9 najzaujímavejších pamiatok v Soči

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou by ste si mali nechať odborne poradiť.

Letoviská Soči poskytujú turistom možnosť vybrať si dovolenku podľa svojho rozpočtu a preferencií. V tomto meste je mnoho fascinujúcich atrakcií. Ide o architektonické, rekreačné, náboženské, prírodné a kultúrno-historické pamiatky.

Pripravili sme pre vás zoznam 8 zaujímavých miest, ktoré určite potešia každého na dovolenke v Soči. Predtým, ako sa vydáte na cestu na konkrétne miesto, je vhodné oboznámiť sa s jeho pravidlami, cenami, polohou a osobitosťami.

Hodnotenie najzaujímavejších pamiatok v Soči

Nomináciaumiestnenienázov výrobkuhodnotenie
Hodnotenie najzaujímavejších pamiatok v Soči1Olympijský park Soči5.0
2Katedrála svätého Michala Archanjela4.9
3Múzeum umenia v Soči4.8
4Dom múzea Stalinova dača4.7
5Arborétum Soči4.6
6Rozhľadňa (pohorie Akhun)4.5
7Čajová plantáž v Dagomys4.4
8Park Riviera4.3
9Vorontsovské jaskyne4.2

Olympijský park Soči

Hodnotenie: 5.0

Olympijský park

Na čele zoznamu je svetoznáme miesto, kde sa v roku 2014 konali olympijské hry. Na niekoľko týždňov sa stala srdcom Ruska. Dnes je jednou z najnavštevovanejších atrakcií v Soči. V parku sa nachádza množstvo atrakcií, múzeí a veľký futbalový štadión Fisht. Turisti môžu vidieť obrovskú osvetlenú fontánu, ktorá tancuje do rytmu hudby. Robotickí dinosauri sa usídlili uprostred Olympijského parku. Návštevníkov fascinujú múzeá automobilovej techniky a Leonarda da Vinciho.

Jedným z najpohodlnejších spôsobov, ako sa sem dostať, je vlak. Vlak zvyčajne premáva pozdĺž mora a ponúka nádherný výhľad. Zo Soči sa sem dostanete za 40 minút. Zo železničnej stanice môžete nastúpiť na autobus č. 125, ktorý odchádza každých 15 minút.

Katedrála sv. archanjela Michala

Hodnotenie atrakcií: 4.9

Katedrála svätého Michala Archanjela

Ďalším na zozname je najstarší chrám na severnom Kaukaze. Jeho kupola je viditeľná z morského pobrežia. Budova bola postavená v roku 1864 na pamiatku víťazstva po kaukazskej vojne. Z architektonického hľadiska je chrám klasický kríž so štyrmi stranami, ktorému dominuje bubon s úzkymi oknami. Jeho interiér je nádherne vymaľovaný zlatom. Zrekonštruovaná fasáda a všetky komunikácie.

Hlavnou pýchou katedrály je ikona archanjela Michala. Pred chrámom sa nachádza Kaplnka Panny Márie. Z jeho stĺpa vyvierajú kvapky svätenej vody. Je tu nedeľná škola a pravoslávna knižnica. Toto miesto musí navštíviť každý veriaci. Adresa: Moskvina 12, Soči. Dostanete sa sem autobusmi 103, 105, 120 a 125. Zastávka Cinema Stereo.

Múzeum umenia v Soči

Hodnotenie atrakcie: 4.8

Múzeum umenia v Soči

Jednou z najobľúbenejších kultúrnych atrakcií v Soči je Múzeum umenia, ktoré pozýva turistov obdivovať diela slávnych majstrov. Jeho činnosť spočíva v budovaní zbierok a organizovaní podujatí. Múzeum bolo oficiálne otvorené v roku 1988. Jeho rozloha je viac ako 2600 km². . Nachádzajú sa tu expozície starovekého umenia, vzácne vína a exempláre. Stalinova dača každoročne priláka 100 000 návštevníkov. Ponúka stále výstavy ruského umenia, grafiky a ostrých zbraní.

Toto miesto zaujme tých, ktorí sa zaujímajú o staré ruské ikony, obrazy a starožitné predmety do domácnosti. Exkurzie do múzea sú zábavné pre dospelých aj deti. Budova sa nachádza na adrese 51 Kurortny Avenue. Dostanete sa k nemu autobusmi 1, 3, 8, 17 a 23 zo zastávky v centre Soči. „Hotel Soči“.

Dom múzea Stalinova dača

Hodnotenie atrakcie: 4.7

Takmer každý, kto strávil dovolenku v Soči, navštívil súkromné sídlo vodcu, ktoré bolo postavené v roku 1937. Dnes je to múzeum, ktoré uchováva Stalinov nábytok, veci a majetky. Chata sa nachádza v Zelenom háji a je jedným z najnavštevovanejších miest, napriek kontroverzii okolo osobnosti politika. Toto miesto sa oplatí navštíviť tým, ktorí snívajú o tom, že sa ponoria do atmosféry Sovietskeho zväzu 30. rokov. Vo vnútri je celá zariadená v dreve, s koženou pohovkou a na stole vedúceho sú strieborné príbory, ktoré daroval čínsky vodca Čedong.

Stalinovu daču možno navštíviť len so sprievodcom. Veľmi malé deti nemusia mať záujem. Zamestnanci múzea dávajú veľký pozor na to, aby sa turisti ničoho nedotýkali ani s ničím nehýbali. Adresa: avenue. 120/1 Kurortny Lane. Dostanete sa tam verejnou dopravou smerom do centra mesta. Vystúp na zastávke Green Grove.

Arborétum Soči

Hodnotenie pohľadu: 4.6

Arborétum Soči

Arborétum vzniklo koncom 19. storočia. Je to jedna z hlavných atrakcií letoviska. Návštevníci obdivujú krásu krajiny a architektonických foriem, slnečné lúky a zelenú flóru, obklopené sochami, fontánami a nádržami. Podľa recenzií je tam vzduch prekvapivo svieži a plný vôní kvetov a borovicového ihličia.

Vstupenka stojí 250 Euro pre dospelých a 170 Euro pre deti. Predškoláci navštevujú arborétum bezplatne. Môžete navštíviť domček s múzeom Hudekovcov, jaskyňu a vodopád a výstavu motýľov. Dá sa tam dostať po lanovke. To je len ďalší dôvod, prečo si vychutnať prírodné krásy tejto oblasti z vtáčej perspektívy. Nestojí za výlet s kočíkom. Adresa: 74K 1A Kurortny Avenue. Do arboréta sa dostanete autobusom číslo 1, 23, 105, 125. Cirkus“ alebo zastávka „Arborétum“.

Rozhľadňa (hora Akhun)

Hodnotenie pohľadu: 4.5

Vyhliadková veža (hora Akhun)

Ďalšia najvyššia hora v Soči. Je dlhý 5 km a dosahuje výšku 663 metrov. Na vrchole sa nachádza vyhliadková veža postavená na Stalinov príkaz. Je postavený z bieleho vápenca. Koruny stromov nebránia vo výhľade. Vstupné je spoplatnené pre dospelých. Miesto zvonku pripomína starobylú pevnosť. Turisti obdivujú majestátnosť veže a scenériu z vyhliadkovej plošiny.

Je potrebné vziať do úvahy, že tu býva veľa ľudí. Nie je ľahké odfotografovať sa sám. Ďalekohľady sú k dispozícii na mieste za poplatok. Toto nádherné miesto môžete navštíviť sami alebo so sprievodcom. Ak sa chcete dostať na horu, musíte ísť autom do DOL „Sputnik“. Dostanete sa tam autobusovými linkami 125, 105, 110, 2 a 112.

Čajová plantáž Dagomys

Hodnotenie pohľadu: 4.4

Čajová plantáž v Dagomys

Čajová plantáž vysoko nad morom oboznamuje hostí s tradíciami pitia národného čaju. Na turistov čakajú sladké dobroty, lahodné nápoje a folklórne koncerty. Samotné chatky sú veľmi pohodlné a vo vnútri je krb s drevom. Je to najlepšie miesto, kde môžete ochutnať skvelý samovarský čaj a zrelaxovať svoju dušu. Osloví tých, ktorí si chcú vychutnať nádherný výhľad na plantáže a ponoriť sa do sovietskych čias.

Cena prehliadky je 450 Euro pre dospelého a 225 Euro pre dieťa predškolského veku. Adresa: 302 Zaporozhskaya Street. Dostanete sa sem autobusom č. 143. Zastávka „Čajovňa.

Park Riviera

Hodnotenie pohľadu: 4.3

Park Riviera

Ďalším v poradí je park, ktorý určite poteší deti. Mesto bolo založené koncom 19. storočia a je známe svojimi slávnymi ružovými alejami. V areáli je veľa rôznych druhov ruží. Toto miesto bolo vždy považované za najlepší park pre romantické stretnutia.

Dobrou správou je, že vstup na Riviéru je bezplatný. Zvyčajne je tu vždy veľa turistov. Deti milujú rôzne atrakcie. V areáli sa nachádzajú extrémne kabíny, tichý kolotoč, horská dráha a parné vláčiky. Na Riviére sa nachádza delfinárium s veľrybami, morskými levmi a delfínmi. Adresa: Soči, Egorova 1. Dostanete sa sem autobusom č. 11, 13, 14, 19 na zastávku „Riviéra Bridge“.

Vorontsovské jaskyne

Hodnotenie atrakcie: 4.2

Vorontsovské jaskyne

Náš zoznam uzatvára skutočný zázrak, ktorý sa nachádza pod zemou. Voroncovské jaskyne vytvorila sama príroda pred stovkami storočí. Priťahujú obrovské množstvo turistov, ktorí počas exkurzie preskúmajú len ich malú časť. Dĺžka trasy dosahuje 400 metrov. Preskúmanie jaskýň trvá zvyčajne 30-40 minút. Teplota v podzemí je sotva 13-14 stupňov Celzia, preto je dobré vziať si so sebou teplé oblečenie.

Toto miesto osloví tých, ktorí sa chcú dotknúť života dávnych ľudí. Cena vstupného pre dospelú osobu je 350 Euro. Deti do 7 rokov majú vstup zdarma. Dostanete sa sem autobusom č. 127 z autobusovej stanice v meste Chóst.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: