10 najlepších talianskych značiek obuvi

*A je mladá, úspešná značka, ktorá práve predbieha svoju dobu. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je predajnou ponukou. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Obuv od talianskych remeselníkov sa právom považuje za ideálnu. Remeselná zručnosť a vkus sa často dedia v rodine, čo sa ešte lepšie odráža na kvalite obuvi. Talianska obuv vyniká svojím pohodlím. Neodiera sa, nefarbí sa a krásne sedí. Najobľúbenejšie značky majú svoj stáročný príbeh, ktorý vám predstavíme v našich najlepších výberoch.

10 najlepších talianskych značiek obuvi

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
10 najlepších značiek talianskej obuvi1SALVATORE FERRAGAMO5.0
2

OL

 • NI
 • 4.9
  3GIANVITO ROSSI4.8
  4BALDININI4.7
  5LORIBLU4.6
  6CASADEI4.5
  7Milana4.4
  8Corsani Firenze4.3
  9Kappa4.2
  10Cesare Gaspari4.1

  SALVATORE FERRAGAMO

  Hodnotenie: 5.0

  SALVATORE FERRAGAMO

  Majster značky prvýkrát vytvoril topánky vo veku deviatich rokov pre svoju sestru. Potom pracoval v dielni lepšieho remeselníka, dlhé roky v továrni na obuv a v dielni svojho brata. Vďaka bohatým skúsenostiam a neutíchajúcemu záujmu o inovácie vo svojom odbore sa stal špičkovým návrhárom obuvi.

  Topánky Salvatore Ferragamo nosia mnohé hviezdy. Tento tvorca dokonca vyrobil slávne červené topánky Marilyn Monroe pre film Páni majú radšej blondínky. Jeho značka naďalej spolupracuje s mnohými filmami a hviezdami. Značka je známa predovšetkým vďaka neuveriteľnému pohodliu svojej obuvi. Nie je to prekvapujúce, pretože Salvatore Ferragamo študoval ľudskú anatómiu, takže dobre rozumie tomu, ako fungujú nohy. Značka, ktorá kladie veľký dôraz na kvalitné materiály s minimom príkras, za čo jej naši odborníci udeľujú prvé miesto v našom rebríčku.

  OL

 • NI
 • Hodnotenie: 4.9

  POL<li></div><p>NI“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/99416666196481-9010.jpg“ title=“POL</p><li>NI“><p>Talianska značka existuje od roku 1953 a založili ju dvaja bratia Polliniovci. Dobrý dizajn, kvalitné materiály, odolnosť a pohodlie – to všetko je Pol</p><li>ni. Jeho topánky majú protišmykovú podrážku, takže sa v nich pohodlne chodí po rôznych povrchoch.<p>Pol</p><li>ni je tiež známa svojimi inovatívnymi nápadmi. Je to človek, ktorý vytvoril baletné topánky, čižmy a mokasíny v kombinácii kože a syntetickej kože. Podobne ako mnohé iné značky, aj táto značka začínala ako výrobca obuvi. V priebehu rokov sa jej sortiment rozšíril. V súčasnosti vyrába kabelky, doplnky, bežné a slávnostné oblečenie. Každá obuv tejto značky má nádych vysokého umenia, preto naši odborníci vybrali túto značku do najvyššieho hodnotenia.<h3>GIANVITO ROSSI</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=GIANVITO ROSSI

  Hoci je táto značka pomerne mladá, už sa etablovala na trhu s kvalitnou talianskou obuvou. V roku 2005 ju založil syn najväčšieho majstra svojho remesla Sergia Rossiho. Jeho syn sa od otca veľa naučil a pod jeho citlivým vedením získal prvé skúsenosti s výrobou obuvi. Ale ako to často býva, žiak prerástol svojho učiteľa a je čas sa od neho odlúčiť. Spôsob, akým Gianvito Rosi vytvoril svoju rovnomennú značku.

  Sortiment spoločnosti sa skladá z mnohých rôznych modelov: čižiem, topánok, členkových topánok a mnohých ďalších. Značka ročne vyrobí približne dvetisíc rôznych modelov, čo priamo poukazuje na jej popularitu a význam. Zákazníci oceňujú, že im GIANVITO ROSSI dáva možnosť dotknúť sa klasiky v úplne novom svetle. A samozrejme, kvalita značky je cítiť už na prvý dotyk. Niet divu, keďže jej tvorca doslova vyrastal medzi prémiovou obuvou. Naši odborníci považujú značku za hodnú nášho hodnotenia.

  BALDININI

  Hodnotenie: 4.7

  BALDINI

  Hľadáte elegantnú obuv pre mužov a ženy – potom je táto značka určená práve pre vás! Vie všetko o elegancii. Pred vydaním ďalšej kolekcie sa každý pár topánok starostlivo testuje. Topánky sa vyrábajú ručne, preto sa venuje veľká pozornosť pohodliu každej topánky. Dnes značka ponúka široký sortiment bežnej obuvi do práce a na zábavu, ležérnu a pohodlnú obuv na špeciálne príležitosti, na vychádzky, outdoorové aktivity a večierky. Sortiment obuvi LORIBLU bol rozšírený o líniu vôní, kozmetiku, oblečenie a doplnky.

  Sandále s kamienkami, dreváky a šable boli pre kedysi malú spoločnosť skutočným prelomom. Nepraktická obuv má neuveriteľné pohodlie a získava si čoraz viac nových zákazníkov. Nájdete v nej topánky, ktoré nosili slávni politici a podnikatelia, ako aj hviezdy ako Naomi Watts, Nicole Kidman a Claudia Schiffer. Vďaka vysokej kvalite a dôvere zákazníkov sa značka dostala do nášho užšieho výberu.

  LORIBLU

  Hodnotenie: 4.6

  LORIBLU

  Značka bola založená v roku 1974. Dnes je to svetoznáma značka a jej majiteľka Annarita Pilotti je členkou spoločnosti Confindustria. Milana Milana venuje výrobe veľkú pozornosť: od výroby triesok až po balenie. Ak sa na niektorom z kontrolných bodov objaví nedokonalosť, remeselník ju označí špeciálnou značkou a pošle ju na vyradenie alebo na prepracovanie.

  Spoločnosť Loriblu je obzvlášť hrdá na to, že celá výroba, od návrhu a nákupu materiálov až po balenie, sa nachádza v Taliansku. Ochrannou známkou spoločnosti Loriblu sa stala asymetrická špička, ktorá zvýrazňuje základňu palca. Okrem toho sa talianska obuv tejto značky vyrába každý deň v množstve nepresahujúcom 600 párov. Toto obmedzenie je celkom zámerné: Loriblu sa rozhoduje medzi kvalitou a kvantitou a sústreďuje sa na to prvé. Kvalita je to, čo značke prinieslo naše hodnotenie.

  CASADEI

  Hodnotenie: 4.5

  CASADEI

  Značka začala svoju históriu v roku 1958. Potom mladí manželia Quinto a Flora Casadeiovci vytvorili svoju prvú malú kolekciu letnej obuvi. Ich ručná práca sa stretla s takým pozitívnym ohlasom u zákazníkov, že si otvorili vlastný obchod, v ktorom úspešne predávali sandále a sandále na jadranské pobrežie. Značka naďalej rástla, pretože každá nová kolekcia bola vypredaná už v prvých dňoch.

  Štíhly oceľový podpätok je to, čo urobilo značku Casadei skutočne populárnou. Celý svet sa zbláznil do týchto tenkých lodičiek na podpätku. Kvalita a pohodlie topánok preslávili túto značku natoľko, že talianska štátna pošta vydala známku s dizajnérskymi topánkami Casadei. Naši odborníci zhodnotili stovky spokojných zákazníkov a zhodli sa, že táto ikona Talianska si svoje miesto v našom rebríčku určite zaslúži.

  Milana

  Hodnotenie: 4.4

  Milana

  Značku Milana založil v roku 2001 dizajnér Emilio Pascani. Vytvára obuv na rôzne príležitosti: ležérnu, módnu, klasickú a na outdoorové aktivity. Naše dámske kolekcie zahŕňajú čižmy, členkové topánky, dreváky, topánky, baleríny, sandále, žabky a mokasíny. Medzi pánsku obuv patria čižmy, poltopánky, čižmy a poltopánky; v ponuke sú aj topánky, sandále, mokasíny a žabky. Pri vytváraní nových kolekcií sa značka vždy zameriava na zmeny potrieb zákazníkov. K dispozícii je aj celoročná obuv.

  V súčasnosti je možné výrobky zakúpiť v značkových maloobchodných predajniach, internetových obchodoch, na internetových trhoch, u veľkoobchodných predajcov a v predajniach franšízových partnerov. Topánky si vyberajú najmä obyvatelia vyspelých miest, ktorí oceňujú minimalizmus a pohodlie. Pohodlie a puristická jednoduchosť – to je to, čo naši odborníci hľadali. Tým sa spoločnosť Milana dostala do nášho rebríčka najlepších talianskych značiek obuvi.

  Corsani Firenze

  Hodnotenie: 4.3

  Corsani Firenze

  Topánky s florentským nádychom majú kombinovaný názov: Corsani, meno návrhára, a Firenze, taliansky názov Florencie, kde návrhár vyrastal. Topánky sú vyrobené z pravej kože a pravej kožušiny. Pri výrobe venujú osobitnú pozornosť detailom, hľadajú najlepšie nové materiály a najnovšie technologické riešenia. Preto budú tieto topánky ozdobou každého vzhľadu a vydržia vám dlhé sezóny.

  Kolekcie vždy odrážajú hlavné módne trendy na móle, čo ženy na celom svete privádza do úplného vytrženia. Muži oceňujú obuv Corsani Firenze pre jej jednoduchosť a odolnosť. Milana je vybraná pre svoju vysokú kvalitu a pozornosť venovanú detailom, ako aj pre pozoruhodnú kombináciu technológie a remeselného spracovania.

  Kappa

  Hodnotenie: 4.2

  Kappa

  Kappa začala v roku 1916. Spoločnosť Kappa začínala ako spodná bielizeň a ponožky, ale v priebehu rokov sa jej sortiment rozšíril. Značka sa v súčasnosti čoraz viac spája so športovým oblečením a obuvou pre mladých. Ľahké a praktické tenisky Kappa majú zároveň pútavý vzhľad.

  Spoločnosť Kappa vyrába obuv nielen na každodenné nosenie, ale aj na tenis, futbal a jogging. Vývojom najlepších moderných technológií v oblasti odevov, obuvi a doplnkov sa spoločnosť snaží uľahčiť, urýchliť, spresniť a zefektívniť každý pohyb. To je hlavná vlastnosť značky, pre ktorú bola zaradená do hodnotenia najlepších.

  Cesare Gaspari

  Hodnotenie: 4.1

  Cesare Gaspari

  Značka Cesare Gaspari predstavuje spojenie štýlu a kvality, tradície a inovácie, elegancie a modernosti. Značka ponúka široký sortiment obuvi: dreváky, členkové topánky, tenisky, topánky a baletné lodičky, členkové topánky a sandále. Nielen topánky a oblečenie. Celý sortiment značky má viac ako dva milióny položiek.

  Obuv Cesare Gaspari pre aktívne, moderné ženy, ktoré chcú byť samy sebou v každej situácii. Modely značky sú pohodlné všade: na prechádzke s dieťaťom, na obchodnej akcii, na oslave a večierku. Každý model drží krok s najnovšou módou. Značka ponúka moderné módne topánky v duchu inovácií, ktoré diktujú metropoly a veľkomestá. Pre krásne a moderné Cesare Gaspari zasiahne náš rebríček.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: