes

Občanmi najviac uctievané miesto v meste, ktoré nemohlo zostať bez povšimnutia našich odborníkov. Nachádza sa na útese Ulitsa Amursky. Ulica Ševčenka 15. Kamenný útes – jeden zo symbolov Chabarovska. Na tomto mieste v roku 1858 veliteľ práporu Ya.. Djačenko založil tábor, čím vzniklo nové mesto. Na vrchole útesu sa nachádza žulová vyhliadková plošina. Útes pôsobí večer vďaka špeciálnemu osvetleniu vzdušne a slávnostne.

Turisti si všímajú krásny panoramatický výhľad, ktorý radi využívajú na krásne fotografie. Na vrchole útesu stojí štylizovaná budova so stĺpmi. Nachádzajú sa v ňom výstavné haly. Najromantickejšie vyznania lásky a vernosti sa odohrávajú na útese. Novomanželia ho vždy navštívia v deň svojej svadby a urobia si spomienkové fotografie.

Výhody

 • obľúbenou destináciou miestnych obyvateľov aj turistov;
 • symbol mesta;
 • krásny panoramatický výhľad;
 • najlepšie miesto pre milencov.

nevýhody

 • obrubníky, dlažobné kocky potrebujú opravu;
 • Rastliny v parku sa už dlho neobnovujú, čo prispieva k celkovému nedostatku údržby.

Stéla „Mesto vojenskej slávy

Hodnotenie lokality (Chabarovsk): 4.8

Stéla

S výškou 16,5 metra je najvyššou stavbou svojho druhu. Odborníci ho považujú za hodný hodnotenia zaujímavých pamiatok. Nachádza sa na námestí Military Glory Square. nachádzajúce sa v dopravnej dostupnosti. Titul bol udelený v roku 2012 a pamätník bol odhalený v roku 2015. Korunovaný dvojhlavým orlom z bronzu, ktorý bol vyrobený v Petrohrade. Vedľa pamätníka bolo vybudované námestie s rovnakým názvom.

Turisti komentujú majestátny vzhľad stély. Zdôrazňuje to 12 basreliéfov na pylónoch. Ilustrujú vojnové momenty hrdinstva obyvateľov mesta. Rozloha okolitého námestia je 1,6 hektára. Tradíciou v meste sa stali oslavy na námestí s ohňostrojom.

Výhody

 • najvyššia stéla z podobných v iných mestách;
 • Výhodná dopravná dostupnosť
 • Veľký štvorec;
 • centrum osláv.

Nevýhody

 • Účel pamiatky je ťažké pochopiť bez sprievodcu.

Most cez rieku Amur

Hodnotenie lokality (Chabarovsk): 4.7

Most cez rieku Amur

Najdlhší most v čase jeho výstavby, čo bolo dôvodom jeho zaradenia do hodnotenia zaujímavých pamiatok Chabarovska. Spája dva brehy rieky Amur pri železničnom nástupišti Telmana. Prví stavitelia nazvali most „amurským zázrakom“. Stala sa dôležitou súčasťou Transsibírskej magistrály. Otvorenie začiatkom októbra 1916. Projekt viedol L.. Stéla bola ocenená zlatou medailou na Svetovej výstave v Paríži v roku 1900, za ktorú bola udelená. Dĺžka mosta 2 500 metrov.

Turisti môžu obdivovať asketické preklady dvojstupňovej konštrukcie z výletnej lode, ktorej trasa vedie k mostu a späť. V priebehu storočí bol rekonštruovaný. Jeho zvláštnosťou je, že všetky práce sa vykonávali bez uzavretia dopravy. V meste otvorili Múzeum Amurského mosta, ktoré vystavuje jeho jednu podobu po demontáži.

Výhody

 • najdlhšie v čase uvedenia do prevádzky;
 • Dôležitá súčasť Transsibírskej magistrály;
 • obnovenie sa uskutočnilo bez zastavenia dopravy;

Nevýhody

 • V súčasnosti je most nedostatočne priechodný.

Pomník Jerofeja Chabarova

Hodnotenie pamiatky (Chabarovsk): 4.6

Pomník Jerofeja Chabarova

Prvá slávna dominanta mesta, ktorá víta návštevníkov na Station Square. Založené na počesť slávneho obchodníka a atamana Jerofeja Chabarova, ktorý je považovaný za priekopníka Chabarovského kraja. Výška pamätníka je 11,5 metra. otvorený v roku 1958. Pohľad atamana vyžaruje pripravenosť na pochod, na nové dobývanie. Jednou rukou drží zvitok, z ktorého boli urobené záznamy. Druhý si zapína kožuch, ktorý mu skĺzol z ramien.

Turisti v komentároch vyjadrujú svoj obdiv k veľkej a majestátnej soche inštalovanej pri vstupe na nástupište. Hostia mesta vnímajú Chabarovov obraz ako symbol odvahy a veľkosti ruského národa. Každý návštevník ho nazýva dominantou Chabarovska. Atamanov vzhľad je fantáziou sochára, pretože sa nezachovali žiadne autentické portréty a obraz bol zrekonštruovaný podľa opisu.

Výhody

 • „vizitka“ mesta;
 • rozsiahly projekt;
 • Prvá turistická atrakcia.

Nedostatky

 • Vzhľad sochy je hrozivý, nevtieravý;
 • Je potrebná renovácia okolia.

Arena Platinum

Hodnotenie pamiatok (Chabarovsk): 4.5

Platinum Arena

Priestranná a krásna budova v mestskom štýle je v hodnotení našich odborníkov na jednom z popredných miest. Nachádza sa na ulici Chabarovský prospekt. Ulica Dikopolceva, 12. Výstavba bola plánovaná už od konca 20. storočia, ale finančné prostriedky boli pridelené oveľa neskôr. Otvorené v roku 2003. Toto miesto je súčasťou prehliadok ako jedna z najzaujímavejších mestských stavieb súčasnosti.

Na stavbu konštrukcie sa použil betón a sklo. Určené pre návštevníkov 7100. S takouto kapacitou vyzerá kompaktne a nie ťažkopádne. Turisti si všímajú harmóniu masívnej stavby s okolitými uličkami a fontánami. Štadión slúži na domáce tréningy hokejového tímu Amur. V budove sa konajú masové zábavné podujatia a koncerty domácich a zahraničných hviezd.

Výhody

 • atraktívny vzhľad;
 • harmonicky zapadá do architektonického súboru štvrte;
 • Prístupné pre osoby so zdravotným postihnutím;
 • je výcvikovým priestorom pre Amur;
 • Považuje sa za miesto konania verejných podujatí.

Nevýhody

 • Nedostatok parkovacích miest;
 • časté prerušenie prevádzky fontán.

Námestie Imáma Chabarovského. .. Leninov pamätník

Hodnotenie pamiatok (Chabarovsk): 4.4

Námestie Lenina Námestie Lenina

Ohromuje svojou veľkosťou – dĺžka 195 metrov a šírka 170 metrov. Obľúbené medzi najzaujímavejšími miestami. Bolo založené v roku 1864 a je považované za hlavné námestie mesta. Známa fontána so žulovou miskou v strede. Na námestí sa konajú kultúrne a zábavné podujatia a inštaluje sa hlavný vianočný strom. V pracovných dňoch je tu veľa občanov a hostí.

Námestie je svedkom významných udalostí v krajine – manifestácie občanov v roku 1917, Pochodu víťazstva v roku 1945, prejavu J.. Gagarinova ulica v roku 1962. Turisti si vo svojich recenziách všímajú jeho vzhľad – je obklopený budovami regionálnej vlády, Akadémie štátnej služby na Ďalekom východe, hotela Tsentralnaya a bánk. Teraz sa priestor zmodernizoval logickým a jemným spôsobom bez narušenia vizuálnej integrity. Pridané elektronické panely, prístup na internet, kaviareň.

Výhody

 • Svojou veľkosťou sa radí na druhé miesto za Červené námestie;
 • Ústredný bod podujatí v meste;
 • sa nachádza najlepšia mestská fontána v meste;
 • pýcha obyvateľov Chabarovska a obľúbené miesto na prechádzky.

Nevýhody

 • Chodník je v zime veľmi klzký;
 • Žiadne pohodlné parkovanie.

Chabarovské regionálne múzeum.. Grodekova

Hodnotenie pamiatky (Chabarovsk): 4.3

N.I. Grodekov Múzeum Chabarovského kraja

Známa pre vzácne artefakty nájdené archeológmi, pre ktoré si zaslúži pozornosť našich odborníkov. Otvorená bola 19. apríla 1894. Od roku 1902 nesie meno generálneho gubernátora N. Lomonosova.. Krajské hudobné divadlo Grodekov, do ktorého rozvoja osobne investoval a dlhé roky pracoval na jeho expozíciách. Moderné múzeum sa nachádza na ulici Sadovaja v Chabarovsku. Ulica Ševčenka 11.

Občania a návštevníci vo svojich recenziách poukazujú na klenot múzea – panorámu „Bitka pri Volochajevovi“. Zobrazuje dôležitú udalosť občianskej vojny – druhý útok na vrch Ijún-Korán 12. februára 1922. Zlatá maska meria 43 metrov na dĺžku a 6 metrov na výšku. Pôsobí na návštevníkov počtom exponátov múzea – k dnešnému dňu ich je 430. Návštevníci sa zoznámia s históriou života obyvateľov mesta a zúčastnia sa na majstrovských kurzoch.

Výhody

 • moderné múzeum so storočnou históriou;
 • dostupnosť jednej z 5 panorám v krajine – „Bitka pri Volochaeve“;
 • Veľký počet exponátov;
 • Cenovo dostupné vstupenky;
 • umiestnenie;
 • dopravná dostupnosť.

Nevýhody

 • Chýbajúce pohodlné a priestranné parkovisko;
 • Fotografie sú k dispozícii za poplatok;
 • veľká oblasť – jednodňová návšteva nestačí.

Regionálne hudobné divadlo

Hodnotenie pamiatok (Chabarovsk): 4.2

Provinčné hudobné divadlo

Rozmanitý a bohatý repertoár tohto takmer 100-ročného divadla si zaslúži pochvalu našich odborníkov. Divadlo sa nachádza na ulici Prokofievskogo. . Marks Street, 64. Návštevníci mesta, milovníci operety, by si ho nemali nechať ujsť. Hrá pre každý vkus od klasiky po modernú hudbu. Všetky predstavenia sú pestré, vypredané a dvakrát získali Zlatú masku. Na pódiu sa predstavia nielen miestni umelci, ale aj hostia.

Recenzie návštevníkov sú plné vďaky a obdivu k divadelnému súboru. Budova je relatívne izolovaná, čo ju chráni pred zbytočným hlukom a rozruchom. Vo vnútri divadla sa dá ľahko orientovať. v hale sú nainštalované moderné kreslá a koberce. Kulisy sú vždy dobre urobené a kostýmy hercov sú pestré a upravené.

Zásluhy

 • kvalitné a zaujímavé výkony;
 • je miestom, kde vystupujú známi komici a speváci;
 • Cenovo dostupné ceny pre miestnu produkciu;
 • vzdialené od ruchu mesta;
 • dostatok parkovacích miest.

Nedostatky

 • nejednoznačný štýl vonkajšieho dizajnu;
 • vysoké operadlá sedadiel v sále sťažujú deťom sledovanie predstavení.

Múzeum rybieho akvária Amur

Hodnotenie pamiatky (Chabarovsk): 4.1

Múzeum akvária

V múzeu je vystavených 100 druhov živých rýb z rieky Amur, ktoré zaujali našich odborníkov a viedli k zaradeniu múzea do zoznamu zaujímavých pamiatok. Nachádza sa na adrese 13 Amursky Boulevard. Otvorené v roku 2005. Riečne tvory zaujímavé pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Deti si užívajú pozorovanie kŕdľov slonov, kosatiek a leptobotov.

Hostia v recenziách zdieľajú dojmy z amurskej platesy, čierneho brehu, ktorý sa považuje za vzácnu rybu. Pozorovanie života kreviet, mušlí, rakov a korytnačiek. Pred múzeom sa nachádza pohodlné parkovisko. Vnútri – tri haly na rôznych úrovniach. Turisti si všímajú čistotu a údržbu akvárií. Osvetlené exponáty umocňujú tajomstvo vodného sveta.

Zaujímavosti

 • približne 100 druhov riečnych živočíchov;
 • pohodlné parkovisko;
 • dopravná dostupnosť;
 • Dobré podmienky pre zvieratá;
 • Informačné tabule pre každý druh;
 • prijateľné ceny.

Nedostatky

 • Nedostatok priestoru pre niektoré ryby kvôli malej ploche múzea.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: