14 hier podobných hre Grand Theft Auto (GTA 5)

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom by ste sa mali obrátiť na svojho odborníka.

Prvá časť bola prvá svojho druhu, ale tretia časť je po takmer piatich rokoch skutočným prelomom pre herný priemysel. Neuveriteľný svet, trojrozmerná grafika a skvelá hrateľnosť si rýchlo získali množstvo fanúšikov po celom svete. Nie je prekvapením, že sa rýchlo objavili klony hry: niektoré naozaj neboli až také zaujímavé, ale boli aj také, ktoré mali viacero individuálnych prvkov alebo sa odchyľovali od pôvodného konceptu. Naši odborníci pre vás zozbierali 14 najobľúbenejších a kritikmi najviac oceňovaných hier, ako je GTA 5.

Poradie podobných hier ako Grand Theft Auto (GTA 5)

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Rebríček hier podobných hre Grand Theft Auto (GTA 5)1Watch Dogs 25.0
2Spiaci psi4.9
3Mafia III4.8
4Hra Saints Row 44.7
5L.A. Noire4.6
6YAKUZA 04.5
7Red Dead Redemption 24.5
8Crackdown 34.5
9

deň 2

4.5
10FAR CRY 54.5
11Infamous: Second Son4.4
12APB: RELOADED4.3
13Oprávnený dôvod4.2
14B

  ly
4.1

Watch Dogs 2

Hodnotenie: 5.0

Watch Dogs 2

Priemerné hodnotenie: 83%

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, Windows

Zápletka pomerne kontroverzného pokračovania hackerského príbehu spoločnosti Ubisoft sa točí okolo Marcusa Hollowaya, ktorý sa dostal na čiernu listinu systému ctOS. Monitoruje obyvateľov prostredníctvom tisícov kamier, ovláda celý „ekosystém“ mesta a lusknutím prsta ničí ľudské osudy. V rámci boja proti tomuto systému sa Holloway pripojil k organizácii

DedSec na boj proti nezákonnosti.

Táto časť už nemá temný nádych prvého dielu: téma sa zdá byť zábavnejšia, trochu detská a používa svieže farby (čo vyzerá skvele na televízore 4K HDR). Napriek tomu sa hra môže pochváliť širokou škálou funkcií pre hráča: hackerské techniky, možnosť ovládať prostredie prostredníctvom smartfónu atď. To vám umožní vytvoriť veľa zaujímavých situácií a vybrať najlepší spôsob, ako ich riešiť. A čo bez taxíkov s bláznivými blogermi a stopármi?.

Hlavné vlastnosti hry: možnosť viacerých riešení pri plnení úloh, jedinečné postavy a história. Medzi nevýhody patria technické problémy.

Spiaci psi

Hodnotenie: 4.9

Spiaci psi

Priemerné hodnotenie: 84%

Platformy: Xbox 360, Windows, PlayStation 3 a neskôr PS 4 a Xbox One

Na prvý pohľad táto hra pripomína typický klon GTA, ale s jednou tučnou nuansou: pôvodný terén – príbeh sa odohráva v Ázii. Hlavný hrdina Wei Sheng je policajt v utajení, ktorého úlohou je preniknúť do hongkonského zločineckého podsvetia.

Hra je zjavne inšpirovaná orientálnou kinematografiou, pretože je založená na boji zblízka. Niekedy môže byť nepriateľ až 10 bojovníkov s čepeľovými zbraňami, čo je dosť povzbudzujúce. Hneď na úvod treba povedať, že Sleeping Dogs je pomerne brutálna hra, ktorá zahŕňa najrôznejšie spôsoby, ako skoncovať s nepriateľmi – hrozné smrtiace údery pod lopatky vrtúľ, do smetných nádob, vodných nádrží a podobne.

Tu si môžete dokonca prenajať prostitútku, navštíviť masážny salón, ale úlohy môžu byť obzvlášť zvláštne: niektoré zahŕňajú kanibalizmus a niekedy GM kreslí na stenu kruhy s rozbitou tvárou zdravotnej sestry.

Hlavné lákadlá hry: návyková hrateľnosť, množstvo zaujímavých detailov a dobre prepracované bojové umenia. Nevýhody: Chýbajúci multiplayer.

Mafia III

Hodnotenie: 4.8

Mafia III

Priemerné hodnotenie: 85%

Platformy: PC, PS4, XBOX One

Lincoln, sirota a veterán, sa vyznamenal v mnohých ohľadoch. Trénoval bojovníkov pre elitné jednotky a pracoval pre gangstrov. Pekelne farebná postava. Keď sa jedného dňa vráti do rodného mesta, stretne sa s nebezpečnou spoločnosťou a nakoniec ho postrelia do hlavy.

Pre hlavného hrdinu sa začína nová kapitola života, v ktorej sa vrhne do pátrania po tých, ktorí sa ho pokúsili zabiť. To povedie k neuveriteľnému rozuzleniu – celé mesto bude pod Lincolnovou kontrolou. Aby ste si udržali moc, musíte si najať šéfov, ktorí budú kontrolovať určité oblasti. Udržať si ich lojalitu však nie je jednoduché: od hráča sa bude vyžadovať kontrola kvality, čo v kombinácii s vynikajúcim príbehom robí z hry jednu z najobľúbenejších hier medzi hráčmi.

Čo je Mafia III? Čaká na vás silná akcia spojená s neúprosným dobrodružstvom pri plnení početných misií s cieľom zlepšiť kontrolu nad mestom. Tí, ktorí poznajú predchádzajúce hry zo série, nájdu svet rozdelený na 10 veľmi rozsiahlych okresov. Medzi hlavné prvky patrí riadenie (s pôsobivým vozovým parkom), interakcia s nehernými postavami a množstvo vedľajších misií, ktoré pomáhajú napredovať v hlavnej hre.

Medzi hlavné lákadlá hry patria: pútavá hrateľnosť, dokonale navrhnuté prepojené kľúčové misie a vedľajšie úlohy. Nevýhody: Technické chyby.

Hra Saints Row 4

Hodnotenie: 4.7

Hra Saints Row 4

Priemerné hodnotenie: 88%

Platformy: Windows, Xbox 360, PS3 a neskôr PS4 a Xbox One

More šialenstva a vtipov. Po záchrane USA pred zničením sa hlavný hrdina stane prezidentom, ale nie je mu súdené vládnuť krajine. Dochádza k invázii mimozemšťanov, po ktorej je planéta zničená a všetci ľudia sú poslaní do virtuálnej reality. Postava sa musí útočníkom pomstiť.

Hra obsahuje prvky geekovskej kultúry: napríklad sú v nej zreteľne viditeľné predmety z filmov Matrix, Armageddon a tiež množstvo paródií na herné série ako Sp

 • Mafia III: The Dark Knight of Darkness, Mass Effect atď. Na druhej strane sa hra mierne odkláňa od GTA, pretože ovládanie dopravy je odsunuté do úzadia. Koniec koncov, hrdina má teraz veľa schopností: super skok a rýchlosť, otrasy zeme, možnosť vylepšenia zbraní, telekinéza, nezraniteľnosť (dočasná) a veľa zaujímavých vecí. Ak sa chcete maximálne podobať na GTA, mali by ste sa pozrieť na Saints Row: The Third.

  Hlavné triky hry: individuálna hrateľnosť, možnosti prispôsobenia postavy, hrateľnosť. Existujú určité nedostatky: poruchy.

  L.A. Noire

  Hodnotenie: 4.6

  L.A. Noire

  Priemerné hodnotenie: 89%

  Platformy: PS3, Xbox 360, Windows, neskôr Xbox One, PS4, Nintendo Switch

  Vysoko atmosférická hra, ktorá sa len maskuje ako klon GTA. Toto je elegantné detektívne dobrodružstvo o práci policajta v polovici 20. storočia v Los Angeles. Zoznámte sa s plukovníkom Phelpsom: veteránom z druhej svetovej vojny, ktorý začínal ako obyčajný hliadkar a potom prešiel na oddelenie vrážd a neskôr na oddelenie podpaľačov. Spočiatku hra pripomína množstvo nesúvisiacich úloh. Postupne však všetky vetvy zápletky vedú do jedného zväzku zápletiek.

  Osobitnú zmienku si zaslúži dôkladné stvárnenie postáv, animácia tváre (obzvlášť efektná je počas výsluchov). A v kombinácii s dostupnými stopami a alibi to vytvára skvelý obraz. Stojí za to užívať si hranie, pretože podobný projekt od autorov (Team Bondi) už nikdy nebude z dôvodu ukončenia.

  Hlavné črty hry: množstvo zaujímavých lokalít, dokonale spracované prostredie 40. rokov. Nevýhodou je nedostatočná optimalizácia.

  YAKUZA 0

  Hodnotenie: 4.5

  YAKUZA 0

  Priemerné hodnotenie: 87%

  Platformy: PlayStation 4, Windows + PlayStation 3 (Japonsko)

  Celá séria hier o kriminálnom podsvetí moderného Japonska vyvrcholila vynikajúcou Yakuza 0 – prequelom príbehu, v ktorom sú dve hlavné postavy skutočnými hviezdami celej série (Kiryu a Majima). Prvý robí skromné kroky na kariérnom rebríčku tokijského podsvetia, kde nebezpečné organizácie bojujú na život a na smrť o Kamurocho; druhý si užíva dovolenku v predmestskom klube. Zdanlivo nesúvisiace príbehy, ktoré sa však spoja do jedného silného.

  Okrem fascinujúceho príbehu hra ponúka aj množstvo ďalších úloh s neuveriteľnými príbehmi (napríklad úlohu o skrytej sieti školáčok, ktoré predávajú svoje spodné prádlo úchylákom, alebo o cool pankáčoch, ktorí v skutočnosti radi varia a hrajú sa so šteniatkami).

  To, čo túto hru odlišuje, je dokonalá rovnováha medzi kvalitou príbehu, dojemnými emocionálnymi momentmi a úplnou šialenosťou, ktorá je podľa skutočných fanúšikov tradičnou príchuťou hry. Nudiť sa tu nebudete.

  Hlavné prednosti hry: elegantná atmosféra a príbeh, vydarený úvod do série. Nevýhody: Slabá grafika.

  Red Dead Redemption 2

  Hodnotenie: 4.5

  Red Dead Redemption 2

  Priemerné hodnotenie: 79%

  Google Stadia, PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

  Láska k Divokému západu? Potom sa vám bude druhý diel tejto akčnej hry z pohľadu tretej osoby páčiť. Dej tejto časti je akousi predhistóriou pôvodnej časti a rozpráva príbeh Marstonovej minulosti. Používatelia hry majú k dispozícii dokonale vytvorený živý svet, v ktorom NPC žijú nezávisle a reagujú na akúkoľvek akciu hráča.

  Napríklad každá „ľavicová“ potýčka s neznámymi sa môže zmeniť na brutálnu vendetu. Hráči budú mať prístup k režimu pre viacerých hráčov a možnosť voľne preskúmať pôsobivú veľkosť mapy s rôznymi aktivitami vrátane lúpeží typu GTA 5, ale s obrazom Divokého západu.

  Hlavné vlastnosti: veľmi prepracovaná grafika, viacero zbraní, zaujímavé misie, prídavný obsah v hre pre jedného hráča, dostupný pre PC.

  Crackdown 3

  Skóre : 4.5

  Crackdown 3

  Priemerné hodnotenie: 82%

  Platformy: PC, Xbox One

  Mega akcia, otvorený svet a funkciami nabitý herný režim, ktorý ti umožní robiť si vo veľkomeste, čo chceš. Vývojári hry sa pri ničení budov spoliehajú na nezvyčajnú technológiu: hráč môže v skutočnosti premeniť akúkoľvek budovu na prach. Je natoľko sofistikovaný, že ho vylepšuje technológia Azure spoločnosti Microsoft.

  Hra nadväzuje na predchádzajúce diely, a to z hľadiska príbehu aj hrateľnosti. Čo vás čaká v hre Crackdown 3? Pôsobivo veľké otvorené mesto s množstvom gangov vrátane desivej organizácie Terra Nova, ktorá bude kľúčom k príbehu: keď zničíte budovy alebo ovládnete určité herné oblasti, vodcovia gangov sa budú systematicky mstiť hlavnému hrdinovi, čo mu bude neustále spôsobovať značné nepríjemnosti.

  Hlavné vlastnosti hry: možnosť hrať v tíme, skvelý systém zručností. Nevýhodou je, že hra je slabo prepracovaná.

  deň 2

  Hodnotenie: 4.5

  PayDay 2

  Priemerné hodnotenie: 82%

  Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Switch,

 • nux

  Masívna multiplayerová strieľačka z pohľadu prvej osoby, ktorá váš tím štyroch hráčov nabije adrenalínom. Ide o pomerne intenzívny thriller založený na hollywoodskej filmovej. Hráči si zamilujú neuveriteľnú rozmanitosť postáv s vlastným príbehom, ktorý ich vedie na cestu za korisťou a vraždami.

  Čakajú na vás lúpeže všetkých druhov a stupňov náročnosti – od banálnych bankových trezorov až po jadrové laboratóriá, bunker kyberzločincov a dokonca aj väznice. Počet aktualizácií vydaných od vydania hry bol ohromujúci: počet dostupných misií a postáv bol maximálny.

  Kľúčové vlastnosti hry: úžasný multiplayer, originálna lúpežná mechanika, rôzne vybavenie a misie. Existujú aj nevýhody, z ktorých najzjavnejšia je monotónnosť hry.

  FAR CRY 5

  Hodnotenie: 4.5

  FAR CRY 5

  Priemerné hodnotenie: 87%

  Platformy: PC, PS4, XBOX One

  Neuveriteľná akcia v podaní strieľačky z pohľadu prvej osoby – 11. v sérii. Príbeh sa zameriava na nemenovaného zástupcu šerifa, ktorý uviazol vo fiktívnej krajine Hope. Teraz musí bojovať s nepriateľmi, aby sa vrátil do normálneho života. Vývojári ponúkajú podobnú hrateľnosť ako v predchádzajúcich dieloch a otvorený svet, v ktorom sa môžete voľne pohybovať vo vozidlách aj pešo.

  Na rozdiel od predchádzajúcich hier v sérii si môžete upraviť vzhľad postavy. Počas hry máte k dispozícii pôsobivý arzenál zbraní a výbušnín. Príjemným bonusom je náborový systém, v ktorom môžete verbovať miestnych obyvateľov do boja proti nepriateľovi (podobne ako v 2. a 4. diele).

  Charakteristické črty hry – boj s náboženským kultom, priamy výber hry, super akcia, stealth mechanika – záruka kvality strávených desiatok hodín v hre.

  Hlavné vlastnosti hry: veľa herného obsahu, možnosť hrať v tíme s priateľom (skvelý herný zážitok), skvelé vedľajšie úlohy, príjemný zvuk. Na druhej strane absurdný dej.

  Infamous: Second Son

  Hodnotenie: 4.4

  Infamous: Second Son

  Priemerné hodnotenie: 80%

  Platformy: PS4

  Tretia časť jedinečnej série Infamous. Pôsobivý otvorený svet a vynikajúce herné prostredie. Toto je klasická exkluzivita pre PlayStation 4. V príbehu uplynulo 10 rokov od udalostí z predchádzajúceho dielu, v ktorom Cole McGrath zomrel. V hernom svete je však stále niekoľko vyvolených, ktorých prenasleduje DUP vedená skutočným silákom Brookom Augustinom.

  Hráčskou postavou je Delsin Rowe, ktorý má jeden z najúžasnejších darov: dokáže absorbovať schopnosti iných. Čo zistí hneď na začiatku hry a ocitne sa uprostred vojny. Podobne ako v predchádzajúcej hre, aj v Second Son môžete robiť rozhodnutia v prospech dobra aj zla, čo ovplyvňuje karmu a mení schopnosti a vzhľad postavy. Zvyšok hry je totožný s predchádzajúcimi časťami, ale bol vylepšený: zahŕňa praktické parkourové prvky, ktoré uľahčujú pohyb po svete, a skvelé bojové mechanizmy.

  Najlepší výber: Množstvo jedinečných, nemenných zručností. Hlavná nevýhoda – opakujúci sa dizajn úloh odvádza pozornosť od objavovania otvoreného sveta.

  APB: RELOADED

  Hodnotenie: 4.3

  APB: RELOADED

  Priemerné hodnotenie: 77%

  Platformy: zadarmo, PC, PS4, XBOX One

  Pre tých, ktorí chceli kombináciu GTA + MMO, je APB Reloaded ideálnou voľbou. Mimochodom, hra bola donedávna platená, takže možnosť vyskúšať si ju je dvojnásobne príjemná. Úlohou hráča je preskúmať mesto plné zločincov. Plne otvorený herný svet, ktorý môžete voľne preskúmavať a plniť množstvo vzrušujúcich úloh.

  Ponúka niečo z toho, čo séria GTA – možnosť kradnúť autá, sledovať postavy okolo seba a vlastne spôsobovať veľký chaos (čo určite upúta pozornosť strážcov zákona).

  Chcete hrať úlohu policajta? Žiadna otázka: pokúsiť sa zastaviť divokých zločincov v meste, robiť špinavé skutky za úplatky. Ale najúžasnejšou funkciou hry je prispôsobenie. Možnosti prispôsobenia postavy sú takmer neobmedzené: množstvo predmetov, zbraní, vozidiel roztrúsených po hernom svete a ďalších prvkov umožňuje vytvoriť jedinečnú taktiku.

  Hlavné prednosti: jednoznačne prispôsobenie, pohodlné hranie. Mínus – veľa chýb.

  Oprávnený dôvod

  Hodnotenie: 4.2

  Oprávnený dôvod

  Priemerné hodnotenie: 72%

  Platformy: PC, PS2, XBOX 360

  Skvelá akčná adventúra vyvinutá v roku 2010. Zábavný terén: Putuj po tropickom ostrove ako jeden z najlepších agentov a po ceste sa pustíš do boja proti skorumpovanej vláde. V príbehu sa hráč stretne so spoluhráčmi aj rebelmi, ktorí sú pripravení pomôcť v boji proti zloduchom a zachrániť veľa životov.

  Príjemný bonus: možnosť dokončiť kľúčové misie rôznymi spôsobmi. Môžete sa rozhodnúť ignorovať príbeh a preskúmať celý ostrov alebo sa pustiť do vedľajších misií (ktorých sú v tomto hernom svete stovky). Vedľajšie úlohy spájajú celý príbeh. To môže oslabiť vplyv vlády.

  Pri hraní sa kladie osobitný dôraz na streľbu a jazdu. Mimochodom, počet vozidiel zaujme aj skúsených hráčov. okrem áut môžete používať aj lode, lietadlá, helikoptéry a motorky. Funkčnosť postavy bola rozšírená o možnosť kaskadérskych kúskov – zoskok padákom, skok z auta na auto, basejumping a mnoho ďalších skvelých vecí. Variabilita a podívaná sú kľúčovými prvkami hry.

  Hlavné vlastnosti: Herný svet pôsobivého rozsahu a voľnosti pohybu. Tento proces však nie je dostatočne hlboký.

  B
   ly

  Hodnotenie: 4.1

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: