11 najlepších značiek japonských hodiniek

*Pohľad na top výbery redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani predajnú ponuku. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

V posledných desaťročiach si Japonsko upevnilo svoju pozíciu jednej z vedúcich krajín vo výrobe kvalitných hodiniek. V súčasnosti je významným konkurentom Švajčiarska. Krajina vychádzajúceho slnka je symbolom jedinečného dizajnu, inovatívnych produktov, desaťročí skúseností a miliónov kusov v rôznych formátoch.

Švajčiarske hodinky sú vyrobené na odlíšenie postavenia človeka. Japonský – na jednoduché použitie za každých okolností a poveternostných podmienok. Navyše sú quartzové strojčeky vyrobené v Japonsku cenovo dostupnejšie ako švajčiarske. Pre príležitostných milovníkov hodiniek sú voľbou číslo 1.

Medzi toľkými modelmi je často ťažké vybrať si ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Zoradili sme najlepšie značky japonských hodiniek na základe spoľahlivosti, odolnosti, použiteľnosti, ceny a niekoľkých ďalších kritérií.

11 najlepších japonských značiek hodiniek

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
11 najlepších japonských značiek hodiniek1CASIO5.0
2Občan4.9
3Orient4.8
4Seiko4.7
5Frank Miura4.6
6Minase4.5
7Uzol4.4
8B
  OVA
4.3
9Kentex4.2
10

  sar
4.1
11Lorus4.0

CASIO

Hodnotenie: 5.0

CASIO

Na vrchole nášho zoznamu najlepších japonských značiek hodiniek je spoločnosť so 75-ročnou históriou. Zakladateľ Tadao Kashio. Na začiatku svojej histórie spoločnosť CASIO vyrábala kalkulačky, počítacie stroje, tlačiarne a iné zariadenia. Až v roku 1974 jeden z inžinierov firmy navrhol použitie elektronického výpočtového zariadenia pre quartzové hodinky a vytvoril prvé elektronické náramkové hodinky Casiotron. V roku 1983 spoločnosť Casio uviedla na trh hodinky G-Shock, ktoré zaručovali 10-ročnú životnosť batérie, pád z výšky až 10 m a ponorenie do vody s tlakom až 10 barov bez toho, aby to ovplyvnilo mechanizmus.

Značka sa venuje piatim oblastiam: G-Shock (nárazuvzdorné pánske hodinky), ich ženský náprotivok Baby-G (žiarivé farby a jedinečný dizajn), Edifice (tandem klasických športových hodiniek zmiešaných s novými technológiami), ProTrek – sen každého cestovateľa a sofistikované hodinky Casio Sheen pre elegantnú ženskú ruku. Značka každoročne uvádza na trh nové modely, ktoré sa vyznačujú originalitou a spoľahlivosťou.

Občan

Hodnotenie: 4.9

Občan

Spoločnosť Citizen oslávi v roku 2030 sté výročie svojho vzniku. Založený inštitútom pre vývoj hodiniek. Naši odborníci zaradili spoločnosť Citizen na vrchol rebríčka najlepších pre jej základné hodnoty: technickú precíznosť, inovatívne myslenie, vysokú kvalitu spracovania a dokonalý dizajn. Spoločnosť Citizen bola pôvodným tvorcom kremenných kryštálov a robustných titánových hodiniek. V roku 1976 sa značka postavila za ochranu životného prostredia a uviedla na trh prvé hodinky s patentovanou technológiou Eco-Drive.

Spoločnosť Citizen pozorne sleduje normy kvality a výroby. Značka ponúka široký sortiment vysokokvalitných a ekologických hodiniek, ktoré sú k dispozícii pre všetky rozpočty. Profesionálne, športové modely s pokročilými funkciami, klasika a dokonca aj zberateľské kúsky, ktoré vyhovujú každému zákazníkovi. Kvalita a štýl bez kompromisov od výroby komponentov až po konečnú montáž hodiniek.

Orient

Hodnotenie: 4.8

Orient

História spoločnosti siaha do roku 1901. Jej zakladateľ Shogoro Yoshida začínal ako predajca dovážaných hodiniek. Až v roku 1930 otvoril vo svojom obchode hodinársku dielňu. Hodinky Orient Watch Co. Založené v roku 1951. Odvtedy patrí dlhodobo medzi troch najlepších japonských výrobcov hodiniek. V polovici 70. rokov začala väčšina spoločností vydávať quartzové modely, ale Orient zostal verný mechanickým hodinkám.

Od roku 1985 sa Orient stal súčasťou spoločnosti Seiko Epson Corporation, pre ktorú vyrába mechanické súčiastky a elektronické komponenty. Hlavný trh je zastúpený mechanickými hodinkami v rôznych cenových kategóriách dvoch podznačiek – Orient proper a o niečo drahší Orient Star. Spotrebitelia oceňujú Orient pre jeho puzdro z nehrdzavejúcej ocele, titánu a jedinečnej zlatej zliatiny, štýlový dizajn, robustný mechanizmus a odolnosť.

Seiko

Hodnotenie: 4.7

Seiko

Seiko, čo v japončine znamená „seiko“, je presný. Zakladateľ značky Kintaro Hattori sa riadil týmto mottom. Pôvodne predávala zahraničné hodinky a opravovala ich. Jeho viera v konkurencieschopnosť japonských hodiniek na miestnom a svetovom trhu pomohla Kintarovi Hattorimu otvoriť v roku 1892 prvú japonskú továreň na hodinky. Prvé náramkové hodinky Seiko boli uvedené na trh v roku 1913. V tom čase vyrábala najmä nástenné hodiny, ale v roku 1922 už 60 % jej výrobnej kapacity tvorili náramkové hodinky.

Rýchly rast od roku 1938. Prvé elektronické quartzové náramkové hodinky vytvorila spoločnosť Seiko v roku 1969 a do polovice 70. rokov sa táto značka stala lídrom v masovej výrobe quartzových hodiniek. Používatelia si obľúbili výrobky Seiko pre ich vysokú kvalitu, spoľahlivosť, odolnosť a využívanie najnovších technológií v hodinárstve, ktoré umožňujú vytvárať jedinečné modely.

Frank Miura

Hodnotenie: 4.6

FRANK MIURA

Mladá, ale ambiciózna japonská značka Frank Miura bola založená v roku 2012. Medzitým sa jej podarilo vyhrať súdny spor proti švajčiarskej značke hodiniek Franck M

  Knot, ktorý obvinil Japoncov z plagiátorstva. Hovorca značky Frank Miura uviedol, že pôvodnou myšlienkou bolo vytvoriť modely podobné hodinkám švajčiarskej značky, ale za prijateľnejšiu cenu. Dnes je každý model Minase jedinečný a odlišuje sa od všetkých ostatných značiek v Japonsku.

  Frank Miura vyrába niekoľko typov náramkových hodiniek: mechanické hodinky pre vyznávačov klasického štýlu, quartzové hodinky s množstvom zaujímavých technologických riešení a inteligentné hodinky odolné voči vode. Ten je svojou funkciou podobný fitnes trackerom. Značka spolupracuje s ďalšími japonskými spoločnosťami a postupne vstupuje na svetový trh. Zákazníci oceňujú výrobky Frank Miura pre ich dostupné ceny a vysokú kvalitu náramkových hodiniek.

  Minase

  Hodnotenie: 4.5

  Minase

  Jedinečnosť, krása a kvalita sú hlavné zásady, ktorým sa mladá značka Minase venuje. Bola založená v roku 2005, ale vyrába hodinky pomocou starobylej japonskej technológie „Monozukuri“. Každé hodinky Minase sú ručne vyrobené a svedčia o remeselnej zručnosti a úcte, s akou hodinári pracujú. Spoločnosť vyrobí až 500 kusov ročne. Hodinky Minase sú skôr emocionálnym produktom, luxusným výrobkom, exkluzivitou japonského remesla a tradície než výsledkom jednoduchej chladnej technológie.

  Značka neustále skúma spôsoby, ako zlepšiť a zdokonaliť svoje hodinky. Spoločnosť Minase používa pri leštení techniku „Sallaz“. Každá oceľová časť tela je taká hladká, že pod určitým uhlom sa zdá byť čierna. Patentovaná konštrukcia „Minase Original Rebuild Equation“ umožňuje hodinárom opakovane prepracovať a zmeniť dizajn puzdra a náramku, kým sa nedosiahne ideálny výsledok.

  Uzol

  Hodnotenie: 4.4

  Uzol

  Japonská značka Knot sa riadi konceptom „zákazník na prvom mieste“. Na trhu sú od roku 2014, ale už si stihli získať popularitu a dôveru zákazníkov. Spoločnosť Knot spolupracuje s mnohými renomovanými značkami. Napríklad výrobca 100 % koženého tovaru Tochigi im dodáva vysokokvalitnú kožu Nume, ktorú remeselníci spoločnosti Knot pretvárajú na najlepšie remienky na hodinky. Okrem kožených náramkov si môžete vybrať aj textilné, kovové alebo z umelej kože.

  Oficiálna webová stránka Knot je navrhnutá tak, aby si každý kupujúci mohol zostaviť svoj vlastný jedinečný model hodiniek: vybrať si ciferník, remienok, sponu a dokonca aj prezentačnú krabičku. Hoci je webová stránka v angličtine a japončine, je jednoduchá na používanie a veľmi prívetivá. Na webovej stránke si môžete pozrieť, ako by hodinky vyzerali na ruke. Spoločnosť Knot spája ľudí na celom svete prostredníctvom hodinárskeho remesla, japonskej tradície a vysokej kvality.

  B
   OVA

  Hodnotenie: 4.3

  B<ul></div><p>OVA“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/93216666196461-8911.jpg“ height=“170″ title=“B</p><ul>OVA“><p>B</p><ul>ova je jedinečnou symbiózou americkej pokročilej technológie, švajčiarskej kvality a japonskej spoľahlivosti. Značka bola založená v roku 1875 v Amerike a špecializuje sa na výrobu hodiniek a výrobkov presnej mechaniky. V roku 1912. B<ul>ova začala v roku 1979 vo Švajčiarsku vyrábať vlastné hodinky. Spoločnosť sa stala súčasťou Loews Corporation a v roku 2007 sa stala súčasťou rodiny spoločností Loews. Japonský gigant Citizen kúpil spoločnosť a urobil z nej jednu zo svojich divízií.<p>Značka vytvorila prvý chronografový strojček na svete. Technológia B</p><ul>Bol použitý pri 46 misiách NASA a dokonca sa dostal aj na Mesiac. Kupujúci oceňujú B<ul>ova pre svoj nenapodobiteľný štýl, všestrannosť a dostupné ceny. Sortiment ponúka veľké množstvo quartzových a mechanických hodiniek s mnohými doplnkami a niektoré exkluzívne modely sú vytvorené klenotníkmi a nie sú len časomerom, ale aj elegantným šperkom na zápästí.<h3>Kentex</h3><p>Hodnotenie: 4.2</p><div style=Kentex

  Ďalšou japonskou značkou hodiniek je Kentex, ktorá je na vrchole rebríčka náramkových hodiniek od roku 1998. Spoločnosť Kentex pôvodne používala pre svoje modely vysoko presné švajčiarske strojčeky, ale jej prezident Kenji Hashimoto sa rozhodol, že značka bude úplne japonská. Odvtedy sa všetky časti náramkových hodiniek Kentex, od mechanických častí až po puzdro, vyrábajú v Japonsku.

  Spoločnosť Kentex vytvára vysokokvalitné náramkové hodinky, ktoré si zachovávajú svoj nenápadný dizajn a zároveň dodržiavajú moderné techniky a tradičné japonské výrobné normy. Kupujúci oceňujú hodinky tejto značky pre ich praktickosť, funkčnosť a priaznivé ceny. Hashimoto veril, že zákazníci by nemali preplácať za reklamné kampane a marketingové triky. Politika spoločnosti Kentex sa zameriava na hodnotu za peniaze.

   sar

  Hodnotenie: 4.1

  P<ul></div><p>sar“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/6916666196461-9111.jpg“ height=“196″ title=“P</p><ul>sar“><p>Dnes P</p><ul>sar bola dcérskou spoločnosťou Seiko Holdings Corporation, ku ktorej sa pripojila v roku 1980. Pôvodne P<ul>sar bola značka americkej spoločnosti Hamilton Watch Company. Špecializujú sa na výrobu LED hodiniek s jedinečným dizajnom. V roku 1970 P<ul>spoločnosť sar ako prvá na svete vyrobila digitálne hodinky s LED displejom, ktoré si získali popularitu v roku 1972 a zdobili zápästia prezidentov USA Richarda Nixona a Geralda Forda.<p>P Watch</p><ul>Sar sa objavil vo viacerých filmoch: „2001: Vesmírna odysea“, „Žiť a nechať zomrieť“ a „Muži v čiernom 2“. Mnohí zberatelia by si radi kúpili náramkové hodinky a doplnili svoju zbierku o jedinečný japonsko-americký kúsok. Od Seiko P<ul>Sar prijal quartzový pohyb a dvojvrstvové zafírové sklo Sapphlex. Pre zákazníkov hodiniek P<ul>Značka sar predstavuje silnú identitu, vysokú kvalitu materiálov a dostupné ceny.<h3>Lorus</h3><p>Hodnotenie: 4.0</p><div style=Lorus

  Lorus je ďalšia značka veľkej spoločnosti Seiko Holdings Corporation. Vznikla v roku 1982 a bola určená pre európsky trh. Spoločnosť ponúka veľký výber pánskych, dámskych a detských modelov v cene od 50 do 300 dolárov. Dnes náramkové hodinky Lorus symbolizujú aktívny životný štýl, športovú eleganciu a slobodu od spoločenských konvencií.

  Lorus využíva najlepšie technické riešenia spoločnosti Seiko: vysoko presné chronografy, technológiu Kinetic, vodotesnosť a digitálne analógové mechanizmy. Nové modely nielen ukazujú čas, ale sú vybavené elektronickými funkciami hodiniek. Vo svete hodiniek to nie je novinka, ale spoločnosť Lorus vytvára tieto modely za prijateľnejšiu cenu ako konkurencia. Svetlý, moderný dizajn si získal nielen dospelých, ale aj deti. Hodinky z rodiny Lorus Kids sú ideálnym darčekom pre každé dieťa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: