12 najlepších kníh o správnej výžive

Aby ste si vytvorili zdravé stravovacie návyky a dostali svoje telo do formy, musíte si rozumne naplánovať týždenný jedálny lístok. Pomáha vám najpredávanejšia literatúra o výžive. Zoradili sme najlepšie diela slávnych autorov a pre väčšie pohodlie sme ich rozdelili do dvoch kategórií.

Najlepšie knihy o výžive

NomináciamiestoknihaCena
Najlepšie knihy o výžive od zahraničných autorov1Ako nepriberať v kancelárii377€
2Modré zóny v praxi. Ako sa stať dlhovekým mužom770€
3Tajomstvá potravinárskeho laboratória.520€
452 krokov k zdravému životnému štýlu604€
5Čínsky výskum: rýchle a jednoduché recepty1 542€
6Super jedlo na každý deň2 277€
7Rastlinná strava. Povedzte „áno“ svojmu zdraviu810€
Najlepšie knihy o výžive od Slovenskách autorov1Ako prestať jesť bludy na prázdny žalúdok487€
2Intuitívne stravovanie: ako sa prestať starať o jedlo a schudnúť531€
3Jedz, behaj, ži!550€
4Zdravé recepty doktorky Ionovej1 370€
5Nahé jedlo. Lahodné recepty pre zdravie, krásu a ženskosť280€

Najlepšie knihy o správnej výžive od zahraničných autorov

Neexistuje jedna univerzálna veľkosť. Odporúčajú prečítať si knihy od rôznych autorov a vybrať si systém, ktorý vám najviac vyhovuje. Začnime zahraničnými spisovateľmi.

Ako nepriberať v kancelárii. Ken a Stacey Laura Lloyd.

Hodnotenie: 4.9

KEN A STACEY LAURA LLOYD. AKO NEPRIBRAŤ V PRÁCI

Mnohí zamestnanci v kanceláriách pravdepodobne poznajú situáciu, keď vám kolegovia pravidelne ponúkajú sladkosti, buchty a čipsy a vy dostanete len jedno poriadne jedlo po obede. Takto vzniká nadváha, opuchy, únava a nežiaduce centimetre v oblasti stehien a brucha. Pracujte bez kalórií navyše a naučte sa, ako vyradiť nezdravé potraviny z jedálneho lístka. Autori vám poradia, čo robiť, ak je hlad na pracovisku často citeľný.

Toto vydanie je vhodné pre tých, ktorí pracujú na plný úväzok alebo doma, potrebujú dlhý čas na cestu do kancelárie. Pomôže vám rozvíjať vaše stravovacie návyky a rozveseliť sa dobrým humorom v kombinácii s dobrými radami.

Modré zóny. Ako sa stať dlhovekým. . Buettner.

Hodnotenie: 4.8

. BÜTTNER. MODRÉ ZÓNY V PRAXI. AKO SA STAŤ DLHOVEKÝM

Aby sa cítili dobre v každom veku, odporúčame im kúpiť si bestseller Dana Buettnera. Opísal životný štýl mnohých ľudí na Zemi, porovnal ich stravovacie návyky, vyzdvihol dlhovekých ľudí z Okinavy, Ikárie a Loma Lindy.

Toto vydanie je určené pre tých, ktorí chcú vedieť, čo jedia muži a ženy v „modrej zóne“, ako zvládnuť chutné recepty. Čitatelia na publikáciu reagovali pozitívne, pričom sa im páčili najmä skutočné príbehy ľudí s dlhým životom. Je celkom zaujímavé čítať tieto rozhovory a je úžasné, ako babičky vo veku 100 rokov dávajú mladým dievčatám náskok. Knihu možno ľahko nájsť v elektronickej verzii.

Tajomstvá laboratória výživy. . Mann.

Hodnotenie: 4.7

. MANN. TAJOMSTVÁ POTRAVINÁRSKEHO LABORATÓRIA

Ďalšia v poradí je kniha, ktorej autorka sa domnieva, že chudnutie kvôli vnucenému typu je nebezpečné pre zdravie. Tracy Mannová sa viac ako 20 rokov venuje výskumu psychológie stravovania a vyvodzuje závery z osobných pozorovaní. Niektorí fanatici diéty považujú jej prácu za nevhodnú. Kniha osloví každého, kto sa už dlho snaží schudnúť a nedokáže. Kniha má celkovo štyri časti. Každá kapitola je spracovaná zrozumiteľným jazykom. Miestami je to dokonca zábavné.

„Odporúčame vám prečítať si knihu Tajomstvá výživového laboratória. Táto publikácia vám pomôže pozrieť sa na svoje jedlo novým pohľadom, pochopiť samých seba a prijať svoje telo. Po preštudovaní knihy sa každý sám rozhodne, či potrebuje schudnúť alebo nie.

52 krokov k zdravému životnému štýlu, B. Blumenthal

Hodnotenie: 4.6

52 KROKOV K ZDRAVÉMU ŽIVOTNÉMU ŠTÝLU, B. BLUMENTHAL

Autor knihy pracuje v oblasti wellness už viac ako 15 rokov. Svoju prácu založil na zásadách rozvoja správnych stravovacích návykov. Autorka vyzýva svojich čitateľov, aby na sebe pracovali jeden rok, každých sedem dní robili kroky smerom k svojim snom.

Blumenthal radí, ako zaradiť aktívne cvičenie, stabilizovať svoj psycho-emocionálny stav a zmeniť stravu. K dispozícii sú informácie o užitočnosti živín a potrebných jedál. Podľa recenzií kniha pomohla mnohým ľuďom pokračovať v živote vo všetkých oblastiach. Je to skvelý motivátor, ktorý sa rýchlo a ľahko číta.

Čínsky výskum: rýchle a jednoduché recepty. Schroof, Campbell.

Hodnotenie: 4.5

SCHROOF, CAMPBELL. ČÍNSKE ŠTÚDIUM JEDNODUCHÉ A RÝCHLE RECEPTY

Ďalšie poradie patrí práci Dela Schruffa, ktorý spolu s Leanne Campbell zostavil jedálny lístok so stovkou receptov. Navrhované jedlá sú vhodné pre tých, ktorí majú veľmi nabitý program a nemajú čas na varenie. Zdravé a cenovo dostupné recepty vhodné pre vegetariánov.

Kniha vám pomôže ušetriť čas pri varení a naučí vás, ako sa správne stravovať počas celého týždňa. Upozorňujeme, že výrobky uvedené v knihe nie sú vždy dostupné v Rusku, ale je možné ich nahradiť inými výrobkami. Čitatelia si obľúbia nekomplikované a rozmanité recepty, kvalitu a krásny dizajn knihy.

Super jedlo na každý deň. J. Oliver.

Hodnotenie: 4.5

J. OLIVER. SUPERPOTRAVINY KAŽDÝ DEŇ

Kniha Jamieho Olivera obsahuje zdravé recepty na každý deň. Na Slovenskom trhu sú k dispozícii takmer všetky výrobky na prípravu jedál. Pri každej možnosti jedálneho lístka sú uvedené údaje o vysokom a nízkom obsahu tuku. Kniha sa stala príručkou pre mnohé dievčatá. Je zrozumiteľne napísaná a dobre ilustrovaná.

Kniha je povinná pre fanúšikov autora. Celkovo sú recenzie zmiešané. Niektoré dámy si užívajú varenie originálnych receptov, potešia sa ľahkým dezertom a množstvom možností občerstvenia. Iné dievčatá zasa nie sú nadšené z pikantných jedál, ktoré obsahujú chilli papričky, a z predraženého vydania.

Rastlinná strava. Povedzte áno svojmu zdraviu. . Nixon.

Hodnotenie: 4.5

. NIXON. RASTLINNÁ STRAVA. POVEDZTE

Prvú cenu uzatvára kniha, ktorá odpovedá na mnohé otázky. Ide o kombináciu rastlinnej stravy s nabitým kancelárskym programom, výmenu ingrediencií a zbavenie sa nadváhy. Je to dar z nebies pre tých, ktorí chcú zmeniť svoj jedálniček a naučiť sa, ako rýchlo a chutne variť bez poškodenia zdravia, ako škodia mliečne výrobky a ako nahradiť syr a majonézu.

Medzi nevýhody patrí nízky počet receptov. Tí, ktorí už poznajú rastlinnú stravu, sa toho veľa nedozvedia. Kniha je vhodná skôr pre začiatočníkov, ktorí chcú ľahko prejsť zo súčasnej stravy na tú správnu.

Najlepšie knihy o výžive od Slovenskách autorov

Druhá kategória zahŕňa rôzne knihy, aby si každý čitateľ našiel niečo vhodné pre seba. Vydania Slovenskách autorov sa nedajú čítať a hodiť do tohto kúta. Hlavným pravidlom je praktizovať.

Ako prestať jesť na prázdny žalúdok. . Pliskina. Mythoids.

Hodnotenie: 4.9

J. PLISKINA. MÝTUSDNI. AKO PRESTAŤ JESŤ NA PRÁZDNY ŽALÚDOK

Hodnotenie otvára kniha, ktorá zhromaždila najznámejšie mýty o známych produktoch. Čitateľ sa dozvie, ako nenaletieť na triky predajcov a ako správne nakupovať. Spisovateľka sa delí o svoje najlepšie recepty a odhaľuje kulinárske tajomstvá. Pliskina pomáha ženám dosiahnuť štíhlu postavu už viac ako 25 rokov. Je odborníčkou na zdravé stravovanie a autorkou blogu Zdravý jedálniček.

Táto kniha je určená všetkým, ktorí veria, že chlieb bez droždia je zdravý a cukor a soľ sú biela smrť. Ukazuje sa, že tvaroh nie je najlepším zdrojom vápnika a prírodná káva má pozitívny vplyv na činnosť ciev. Čitateľom sa páči originálny a štýlový dizajn.

Intuitívne stravovanie: Ako sa prestať starať o jedlo a schudnúť. . Bronnikova.

Hodnotenie: 4.8

. BRONNIKOVA. INTUITÍVNE STRAVOVANIE AKO SA PRESTAŤ STARAŤ O JEDLO A SCHUDNÚŤ

Každá žena sníva o tom, že sa vzdá diéty, aby si dovolila všetko, čo chcete, ale zároveň nezvyšovala objem. O tom je kniha Svetlany Bronnikovej. Autor ponúka úlohy krok za krokom, realizáciu konkrétnych plánov bez psychického a fyzického vyčerpania.

Čitateľom sa nepochybne bude páčiť absencia zábran a prítomnosť mnohých žetónov. Publikácia je vybraná pre účinný systém stravovania, efektívne cvičenia a množstvo užitočných informácií. Dielo Bronnikovej navodzuje pozitívnu náladu a je vhodné na samoštúdium.

Jedz, behaj, ži!“, Julia Vysotskaya

Hodnotenie: 4.7

JDEM, BEHÁM, ŽIJEM!

Ďalším v poradí je bestseller Júlie Vysockej. Autorka na vlastnom príklade ukazuje, ako dodržiavať zdravý životný štýl bez toho, aby si čokoľvek odoprela. Táto publikácia je vhodná pre tých, ktorí chcú žiť v harmónii so sebou samým. V kapitole o filozofii potravín sú informácie o prospešnosti a škodlivosti rôznych potravín. Sú tu sekcie s jednoduchými a chutnými receptami, jedálničkami na mesiac, popisom cvičenia.

Názory na knihu sú len pozitívne. Čitateľov poteší informatívny, optimistický, autorovou prácou nabitý, zaujímavý a prehľadný štýl podania.

Zdravé recepty Dr. Ionovej. . Ionova.

Hodnotenie: 4.6

. ČITATEĽOV POTEŠÍ POUČNÝ, OPTIMISTICKÝ A ZROZUMITEĽNÝ ŠTÝL TEJTO KNIHY OD L. IONOVEJ. ZDRAVÉ RECEPTY DOKTORKY IONOVEJ

Kniha Lydie Ionovej pokračuje v hodnotení a pomáha ľuďom dosiahnuť ideálnu hmotnosť bez vyčerpávajúcich diét. Odporúčame ju prečítať všetkým, ktorí chcú byť energickí, zdraví, krásni a aktívni. Navrhované recepty budú podnetom na prechod na zdravú stravu.

Súdiac podľa recenzií je publikácia v dobrej kvalite a je radosť ňou listovať. Kniha je ideálna ako darček. Dievčatám sa páčili chutné a neškodné jedlá, zaujímavé recepty a užitočné komentáre. Poznamenávajú, že autor motivuje čitateľov, aby prešli na zdravú stravu. Neexistujú prakticky žiadne negatívne recenzie diétneho systému Ionova.

Nahé jedlo. Chutné recepty pre zdravie, krásu a ženskosť. Zubková a Lubnevská.

Hodnotenie: 4.5

ZUBKOVÁ A LUBNEVSKÁ. NAKED FOOD. NAJCHUTNEJŠIE RECEPTY PRE ZDRAVIE, KRÁSU A ŽENSKOSŤ

Na konci hodnotenia je umiestnená publikácia, ktorá navrhuje jedinečnú metódu obnovy a úbytku hmotnosti. Ukázalo sa, že nemusíte držať diétu, aby ste vyzerali dobre a krásne. Je možné vychutnať si jedlo a zároveň schudnúť kilá. Je to skvelá kniha pre priaznivcov zdravej výživy.

Publikácia má niekoľko výhod vrátane zdravých a originálnych detoxikačných receptov a rôznych možností stravovania. Autori sú trochu odtrhnutí od reality moderného ruského trhu. Je nepravdepodobné, že by si priemerná žena v našej krajine mohla dovoliť smoothie z mandľového mlieka s kokosom, mangom a organickou spirulinou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: