10 najlepších herných klávesníc

*Výber redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom je nevyhnutné poradiť sa s odborníkom.

Pozrite sa, či je jednotka v starom článku, ako si vybrať

Vážna vášeň pre videohry podnecuje a často núti používateľa meniť nielen počítačové komponenty za výkonnejšie, ale aj príslušenstvo. Preto všetky tieto herné slúchadlá, herné myši, herné klávesnice.

Dnešná recenzia Expertology je o herných klávesniciach. Zámerne sme sa rozhodli recenzovať iba drôtové modely, aby sme rozptýlili všetky obavy (často opodstatnené) týkajúce sa nedostatočnej spoľahlivosti bezdrôtových klávesníc v horúcich online herných bitkách.

Rebríček najlepších herných klávesníc

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie membránové herné klávesnice3Defender Werewolf GK-120DL RU RGB825 €
2Krvavý B4182 440 €
1SteelSeries Apex 3 RU Black USB6 595 €
Najlepšie optické herné klávesnice4Bloody B820R (červené spínače)4 360 €
3Sekvencer HP OMEN čierny USB (2VN99AA)5 007 €
2ASUS TUF Gaming K7
 • Blízky spínač
 • 7 989 €
  1Razer Huntsman E
 • Čierny USB
 • 14 789 €
  Najlepšie mechanické herné klávesnice3OK
 • CK 969G SHOTGUN Black USB
 • 1 740 €
  2HyperX Alloy FPS Pro (Cherry MX Red) čierna USB6 990 €
  1SteelSeries Apex Pro Black USB16 990 €

  Najlepšie membránové klávesnice

  Klávesnice možno rozdeliť na tri hlavné typy: membránové, optické a mechanické. Existujú niektoré hybridné varianty, ale my sa radšej zameriavame na presne definované varianty s týmito výnimkami. A začnime s membránovými klávesnicami – v skutočnosti sú najlacnejším typom klávesníc v masovom meradle.

  Defender Werewolf GK-120DL RU RGB

  Hodnotenie: 4.7

  Defender Werewolf GK-120DL RU RGB

  Výber otvára najlacnejšia membránová klávesnica od ruskej značky Defender. Ide o jeden z najpredávanejších modelov na trhu a táto popularita je spôsobená jednou z najlepších kombinácií kvality, dostupnosti hráčskych artefaktov a funkcií a mimoriadne prijateľnou cenou. V máji 2021 sa cena klávesnice pohybuje okolo 1k. Euro, o niečo viac alebo menej, v závislosti od predajného miesta.

  Prvá vec, za ktorú musíte túto klávesnicu pochváliť, je najvyššia kvalita materiálov, ktorú môžete dosiahnuť za takú smiešnu cenu, a ešte vyššia pochvala za kvalitu vyhotovenia. Vývojári sa naozaj snažili vyžmýkať maximum zo skromného rozpočtu, do ktorého je model umiestnený.

  Napríklad kovová spodná časť klávesnice je zvláštnym nosným prvkom. Je to pevná konštrukcia, monolitická a chránená pred mechanickým poškodením. Je to dôležité najmä v naozaj zúrivých herných situáciách, keď hráč nemôže plne kontrolovať silu stlačenia klávesov.

  Používatelia sú veľmi spokojní s dizajnom klávesnice, kvalitou opleteného kábla a pozláteným konektorom. Mnohým sa páči aj dúhové podsvietenie, je naozaj veľkolepé. Bohužiaľ ho však môžete nastaviť len v troch úrovniach jasu a len v dvoch režimoch – konštantný svit a blikanie.

  Z nevýhod je tu najzjavnejšia obmedzená funkčnosť. Klávesnica nemá softvér dodávaný výrobcom pre makrá klávesov, flexibilné ovládanie podsvietenia a ďalšie operácie s klávesmi, ktoré sú pre mnohých hráčov dôležité.

  Drobnosti, na ktoré používatelia aj tak upozorňujú, sú „hlasné“ klávesy. Znie to zvláštne, pretože membránové klávesnice by mali byť úplne tiché. Je to na úrovni samotnej membrány, ale mnohé klávesnice majú pomerne voľný horizontálny zdvih klávesov a môžu „hrkať“ samotný plast. Toto je práve takýto prípad.

  Výhody

  • kovové dno pre pevnosť celej konštrukcie;
  • Podsvietenie RGB s nastaviteľným jasom;
  • vodeodolná konštrukcia;
  • feritový šumový filter;
  • dĺžka opleteného kábla 1.8;
  • minimálna cena.

  Chyby

  • Používatelia majú pripomienky k hlasitým tlačidlám;
  • obmedzená funkčnosť.

  Krvavý B418

  Hodnotenie: 4.7

  Krvavý B418

  Druhé číslo v zozname najlepších membránových klávesníc podľa Expertology je model od značky A4Tech. Na mnohých trhoch v Runete sa neuvádza výrobca, ale iba model – Bloody B418. To je časť toho, čo používateľov odrádza – myslia si, že je to nejaký druh no-name, ale nie je to tak. Klávesnica je veľmi dôstojná a hoci je takmer trikrát drahšia ako jej predchodca, stále je cenovo dostupná, pokiaľ ide o jej herné možnosti.

  A hneď prezradíme tajomstvo – ide o hybridný model, ktorý sme spomínali v popise výberu. Urobili sme preň výnimku, pretože tento model je neuveriteľne úspešný takmer vo všetkých ohľadoch.

  Aký je jeho hybridný charakter? Tu sú takmer všetky klávesy membránové a len blok „naj“ hrajúcich klávesov – QWER/ASDF funguje na inom princípe – optickom. Tieto klávesy majú inú farbu ako väčšina herných klávesníc, v tomto prípade je jasne oranžová, bližšie k červenej. Výhodou optického princípu a najmä jeho formy, v ktorej ho realizovali inžinieri taiwanského výrobcu A4Tech (technológia

 • ght Strike), je blesková reakcia – až 0.2 ms. Druhou výhodou je odolnosť a životnosť, ktoré sú nepomerne vyššie ako pri jednoduchých „membránach“.

  Druhým pozoruhodným bodom, ktorý by som chcel na tejto klávesnici vyzdvihnúť, je mimoriadne nápadný a prepracovaný high-tech dizajn. Funkčné prvky ho veľmi dobre a harmonicky dopĺňajú. Ide o kovovú zadnú dosku, ktorá slúži ako dodatočný nosný článok a zabezpečuje pevnosť konštrukcie. A tiež silikónová podložka pre ľavú „hernú“ ruku – je veľká a mäkká a naozaj poskytuje pohodlné a bezpečné umiestnenie ruky, takže ruka sa neunaví ani počas dlhých hodín hrania.

  Klávesnicu nemožno považovať za hernú, ak nie je vybavená farebným podsvietením. Tu s ním poradie, ale samotné režimy sú len tri a niektorí používatelia sa sťažujú na tento bod.

  Predchádzajúci je subjektívny úsudok. Zatiaľ čo na tomto modeli je jedna vec, ktorá síce nevyhnutne vyplýva zo samotnej myšlienky a koncepcie, ale stále je objektívnou nevýhodou. Vzhľadom na výrazne odlišný pocit z herných klávesov a zvyšku klávesnice a skutočnosť, že herné klávesy sú fyzicky nad všetkými ostatnými klávesmi, je to mätúce pri každodennom používaní a ešte viac pri intenzívnom písaní. Ak však klávesnicu používate najmä na hranie hier a zadávanie dotazov do služby Google, nie je to žiadny problém.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 2 Gadget Inspector“: „Veľmi pohodlné, dokonca aj pre ženskú ruku. Dlho vyberal medzi niekoľkými firmami, zastavil sa na tomto, aj kvôli dizajnu. A dvojitá ochrana proti vlhkosti.

  Výhody

  • Hlavné herné tlačidlá sú optické;
  • Kvalita materiálov a vyhotovenia;
  • spoľahlivosť a trvanlivosť
  • Ochrana proti vode pomocou drážok a odtokov;
  • Opletený kábel;
  • Pohodlná silikónová opierka na dlane;
  • kovová doska (súčasť puzdra);
  • Mimoriadne originálny a výrazný dizajn.

  Nevýhody

  • nevýhoda hybridného tvaru – pri písaní je odlišné umiestnenie a odskok herných kláves mätúci.

  SteelSeries Apex 3 RU Black USB

  Hodnotenie: 4.8

  SteelSeries Apex 3 RU Black USB

  Zoznam najlepších membránových klávesníc uzatvára najdrahší model od prestížnej značky SteelSeries. Vyrobené dánskou spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na počítačové periférie a príslušenstvo. Táto klávesnica už plne uspokojí používateľov, ktorým chýbali rozšírené funkcie predchádzajúcich dvoch modelov.

  Najskôr spomenieme podsvietenie. Zdá sa, že ide o zanedbateľný problém, ale práve nedostatok režimov podsvietenia hráčov často frustruje. Všetko je tu v poriadku. podsvietenie má flexibilné zónovanie – celkovo 10 zón, ktoré možno individuálne konfigurovať prostredníctvom vlastného softvéru. podsvietenie môže citlivo reagovať na herné situácie a udalosti počas komunikácie v službe Discord, ak je vhodne nastavené.

  Kvalita materiálov a spracovania je nespochybniteľná. Mäkký a takmer bezhlučný chod kláves, na úrovni tichého šepotu, ako ho opisuje výrobca, ale s veľmi výraznou spätnou väzbou. Klávesnica má na dotyk mäkký povrch klávesnice. Dodávaná opierka na ruky sa ľahko prichytí magnetom k základni klávesnice a rovnako ľahko sa aj odpojí.

  Podľa recenzií používateľov na hlavných trhoch je táto klávesnica prakticky bez väčších nedostatkov. Takmer všetky komentáre sa týkajú banalít a sú väčšinou subjektívne. Cieľ – indikátory Num, Caps a Scroll nie sú viditeľné v normálnej polohe hráča a musíte sa nakloniť dopredu alebo zdvihnúť klávesnicu, aby ste videli aktuálny režim.

  Výhody

  • Kvalita materiálu a vyhotovenia – ani medzerník nie je uvoľnený;
  • Príjemná povrchová úprava pripomínajúca mäkký dotyk;
  • robustná odolnosť voči vode;
  • Pohodlná magnetická podpora pre moje ruky;
  • Zdvih kláves je jemný a príjemný;
  • Flexibilné podsvietenie RGB s 10 zónami;
  • Užitočná dodatočná funkcia s vlastným softvérom.

  Nevýhody

  • Drobné nedostatky – zlé umiestnenie indikátorov Num, Caps a Scroll, prekrývanie okrajov podsvietenia atď. .

  Najlepšie optické herné klávesnice

  Náš druhý výber zahŕňa štyri herné klávesnice, ktoré majú úplne odlišnú činnosť. Mnohí ľudia ich mylne považujú za klávesnice blízke mechanickým, ale nie je to celkom pravda. Žiadne kovové kontakty v mechanizme klávesov týchto klávesníc. Cvakajú rovnako ako mechanická klávesnica, ale je to len imitácia – existuje špeciálny plast, ktorý je navrhnutý výlučne na simuláciu cvakania.

  Aktivácia kľúča sa dosiahne prerušením laserového lúča. Každý spínač má dvojicu – laser a fototranzistor, ktoré sú umiestnené oproti sebe. Po stlačení spínač preruší laserový lúč a zaregistruje tak stlačenie.

  Optické klávesnice sa pocitovo veľmi približujú mechanickým klávesniciam, až po to, že nemusíte stláčať klávesy, kým nepočujete kliknutie. Okrem toho, že optické klávesnice majú nepomerne dlhšiu životnosť ako mechanické klávesnice.

  Bloody B820R (červené spínače)

  Hodnotenie: 4.7

  Bloody B820R (červené spínače)

  Začnime najlacnejším variantom optických herných klávesníc série Bloody od taiwanskej spoločnosti A4Tech. Ide o jeden z najlepších variantov podľa kombinácie ceny, kvality, funkčnosti a spätnej väzby od odborníkov a priemerných používateľov.

  Začnime tým najdôležitejším – priamym pocitom z klávesnice. Aj tu musíme uznať, že je tu veľa chuti. Budeme sa snažiť čo najviac vyjadriť konsolidovaný názor odborníkov a bežných používateľov.

  Testeri a používatelia teda reagujú na stlačenie klávesu rôzne. Prakticky jednohlasne sa zhodujú na tom, že pohyb je príjemný a zrozumiteľný. Na druhej strane, niektorí používatelia považujú tlačidlá, najmä hernú skupinu, za príliš citlivé – už pri minimálnom stlačení sa registrácia. Nie každý je s ňou spokojný, pretože keď na ňu nie ste zvyknutí, dochádza k mnohým falošným stlačeniam. Je však potrebné si naň zvyknúť a mnohí používatelia, pre ktorých je ťažké si naň zvyknúť, priznávajú, že si naň zvykli veľmi rýchlo.

  Na druhej strane značná časť používateľov uviedla, že klávesy sú v horizontálnom smere príliš voľné. To spôsobuje hrkotanie, ktoré sa ešte zhoršuje pomerne hlasným zvukom, keď základňa kľúča narazí na podvozok. K tomu sa pridáva aj slabo počuteľný zvláštny zvonivý zvuk kovového podkladu klávesnice.

  V každom prípade používatelia, ktorí uprednostňujú minimálne stlačenia klávesov, určite považujú tento model za dobrý kompromis. Pretože sa cíti ako „mechanik“ a hlasitosť je jednoznačne menšia.

  Teraz k ostatným dôležitým bodom. Podsvietenie je tu, samozrejme, aj RGB. Nie je tu toľko jemného ladenia a podrobného zónovania ako vo vlajkových modeloch, ale je tu šesť rôznych režimov prevádzky a zmeny farieb, čo je dosť pre mnohých nie náročných hráčov.

  Výhody

  • Pekný kľúč na cestovanie;
  • Vysokokvalitné materiály;
  • 6 režimov podsvietenia RGB;
  • extrémna odolnosť;
  • ochrana proti vlhkosti;
  • Najnižšia cena v tejto kategórii.

  Nevýhody

  • Subjektívne, ale stále systematické pripomienky používateľov o príliš ľahkom stlačení tlačidiel a príliš veľkej hlasitosti.

  Sekvencer HP OMEN čierny USB (2VN99AA)

  Hodnotenie: 4.8

  Sekvencer HP OMEN čierny USB (2VN99AA)

  Teraz obráťme pozornosť na hernú klávesnicu, ktorá je už herná vo všetkých zmysloch a bez akýchkoľvek konvencií, dokonca aj po konštrukčnej stránke a na úrovni nastavenia kláves. Stojí takmer dvakrát toľko ako jeho predchodca, ale z hľadiska vlastností a funkcií je to bomba.

  Pri prvom zoznámení sa s klávesnicou je jasné, že výrobca nešetril na kvalite materiálov a vyhotovení. Kovové podvozky, kvalitné plasty a dôkladná pozornosť venovaná detailom.

  Klávesnica je výnimočne príjemná na dotyk, chod kláves je plynulý a vyvážený, bez vôlí a hluku, s hladkým a citlivým dotykom. Niektorí používatelia upozorňujú na porovnateľnú hlasitosť, ale to ani nie je sťažnosť, len vás informujú o funkcii, na ktorú sa musíte pripraviť.

  Jednou z kľúčových vlastností rozloženia klávesnice je päť makro klávesov umiestnených zhora nadol na ľavom okraji. Nie každému sa toto usporiadanie páči, pretože mnohí ľudia používajú ľavý kláves Ctrl ako hmatový odkaz a často si ho mýlia s dolným (piatym) makroklávesom. Na druhej strane je to jediné rozloženie, ktoré pozná veľké množstvo hráčov.

  Ďalšou skvelou vlastnosťou tohto modelu je vysoká vzorkovacia frekvencia 1000 Hz. To nemusí mať význam pre tých, ktorí hrajú príležitostne len pre zábavu. Ale pokiaľ ide o súťažné hry, v ktorých je výsledok rozhodujúci, najmä v elektronických športoch, je to veľmi žiaduca funkcia.

  Klávesnica má špeciálnu funkciu pripojenia – hrubý opletený kábel má na konci dva pásy konektorov USB. Jeden koniec využíva vlastné napájanie a dátové pripojenie klávesnice, zatiaľ čo druhý koniec sa pripája ku konektoru USB zabudovanému v jednom rohu klávesnice, čo umožňuje pripojiť ďalšie periférne zariadenia.

  Z prehľadu Yandex.Trh so statusom „Level 5 Gadget Inspector“: „Super citlivý, skvelá hmatová odozva na dotyk. Hlučné, takže sa na to pripravte. Celkovo je klávesnica super.“.

  Výhody

  • Kvalitné materiály a konštrukcia;
  • kovový základ;
  • Súbor fyzických programovateľných makro klávesov;
  • Flexibilné zónovanie podsvietenia;
  • Vzorkovacia frekvencia 1000 Hz;
  • Funkcia anti-ghosting;
  • Životnosť klávesov je 70 miliónov stlačení;
  • Pohodlné kovové objemové koliesko;
  • krásny dizajn.

  Nevýhody

  • Žiadna iluminácia cyrilikou, iba latinka.

  ASUS TUF Gaming K7
 • v blízkosti spínača
 • Hodnotenie: 4.8

  ASUS TUF Gaming K7<li></div><p>v blízkosti spínača“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/80816666195911-2110.jpg“ height=“232″ title=“ASUS TUF Gaming K7</p><li>jednoduché prepínanie“><p>Teraz si predstavíme model, ktorý je herný v každom zmysle, je súčasťou slávnej série TUF Gaming od spoločnosti ASUS. V skutočnosti ide o takmer prvú „testovaciu jazdu“ spoločnosti ASUS v segmente optických klávesníc. Spoločnosti sa podarilo zaviesť osvedčené aj inovatívne prístupy.</p><p>Najprv malé vysvetlenie, aby ste pochopili rozdiel v úpravách. K7 má dve vetvy, ktoré sa líšia z hľadiska prepínačov. V oboch verziách predstavujú spínače druhú generáciu technológie</p><li>ght Strike<li>a používa spoločnosť A4Tech a dokonca aj legendárny Razer. Rozdiel medzi týmito dvoma verziami je v tom, že jedna používa lineárny typ spínača a druhá dotykový typ spínača.<p>V našom prípade je lineárny – nevydáva zvuk, stláča rovnako po celej dĺžke zdvihu, spúšťací a nulovací bod sú takmer identické, aktivačná vzdialenosť je 1.5 mm, plný zdvih 3 mm, dostatočná sila 47 g. Ak hľadáte mechanické klikanie, môžete sa poobzerať po klávesnici s mechanickým klikaním.</p><p>Nezávislé testy a veľký počet priemerných používateľov uvádzajú výnimočnú použiteľnosť a príjemný celkový dojem z klávesnice. Stláčanie klávesov je príjemné samo o sebe, môžete písať sotva sa dotýkajúc klávesov, takže vaše ruky sú oveľa menej unavené. A ak pripojíte opierku zápästia, môžete stráviť hodiny hraním alebo prácou bez únavy, nehovoriac o vzniku syndrómu tunela.</p><p>Dôležitejšie je, že tento model, rovnako ako každá iná herná klávesnica, je vybavený ochranou proti prachu a vlhkosti. Úroveň nie je najvyššia – IP56, ale je takmer úplne chránená proti prachu a silným prúdom kvapaliny. Inými slovami, nie je to rozliata káva, ale nemôžete ju umyť pod kohútikom.</p><p>Tí, ktorí oceňujú vizuálnu krásu herného príslušenstva, si zamilujú nastaviteľné a synchronizovateľné podsvietenie Aura. Klávesnica má zabudovanú pamäť pre 4 profily, makrá možno písať za chodu.</p><p>Jedna malá nevýhoda – veľké klávesy sú vybavené lištami na prsty, ale sú najlacnejšou možnosťou, vypožičanou z lacnej membránovej klávesnice. To sťažuje vyberanie klávesov na čistenie a môže spôsobiť odlomenie viazania. V otvorených zdrojoch však takéto prípady nie sú ani v jednotlivých prípadoch.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Známy herný rad ASUS TUF;</li><li>Kvalita materiálov a vyhotovenia;</li><li>Technológia druhej generácie<li>ght Strike<li>a, ktoré používa spoločnosť Razer;</li><li>Spoľahlivosť a trvanlivosť (jedinou výhradou je viazanie na veľký kľúč);</li><li>pohodlná polstrovaná opierka zápästia;</li><li>odolnosť voči prachu a vode;</li><li>kovový rám;</li><li>zabudovaná pamäť pre 4 profily.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>„Lacné“ vodítka pre veľké kľúče, potenciálne ohrozenie životnosti (len potenciálne).</li></ul><h3>Razer Huntsman E<li>Čierny USB</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Razer Huntsman E<li></div><p>te Black USB“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/92816666195911-2310.jpg“ height=“376″ title=“Razer Huntsman E</p><li>te Black USB“><p>Zoznam uzatvára top model od legendárnej značky Razer. Je to najdrahší model v tejto kategórii – v máji 2021 stojí v Rusku približne 18 tisíc eur. . Niektorí používatelia ho považujú za predražený, ale rovnako mnohí žiarlivo obhajujú jeho platnosť.</p><p>Hodnotu ponuky potvrdzujú mnohé jej funkcie. Predovšetkým sa však môže pochváliť dokonalou kvalitou materiálov a remeselného spracovania, ktoré boli pre spoločnosť Razer vždy cťou. Rovnaká pozornosť venovaná detailom. Nájdete tu napríklad špeciálny stabilizátor klávesov, ktorý zabezpečuje konzistentnú a presnú odozvu klávesov.</p><p>Značný dôraz sa kladie na možnosť flexibilne prispôsobiť funkčnosť samotných klávesov. Konkrétne môžete preprogramovať tlačidlá a nahrávať makrá za chodu. Ešte príjemnejšia je zabudovaná pamäť, do ktorej môžete uložiť až päť používateľských profilov. Ak potrebujete uložiť viac nastavení, môžete ich jednoducho uložiť do vlastného cloudového úložiska Razer. Mimochodom, tento model má rekordnú životnosť až 100 miliónov. stlačenia kláves.</p><p>Všetko, čo sa týka podsvietenia tohto modelu, možno považovať za vynikajúce. Má hlavné osvetlenie pre klávesy a samostatne pre osvetlenie pozadia. Obe sú nastaviteľné. Pozadie je štvorcestné, zatiaľ čo hlavné pozadie Chroma umožňuje meniť farby v rozsahu 16.8 miliónov. odtiene vo viacerých zónach s rôznymi svetelnými efektmi.</p><p>Pokiaľ ide o podsvietenie, je tu aj zvláštny chybný výpočet vývojára, ktorý síce nie je kritický, ale rozhodne si zaslúži označenie nedostatok. Zvýraznené sú len číslice v hornom číselnom riadku, nie symboly. Ak teda používate klávesnicu na textovú komunikáciu alebo inú formu písania, musíte poznať pozície znakov naspamäť. Latinské aj cyrilské klávesy sú podsvietené na ostatných klávesoch. Prečo sa takáto výnimka vzťahuje na číselný rozsah – nie je jasné.</p><p>Celkovo sú používatelia s klávesnicou mimoriadne spokojní, až na vyššie uvedené nedostatky. Kvalita, spoľahlivosť, podsvietenie a kúzlo samotnej značky Razer majú nadšené recenzie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>prestížna značka;</li><li>Dokonalé materiály a konštrukcia;</li><li>Preprogramovanie kľúča;</li><li>Nahrávanie makier za chodu;</li><li>zabudovaná pamäť pre 5 používateľských profilov;</li><li>Uložte svoje nastavenia a makrá do cloudu;</li><li>Množstvo možností nastavenia osvetlenia kľúčov a pozadia;</li><li>Pohodlný stojan z mäkkej koženky na dotyk;</li><li>Rekordná životnosť až 100 miliónov. Tlačiareň.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Horný číselný rad – svietia len číslice, nie znaky;</li><li>Mnohí považujú cenu za predraženú.</li></ul><h2>Najlepšie mechanické herné klávesnice</h2><p>Tretia a posledná časť nášho prehľadu najlepších herných klávesníc Expertology sa zameriava na form factor, ktorý sa medzi hráčmi teší najväčšej obľube. Ide o mechanické klávesnice. Je to „plnohodnotná“ mechanika, kde charakteristické kliknutie je prirodzené a je vytvorené mechanizmom, nie imitujúcou doskou. Samozrejme, nejde o „kliknutie“ (aj keď aj o to ide), ale o vlastnosti takýchto klávesníc a ich schopnosť uspokojiť potreby hráčov.</p><h3>OK<li>CK 969G SHOTGUN Black USB</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=OK<li></div><p>CK 969G SHOTGUN Black USB“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/82216666195911-410.jpg“ height=“344″ title=“OK</p><li>CK 969G SHOTGUN Black USB“><p>Začnime, ako vždy, najvýhodnejšou možnosťou, a to modelom „lacnejšie to už nejde“. Charakteristické je, že pri všetkej svojej extrémnej (alebo prílišnej) cenovej dostupnosti vo svojej triede je celkom použiteľný. Samozrejme, existuje veľa kompromisov, ale pre tých, ktorí chcú plnohodnotnú „mechaniku“ za smiešne peniaze, je to najlepšia možnosť. Značka vo vlastníctve spoločnosti Nippon K</p><li>ck Corporation (Hongkong), ktorá vlastní aj ďalšiu superrozpočtovú značku Digma.<p>Je to kompaktná bezrámčeková skeletová klávesnica. Dizajn je úplne minimalistický, klávesy výrazne vyčnievajú nad puzdro a nemajú žiadny rámček, takže klávesnica pôsobí dojmom, akoby vôbec nemala puzdro. Tento formát sa páči mnohým ľuďom a jeho veľkosť je naozaj kompaktná. Vývojári čiastočne odstránili pravý číselný blok kvôli veľkosti, takže je tu len 87 klávesov.</p><p>A dovoľte nám povedať, že tento model má napriek svojej nízkej cene jednu z najväčších výhod mechanických klávesníc – dlhú životnosť klávesov. Má hodnotu 50 miliónov. lisy, to znamená, že z hľadiska rovnakej mechaniky je príslušenstvo prakticky večné.</p><p>Čo ešte mnohých hráčov nadchne, je podsvietenie. Náročných hráčov často trápia zlé nastavenia klávesnice. V tomto prípade vidíme dobrý kompromis. Používateľ má možnosť kombinovať 6 farieb, 10 režimov a 5 úrovní jasu. Nie je k dispozícii v 16 miliónoch farieb ako prémiové modely, ale stále je to možnosť, ktorá uspokojí väčšinu zákazníkov.</p><p>Z hľadiska použiteľnosti sú aj tu niektoré body vzhľadom na veľmi prijateľnú cenu príjemne prekvapujúce. Prítomnosť pevného kovového plechu v hornej časti možno stále považovať za „nič zvláštne“. Veľmi pozoruhodné však je, že veľké klávesy Enter, Shift, Space a ďalšie sú vybavené špeciálnymi vodidlami, ktoré zabezpečujú rovnomerné stlačenie v celej rovine bez ohľadu na to, kde presne prst stlačíte – v strede alebo na okraji klávesu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Prekvapivo dobrá kvalita materiálu a konštrukcie za túto cenu;</li><li>Kompaktný skeletový dizajn je ten správny;</li><li>kovová doska na vrchu;</li><li>zdroj – 50 m. tlače;</li><li>vodítka v klávesoch pre rovnomerné stlačenie klávesov;</li><li>Anti-Ghosting podporuje neobmedzený počet súčasných kliknutí;</li><li>Super prijateľná cena za „mechanické“.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>výrazné percento subjektívnych nárokov na podsvietenie.</li></ul><h3>HyperX Alloy FPS Pro (Cherry MX Red) čierna USB</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=HyperX Alloy FPS Pro (Cherry MX Red) čierna USBOK<li></div><p>CK 969G SHOTGUN Black USB“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/82216666195911-410.jpg“ height=“344″ title=“OK</p><li>CK 969G SHOTGUN Black USB“><p>Začnime, ako vždy, najvýhodnejšou možnosťou, a to modelom „lacnejšie to už nejde“. Charakteristické je, že pri všetkej svojej extrémnej (alebo prílišnej) cenovej dostupnosti vo svojej triede je celkom použiteľný. Samozrejme, existuje veľa kompromisov, ale pre tých, ktorí chcú plnohodnotnú „mechaniku“ za smiešne peniaze, je to najlepšia možnosť. Značka vo vlastníctve spoločnosti Nippon K</p><li>ck Corporation (Hongkong), ktorá vlastní aj ďalšiu superrozpočtovú značku Digma.<p>Je to kompaktná bezrámčeková skeletová klávesnica. Dizajn je úplne minimalistický, klávesy výrazne vyčnievajú nad puzdro a nemajú žiadny rámček, takže klávesnica pôsobí dojmom, akoby vôbec nemala puzdro. Tento formát sa páči mnohým ľuďom a jeho veľkosť je naozaj kompaktná. Vývojári čiastočne odstránili pravý číselný blok kvôli veľkosti, takže je tu len 87 klávesov.</p><p>A dovoľte nám povedať, že tento model má napriek svojej nízkej cene jednu z najväčších výhod mechanických klávesníc – dlhú životnosť klávesov. Má hodnotu 50 miliónov. lisy, to znamená, že z hľadiska rovnakej mechaniky je príslušenstvo prakticky večné.</p><p>Čo ešte mnohých hráčov nadchne, je podsvietenie. Náročných hráčov často trápia zlé nastavenia klávesnice. V tomto prípade vidíme dobrý kompromis. Používateľ má možnosť kombinovať 6 farieb, 10 režimov a 5 úrovní jasu. Nie je k dispozícii v 16 miliónoch farieb ako prémiové modely, ale stále je to možnosť, ktorá uspokojí väčšinu zákazníkov.</p><p>Z hľadiska použiteľnosti sú aj tu niektoré body vzhľadom na veľmi prijateľnú cenu príjemne prekvapujúce. Prítomnosť pevného kovového plechu v hornej časti možno stále považovať za „nič zvláštne“. Veľmi pozoruhodné však je, že veľké klávesy Enter, Shift, Space a ďalšie sú vybavené špeciálnymi vodidlami, ktoré zabezpečujú rovnomerné stlačenie v celej rovine bez ohľadu na to, kde presne prst stlačíte – v strede alebo na okraji klávesu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Prekvapivo dobrá kvalita materiálu a konštrukcie za túto cenu;</li><li>Kompaktný skeletový dizajn je ten správny;</li><li>kovová doska na vrchu;</li><li>zdroj – 50 m. tlače;</li><li>vodítka v klávesoch pre rovnomerné stlačenie klávesov;</li><li>Anti-Ghosting podporuje neobmedzený počet súčasných kliknutí;</li><li>Super prijateľná cena za „mechanické“.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>výrazné percento subjektívnych nárokov na podsvietenie.</li></ul><h3>HyperX Alloy FPS Pro (Cherry MX Red) čierna USB</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=

  Ďalej sa pozrieme na značku HyperX, ktorá je štyrikrát drahšia ako jej predchodca. Tento rozdiel znie skľučujúco, ale v skutočnosti je to len preto, že predchádzajúci je taký lacný. Táto klávesnica v máji 2021 stojí v Rusku približne 8 tisíc Euro. Euro.

  Značka HyperX je významná značka založená a dlhodobo úspešne propagovaná legendárnou americkou spoločnosťou Kingston Technology. Vo februári tohto roku 2021 značku kompletne odkúpila iná, nemenej legendárna americká spoločnosť Hewlett-Packard.

  Je to tiež kompaktný model ako ten predchádzajúci, s 87 kľúčmi, a dokonca aj dizajn je rovnaký „kostra“, ale oveľa pozoruhodnejšie v niekoľkých vlastnostiach. Dokonca aj jeho hmotnosť 900 g v porovnaní s 600 g alebo viac modelu OK ukazuje zásadný rozdiel

 • BROKOVNICA CK 969G.

  Od prvých minút manipulácie s klávesnicou je jasné, že ide o vysoko kvalitnú vec. Používatelia, ktorí prvýkrát prechádzajú na mechanickú klávesnicu, sú často nadšení a zažívajú skutočný „wow efekt“ vďaka hmatovému pocitu, rýchlej odozve a zvuku mechanizmu ovládania kláves.

  Keď ho lepšie spoznáte, objavia sa ďalšie dobré stránky. Mimoriadne robustná konštrukcia – týchto 300 g hmotnosti je pridaných k pevnému oceľovému rámu. Ani v tých najhorúcejších bitkách nedokáže ani ten najemocionálnejší hráč rozbiť klávesnicu.

  Robustnosť je dobrá, ale v tomto modeli sú dokonca doslova prémiové funkcie, ktoré odrážajú maximálny dôraz výrobcu na detail. Napríklad odnímateľný kontaktný kábel je síce drobnosť, ale pri jeho preprave chcete inžinierom stokrát poďakovať. A čo je vo všeobecnosti odzbrojujúce, je možnosť nastavenia výšky. Samozrejme, je tu funkcia Anti-Ghosting, ktorá podporuje neobmedzený počet súčasných stlačení.

  Z recenzie používateľa na stránke Yandex.Trhovisko Gadget Inspector Level 3: „Fantastický dizajn. Veľmi dobrý dizajn. Zvonku – len delo! Veľmi pôsobivý dizajn. Veľmi dobrá spätná väzba pri písaní, presne to, čo chcete pri kúpe dobrej mechanickej klávesnice.

  Výhody

  • významnú značku;
  • Kvalita materiálov a montáže je dokonalá;
  • jednodielny oceľový rám;
  • nastavenie výšky;
  • odpojiteľnú šnúru;
  • Neobmedzený Anti-Ghosting.

  Nevýhody

  • Žiadne závažné nedostatky alebo systematické sťažnosti používateľov.

  SteelSeries Apex Pro Black USB

  Hodnotenie: 4.9

  SteelSeries Apex Pro Black USB

  A na záver výberu mechanických klávesníc, a tým aj celého prehľadu najlepších herných klávesníc Expertology, veľmi drahá značka SteelSeries. Pozrime sa, čo dánska spoločnosť ponúka za cenu porovnateľnú s nie tak zlým smartfónom. Podľa mnohých nezávislých recenzentov, ktorí tento model hodnotia jednoducho ako „najlepšiu hernú klávesnicu“, však pravdepodobne stojí za tie peniaze.

  Tento model má dve modifikácie počtu kľúčov a veľkosti. Vo verzii TKL bola čiastočne odstránená pravá numerická klávesnica. Pozeráme sa na úplnú verziu so 104 klávesmi. Obľúbený a veľmi obľúbený lakonický dizajn „kostry“. Horná časť puzdra je vyrobená z kovu. Zariadenie sa dodáva s opierkou na zápästie s magnetickým upevnením.

  • Výnimočne pekné, že výrobca je mimoriadne zodpovedný za drobnosti, ktoré ostatní často zanedbávajú. Hráčom je napríklad často jedno, či pripojovací kábel vychádza sprava, zľava alebo uprostred. Pre tých, ktorým na tom záleží, však výrobca vytvoril na zadnej strane klávesnice špeciálnu drážku, aby si používateľ mohol aj tento dizajnový prvok upraviť podľa seba. Rovnakú pozornosť venovanú detailom možno pozorovať v celom.
  • Samozrejmosťou je podsvietenie s nekonečnými možnosťami prispôsobenia. Podsvietenie je zónové, vo vyhradenom nástroji SteelSeries Engine si môžete vybrať a prispôsobiť ľubovoľný režim a odtieň.

  Výhody

  • špičková prémiová výbava;
  • bezchybná kvalita materiálov a vyhotovenia;
  • plne prispôsobiteľné klávesy;
  • Magnetická podpora zápästia;
  • Inteligentný displej OLED;
  • princíp ovládania magnetického spínača;
  • Bod stlačenia je možné nastaviť po celej dĺžke zdvihu klávesu;
  • Zónové podsvietenie RGB s nekonečnými možnosťami prispôsobenia.

  Chyby

  • cena.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: