15 najlepších antivírusov pre Android

* Kritériá výberu redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Konzultácia s odborníkom pred nákupom.

Počítačové vírusy už dávno nie sú vytvorené na čisto škodlivé účely, ale na veľmi konkrétne pragmatické účely – krádež osobných údajov a dôverných informácií, blokovanie prístupu s následným vydieraním, otravná reklama, používanie vašej pracovnej stanice ako „zombie“ vo farme botov a mnohé ďalšie. Dnešné smartfóny sú dostatočne výkonné a funkčne bohaté na to, aby boli pre tvorcov vírusov rovnako zaujímavé, ak nie zaujímavejšie, ako stolové počítače a notebooky.

Redakčný tím online časopisu Expertology vám predstavuje prehľad najlepších antivírusov pre Android na začiatku roka 2020. Naši odborníci vyvodili svoje závery na základe kombinácie vlastných skúseností, spätnej väzby od používateľov a nezávislého výskumu od uznávaných organizácií, ako je AV-Comparatives.

Ako si vybrať najlepší antivírus

Tento prehľad má slúžiť ako kvalitný a spoľahlivý sprievodca pestrou paletou užitočných a menej užitočných mobilných antivírusov. Ale aj napriek tejto koncentrácii najhodnotnejších programov, z ktorých si môžete vybrať, nemôžete do telefónu nainštalovať všetkých 15 opísaných aplikácií. Stačí, ak si na chvíľu porovnáte funkcie jednotlivých antivírusových programov opísaných v prehľade so svojimi potrebami a/alebo bezpečnostnými cieľmi. Stručne analyzujme hlavné kritériá výberu.

Schopnosť odhaliť zjavné a potenciálne hrozby

Tento parameter sa v odbornej terminológii nazýva „miera detekcie“ a je najdôležitejším parametrom každej antivírusovej aplikácie.

Podstatou miery detekcie je percentuálne vyjadriť schopnosť antivírusového programu odhaliť skutočné a potenciálne hrozby. To sa týka nielen detekcie infikovaných súborov už v samotnom systéme, ale aj schopnosti zabrániť „úniku“ takýchto súborov odkiaľkoľvek – z internetu, prostredníctvom e-mailu, z cudzieho alebo vlastného flash disku atď. .

Možno to nájsť v publikovaných testoch, ktoré vykonali špecializované organizácie, ako je napríklad spomínaná AV-Comparatives. To isté platí aj pre ďalšie dôležité parametre, ktoré budú opísané nižšie.

Falošne pozitívne výsledky

Ďalší dôležitý parameter priamo charakterizujúci použiteľnosť a profesionálnu úroveň antivírusového programu. Faktom je, že detekcia vírusov a akéhokoľvek iného škodlivého softvéru pomocou známych signatúr nie je úplne včerajšia technológia, ale rozhodne nie je dosť dobrá na plnohodnotnú ochranu. Antivírusový program by mal byť schopný odhaliť vírusy, trójske kone, červy a iné „škodliviny“ na základe určitých znakov a poskytnúť používateľovi aspoň signál o podozrení.

Táto schopnosť má aj svoju nevýhodu – falošne pozitívne výsledky, keď antivírus „identifikuje“ úplne neškodnú aplikáciu ako škodlivú. Dôvody môžu byť rôzne, ale nadmerná proaktivita antivírusu je únavná a niekedy dokonca škodlivá a určite nepridáva na jeho objektívnych výhodách. Čím menej falošne pozitívnych výsledkov, tým lepšie, ale nie na úkor identifikácie skutočných hrozieb.

Výkon

V kontexte antivírusov tento pojem znamená hneď niekoľko vecí: rýchlosť fungovania, spotrebu zdrojov (čas procesora, pamäť), podiel na spotrebe energie. Jednoducho povedané, je veľmi žiaduce, aby bol antivírusový program rýchly, spotrebovával čo najmenej energie z batérie a príliš nezaťažoval systém.

Nedostatok takejto funkcie by sa ešte dal tolerovať, ak sa antivírusový program spúšťa príležitostne. V dnešnej realite by však pre správnu obranu mal byť antivírusový program neustále spustený na pozadí. Preto sú tieto požiadavky mimoriadne dôležité.

Funkčnosť

Je to druhoradé kritérium, ale ak si máte vybrať medzi dvoma antivírusmi s rovnakou mierou detekcie, v drvivej väčšine prípadov bude uprednostnený ten, ktorý má ďalšie užitočné funkcie. Môže to byť čokoľvek od antivírusu až po blokovanie ukradnutého smartfónu a/alebo zničenie informácií v ňom, blokovanie neželaných hovorov a správ od spamerov, zálohovanie, šifrovanie, rodičovskú kontrolu a mnoho ďalšieho.

Platené alebo bezplatné

A nakoniec večná otázka, či bezplatný antivírus môže poskytnúť dostatočnú ochranu pre váš smartfón. Ako to už býva, aj tu je odpoveď nejednoznačná – závisí od používateľa. Myslím v širšom zmysle – v závislosti od intenzity surfovania na smartfóne, témy navštevovaných stránok, bezpečnostného povedomia, všeobecnej úrovne počítačovej gramotnosti, osobnej zodpovednosti atď. .

Ak napríklad párkrát týždenne používate smartfón na prístup na internet, aby ste skontrolovali správy a predpoveď počasia na stránke, ktorú poznáte už roky, môže vám stačiť dobrý bezplatný antivírus. Ak máte v smartfóne niekoľko desiatok mobilných aplikácií s prístupom na internet a o pôvode polovice z nich nemáte ani potuchy, potom si buď musíte nainštalovať výkonný platený antivírus, alebo prehodnotiť svoj postoj k osobnému priestoru.

Najlepší antivírus pre Android

Nomináciasedadlonázovhodnotenie
Najlepší komerčný antivírus pre Android1Kaspersky Internet Security5.0
2Dr.Web4.9
3Antivírusová ochrana AVL Pro4.8
4Bitdefender Mobile Security Antivirus4.7
5McAfee Mobile Security4.6
6Antivírusový program ESET Mobile Security4.5
7Norton Mobile Security4.4
8Zabezpečenie mobilných zariadení G Data4.3
9F-Secure SAFE4.2
10Trend Micro Mobile Security4.1
Najlepšie bezplatné antivírusy pre Android1AVG AntiVirus ZADARMO5.0
2Antivírusová ochrana Avira4.9
3Avast Mobile Security4.8
4CM Security Master4.7
5Sophos Intercept X pre mobilné zariadenia (Android)4.6

Najlepšie komerčné antivírusy pre Android

Prvý a najkomplexnejší výber v prehľade najlepších antivírusov pre Android od spoločnosti Expertology obsahuje aplikácie distribuované na komerčnom základe, jednoducho povedané, platené aplikácie. Mnohé platené antivírusy však majú bezplatnú verziu a niektoré z nich môžu byť pre pomerne široký okruh používateľov úplne postačujúce. Prítomnosť viac či menej funkčných bezplatných verzií osobitne uvedieme v analýze každej aplikácie.

Kaspersky Internet Security

Hodnotenie: 5.0

Kaspersky Internet Security

Začnime najznámejším, vysoko účinným a multifunkčným antivírusovým programom ruskej výroby, ktorý je dobre známy a uznávaný nielen v Rusku, ale aj v mnohých ďalších krajinách sveta. Mobilná aplikácia Kaspersky Internet Security ponúka dva typy licencií – Free a Premium. Prvý z nich je, ako môžete ľahko uhádnuť, bezplatný, ale je tiež jedným z najfunkčnejších v porovnaní s antivírusmi ostatných štúdií. Jediný zásadný rozdiel je vlastne jediný rozdiel – bezplatný softvér je potrebné spustiť manuálne, zatiaľ čo plnohodnotná platená aplikácia beží na pozadí a nepretržite monitoruje všetky hrozby.

Kompletný program, v ktorom nie sú žiadne obmedzenia, obsahuje takéto základné pracovné moduly a funkcie:

 1. Neustále zapnutá ochrana pred vírusmi a hrozbami na pozadí;
 2. Odráža rôzne internetové útoky;
 3. Súbor funkcií antivírusu;
 4. ochrana heslom pre určité aplikácie;
 5. Blokovanie neželaných hlasových hovorov a textových správ.
 6. V bezplatnej licencii sú ochrana internetu a blokovanie aplikácií vypnuté a samotná aplikácia nebeží na pozadí. Všetky ostatné funkcie sú plne k dispozícii.

Pri zisťovaní hrozieb sa aplikácia spolieha na všetky dostupné databázy vírusov a malvéru a používa sofistikované algoritmy vrátane exkluzívnych algoritmov na identifikáciu potenciálnych hrozieb z aplikácií a modulov, ktoré sa v databázach nenachádzajú.

Zaujímavá a užitočná funkcia navyše – antivírusový program. S jeho pomocou môžete na diaľku uzamknúť prenosný gadget s nainštalovanou aplikáciou Kaspersky Internet Security, určiť jeho polohu, odfotiť ho a odoslať na vopred nastavenú e-mailovú adresu, alebo dokonca spustiť sirénu cez reproduktor, ak náhle prostredníctvom GPS zistíte, že váš smartfón alebo tablet je stále niekde nablízku.

Okrem schopnosti detekcie známych a potenciálnych hrozieb sa KIS vyznačuje aj veľmi dobrou optimalizáciou, ktorá ovplyvňuje výkonnosť produktu. Boli časy, keď bol antivírusový program Kaspersky synonymom nadmerného zaťaženia všetkých systémov a zodpovedajúcej náročnosti z hľadiska výkonu. Tieto časy sú však preč a Kaspersky Internet Security pre Android to rozhodne neovplyvňuje. Program pracuje rýchlo sám o sebe a nezasahuje do iných aplikácií.

V najnovšom hodnotení najlepších antivírusov AV-Test získal najvyššie skóre 6.0 pre všetky tri kritériá: detekcia, falošne pozitívne výsledky, výkonnosť.

Výhody

 • robustná ochrana;
 • vysoký výkon;
 • prijateľnú cenu za ročné prémiové predplatné;
 • Funkčná a funkčná bezplatná verzia;
 • Najvyššie hodnotenie AV-Testu;
 • obrovská komunita;
 • Slovenská rozvoj, ktorý zohľadňuje špecifiká krajín SNŠ;
 • Štúdio okamžite reaguje na nové hrozby – aktualizácie v priebehu niekoľkých hodín alebo 24 hodín.

Nevýhody

 • je z vecného hľadiska bezvýznamná.

Dr.Web

Hodnotenie: 4.9

Dr.Web

Číslo dva, zvážte mobilnú verziu kedysi druhého najobľúbenejšieho a najúčinnejšieho antivírusu. Dobre to vedia tí zo „starej školy“, ktorí bojovali s vírusmi dávno pred vznikom smartfónov.

Softvér Dr.Web.Web Mobile Security pre Android už nie je tak atraktívny pre zahraničných recenzentov, takže nie je ani v hodnotení toho istého AV-Testu. To neznamená, že program je zlý, ale je bližšie k domácemu používateľovi. A tu by sme chceli zdôrazniť, rovnako ako v prípade Kaspersky Internet Security, že Slovenská pôvod je výhodou, nie nevýhodou. Softvér zohľadňuje mnohé nuansy, ako je úroveň počítačovej gramotnosti Slovenskách elektronických používateľov, špecifické očakávania a dokonca aj mentalitu.

Komplexná ochrana systému Android od spoločnosti Dr.Web Mobile Security obsahuje celý balík funkcií vrátane antivírusu, brány firewall, rodičovskej kontroly, antispamu a filtra SMS, filtra URL, antivírusu, bezpečnostného audítora a ďalších.

Pred prvou inštaláciou aplikácie vás inštalátor vyzve, aby ste vykonali predbežnú kontrolu smartfónu na existujúce problémy a potenciálne hrozby. To sa robí aj na ochranu samotného antivírusu, pretože je známe, že „pokročilé“ škodlivé programy dokážu antivírus zneškodniť a dokonca zničiť.

Funkčným základom antivírusu je program SpIDer Guard na pozadí. Beží nepretržite na pozadí, monitoruje všetky podozrivé udalosti a procesy a okamžite prijíma rozhodnutia. Všetky ostatné funkcie a režimy sú k dispozícii v jednoduchom a prehľadnom menu.

Dr.Web smelo konkuruje spoločnosti Kaspersky Lab v oblasti zhromažďovania a systematizácie údajov o nových vírusoch a inom škodlivom softvéri v jednej databáze. Mesačné prírastky do databázy sa počítajú na tisíce, takže antivírus nikdy nezaostáva za aktuálnym stavom v online priestore.

Vývojársky arzenál zahŕňa bezplatnú aplikáciu Dr.Web

 • ght“, a je to tiež veľmi silný nástroj ochrany. Na rozdiel od bezplatnej licencie Kaspersky Internet Security, Dr.Web
 • ght pracuje na pozadí a poskytuje širšiu a úplnejšiu ochranu. Maximálna funkčnosť je však k dispozícii v plnej platenej verzii – Dr.Webové mobilné zabezpečenie pre Android.

  Výhody

  • verzia vyvinutá v Rusku s príslušnými výhodami;
  • pred inštaláciou vykonajte predbežné skenovanie;
  • mnoho užitočných doplnkových nástrojov;
  • Ochrana televízora so systémom Android;
  • širokú funkcionalitu bezplatnej verzie;
  • jednoduchá a ľahká obsluha;
  • prijateľná cena;
  • jedna z najkompletnejších a najaktuálnejších vírusových databáz.

  Nevýhody

  • môže dôjsť k samovoľnému vypnutiu;
  • Veľmi náročné na zdroje – môžu výrazne zaťažovať systém.

  Antivírusová ochrana AVL Pro

  Hodnotenie: 4.8

  Antivírusová ochrana AVL Pro

  Rebríček pokračuje veľmi jasným, výkonným a funkčným antivírusovým produktom zo štúdia AVL Team. Je to rovnako zaujímavé a sľubné ako nejednoznačné. A táto nejednoznačnosť sa prejavuje v tom, že vývojový tím sa nie vždy obťažuje vyleštiť ďalšiu aktualizáciu. V dôsledku toho sa názory na tento softvér často rozchádzajú, od nadšených výkrikov až po úplné rozhorčenie. Tieto názory sa môžu líšiť od aktualizácie k aktualizácii.

  Každopádne, výsledky testov AV-Testu udelili softvéru najvyššie skóre 6.0 pre všetky tri dôležité kritériá, a to má veľkú cenu. posledná aktualizácia antivírusového programu bola vydaná práve „včera“, v januári tohto roku 2020, a predbežné závery spoločnosti Expertology sú vo všeobecnosti pozitívne.

  AVL Pro Antivirus Security nie je parazit na cudzom motore, ale používa úplne originálny vlastný vývoj. Pôvodný engine získal niekoľko ocenení od priemyselných organizácií a publikácií ako jeden z najlepších, najstabilnejších a najspoľahlivejších antivírusových „radarov“ pre mobilné systémy. Silnou stránkou AVL je schopnosť vykonať najhlbšiu analýzu systému a preniknúť do najtajnejších zákutí, nájsť najzakrytejšie „míny“.

  Táto hĺbka vývoja má nie príliš príjemnú nevýhodu. Nezriedka sa stáva, že motor zistí niekoľko hrozieb, správne a presne ich identifikuje, ale nedokáže ich odstrániť. Môže to byť objektívny dôvod alebo to môže byť chyba samotného tímu AVL a problém sa už rieši v ďalšej aktualizácii.

  AVL Pro Antivirus Security možno pochváliť aj za zrozumiteľné rozhranie, ktoré nie je preťažené a nechýba mu estetika. Umožňuje skenovať každú aplikáciu samostatne a poskytuje podrobnú správu o všetkých „základných“ informáciách. Analyzovať možno nielen aplikácie tretích strán, ale aj systémové aplikácie. V správe sa dozviete všetko až po prítomnosť blokov advéru.

  Aplikácia má modulárnu štruktúru a podporuje jednoduchú inštaláciu doplnkov a zásuvných modulov. Pravidelne sú vydávané nové doplnky – čistenie aplikácií, skener rootkitov, natívny správca úloh atď.

  Výhody

  • výkonný motor;
  • Hĺbková analýza;
  • modulárna štruktúra;
  • možnosť zahrnúť rozšírenia a zásuvné moduly;
  • Jednoduché rozhranie so štýlovým dizajnom;
  • má miernu spotrebu zdrojov;
  • K dispozícii je dobrá bezplatná verzia.

  Nevýhody

  • aktualizácie sú často príliš hrubé;
  • prípady neodstránenia zistenej hrozby.

  Bitdefender Mobile Security Antivirus

  Hodnotenie: 4.7

  Bitdefender Mobile Security Antivirus

  Prehľad pokračuje ďalším víťazom hodnotenia AV-Test – antivírusom Bitdefender Mobile Security. Ľahko drží krok so svojimi slávnymi kolegami v odvetví a zároveň využíva minimálnu spotrebu zdrojov.

  Aplikácia je komplexný súbor nástrojov, ktorý obsahuje funkčné moduly určené na ochranu súkromia používateľa, zabezpečenie softvérových subsystémov, zabránenie útočníkom na zariadenie získať kontrolu nad ransomvérom a mnoho ďalšieho. Vidíme aj podsekcie s ďalšími funkciami. Najžiadanejšie funkcie sú do veľkej miery podobné funkciám iných popredných dodávateľov antivírusových programov na trhu so systémom Android.

  Bitdefender Mobile Security vykonáva podrobnú kontrolu každej aplikácie počas procesu inštalácie, nie po jej nainštalovaní. To pomáha odhaliť aj najmenší pokus o neoprávnené zavedenie sledovacích adware a iných prvkov spyware, ktoré môžu slúžiť ako potenciálna bezpečnostná diera. Všetky funkcie súvisiace s ochranou pred únikom údajov sú priradené k samostatnému modulu – Privacy Guard.

  antivírusový skener sa môže spustiť na pozadí alebo z času na čas manuálne. Efektívne odhaľovanie hrozieb na základe cloudovej technológie.

  Medzi ďalšie antivírusové funkcie patrí Anti-Virus, komplexný audit systému, balík nástrojov na zabezpečenie internetu a vstavaný blokátor aplikácií. je pomerne populárne a vyhľadávané riešenie, ktoré umožňuje obmedziť možnosť spúšťania vybraných aplikácií nastavením hesla pri spustení. Bitdefender Mobile Security musí byť na pozadí a stále zapnutý, aby fungoval.

  Antivírusová funkcia je takmer rovnako funkčná ako vyššie opísané aplikácie. Jediná vec, ktorá je horšia ako McAfee Mobile Security, je absencia možnosti vynútiť fotografiu na diaľku na e-mailovú adresu. Ďalšie typické funkcie antivírusového programu sú prítomné.

  Používatelia aplikácie Bitdefender Mobile Security sú väčšinou spokojní a jediná vec, ktorá systematicky získava negatívnu spätnú väzbu, je neuspokojivá práca tímu podpory.

  Výhody

  • Rozsiahla a účinná antivírusová ochrana;
  • Detekcia hrozieb na báze cloudu;
  • Bohaté doplnkové funkcie;
  • blokovanie aplikácií;
  • rodičovská kontrola;
  • Minimálna spotreba systému a batérie;
  • prijateľná cena.

  Nedostatky

  • „nereagujúca“ technická podpora aj pre licencovaných používateľov.

  McAfee Mobile Security

  Hodnotenie: 4.6

  McAfee Mobile Security

  Ďalším bodom v dlhom zozname najlepších antivírusov pre Android je podľa Expertology mobilná verzia slávnej značky McAfee, pomenovanej po svojom tvorcovi Johnovi McAfee.

  Zaujímavé je, že McAfee Mobile Security sa primárne nepredáva ako antivírus, ale ako „mobilná bezpečnostná aplikácia“ a samotný antivírus nie je na vrchole zoznamu funkcií. Táto zjavná „druhá prirodzenosť“ nezabránila aplikácii získať najvyššie skóre v najnovšom testovaní spoločnosti AV-Test. Krížový prieskum Expertology potvrdzuje vysoké výsledky.

  Balík sa dodáva v troch verziách – Free, Standard a Plus. Štandardná je cenovo najefektívnejšia možnosť antivírusovej ochrany. Súčasťou balíka je spoľahlivá webová ochrana pred vírusmi a nežiaducimi programami, ktoré sa môžu dostať do počítača práve z webu.

  Okrem priebežného skenovania obsahu vám McAfee Mobile Security umožňuje skenovať systém na „usadené“ vírusy, po zistení ich vyčistiť, vytvoriť bezpečné pripojenie pomocou integrovanej siete VPN. Vývojári venovali osobitnú pozornosť bezpečnosti bezdrôtových pripojení – pridali skener WiFi, kontrolu zabezpečenia WiFi, antiphishing a ďalšie funkcie.

  Okrem priamej ochrany pred vírusmi ponúka McAfee Mobile Security bohatý súbor ďalších možností ochrany údajov. Napríklad v prípade krádeže smartfónu sa McAfee Mobile Security postará o zablokovanie prístupu, odfotografuje útočníka po pokuse o získanie neoprávneného prístupu a vymaže všetky dôverné údaje, ak si to majiteľ želá. McAfee Mobile Security možno spravovať na diaľku z oficiálneho webového portálu.

  Čo je ešte zaujímavé na tomto produkte, je výkon. Tento článok získal najvyššie hodnotenie od AV-Testu z určitého dôvodu. Nielenže samotný softvér nie je príliš dravý, pokiaľ ide o spotrebu systémových zdrojov, ale poskytuje používateľovi aj súbor nástrojov na optimalizáciu systému vrátane spotreby batérie a na zlepšenie celkového výkonu smartfónu alebo tabletu.

  Výhody

  • bezpečnejšie surfovanie na internete;
  • okamžitá detekcia a odstránenie jediným stlačením tlačidla;
  • VPN s 256-bitovým šifrovaním;
  • Ochrana bezdrôtových pripojení;
  • súbor nástrojov na optimalizáciu systému.

  Nedostatky

  • Z hľadiska antivírusových funkcií však stále prehráva s vyššie opísanými riešeniami.

  Antivírusový program ESET Mobile Security

  Hodnotenie: 4.5

  Antivírusový program ESET Mobile Security

  Prehľad pokračuje mobilnou inkarnáciou superpopulárneho antivírusového komplexu ESET, ktorý sa na trhu objavil pod názvom NOD32, a práve tento trh doslova ohromil svojou účinnosťou, progresívnymi prístupmi, stabilitou a vynikajúcou optimalizáciou.

  Aplikácia je podľa očakávania k dispozícii v dvoch verziách – platenej a bezplatnej. Bezplatná verzia má výrazne obmedzené možnosti, ale len v porovnaní s plnohodnotnou platenou verziou. Vo svojej čistej podobe je celkom funkčný, poslušne skenuje systém na všetky známe hrozby, poskytuje úplnú bezpečnosť pri surfovaní na internete.

  Pokiaľ ide o platenú verziu, rozširuje rozsah funkcií a pridáva „ničiteľa“ pre podvodné programy, adware, phishingové podvody a ďalšie nepotrebné položky.

  Klasická metóda skenovania, t. j. skenovanie, má tri možné režimy – rýchle skenovanie, hĺbkové skenovanie a inteligentné skenovanie. Druhá možnosť je najspoľahlivejšia, ale najpomalšia a je predvolene nastavená. Ľahko si môžete nainštalovať ľubovoľnú úroveň.

  ESET Mobile Security Antivirus obsahuje rovnaké antivírusové funkcie ako ktorýkoľvek iný bezpečnostný balík popísaný vyššie. To platí aj pre funkciu „Anti-Virus“, ktorá má rovnaký názov ako v iných ochranných systémoch a jej podstata je rovnaká – umožniť používateľovi vzdialenú kontrolu nad strateným zariadením prostredníctvom webového portálu, až po fotografovanie okolia a odosielanie „tam, kam sa mu povie“.

  Tvorcom antivírusu ESET Mobile Security treba uznať, že pri škálovaní jeho vývoja na mobilné operačné systémy sa nezriekli svojich zásad v zmysle maximálnej optimalizácie. Rovnako ako pri verziách pre počítače, aj tu aplikácia príjemne prekvapí svojou minimálnou veľkosťou, vysokou rýchlosťou, minimálnymi systémovými požiadavkami a rovnako minimálnou spotrebou zdrojov.

  Nakoniec si osobitnú pochvalu zaslúži použiteľnosť v širšom zmysle slova. Rozhranie je dobre premyslené, logické a intuitívne, s príjemným dizajnom na pohľad. Vynikajúca ruská lokalizácia.

  Výhody

  • mobilná verzia známeho antivírusového programu pre PC;
  • minimálny objem;
  • Minimálna spotreba zdrojov;
  • vysoká rýchlosť;
  • Pomerne použiteľná bezplatná verzia;
  • Logické a prehľadné menu;
  • príjemný dizajn rozhrania.

  Nevýhody

  • Žiadne zásadné nedostatky vo veci samej.

  Norton Mobile Security

  Hodnotenie: 4.4

  Norton Mobile Security

  Ďalším v prehľade najlepších antivírusov pre Android od Expertology je skutočný veterán odvetvia, resp. jeho mobilná inkarnácia. Antivírusový program Norton je dobre známy Slovenskám správcom systémov zo starej školy, ale v USA bol vždy populárnejší. Aktualizované produkty značky si v súčasnosti získavajú v Rusku čoraz väčšie publikum, najmä vďaka mobilnému antivírusu.

  Ide o komerčnú aplikáciu, ale bezplatnú verziu má a je celkom funkčná, ak nepotrebujete komplexnú nepretržitú ochranu, ale len pravidelné skenovanie systému s odstránením zistených škodlivých prvkov. Má dokonca aj základnú funkciu proti krádeži – možnosť na diaľku uzamknúť stratené zariadenie. K dispozícii je aj funkcia na určenie úrovne zabezpečenia jednotlivých navštívených lokalít. Ďalšie skvelé funkcie sú k dispozícii v platenej verzii.

  Takže plná verzia k vyššie uvedenému pridáva schopnosť automaticky určiť bezpečnosť siete Wi-Fi – program oznámi pravdepodobné sledovanie. Aj pri surfovaní na internete, inštalácii aplikácií, otváraní e-mailov a čítaní kódov QR sa vykoná monitorovanie end-to-end a prevencia phishingu. Samostatný komponent je určený na blokovanie neželaných telefónnych čísel (vrátane anonymných) na prijímanie hlasových hovorov a textových správ.

  Samostatná súčasť Application Expert Adviser poskytuje proaktívnu ochranu pred „klasickými“ typmi vírusov, phishingovými podvodmi, nevyžiadanými dotieravými reklamami v rôznych formách a únikom dôverných údajov. Poradca využíva celý arzenál dlhoročných skúseností spoločnosti Symantec vrátane jedinečných patentovaných inovácií.

  Podľa komplexného testovania spoločnosti AV-Test získala mobilná aplikácia Norton Mobile Security v hlavných hodnotiacich parametroch najvyššie hodnotenie a pred rokom získala ocenenie „Najlepšia ochrana pre Android 2018“.

  Tento program zatiaľ sklamal len v jednom aspekte. Posledná aktualizácia z januára tohto roku priniesla nepríjemné prekvapenie v podobe odstránenia niektorých užitočných funkcií. Používatelia stále dúfajú, že vývojári svoje rozhodnutie v ďalšej aktualizácii prehodnotia.

  Výhody

  • Vysokokvalitná antivírusová ochrana;
  • silná ochrana pred phishingom;
  • účinný aplikačný poradca;
  • exkluzívna patentovaná ochranná technológia;
  • komplexnú ochranu pred únikom osobných údajov;
  • dobrú bezplatnú verziu;
  • dobrá optimalizácia zdrojov.

  Nedostatky

  • Odstránenie niektorých užitočných funkcií v aktualizácii z januára 2020.

  Zabezpečenie mobilných zariadení G Data

  Hodnotenie: 4.3

  Zabezpečenie mobilných zariadení G Data

  Ďalší víťaz v autoritatívnom hodnotení AV-Test – G Data Mobile Security. Program síce nie je tak známy ako vyššie uvedené „hviezdne“ mená, ale jeho najvyššie hodnotenie 6.0 je zaslúžená.

  Objektívnosť výskumu potvrdzujú krížové testy Expertology, s výnimkou jedného – zaťaženie systému. A hoci aplikácia „načítava“ samotný operačný systém Android nie príliš výrazne, výrazne spotrebúva batériu. Majitelia nositeľných gadgetov s vysokokapacitnými batériami ho môžu ignorovať. Pre tých, ktorí majú nedostatok kapacity batérie, by ste však mohli zvážiť iný produkt.

  G Data Mobile Security poskytuje úplnú ochranu systému pred všetkými typmi malvéru, phishingom, otravnou nežiaducou reklamou, stratou osobných údajov v prípade straty miniaplikácie alebo krádeže, rodičovskou kontrolou.

  Webová ochrana a ochrana proti phishingu aplikácie je založená na cloude, takže dokáže monitorovať aj najnovšie a najmenej preskúmané typy malvéru a útočných metód.

  Veľmi dobre implementovaný súbor akcií v prípade straty miniaplikácie. Používateľ môže napríklad pomocou dostupnej online funkcie sledovať polohu zariadenia a v prípade potreby vymazať dôverné údaje zaslaním špeciálnej servisnej textovej správy z akéhokoľvek iného telefónneho čísla. Ďalšia užitočná funkcia – blokovanie systému v prípade neoprávnenej výmeny karty SIM.

  Rodičovská kontrola G Data Mobile Security si zaslúži vysoké hodnotenie. Rodičia môžu nastaviť povolenia alebo zákazy pre rôzne aplikácie, zakázať online nákupy alebo sťahovanie akéhokoľvek plateného obsahu vrátane obchodu Google Play. Samostatná funkcia – detský prehliadač. Znamená to vyhradenú domovskú stránku s tematickým usporiadaním, čiernobielymi zoznamami webových stránok a špecifickými vyhľadávačmi s iba pedagogicky relevantným obsahom vo výsledkoch vyhľadávania.

  Všetky tieto výhody idú ruka v ruke s používateľsky prívetivým, intuitívnym rozhraním, ktoré sa veľmi ľahko naučíte.

  Výhody

  • široká funkčnosť;
  • použiteľnosť
  • spoľahlivú ochranu pred vírusmi a phishingom;
  • zablokovanie v prípade neoprávnenej výmeny karty SIM;
  • sledovanie polohy;
  • zničenie údajov zaslaním servisnej sms;
  • vysokokvalitná a hĺbková rodičovská kontrola.

  Nevýhody

  • Výrazne spotrebováva energiu batérie.

  F-Secure SAFE

  Hodnotenie: 4.2

  F-Secure SAFE

  Teraz sa pozrime na ďalšie veľmi zaujímavé riešenie, ktoré sa dokonca vymyká svojou pôsobivou kombináciou extrémnej jednoduchosti, „neúnosnej“ účinnosti a takmer rekordného výkonu.

  Najprv o funkciách. F-Secure SAFE je navrhnutý tak, aby poskytoval trvalú ochranu pred vírusmi v reálnom čase. Bude to predvolené nastavenie hneď po inštalácii. Na hĺbkovú a podrobnú kontrolu všetkých podsystémov, súborov a aplikácií možno spustiť samostatný nástroj DeepGuard. Komponent využíva účinnú technológiu monitorovania správania a zároveň inteligentne generuje zoznam priečinkov na zvýšenie kontroly.

  Je jednoduché definovať priečinky, ku ktorým môžu používatelia povoliť alebo zakázať prístup – všetko je v nastaveniach. To isté môžete urobiť aj s aplikáciami vrátane ich zaradenia do bielej listiny, aby ste sa uistili, že sú bezpečné.

  Podrobné skenovanie súborov stiahnutých z webu. F-Secure SAFE má vlastný plánovač udalostí, ktorý v pravidelných intervaloch vykonáva rôzne ďalšie akcie.

  Okrem toho poskytuje jednu z najlepších súprav rodičovskej kontroly. Všetky nastavenia sa nastavujú elementárne prostredníctvom webového panela F-Secure. Týmto spôsobom môžete jednoducho nastaviť pravidlá a načasovanie uplatňovania príslušných obmedzení. Je to jedno z najpremyslenejších a najvyváženejších riešení pre tých, ktorí majú rôznych členov rodiny, ktorí zdieľajú rovnaký gadget. Pre deti nie je potrebný samostatný prehliadač – v závislosti od nainštalovaného režimu softvér definuje, ktoré typy obsahu by sa mali zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania a ktoré nie.

  F-Secure SAFE je jedno z najjednoduchších antivírusových riešení pre mobilné systémy, ktoré sa dá spravovať, konfigurovať a používať. Používateľské rozhranie je mimoriadne minimalistické, čo je hlavným faktorom rýchlosti aplikácie a jej „malej záťaže“ na procesor, pamäť a výdrž batérie.

  Dodávateľ poskytuje rozsiahlu dokumentáciu, pokyny a odpovede na často kladené otázky, ale bohužiaľ len v angličtine. Ak však neexistuje žiadna tvrdá jazyková bariéra, oplatí sa vyskúšať aspoň 30-dňové bezplatné obdobie.

  Výhody

  • účinnú a komplexnú ochranu;
  • hĺbkové skenovanie;
  • riadenie prístupu používateľov;
  • maximálna optimalizácia;
  • rýchlosť prevádzky;
  • neuveriteľne jednoduché a intuitívne rozhranie;
  • užitočné doplnkové funkcie.

  Nevýhody

  • žiadny Slovenská jazyk.

  Trend Micro Mobile Security

  Skóre : 4.1

  Trend Micro Mobile Security

  Ďalší držiteľ najvyššieho ocenenia AV-Testu, Mobile Security, prichádza na koniec prehľadu najlepších antivírusových programov pre Android –

  koniec Micro. Spoločnosť bola založená talentovanými čínskymi odborníkmi v roku 1988 a dnes je známa svojím vlajkovým produktom – antivírusom s rovnakým názvom. Je to viac ako len antivírus, je to centralizovaný, transparentný kontrolný systém pre podniky.

  Výrobok sa výrazne líši od mnohých z vyššie uvedených vďaka svojmu dizajnu. Jeho hlavný účel je jasný – chrániť systém pred vonkajšími útokmi, škodlivými prienikmi, únikom informácií, úmyselným alebo náhodným prienikom škodlivého softvéru. To všetko sa však podľa prístupu tvorcov uskutočňuje v rámci jednej jednotnej infraštruktúry.

  Kľúčovým motívom je transparentnosť a komplexné monitorovanie nositeľných gadgetov

  koniec Micro Mobile Security. To umožňuje vrcholovým manažérom IT zaviesť progresívny koncept BYOD, ktorý podporuje zamestnancov v používaní vlastných prenosných zariadení na prácu.

  Dostatok príležitostí

  end Micro Mobile Security je priamo odvodený od osvedčených postupov, ktoré boli použité pri jeho návrhu. Využíva napríklad najnovšie techniky strojového učenia na odhaľovanie hrozieb vrátane potenciálnych únikov dát, „klasických“ vírusov, trójskych koní, phishingových útokov a útokov ransomvéru. Takéto inovatívne prístupy nedávajú šancu ani tým „najčerstvejším“ a úplne nepreskúmaným podozrivým objektom.

  O vysokej profesionálnej úrovni softvérového balíka svedčí aj skutočnosť, že vývojári dbali na bezproblémovú a správnu integráciu aplikácie do infraštruktúry správy OfficeScan. Kvalita centralizácie, ktorá je zároveň flexibilná, umožňuje správcom klientskej spoločnosti byť informovaní o činnosti zamestnancov a uplatňovať príslušné podnikové politiky.

  Všetko uvedené a ďalšie, čo formát článku neumožňuje, zabezpečuje nielen informačnú bezpečnosť, ale najpriamejším spôsobom znižuje celkové náklady, šetrí pracovný čas pracovníkov IT služieb a minimalizuje sekundárne riziká.

  Výhody

  • vysoká profesionalita;
  • výnimočnú úroveň ochrany;
  • firemné vydanie;
  • zavádzanie najprogresívnejších metodík;
  • úzka integrácia so sadou OfficeScan;
  • Cenovo dostupné, ako pre firemný produkt, ceny.

  Chyby

  • Neboli zistené žiadne zásadné a objektívne nedostatky.

  Najlepší bezplatný antivírus pre Android

  Druhý a posledný výber v prehľade najlepších antivírusov pre mobilné systémy založené na systéme Android predstavuje samostatnú kategóriu mobilných antivírusových aplikácií – distribuovaných bezplatne. Tu budeme diskutovať o tých programoch, ktoré sú viac či menej plnohodnotné a nie sú nútené byť marketingovým doplnkom k základnej plnohodnotnej platenej verzii, ako sme videli v prehľade takmer všetkých vyššie uvedených riešení.

  Tu je niekoľko upozornení. Program môže byť len bezplatný, ale nepriamo môže používateľ „platiť“ tým, že je nútený zobrazovať reklamné bannery alebo správy. Okrem toho sa bezplatný antivírus môže v určitom okamihu náhle a „bez vyhlásenia vojny“ stať komerčným, ako sa to kedysi stalo v prípade spoločnosti Panda. Napokon, bezplatný status sa často stáva faktorom nie príliš vysokej účinnosti v porovnaní s veľmi lacnými, ale komerčnými riešeniami.

  AVG AntiVirus ZADARMO

  Hodnotenie: 5.0

  AVG AntiVirus ZADARMO

  Začnime jedným z najznámejších bezplatných antivírusov – AVG AntiVirus FREE. Pod značkou AVG sa vydávajú ďalšie produkty vrátane antivírusov pre počítače, vrátane platených. Rozdiel je v tom, že AVG AntiVirus FREE nie je orezanou verziou AVG AntiVirus Pro, ale samostatným produktom a dokonca ho výrobca umiestnil samostatne. Nie je to ťažké, pretože spoločnosť AVG bola v roku 2016 odkúpená spoločnosťou Avast a jej vrcholový manažment už má skúsenosti s oddeľovaním softvéru.

  Bezplatná verzia ponúka základné funkcie a ďalšie doplnkové funkcie. Základné funkcie sú však už zaujímavejšie ako bezplatná verzia Kaspersky Internet Security. Neexistuje len skenovanie pamäte a priečinkov súborov, ale aj nepretržitý beh na pozadí. Dokáže tak zastaviť otvorene škodlivé alebo dokonca len podozrivé súbory ešte pred ich úplným stiahnutím, nieto ešte spustením. Činnosť aplikácie na pozadí je navrhnutá tak, aby spotrebovávala zdroje miernym spôsobom a nemala výrazný vplyv na celkovú rýchlosť miniaplikácie alebo výdrž batérie.

  AVG AntiVirus Free má rovnako ako všetky ostatné produkty AVG zabudovaný modul centralizovanej správy AVG Zen. Možno ho použiť na pohodlnú a transparentnú správu a monitorovanie úrovne zabezpečenia nielen zariadenia so systémom Android, ale aj iných počítačov a miniaplikácií v určitom poli vplyvu spotrebiteľa (domáci počítač, notebook, tablet atď.). .) AVG Zen nie je jedinečný, podobné centralizované „portály“ existujú aj v antivírusovom programe McAfee a iných podobných softvérových produktoch. Spoločnosti AVG sa však túto myšlienku podarilo zrealizovať mimoriadne elegantným spôsobom.

  Okrem základných bezpečnostných funkcií má AVG AntiVirus Free aj niečo navyše. Násilné skenovanie vrátane hĺbkového skenovania; vzdialené uzamknutie v prípade straty telefónu; prenos údajov na pamäťovú kartu alebo do cloudu a ich vymazanie zo zariadenia. Mimoriadne zaujímavá je schopnosť skenovať systém na potenciálne faktory znižujúce výkon a eliminovať ich.

  AVG AntiVirus FREE získal v nedávnom teste uznávanej spoločnosti AV-Test najvyššie hodnotenie 6.0 vo všetkých troch hlavných kategóriách. Súčasná verzia je však slabá, pokiaľ ide o zastavenie phishingu, ale existuje šanca, že táto chyba bude rýchlo odstránená.

  Výhody

  • nepretržitá ochrana v reálnom čase na pozadí;
  • miernu spotrebu zdrojov;
  • Používateľsky prívetivé rozhranie
  • centralizované riadenie a správu prostredníctvom AVG Zen;
  • ďalšie antivírusové funkcie a iné;
  • skenovať a optimalizovať systém pre lepší výkon.

  Nevýhody

  • slabá ochrana proti phishingu.

  Antivírusová ochrana Avira

  Skóre : 4.9

  Antivírusová ochrana Avira

  Po druhé, pozrime sa na ďalší známy antivírus, ktorý je úzko spojený s bezplatnou distribúciou. V skutočnosti je Avira Antivirus Security viac ako len antivírus, je to malý balík pre Android, ktorý dokáže ochrániť váš systém a osobné údaje pred širokou škálou hrozieb. Táto bezplatná aplikácia je rovnako ako jej predchodca súčasťou celého ekosystému Avira na viacerých platformách.

  Balík pozostáva z antivírusového modulu, modulu na ochranu proti krádeži a modulu na ochranu hovorov. Tu je všetko viac-menej zrejmé: antivírusová časť aplikácie neustále monitoruje stav systému a to, aký obsah v danom okamihu prechádza cez komunikačné kanály a cez pamäť zariadenia. Môže spustiť skenovanie samostatne.

  Funkcia podobná antivírusu – podobne ako väčšina vyššie uvedených aplikácií dokáže lokalizovať stratený smartfón a na diaľku na ňom vykonať určité činnosti na ochranu údajov – zablokovať ho, ak je stratený odomknutý, zničiť citlivé údaje, ak bol zneužitý.

  Ochrana hovorov zahŕňa jednoduchú správu telefónnych čísel na čiernej listine, blokovanie prichádzajúcich hlasových hovorov a textových správ.

  Aplikácia Avira Antivirus Security dokáže odhaliť aj iné typy hrozieb, nie nevyhnutne vírusy. Spyware účinne zisťuje a odstraňuje aktivity spywaru, odhaľuje zdanlivo neškodné aplikácie, ktoré sa zapájajú do hĺbkového zberu údajov, a na želanie vlastníka dokáže zablokovať kameru, mikrofón alebo dokonca chatovacie miestnosti s prístupom pomocou hesla.

  Tento softvér je mimoriadne ľahký, rýchlo sa inštaluje, je rýchly a bezchybný, nezaťažuje systémové zdroje.

  Celkovo je to jeden z najlepších bezplatných antivírusov pre systémy Android od februára 2020. Najlepšie hodnotenie od AV-Testu, ako aj od mnohých ďalších odborných organizácií. Aktuálna verzia je cenená najmä pre svoju bezchybnú detekciu. Pokiaľ ide o ostatné funkcie, sú pomerne minimalistické a musíte byť na to pripravení.

  Výhody

  • Vysoko účinná detekcia vírusových hrozieb;
  • účinné odstránenie aktivity spywaru;
  • monitorovanie správania aplikácie;
  • ochrana pri volaní;
  • Diaľkové ovládanie v prípade straty pomôcok;
  • rýchlosť;
  • minimálna spotreba zdrojov.

  Nevýhody

  • Napriek tomu má slabú funkčnosť.

  Avast Mobile Security

  hodnotenie: 4.8

  Avast Mobile Security

  Avast Mobile Security pre Android, ďalší bezplatný antivírus s rovnako známym názvom, predstavuje oveľa širšiu škálu funkcií a doplnkov. program je od začiatku navrhnutý tak, aby bol bezplatný, so širokou škálou ochranných a preventívnych opatrení na ochranu osobných údajov.

  Základná ochrana Avast Mobile Security je rovnaká ako u všetkých bezplatných a platených mobilných antivírusov – prerušované alebo povinné skenovanie operačného systému, súborového systému, existujúcich aplikácií a dátových úložísk, interných aj externých. Väčšina monitorovacích funkcií sa vykonáva automaticky a nerozptyľuje používateľa. Antivírusový program začne používateľov obťažovať správami až vtedy, keď narazia na hrozby, ktoré si vyžadujú, aby urobili rozhodnutia, ako je napríklad trvalé odstránenie infikovaných súborov.

  Okrem tejto priamej funkcie má Avast Mobile Security rovnaký arzenál nástrojov na blokovanie neželaných hovorov a textových správ, vzdialenú kontrolu strateného zariadenia, skenovanie dostupných sietí Wi-Fi z hľadiska bezpečnosti a potenciálneho spyvéru.

  Aplikácia Avast Mobile Security má obrovskú databázu viac ako 8 miliónov vzoriek hrozieb. Denne sa pridávajú nové podpisy a skeny. Počet nových príchodov môže byť v čase špičky až tisíce za deň. Každý mesiac sa uvádza, že nainštalovaný mobilný antivírusový softvér odráža v priemere približne dva milióny pokusov o útok na klientske zariadenia.

  Vďaka takejto výkonnej informačnej a intelektuálnej podpore dokáže Avast Mobile Security ľahko odhaliť a zničiť škodlivý softvér, jeho skryté súčasti a „produkty života“, ako aj zaplatiť multifunkčné antivírusy. Poradí si s crackermi, rootermi, bankovými trójskymi koňmi, SMS trójskymi koňmi, clickermi a dokonca aj s falošnými aplikáciami.

  Aplikácia je dobre napísaná a optimalizovaná takmer dokonale, takže Avast Mobile Security prakticky „lieta“ bez toho, aby zaťažoval procesor alebo pamäť, a zároveň šetrí batériu.

  Výhody

  • obrovská databáza;
  • neustále dopĺňanie databázy s následnými aktualizáciami;
  • efektívne odhaľovanie hrozieb;
  • Skener siete Wi-Fi;
  • Málo falošne pozitívnych výsledkov;
  • rýchlosť výkonu;
  • úroveň optimalizácie.

  Nevýhody

  • žiadne veľké.

  CM Security Master

  Hodnotenie: 4.7

  CM Security Master

  Teraz sa zameriame na ďalší pozoruhodný softvérový produkt pre Android zo štúdia Cheetah Mobile, ktorý dokáže poskytnúť komplexnú ochranu zariadení so systémom Android pred vírusmi, nezákonnými zásahmi a inými nebezpečnými vonkajšími aktivitami.

  CM Security Master je ľahký a rýchly, vysoko účinný a nevyžaduje príliš veľa zdrojov vášho zariadenia. Tu môžete vidieť to najlepšie z dlhoročných skúseností vývojárov programu Clean Master, ktorý je uznávaný ako najspoľahlivejší optimalizátor Androidu na svete.

  Z hľadiska vlastností a funkcií má veľa spoločného s vyššie opísanými riešeniami. Nebudeme sa opakovať, ale opíšeme najpozoruhodnejšiu časť.

  Tento antivírusový program používa jeden z najpokročilejších motorov – Kingsoft. Táto verzia obsahuje dvojitú lokálnu a cloudovú verziu. 16 rokov vývoja a spätná väzba od 200 miliónov používateľov na celom svete jednoznačne prospeli ďalšej inkarnácii antivírusovej aplikácie CM Security Master. Najlepšie výsledky v testoch AV-Test a AV-Comparatives dosahuje neustále a z hodnotenia nevypadol už niekoľko rokov po sebe.

  Aplikácia poskytuje viacfaktorovú ochranu: monitorovanie pamäte a sťahovania z webu v reálnom čase; kontrolu každej novej nainštalovanej aplikácie a, čo je dôležité, každej aktualizácie každej aplikácie. Pravidelne sa kontroluje aj systém súborov a obsah navštívených lokalít.

  Účinnosť antivírusového programu je v tomto kontexte ešte lepšia. Na viac či menej výkonnom hardvéri je rýchlosť skenovania veľmi vysoká a trvá len niekoľko sekúnd. Veľkosť súboru apk je tiež minimálna, takže program zaberá len málo miesta.

  K tomu všetkému je CM Security Master vybavený funkciami zberu odpadu a optimalizácie. Takže je tu šanca, že program nespomalí Android, ale dokonca ho trochu zrýchli.

  Výhody

  • jeden z najlepších antivírusových motorov;
  • viacúrovňová ochrana;
  • rýchlosť behu;
  • použiteľnosť;
  • Hĺbkové skenovanie aplikácií a dokonca každej aktualizácie;
  • Moduly optimalizácie systému.

  nevýhody

  • veľa reklám v najnovšej verzii;
  • niektoré funkcie boli spoplatnené.

  Sophos Intercept X pre mobilné zariadenia (Android)

  hodnotenie: 4.6

  Sophos Intercept X pre mobilné zariadenia (Android)

  Prehľad najlepších mobilných antivírusov pre Android uzatvára azda najlepšie, najkomplexnejšie, najúčinnejšie a najvšestrannejšie riešenie od slávneho britského štúdia. Sophos Intercept X for Mobile necháva najbližších konkurentov ďaleko za sebou z hľadiska funkčnosti, pokrokových prístupov, inovácií a celkovej inteligencie.

  Prvá vec, ktorá vzbudzuje rešpekt po zoznámení sa s programom, je absencia reklamy, teda bezplatný antivírus skutočne a vo všetkých ohľadoch. „Wow efekt“ sa zvýši, keď sa odhalia ďalšie funkcie. Základný súbor funkcií je zrozumiteľný, ale zhrňme si ich: skenovanie úložiska súborov, pamäte, vlastného systému a aplikácií; webový filter s blokovaním nebezpečných a podozrivých stránok; ochrana aplikácií heslom; skenovanie bezdrôtových sietí na hrozby ako MITM (Man in the middle).

  Tento program má množstvo funkcií a modulov, ktoré žiadny iný bezplatný antivírus, ako aj mnohé platené. Ide o poradcu pre súkromie a bezpečnosť, bezpečný skener kódov QR, správcu hesiel, autentifikátor, diaľkové ovládanie.

  Mimoriadne zaujímavá je funkcia inteligentnej ochrany pred mobilnými hrozbami (MTD). Na jeho používanie je potrebné mať povolené konto Microsoft Intune, ktoré vám umožní prístup k flexibilnému prístupu k zariadeniam a funkciám správy podnikových údajov, ktorých úroveň sa určí podľa stavu kompatibility. Vyžaduje sa aj softvér Sophos Central adjacent.

  Výhody

  • Účinná ochrana pred vírusmi a podobnými hrozbami;
  • hĺbkové skenovanie aplikácií;
  • kontrola sietí na potenciálne hrozby typu MITM;
  • inteligentná ochrana pred mobilnými hrozbami;
  • poradcovia pre bezpečnosť a ochranu osobných údajov;
  • profesionálna úroveň;
  • použiteľnosť pre podniky;
  • žiadne reklamy.

  Nevýhody

  • sú zanedbateľné v porovnaní s výhodami a priamymi prínosmi.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: