16 najlepších značiek švajčiarskych hodiniek

Pre švajčiarske hodinky neexistuje jednotné hodnotenie. Každoročne sa aktualizuje, názvy značiek sa menia v závislosti od nových produktov, módnych trendov a publika. Pred kúpou švajčiarskych hodiniek sa oplatí rozhodnúť nielen podľa cenovej kategórie a dizajnu, ale aj podľa značky.

Ako si vybrať najlepšie hodinky

Nie všetky modely hodiniek možno klasifikovať ako švajčiarske. Všeobecne sa vyrábajú zo švajčiarskych presných mechanických dielov, ktoré sa montujú a testujú vo Švajčiarsku. Nižšie sú uvedené niektoré z príznakov, podľa ktorých falošné hodinky vyniknú:

 1. príliš nízka cena;
 2. chýba značkový cestovný pas;
 3. Názov Geneva alebo Geneve.

Výber švajčiarskych hodiniek sa riadi týmito kritériami:

 1. Postavenie človeka. Hodinky manažérskej triedy sú žiadané medzi určitým okruhom ľudí. Vplyvní, bohatí a slávni si vyberajú zlaté, platinové modely s drahými šperkami.
 2. Finančné prostriedky. Cena švajčiarskych hodiniek začína na 10 000 Euro a niekedy sa vyšplhá až na niekoľko miliónov Euro.
 3. Životný štýl. Modely pre športovcov a podnikateľov sú veľmi odlišné.
 4. Preferencie dizajnu. Muži si zvyčajne vyberajú klasickú čiernu alebo bielu farbu. Ženy majú rady zlaté a strieborné hodinky s kameňmi a šperkami.
 5. Potreby funkčnosti. Medzi obľúbené funkcie v posledných rokoch patrí opakovač, chronograf, dynamometer, kalendár, pulzomer.

Každý, kto uvažuje o kúpe hodiniek, by mal najprv vedieť, koľko je ochotný na ne minúť. Existuje mnoho modelov s rôznymi cenovkami, ktoré sa líšia v závislosti od znalosti značky, zložitosti a presnosti mechanizmu, ako aj od prítomnosti drahých kovov a kameňov. Niektoré vyrábajú len príležitostné cenovo dostupné kolekcie, zatiaľ čo iné dodávajú modely každý rok za rozumné ceny.

Poradie najlepších švajčiarskych značiek hodiniek

Nominovalmiestonázov výrobkuFunkcia
Najlepšie švajčiarske hodinky do 30 000 Euro1TissotSynonymum pre presnosť, odbornosť a znalosti
2RaymondŠvajčiarska presnosť a elegantné tvary
3AlpinaĽahko rozpoznateľný štýl a odolnosť
4MIDOnadčasový dizajn
Najlepšie švajčiarske hodinky – rozpočet do 100 000 Euro1Maurice LacroixStáročia tradície a špičkové technológie
2TAGRevolučné hodinárstvo
3LonginesPerfektný pomer ceny a výkonu
4RADOjedinečný dizajn a osobitý štýl
5OrisSpoľahlivý mechanizmus vyvíjaný po stáročia
6Baume MercieStáročia skúseností a funkčnosti
Najlepšie švajčiarske hodinky – rozpočet od 150 000 Euro1OmegaLuxusná a kvalitná značka
2RolexCelosvetovo uznávané kritérium kvality
3eit
 • ng
 • Skúsenosti geniálnych predchodcov
  4
   ysse Nardin
  Najvyššia kvalita v trvalej tradícii
  5HublotSpojenie hodinárskeho umenia a tradície
  6TudorDôstojná alternatíva k Rolex

  Najlepšie švajčiarske hodinky do 30 000 Euro

  Niektoré značky ponúkajú švajčiarske hodinky za pomerne rozumné ceny (10-30 tisíc Euro). Náklady na výrobok sa zvyčajne znížia použitím minerálneho kryštálu namiesto zafírového a použitím jednoduchých mechanizmov.

  Tissot

  Hodnotenie: 4.9

  Tissot

  Švajčiarska značka Tissot začala výrobu v roku 1853. Dnes dodáva vysokokvalitné výrobky do viac ako 150 krajín. Od svojho vzniku získal niekoľko ocenení na významných výstavách vrátane zlatej medaily v Ženeve a Grand Prix de l’Horlogerie v Paríži.

  Medzi najobľúbenejšie kolekcie značky Tissot patria:

  1. T-Sport – modely určené pre určité športy;
  2. T-Classic – klasický dizajn výrobku;
  3. Dotyková kolekcia – najnovší vývoj s rôznymi funkciami.

  Dnes je ľahké kúpiť hodinky značky za cenu od 20 tisíc Euro. Tieto modely majú oceľové puzdro a remienok, quartzový strojček a ručičkový ciferník. Kupujúci si všímajú pohodlný zámok náramku, ktorý sa sám nerozopína, a univerzálny dizajn vám umožňuje nosiť ho pod akýmkoľvek oblečením.

  Raymond

  Hodnotenie: 4.8

  Raymond

  Dizajny modelov Raymond majú národný charakter a rôzne variácie. Sú dielom skutočného Švajčiara, ktorý sa dlhé roky venoval svojej práci v prospech všetkých, ktorí oceňujú kvalitu a estetiku. Raymond Well svojím silným charakterom oživil hodinársky priemysel v čase, keď sa rúcal.

  Každá kolekcia Raymond má individuálne zásluhy a švajčiarsky štýl, takže značka sa už stala súčasťou obrazu mnohých úspešných a slávnych ľudí. Za 25-30 tisíc si môžete kúpiť quartzové hodinky s pozláteným oceľovým puzdrom a koženým remienkom.

  Alpina

  Hodnotenie: 4.8

  Alpina

  Tretie miesto patrí značke, ktorá existuje od roku 1883. Založil ju Gottlieb Huaser, šéf švajčiarskej hodinárskej spoločnosti. Už niekoľko desaťročí vyrába značka športové hodinky a dnes pokračuje vo výrobe podobných modelov, ale s pridaním klasických prvkov.

  Švajčiarske hodinky Alpina spájajú 4 základné vlastnosti:

  1. puzdro z nehrdzavejúcej ocele;
  2. odolné voči nárazom;
  3. antimagnetizmus;
  4. vodotesné.

  Špecialisti spoločnosti dbali na originalitu každého modelu a neporovnateľnú presnosť. Medzi prezentovanými modelmi sú high-tech inteligentné produkty, ako aj klasické možnosti. Dámske hodinky sú zvyčajne navrhnuté v svetlých farbách, s trblietavými kryštálmi a jemnými vzormi. Pánske modely majú quartzový strojček a sú v tmavých farbách. Zákazníci oceňujú, že značka sa nikdy neodkláňa od svojich tradícií, ale neustále sa vyvíja a zlepšuje.

  MIDO

  Hodnotenie: 4.8

  MIDO

  MIDO G. Spoločnosť Schären Co založil slávny výrobca hodiniek George Schären v roku 1918. Dnes je táto značka zaslúžene považovaná za jednu z popredných značiek v hodinárskom priemysle. Dôvodom je vytvorenie vysokokvalitných modelov. MIDO je partnerom Medzinárodnej únie architektov, a preto venuje svoje modely rôznym architektonickým štruktúram. Skutočným prelomom bolo zavedenie elektronických hodiniek v roku 1970. V deväťdesiatych rokoch značka uviedla na trh produkty, ktoré fungujú ako osobní strážcovia a v prípade potreby vydávajú poplašné správy.

  Od roku 1985 je MIDO súčasťou skupiny Swatch Group, ktorá zamestnáva viac ako 20 000 ľudí. Značka používa strojčeky ETA, ktoré zaručujú najvyššie štandardy presnosti a kvality. Po zostavení sú každé hodinky podrobené dôkladnej kontrole. Vďaka nízkym cenám sa stala mimoriadne obľúbenou značkou. Značka má viac ako 2 000 predajcov v 70 krajinách.

  Najlepšie švajčiarske hodinky – rozpočet do 100 000 Euro

  Každý, kto má k dispozícii tisíc eur, môže objaviť svet kvalitných švajčiarskych hodiniek. Obľúbené modely známych značiek na začiatok.

  Maurice Lacroix

  Hodnotenie: 4.9

  Maurice Lacroix

  Na vrchole rebríčka je značka Maurice Lacroix, ktorá je celosvetovo známa svojou bezkonkurenčnou kvalitou. Hodinky tejto značky sú dostupné len u oficiálneho distribútora a ich pobočky sa nachádzajú po celom svete. Vývoj produktov je prísne testovaný a na diely sa aplikujú najnovšie vedecké poznatky. Skúsenosti a know-how, ktoré si hodinári odovzdávajú z generácie na generáciu.

  Každoročne vyrobí viac ako 150-tisíc vysokokvalitných hodiniek. Navrhla prvé hodinky s mechanickou pamäťou. V posledných rokoch firma úzko spolupracovala so známymi osobnosťami, ako sú Justin Rose, Bob Geldof a tiež Jimmy Wales. V roku 2014 podpísala sponzorskú zmluvu s FC Barcelona.

  TAG

  Skóre : 4.9

  TAG

  TAG Heuer každoročne ohromuje predstavivosť zákazníkov na celom svete. Firma, ktorá je súčasťou veľkej skupiny luxusného tovaru, nesie svoje meno po svojom zakladateľovi Edouardovi Heuerovi. V sortimente je vždy veľa nových produktov. Obzvlášť obľúbené:

  1. Cenovo dostupné hodinky za dostupné ceny
    a-1;
   • odolné výrobky
   • nk;
   • Modely Aquaracer a Professional Sport.

  TAG je v prvej štvorke, čo sa týka predaja, spolu s našimi ďalšími najpredávanejšími značkami: Omega, Rolex a Cartier. Za približne 85 tisíc Euro si môžete kúpiť dámske hodinky z nehrdzavejúcej ocele so zafírovým sklom, ktoré sú vybavené antireflexnou vrstvou. Štýlové modely značky sú vybavené dátumovkou, skrutkovacou korunkou a keramickým rámčekom.

  Longines

  Hodnotenie: 4.8

  Longines

  História spoločnosti siaha do roku 1832, ale ochranná známka bola zaregistrovaná až o polstoročie neskôr. V roku 1905 začala spoločnosť Longines sériovú výrobu náramkových hodiniek, pričom úplne prebudovala továreň a zmenila tvar dosky. V roku 1960 značka predstavila svetu najtenšie hodinky s quartzovým strojčekom s hrúbkou iba 1,98 mm. Dnes patria jej výrobky k najpresnejším a najspoľahlivejším v histórii značky Longines. Slávnymi majiteľmi hodiniek tejto značky boli Albert Einstein, Michail Gorbačov, Coco Chanel.

  Výrobky tejto značky si môžete kúpiť so ziskom prostredníctvom oficiálneho predajcu. Cenové rozpätie umožňuje zakúpiť položky v hodnote až 100 000 Euro. Klasické dámske hodinky s perleťovým ciferníkom zdobeným 12 diamantmi s celkovou hmotnosťou 0,048 karátu stoja 95-tisíc Euro.

  RADO

  Hodnotenie: 4.8

  RADO

  V roku 1957 spoločnosť Schlup Co uviedla na trh svoju prvú kolekciu hodiniek pod názvom RADO. Po piatich rokoch sú v predaji vylepšené výrobky odolné proti poškriabaniu. V roku 2009 kolekcia Rado

  ue získala ocenenie za dizajn.

  Princípom tejto švajčiarskej značky je odlišovať sa od ostatných. Preto sa pri jeho výrobe používajú špeciálne materiály a originálne prvky. Spoločnosť vo svojich kolekciách používa kov vzácnych zemín lantán, ktorý sa používa v leteckom priemysle. Najnovšie modely pre ženy sú zdobené diamantmi a majú netradičný dizajn. Priaznivci obdĺžnikových tvarov si vyberú rad Integral, milovníci modelov v tvare suda si vyberú rad Sintra.

  Oris

  Hodnotenie: 4.7

  Oris

  Slávna švajčiarska značka Oris vyrába hodinky už viac ako sto rokov. Všetky výrobky značky sú rozdelené do týchto kategórií:

  1. Letectvo;
  2. klasika;
  3. potápanie;
  4. motoristický šport.

  Kríza nezastavila výrobu spoločnosti, naopak, zlepšila svoje výrobky a dosiahla vrchol popularity. „Spoločnosť Oris používa na výrobu svojich produktov drahé kamene a kovy. Náramky sú zvyčajne vyrobené z kože alebo titánu. Niektoré športové modely sú vyrobené z kvalitnej gumy alebo plastu. Kupujúci uznávajú originálny dizajn Oris a vyberajú si túto značku pre jej výnimočnú presnosť. Napriek ich vysokej cene sa ich kvalita oplatí.

  Baume Mercie

  Hodnotenie: 4.7

  Baume Mercie

  História tejto švajčiarskej značky siaha až do 16. storočia. Kontinuita tradície, podpora bezchybnej povesti a pravidelná aktualizácia technológií robia z produktov značky príkladné luxusné výrobky. Polička s trofejami firmy je plná ocenení.

  Jej kolekcie zahŕňajú modely so svetovým časom, trojitým ciferníkom a chronografmi. Obzvlášť obľúbené sú kúsky Classima. Materiál puzdra je vyrobený z ocele. Hodinky majú zafírové sklíčko. V závislosti od farby ciferníka a remienka je možné nájsť model, ktorý sa vám páči, nie drahší ako 95 tisíc Euro. Značka ponúka aj ďalšie kolekcie pre ženy a mužov:

  1. fton;
  2. Classima;
  3. Hampton.

  V roku 2015 spoločnosť uviedla na trh nové hodinky v športovom štýle a nadviazala spoluprácu s americkým výrobcom pretekárskych áut Carrollom Shelbym International.

  Najlepšie švajčiarske hodinky – rozpočet od 150 000 Euro

  Každý, kto má veľa peňazí na hodinky niektorej z najpopulárnejších švajčiarskych značiek, by sa mal pozrieť na najlepšie hodinky výrobcov, medzi ktorými sú renomované značky ako Omega a Rolex.

  Omega

  Hodnotenie: 4.9

  Omega

  Náramkové hodinky Omega sú pozoruhodné výrobky, ktoré sú rovnako doma z hľadiska dizajnu ako z hľadiska techniky. Firma bola založená v roku 1848 a na začiatku 20. storočia dodávala britskej a americkej armáde. Väčšina zákazníkov si túto značku spája so svetoznámym filmovým hrdinom Jamesom Bondom.

  Za cenu 400-500 tisíc Euro si môžete kúpiť pánske náramkové hodinky Speedmaster line. Sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a majú funkciu automatického navíjania, koaxiálny strojček, tachymetrickú stupnicu. Takéto výrobky dokážu odolať magnetickým poliam do 15 000 Gaussov. Tento výrobok bol certifikovaný Švajčiarskym federálnym metrologickým inštitútom Metas.

  Rolex

  Hodnotenie: 4.9

  Rolex

  Svetoznáma značka pánskych hodiniek Rolex sa považuje za etalón kvality. Značka, ktorá bola zaregistrovaná v roku 1905, ponúka rad vysoko presných klasických a profesionálnych hodiniek.

  Cena značkových výrobkov je pomerne vysoká, nie každý si môže dovoliť legendárne hodinky od spoločnosti Rolex. Niektoré modely značky sa predávajú za rozprávkové peniaze, pretože ich nosili celebrity. Takže pre Cosmograph Daytona „Pa

   Newman“ na aukcii dal viac ako 17 miliónov dolárov. Ide o najdrahšie náramkové hodinky, ktoré sa dostali do Guinnessovej knihy rekordov. Tieto hodinky nosil herec Paul Newman. Kúpte si originálne výrobky Rolex prostredníctvom oficiálneho distribútora. Zaručujú absolútnu pravosť.

   eit
  • ng
  • Hodnotenie: 4.8

   </div><p>eit</p><li>ng“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/50016666193601-6116.jpg“ height=“358″ title=“<br />eit<li>ng“><p>Značka <br />eit</p><li>Spoločnosť Rolex vyrába luxusné hodinky v kantóne Jura. Názov spoločnosti je odvodený od jej zakladateľa Leona Breitlinga. V roku 1884 otvoril malú hodinársku dielňu a založil celosvetovo populárnu značku, ktorá je dnes lídrom v leteckom priemysle. Najmodernejšie produkty <br />eit<li>ng sa predáva v niekoľkých módnych sériách:<ol><li>Navitimer;</li><li>Windrider;</li><li>Aeromarine;</li><li><p>rofesionálne.</li></ol><p>Všetky série ponúkajú obrovskú škálu modelov s originálnym dizajnom. Nezameniteľnými prvkami sú vzhľad inšpirovaný kokpitom, kontrastné povrchové úpravy a veľké puzdro.</p><h3><ul>Nardin</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=<ul></div><p>ysse Nardin“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/1951666193601-9416.jpg“ title=“</p><ul>ysse Nardin“><p>Značka bola založená v roku 1846 vo Švajčiarsku. Firma bola pôvodne známa ako výrobca námorných chronometrov, v súčasnosti sa značka zaoberá výrobou náramkových hodiniek.</p><p>Mechanické zariadenia spoločnosti sú súčasťou celej kultúry. Dôkazom toho je 18 zlatých medailí, ktoré značka získala na medzinárodných výstavách hodiniek, ako aj 4 000 ocenení v oblasti časomiery. Súčasní majitelia spoločnosti zachovávajú exkluzivitu značky, udržiavajú tradície a neúnavnú kvalitu, ktorú dosiahli jej geniálni predchodcovia.</p><h3>Hublot</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Hublot

   Náš rebríček by nebol úplný bez slávnej značky Hublot, ktorú koncom 20. storočia založil Karl Crocke. Spoločnosť ako prvá uviedla na trh zlaté hodinky s remienkom z prírodného kaučuku. V súčasnosti dodáva výrobky z titánu, magnetu, keramiky, zlata a tantalu. Kolekcie tejto značky získali ocenenia, ako je Cena za dizajn 2005, Cena za najlepšie športové hodinky.

   Mraka bol oficiálnym časomeračom futbalových majstrovstiev Európy 2008 vo Švajčiarsku a Rakúsku. Hublot poteší ženy zlatými modelmi s ametystom. Úspešní muži uprednostňujú značkové hodinky s dokonale padnúcimi remienkami a náramkami. V súčasnosti existuje viac ako 30 showroomov Rolex a viac ako 600 predajní Rolex.

   Tudor

   Hodnotenie: 4.7

   Tudor

   Názov značky je venovaný anglickej rodine Tudorovcov. História značky siaha do roku 1946. Tudor je produktom spoločnosti Rolex. Hans Wildorf chcel využiť technický pokrok v hodinárstve. Tudor sa kvalitou a dizajnom približuje globálnej značke Rolex. Je to skvelá alternatíva pre tých, ktorí si nemôžu kúpiť hodinky slávnej značky.

   Firma vyrába pánske a dámske kolekcie, ktoré sú známe väčšinou len v Európe. Jej modely sa vyznačujú všestrannosťou a neobvyklými farbami. Tieto vlastnosti sa dosahujú vďaka odbornosti a vysokej úrovni technológie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: