9 najlepších hostelov v Petrohrade

*Prehľad najlepších hotelov v Nha Trangu od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je návodom na nákup. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Nie všetci turisti a obchodní cestujúci si môžu dovoliť bývať v drahých hoteloch, najmä nie na deň alebo dva, ale na týždeň alebo mesiac. Najlepšou voľbou sú hostely, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a rozumnú cenu za prenocovanie. Hoci sú v Rusku pomerne nové, v Európe sa používajú už od začiatku dvadsiateho storočia. Prvá ubytovňa bola zriadená v nemeckej škole, keď boli z tried odstránené lavice a stoly a nahradené improvizovanými spacími vakmi naplnenými slamou. Zariadenie, ktoré sa presťahovalo do zámku Altena, stále existuje a mnohí turisti ho navštevujú ako historickú pamiatku a ako prvú ubytovňu na svete.

V súčasnosti môžete nájsť širokú škálu ponúk pre ľudí, ktorí potrebujú miesto na prespanie. Kuchynské hostely môžu byť v spoločných bytoch alebo v prenajatých súkromných priestoroch. Ich hlavným publikom bývali mladí ľudia. Najviac po svete cestujú študenti – vždy však s obmedzeným rozpočtom. Postupne však začali mini-hotely využívať aj ľudia s priemernými príjmami. Okrem izieb s desiatkami lôžok si môžete prenajať aj rodinnú izbu pre 3-4 osoby. Zatiaľ čo najlacnejšie ubytovanie ponúka spoločné sociálne zariadenia na prízemí, drahšie možnosti zahŕňajú izby s vlastnou kúpeľňou.

Prečo sú hostely výhodnejšie ako klasické hotely?? Nejde len o úsporu peňazí. Mnohé ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v blízkosti historických a architektonických pamiatok, ktoré navštevujú tisíce turistov, alebo v blízkosti škôl, ktoré navštevujú študenti z iných miest. Najlepšie na ubytovniach je, že vytvárajú osobitnú atmosféru, v ktorej môžete stretnúť podobne zmýšľajúcich ľudí.

Dnes sa zameriame na Petrohrad, ktorý je považovaný za najlepšiu turistickú destináciu na svete a jedno z dvoch najlepších miest, ktoré chce vidieť každý cestovateľ zo všetkých kútov sveta. Pri zostavovaní nášho hodnotenia sme zohľadnili ubytovacie zariadenia, blízkosť verejnej dopravy a metra, ďalšie ponuky a ceny ubytovacích zariadení. Preskúmajte pamiatky severného hlavného mesta Ruska a dvere 11 najlepších hostelov sú pre hostí vždy otvorené!

Najlepšie hostely v Petrohrad

Nomináciamiestohostelcena za deň (1 hosť)
Hodnotenie najlepších hostelov v Petrohrade1Takže
    Kuchyňa Hostel
2 084€
2Baby Lemonade Hostel479€
3Palác cestovateľov1 690€
4Petya a Wolf460€
5

olezhaev hostel

390€
6Hroch mačka1 499€
7Hostel Ready Steady240€
8Hniezdo750€
9Graffiti L850€

Takže
    Kuchyňa Hostel

Hodnotenie: 4.9

So<ul></div><p> Kitchen Hostel“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/21116666196691-209-.jpg“ height=“466″ title=“Takže</p><ul> Kuchyňa Hostel“><p>Hostel So 9 sa nachádza neďaleko stanice metra a len 800 metrov od centra Petrohradu a turisti mu udelili najvyššie hodnotenie. Dizajn pripomína skôr hotel strednej triedy. K dispozícii sú 8- alebo 4-lôžkové izby, súkromné rodinné jednotky, izby pre 2 alebo 3 osoby a dokonca aj apartmán s krbom, štukami z 19. storočia a krásnym výhľadom na mesto. Návštevníci prichádzajú z celého sveta. Môžete si tu precvičiť angličtinu a vypočuť si holandčinu, nemčinu, francúzštinu a čínštinu.</p><p>Spoločenské miestnosti sú určené na zábavu s priateľmi a novými známymi, kde môžete sledovať filmy alebo hrať rôzne hry. Miesto je obzvlášť hrdé na stolný futbal zo 70. rokov zo sovietskeho arkádového múzea, ktorý si môžete zahrať zadarmo. Hostia majú vždy k dispozícii počítače a Wi-Fi pripojenie je dostupné vo všetkých priestoroch hostelu</p><ul> Kuchyňa Hostel.<p>Mnohí ľudia si všimli, že hlavným dôvodom výberu tohto hostelu je jeho poloha na nábreží rieky Moika v bezprostrednej blízkosti historických a kultúrnych objektov, ako sú Ermitáž, katedrála svätého Izáka a Kazaňská katedrála. Ďalšou výhodou je, že sa môžete stravovať a zabávať v reštauráciách, kaviarňach a baroch akejkoľvek úrovne.</p><p>A ak si chcete dať raňajky vo vlastnej kuchyni, v samostatnej miestnosti máte všetko potrebné: sporák s rúrou, chladničku, rýchlovarnú kanvicu, kávovar, hriankovač a mixér. Pozrite si ceny a rezervujte si izbu na oficiálnej webovej stránke hostelu alebo telefonicky: +7965816 34 70.</p><h3>Baby Lemonade Hostel</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Baby Lemonade Hostel

Hotel Traveller’s Palace sa nachádza 1,2 km od centra Petrohradu, neďaleko Michailovského paláca, Ruského múzea a 1,8 km od pýchy Petrohradu, Petropavlovskej pevnosti. Stanica metra Gostiny Dvor je vzdialená 10 minút chôdze. Najdôležitejším prvkom tohto miesta je jeho výzdoba. Od okamihu, keď vstúpite do zvláštnej atmosféry 60. rokov 20. storočia.

Na výber je 15 izieb s rôznym počtom lôžok a vybavením. Ide o spoločné izby, 2-lôžkové štandardné a ekonomické, superior s veľkou manželskou posteľou. Priestranná kuchyňa je vybavená najmodernejšou technológiou, takže zahraniční cestujúci si môžu bez problémov pripraviť svoje obvyklé jedlá. Viacjazyčný personál je vám vždy k dispozícii a odpovie na všetky vaše otázky. Nepretržitá bezpečnostná služba zabráni náhodným návštevníkom.

Bielizeň je možné prať a žehliť. Na relaxáciu je k dispozícii samostatná miestnosť s pohodlnými pohovkami, kinosála a knižnica. V každej izbe nájdete rôzne stolové hry. Novoprijatí hostia si môžu objednať transfer zo železničnej stanice alebo letiska. Turisti si tiež môžu rezervovať vstupenky na akékoľvek podujatie v meste.

Upozorňujeme, že v ubytovacom zariadení nie je povolené fajčiť, chovať domáce zvieratá a parkovať. Hostel je vám k dispozícii 24 hodín denne na telefónnom čísle 8812570 79 43.

Palác cestovateľov

Hodnotenie: 4.8

Palác cestovateľov

Tretí najobľúbenejší hostel sa nachádza v pešej vzdialenosti od Palácového námestia a Nevského prospektu. Centrum Petrohradu je vzdialené pol hodiny chôdze. V blízkosti hostelu sa nachádza stanica metra aj zastávka verejnej dopravy. Palác cestovateľov je historická budova s jedinečnou atmosférou, ktorá na vás dýchne atmosférou dávnych čias: vysoké stropy, štuky, elegantné schodiská, parkety.

Z 9 izieb, ktoré sú k dispozícii, si hostia môžu vybrať posteľ alebo jednolôžkovú izbu pre dve osoby. Hygienické potreby a uteráky sú k dispozícii bezplatne. Súkromné kúpeľne s dažďovými sprchami. Skvelý výhľad na mesto. V našom dobre vybavenom priestore môžete surfovať na internete na svojom notebooku (Wi Fi zdarma), sledovať televíziu alebo si vybrať film z DVD. Vo všetkých izbách sú lampy na čítanie a knižnica ponúka výber kníh z každého literárneho žánru.

V kuchyni si môžete pripraviť raňajky, obed alebo večeru. Má všetko, čo potrebujete na ľahké občerstvenie alebo zložité jedlo. A ak chcete ochutnať niečo výnimočné, v blízkosti sa nachádzajú kaviarne a reštaurácie s rôznymi kuchyňami z celého sveta.

Domáce zvieratá a deti nie sú povolené, parkovanie nie je povolené. Fajčenie nie je povolené v žiadnej časti ubytovne. K dispozícii je úschovňa batožiny, rýchle odbavenie a uzamykateľné skrinky. Všetky otázky týkajúce sa cien a rezervácií vám zodpovieme na telefónnom čísle: +7812272 16 28.

Petya a Wolf

Hodnotenie: 4.8

Petya a Wolf

Naši odborníci nemohli vynechať nasledujúci hostel, ktorý s radosťou zaraďujeme do nášho rebríčka. Prečo názov? Pocta ruskej kinematografii od ľudí, ktorí prišli do hotelierstva zo sveta filmu. Celý interiér pripomína slávne filmy a ich tvorcov: sú tu plagáty a najrôznejšie doplnky k filmom. Hostel sa nachádza vo Vasileostrovskom obvode a láka turistov svojou výhodnou polohou v blízkosti rieky, ako aj ľahkou dostupnosťou k niektorým z hlavných petrohradských atrakcií – Zimnému palácu a Izákovmu dómu. Ubytovanie je za rozumnú cenu. Napríklad posteľ v izbe pre štyri osoby stojí 590 Euro a v 2-lôžkovej izbe 800 Euro.

Raňajky sa podávajú každé ráno len za 170 Euro. V spoločnej kuchyni je k dispozícii varič, mikrovlnná rúra, potrebné náčinie a čaj a káva zdarma na varenie.

Plus pre mnohých cestujúcich s domácimi zvieratami: Domáce zvieratá sú povolené. Wi Fi je pre všetkých hostí zadarmo. Spoločný salónik je ideálny na stretnutia so susedmi, spoločné sledovanie filmov alebo hranie šachu či backgammonu. Knižnica má najlepšie knihy od klasiky po fantasy.

Na recepcii je 24 hodín denne k dispozícii zamestnanec hostelu, ktorý vám odpovie na všetky otázky. Treba poznamenať, že všetci zamestnanci hovoria dvoma jazykmi: rusky a anglicky. Ak sa tu rozhodnete ubytovať, odporúčame vám, aby ste si vopred urobili rezerváciu na telefónnom čísle: +7981811 22 11.

olezhaev hostel

Skóre : 4.7

Hostel Polezhaev

Skvelú polohu a nízku cenu za ubytovanie ocenilo mnoho turistov, takže Polezhaev Hostel má v našom hodnotení čestné miesto. Nachádza sa v centre Petrohradu v pamiatkovo chránenej budove. Bol založený v roku 1915 a stále si zachováva atmosféru náročných, ale vzrušujúcich čias. Niekoľko kilometrov od hotela sa nachádza Palácové námestie, Ruské múzeum a Fabergého múzeum, Ermitáž a Kostol Spasiteľa na Krvavom poli.

Hostia si môžu vybrať z viacerých možností ubytovania: 10- alebo 6-lôžkové izby, ktoré sú určené len pre ženy alebo mužov, alebo izby so spoločným ubytovaním. Skutočne nízke životné náklady. Za noc zaplatíte od 300 Euro za miesto. Všetky izby sú vybavené varnou doskou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, kávovarom a bezplatnými toaletnými potrebami.

Parkovanie je pre všetkých hostí, ktorí cestujú autom, bezplatné, čo je pre mnohých výhodou. Podľa recenzií je celý hostel vždy čistý a izby sa upratujú denne. Bezplatný prístup na internet je vždy k dispozícii. Personál hovorí anglicky aj rusky.

V blízkosti sa nachádzajú zastávky metra a autobusov, kaviarne a reštaurácie, hypermarkety a trhy s potravinami. Podrobné informácie o ubytovaní a rezerváciu miesta na požadovaný termín môžete vždy získať na telefónnom čísle: +7812699 60 00.

Hroch mačka

Hodnotenie: 4.7

Hroch mačka

Minihotel v našom hodnotení je známy ako lacné a útulné miesto na prenocovanie alebo dlhší pobyt. Hostel sa nachádza v pešej vzdialenosti od staníc metra. Hostia sa môžu prejsť po nábreží Fontanky, prejsť na Palácové námestie a Marsovo pole a vrátiť sa do starej budovy – legendárneho Tolstého domu, kde sa zariadenie nachádza – a vychutnať si históriu a obdivovať interiéry tých čias.

Vysoké stropy, parkety a štuky zostali zachované aj po renovácii. Silné steny vás chránia pred hlukom mesta a podporujú odpočinok a relaxáciu. Domáce zvieratá a deti sú povolené. Na dvore sa nachádza hracia plocha pre najmenších. Hostia si môžu vybrať ubytovanie v 5 izbách: 2 alebo 5-lôžkové izby. Oddelené postele alebo dvojlôžka s čerstvou posteľnou bielizňou a čistotu denne kontroluje náš priateľský a profesionálny personál.

Spoločný kuchynský riad a nádoby, voda z chladničky, sušič vlasov, žehlička a žehliaca doska. Relaxujte v oddychovej zóne, využite saunu, relaxujte v jogovom salóne a masážnom kresle. Na mieste si môžete požičať bicykle a v obchode sa predávajú suveníry pre hostí a ich priateľov. Turistom z iných krajín rozumie miestny viacjazyčný personál.

Ak sa chcete stretnúť s legendárnym kocúrom Hrochom, ktorého obrázok je v každej izbe hostelu, potom je tento pohostinný hostel určený práve pre vás. Ak si chcete rezervovať izbu vopred, zavolajte na číslo +7962685 22 18.

Hostel Ready Steady

Hodnotenie: 4.6

Hostel Ready Steady

Hostel sa nachádza len 1,3 km od centra Petrohradu. Hostel sa dostal do nášho hodnotenia vďaka pozitívnej spätnej väzbe od hostí, ktorým sa v ňom všetko páčilo. Krátkou prechádzkou sa dostanete na Nevský prospekt, k Ermitáži, Michailovskému palácu, kostolu Spasiteľa na Krvi, Palácovému námestiu a Fabergého múzeu. Historické pamiatky, obchody, reštaurácie, bary a kaviarne sú v pešej dostupnosti, najmä pre tých, ktorí preferujú pešiu turistiku.

Svetlý interiér zlepšuje náladu. Návštevníci si môžu vybrať pobyt v 6-, 8- alebo 10-lôžkovej izbe za minimálny poplatok 280 Euro. Môžete si prenajať aj izbu pre rodinu s maximálne 6 osobami. Úžasný výhľad na mesto. Zvukotesné izby vám umožnia vychutnať si pokoj a ticho počas pobytu. Prístup na internet je vždy bezplatný. Spoločná kuchyňa je plne vybavená na skladovanie a prípravu potravín. 250 Euro za raňajky podľa vlastného výberu.

Práčovňa je k dispozícii za poplatok. Samostatná miestnosť na stretnutia. Príjemný personál hovorí anglicky a rusky. Na recepcii je nepretržite k dispozícii obsluha, ktorá víta hostí a ukladá ich do izieb.

Úschovňa batožiny a skrinky sú zahrnuté v cene. Domáce zvieratá nie sú povolené. Vítané sú deti všetkých vekových kategórií. Žiadne parkovacie miesta pre hostí. Izbu si môžete rezervovať telefonicky na čísle +781266 00 09 alebo online.

Hniezdo

Hodnotenie: 4.5

Hniezdo

„Gnezdo je dôstojné miesto a nie bez dôvodu bolo v zozname najlepších ubytovní v Petrohrade. Tento hotel sa nachádza v blízkosti Moskovskej stanice, obklopený historickými a kultúrnymi pamiatkami, a predstavuje príjemné a cenovo výhodné ubytovanie pre všetky kategórie hostí. V blízkosti sa nachádza Nevský prospekt, mosty a kanály „Slovenskách Benátok“, Katedrála Premenenia Pána, múzeum Anny Achmatovovej. Ermitáž je vzdialená 2,2 km a Mariinské divadlo 3,7 km.

Názov plne zodpovedá interiéru. Je to naozaj teplé a útulné hniezdo, ktoré pripomína domácu atmosféru. Pracovníci na recepcii sú vám k dispozícii nepretržite, aby vám pomohli akýmkoľvek spôsobom a odpovede sú v ruštine a angličtine. V mnohých recenziách sa ako jedna z mnohých ďalších skvelých vlastností vyzdvihuje priateľskosť a srdečnosť personálu. Ubytovanie je k dispozícii v 10-, 8- a 4-lôžkových junior suitách a štandardoch. Môžete si prenajať aj 2-lôžkový apartmán s manželskou posteľou a nádherným výhľadom na mesto. Deti sú vítané od akéhokoľvek veku.

Plne vybavená kuchyňa. K dispozícii je priestranná chladnička s veľkou mrazničkou, sporák, mikrovlnná rúra, hriankovač, kávovar a rýchlovarná kanvica. Wi-Fi pripojenie na internet je bezplatné vo verejných priestoroch a izbách, ako aj na parkoviskách.

Po príchode si môžete odbaviť batožinu a využiť bezpečnostnú schránku na úschovu cenností a dokumentov. Telefonická rezervácia izieb 24 hodín denne: +7911192 99 92.

Graffiti L

Hodnotenie: 4.5

Graffiti L

Náš hodnotený hostel, ktorý sa nachádza pár metrov od stanice metra „Ploshchad Uprising“ a 2,7 km od centra severného hlavného mesta, je pripravený prijať hostí na ľubovoľne dlhý čas. 400 m od moskovskej železničnej stanice a 15 km od letiska. Čo je blízko? Tavričeské záhrady, Nevský prospekt, Michajlovský hrad. Ermitáž, katedrála Petra a Pavla alebo Kazaňská katedrála sú na dosah. Zastávky verejnej dopravy sú v blízkosti.

Návštevníci si môžu vybrať z 34 dostupných izieb podľa svojich preferencií a finančných možností. Majú vlastnú alebo spoločnú kúpeľňu na poschodí. Na recepcii je vždy prítomný zamestnanec, ktorý je pripravený pomôcť kedykoľvek počas dňa alebo noci a vyriešiť problém alebo odpovedať na otázku.

Spoločná kuchyňa má všetky potrebné spotrebiče a náčinie. Predajné automaty na občerstvenie a občerstvenie. A ak sa rozhodnete ochutnať národné kuchyne celého sveta, v blízkosti nájdete kaviarne, reštaurácie a bary. V rekreačnej miestnosti sa konajú turnaje v šachu a iných stolových hrách, ako aj rôzne majstrovské kurzy, školenia a konferencie. Knižnica obsahuje najlepšie diela klasickej a modernej literatúry.

Pre tých, ktorí radi chodia na bicykli, je tu možnosť prenajať si ho. Zvláštnosťou ubytovne je, že všetky podmienky boli vytvorené tak, aby vyhovovali ľuďom so zdravotným postihnutím. Môžete nás kontaktovať na telefónnom čísle: +7 812458 81 52.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: