17 najlepších proteínov pre rast svalov

Prirodzený rast svalov – pomerne zdĺhavý proces, dokonca aj pri bielkovinovej diéte a cvičebnom programe. Bielkoviny, ktoré sa vo veľkom množstve nachádzajú nielen v potravinách, ale aj v doplnkoch stravy, podporujú rast svalov. Dnes sú v strave nielen profesionálnych športovcov, ale aj bežných ľudí. Experti EXPERTOLOGY zistili, aké užitočné a nebezpečné sú proteínové koktaily, identifikovali hlavné výhody a nevýhody produktu a zoradili najlepšie značky koncentrovaných bielkovín podľa kulturistov a lekárov.

Výhody a riziká proteínových koktailov

Proteín– Proteín je koncentrát živočíšnych alebo rastlinných bielkovín získaný extrakciou užitočnej látky v laboratórnej alebo sériovej výrobe.

Proteín– Je stavebným materiálom pre všetky telesné tkanivá vrátane svalov. Jeho konzumácia v neobmedzenom množstve však môže spôsobiť niektoré zdravotné problémy. Spotreba pre dospelého človeka je 1 gram na 1 kg hmotnosti, pre tehotné ženy a športovcov s potrebou väčšieho množstva „stavebného materiálu“ – 1,5 gramu./kg telesnej hmotnosti. Polovicu dennej normy by mali tvoriť rastlinné bielkoviny a polovicu bielkoviny živočíšneho pôvodu.

Aké sú výhody bielkovín

 1. Stavebný materiál pre tkanivá vrátane svalov;
 2. Bezpečný doplnok stravy, ak sa užíva v bežnom množstve maximálne 90 g. Denné alebo iné dávkovanie podľa individuálnej indikácie;
 3. Bielkoviny dodávajú energiu bez ďalších tukov alebo rýchlych sacharidov, čím pomáhajú účinne chudnúť.

Ale pozor: okrem bielkovín obsahujú koktaily aj ďalšie zložky, najmä veľké množstvo cukru (sacharidov), ako aj vitamíny a iné prísady, ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie. Riziká môžu byť spôsobené aj nevhodnou taktikou konzumácie:

 1. Príjem bielkovín by mal byť systematický, pretože tráviaci trakt sa na tento druh potravy prispôsobuje a jeho nadbytok môže viesť k poruchám príjmu potravy;
 2. Ostatné potraviny by sa mali vyberať podľa ich zloženia tak, aby strava obsahovala dostatok sacharidov, tukov a bielkovín, ako aj mikroživín. V opačnom prípade môže dôjsť k opačnému efektu (apatia, obezita);
 3. Samotná konzumácia kokteilov je pre vaše zdravie nebezpečná: vaše telo potrebuje tuky a cukry, vlákninu a správne množstvo energie.

Samotný proteín je bezpečný, ale pri správnom použití.

Ako si vybrať bielkoviny

Dokonca aj odborníci môžu byť zmätení rôznymi proteínovými zmesami na pultoch. Niekoľko kritérií pre výber správneho proteínu.

Prvý faktor– Je hlavnou zložkou. Bielkoviny sa delia na niekoľko druhov v závislosti od typu suroviny:

 1. Kazeínové bielkoviny sa získavajú z kravského mlieka, ktoré bolo fermentované pomocou enzýmov. Bielkoviny majú komplexnú štruktúru, vďaka ktorej sa ľahšie vstrebávajú, a preto predlžujú pocit sýtosti.
 2. Srvátkový proteín je bohatý na aminokyseliny BCAA a je najrýchlejšie stráviteľným proteínom. Ideálne pri bielkovinových prestávkach na zásobovanie svalov dôležitými aminokyselinami.
 3. Najhodnotnejšie sú vajcia, ktoré sa vstrebávajú približne z 99 %.
 4. Sója je jedinou rastlinnou bielkovinou v skupine. Je bohatý na aminokyseliny a pomáha odstraňovať toxíny a cholesterol z tela. Je optimálny v boji proti obezite a je jedným z mála proteínov vhodných pre ľudí trpiacich alergiou na kravské mlieko. Stres na gastrointestinálny trakt, takže dávkovanie musí byť presné.
 5. Mliečne bielkoviny sú kombináciou srvátkových (20 %) a kazeínových (80 %) bielkovín a mliečnych sacharidov.
 6. Kolagénové bielkoviny by sa mali používať v kombinácii s akýmkoľvek iným druhom bielkovín. Pomáha obnovovať kožné bunky, kĺby a väzy a pôsobí ako regeneračný prostriedok po zraneniach alebo súťažiach.

Zloženie– je prvá vec, na ktorú sa treba pri výbere zamerať. Ak neznášate mliečne bielkoviny, uprednostnite vaječný alebo sójový proteínový doplnok. Ďalšie zložky, na ktoré si treba dávať pozor.

Ďalšie kritérium výberuForma bielkovín. Môže to byť koncentrát alebo izolát. Koncentrát je menej hodnotný, obsahuje laktózu a je nebezpečný pre alergikov. Izolát je čistý proteín, drahší, ľahšie stráviteľný, ale vyžaduje si režim, ktorý sa strieda s cvičebným plánom.

Proteíny a gainery by sa nemali zamieňať– Posledný z nich obsahuje okrem bielkovín aj tuky a sacharidy, môže nahradiť plnohodnotné jedlo. Mal by sa konzumovať len jeden výrobok – buď gainer, alebo preferovaný proteín.

Tabuľka výhod a nevýhod hlavných proteínov

Aby ste mali jasnú predstavu o výhodách a nevýhodách hlavných typov proteínov, zhrnuli sme ich v nasledujúcej tabuľke:

Typ proteínu

Výhody

Nevýhody

Rýchlosť trávenia, g/hod

Kazeín

– Dlhá krivka učenia;

– Kompletný komplex aminokyselín.

– Špecifická chuť;

– Nemieša sa dobre s inými prísadami.

4…6

Srvátka

– Homogenizované s inými doplnkami a produktmi

-Vysoký obsah aminokyselín;

– Vysoká miera absorpcie.

– Rýchle vstrebávanie podporuje rýchly návrat hladu, odporúča sa kombinovať s inými bielkovinami počas dňa.

10…12

Vajcia

– Vysoko účinná absorpcia bielkovín;

– Optimálna miera absorpcie;

– Odporúčané na chudnutie.

– Cena jedna z najvyšších.

9

Sója

– Odvádza cholesterol a toxíny;

– Dlhé trávenie; vhodné pri neznášanlivosti mliečnych výrobkov.

– Relatívne malá hodnota;

– Vysoká aktivita estrogénu (nie je vhodná pre mužov).

4

Mlieko

– Cenovo najdostupnejšie;

– Vysoký obsah aminokyselín.

– Laktóza vo vysokých koncentráciách môže spôsobiť črevné problémy

4,5

Ak chcete nájsť správny proteín pre svoje telo, EXPERTOLOGY odporúča poradiť sa s lekárom alebo certifikovaným trénerom, aby ste určili správnu dávku a spôsob suplementácie. Aby ste sa ľahšie zorientovali v ponuke produktov, uvádzame najlepšie značky, z ktorých si môžete vybrať.

Najlepšie hodnotenie bielkovín

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najpomalší proteín (kazeín)1MusclePharm Combat 100% kazeín3 463€
2Optimum Nutrition 100% kazeín Gold Standard1 785€
3
  Prostar 100% kazeínový proteín Výživa
3 890€
4QNT kazeínový proteín1 990€
Srvátkové hydrolyzáty1Optimum Nutrition Platinum HydroWhey3 870€
2Nanox Hydrolox5 970€
3Real Pharm Real Hydro 1001 042€
Izoláty srvátky1Optimum Nutrition 100% srvátka Gold Standard3 590€
2QNT Metapure Zero Carb2 359€
3Dymatize ISO-100 Zero Carb5 840€
Najlepšie srvátkové koncentráty1
  Prostar 100% srvátkový proteín
2 439€
2Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional3 350€
3Steel Power Fast Whey Protein1 100€
Najlepšie viaczložkové proteíny1SN Syntha-62 890€
2SynTrax Matrix2 470€
3R
  e 1 R1 Proteín
4 905€

Proteín Slow Food

Kazeín vám nielenže pomôže získať zdravší príjem bielkovín, ale tiež vám pomôže zostať dlhšie sýty. Ako bolo uvedené vyššie, kazeín má zložitejšiu štruktúru, ktorá sa dlhšie trávi.

MusclePharm Combat 100% kazeín

Hodnotenie: 4.9

MusclePharm Combat 100% kazeín

Najobľúbenejším produktom je Combat 100% Casein od spoločnosti MusclePharm vyrobený v USA. Je to proteín s pomalým uvoľňovaním obohatený o aminokyseliny a tráviace enzýmy (60 mg), ktorý podporuje lepší transport zložiek do svalov, aby sa urýchlil ich rast, vrátane nočného. Combat 100% Casein poskytuje pocit sýtosti na dlhú dobu, takže je optimálny na občerstvenie pred spaním – telo nedostane kalórie navyše a nebude trpieť nadbytočnými kilami. Okrem toho sú tráviace enzýmy prospešné pre celý tráviaci trakt.

Štúdie preukázali, že kazeín MusclePharm podporuje oneskorené trávenie, ktoré chráni svaly pred zranením a natrhnutím.

Náklady na MusclePharm Combat 100% Casein za balenie 907 gramov sú približne 2950 Euro, ale je tu dostatočný objem na dlhú dobu – jedna odmerka sa rozpustí v 300-400 ml vody.

Výhody

 • Zdravé občerstvenie na noc;
 • 28 g porcií. „pomalé“ bielkoviny;
 • Obsahuje enzýmy na zlepšenie tráviacej funkcie;
 • Neobsahuje alergénny lepok;
 • Vysokokvalitný kazeín.

Nevýhody

 • Predražené;
 • Nie je k dispozícii všade.

Optimum Nutrition 100% kazeín Gold Standard

Skóre : 4.8

Optimum Nutrition 100% kazeín Gold Standard

Druhú pozíciu v rebríčku obsadil kazeín s o niečo nižšou cenovkou približne 1 785 Euro za rovnakých 910 gramov. Je ľahko dostupný a dostupný v niekoľkých príchutiach, čo umožňuje spestrenie vášho jedálnička.

Základom výrobku je vysokokvalitný kazeín, ktorého trávenie vyžaduje od tela značné úsilie, čo prispieva k pocitu sýtosti. Obsahuje tiež komplex prírodných aminokyselín (vrátane glutamínu), ktoré ľudský žalúdok neprodukuje, ale potrebuje ich. Prenáša sa do svalov do 5-6 hodín po konzumácii.

Proteín Optimum Nutrition 100% Casein Gold Standard je vyhľadávaný športovcami na budovanie svalov a bežnými ľuďmi, ktorí chcú zlepšiť kvalitu spánku a schudnúť kilo alebo dve tým, že nahradia nezdravé občerstvenie.

Výhody

 • Glutamín v zmesi;
 • Za rozumnú cenu;
 • Pomalá absorpcia a súčasne stabilná výživa svalov;
 • Podporuje lepší spánok.

Nevýhody

 • Obsahuje umelé príchute;
 • Žiadne tráviace enzýmy, vyžaduje dodržiavanie dávkovania.

  Prostar 100% kazeínový proteín

Skóre : 4.7

<img width="560" alt="

  „timate Nutrition Prostar 100% kazeín proteín“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/7621666193621-5217.jpg“ height=“505″ title=“

   Optimum Nutrition Prostar 100% kazeínový proteín“>

   Pomaly stráviteľné bielkoviny

    Proteín Prostar 100% Casein je vhodný na obnovu a budovanie svalovej hmoty, preto je obľúbený medzi športovcami. Obsahuje 20 esenciálnych aminokyselín, ktoré pomáhajú budovať svaly, vrátane 9 aminokyselín, ktoré si telo nedokáže samo syntetizovať.

    Maximálna koncentrácia kazeínu vo výrobku –

     Prostar je izolát, hodnotný výživový doplnok vhodný pre športovcov a všetkých, ktorí vedú aktívny a zdravý životný štýl. 25 gramov čistých bielkovín v jednej porcii s celkovým počtom kalórií len 80 kcal.

     Priemerná cena 2,39 kg plechoviek je 3190 Euro, teda 1334 Euro za 1 kg.

     Výhody

     • Vysokohodnotný kazeínový izolát;
     • Vysoká koncentrácia bielkovín v jednej porcii;
     • Komplex aminokyselín;
     • Dostupná cena.

     Nevýhody

     • Niektoré príchute sú príliš sladké;
     • Obsah bielkovín 70 % hmotnosti namiesto 80 % (potvrdené testami).

     QNT kazeínový proteín

     Hodnotenie: 4.6

     QNT kazeínový proteín

     QNT Casein Protein, inovatívny produkt na báze kazeínu pre športovcov z Belgicka, sa umiestnil na štvrtom mieste. Vhodný na budovanie svalovej hmoty, ale osvedčil sa ako vynikajúci fitness produkt. 80 % bielkovín má vysokú biologickú hodnotu a obsahuje vitamíny skupiny B, ktoré uľahčujú vstrebávanie vo svalových vláknach a znižujú katabolizmus. Konzumácia dávky kazeínu ráno, pred spaním alebo medzi jedlami pomáha udržiavať normálnu hladinu dusíka v tele.

     Jedna dávka kazeínového proteínu QNT obsahuje 23,7 g. Bielkoviny a 109 kcal, tuk znížený na 0,5 g. Cukor nahradený umelým sladidlom. Proteínovú zmes si môžete kúpiť za 1950 Euro za 908 gr plechovku.

     Výhody

     • Optimálne zloženie obohatené o vitamíny skupiny B;
     • Žiadny cukor;
     • Znížené množstvo tuku a kalórií .

     Nevýhody

     • Obsahuje mlieko a laktózu (kontraindikované pre alergikov).

     Srvátkové hydrolyzáty

     Srvátkový proteín sa dodáva v niekoľkých príchutiach. Hydrolyzát je špeciálna forma bielkovín, ktoré boli priemyselne čiastočne zbavené ďalších cukrov a tukov. Tým sa zabezpečí, že tráviaci systém absorbuje základné zložky efektívnejšie a rýchlejšie.

     Poznámka: Hydrolyzát sa získava zo srvátky v akomkoľvek štádiu spracovania, od syntézy primárneho bielkovinového koncentrátu až po izolát, ktorý pre svoju vysokú hodnotu uprednostňujú profesionálni športovci. Primeraná cena a jeden z najdrahších proteínov v skupine.

     Optimum Nutrition Platinum HydroWhey

     Skóre : 4.9

     Optimum Nutrition Platinum HydroWhey

     Optimum Nutrition Platinum HydroWhey Whey Protein je uznávaný odborníkmi na športovú výživu ako jeden z najlepších hydrolyzátov a v roku 2010 získal ocenenie ako najlepší doplnok ideálny na budovanie čistej svalovej hmoty a vytrvalosti. Platinum HydroWhey rýchlo obnovuje a buduje svaly a zároveň znižuje množstvo telesného tuku a katabolizmus.

     30 g hydrolyzátu v 30 g porcii. Bielkoviny s minimálnym obsahom sacharidov a tukov (3 g a 1 g). ) s energetickou hodnotou len 140 kcal. Výrobok je vhodný pre športovcov pri chudnutí, priberaní a pre bežných ľudí, ktorí potrebujú kvalitné bielkoviny v každodennom živote a pri chudnutí.

     Výživový doplnok číslo jeden Optimum Nutrition Platinum HydroWhey bol uznaný ako jeden z najúčinnejších a zložky hydrolyzátu sú mimoriadne kvalitné. Cena približne 2 400 Euro za 795-gramové balenie.

     Výhody

     • Rýchla absorpcia;
     • Prakticky úplná absorpcia zložiek;
     • Nízky obsah kalórií a kvalitných bielkovín;
     • Vhodné pre všetky fázy špeciálnych diét;
     • Podporuje chudnutie.

     Nevýhody

     • Veľmi vysoká cena.

     Nanox Hydrolox

     Hodnotenie: 4.8

     Nanox Hydrolox

     Na druhom mieste je Nanox Hydrolox, ďalší pokročilý hydrolyzát srvátkového proteínového izolátu. Má najbohatší súbor aminokyselín, vďaka ktorým sa produkt účinne prenáša do svalov a obnovuje ich, vyživuje ich. Obsah tuku je minimalizovaný na 0,5 gramu na 30g porciu., Až 1,5 gramu sacharidov., Takmer 25 g bielkovín. Pozoruhodné: chuť každého kokteilu je dosiahnutá použitím prírodných ingrediencií: kakaový prášok, prírodné karamelové arómy, cukor nahradený náhradou cukru.

     Vysokokvalitný hydrolyzát Nanox Hydrolox stojí o niečo viac ako líder – takmer 6 000 Euro za 1,5 kg balenie.

     Výhody

     • Vysokokvalitný hydrolyzátový izolát
     • Bohatý komplex aminokyselín;
     • Prírodné arómy v zložení;
     • Efektívna spotreba 1-2 porcie denne;
     • Úplná absorpcia.

     Nevýhody

     • Vysoká cena.

     Real Pharm Real Hydro 100

     Hodnotenie: 4.7

     Real Pharm Real Hydro 100

     Tretie miesto v rebríčku srvátkových proteínových hydrolyzátov obsadil poľský výrobok Real Pharm Real Hydro 100, ktorý sa vyznačuje vysokou kvalitou surovín za pomerne nízku cenu – približne 1000 Euro za balenie 700 gramov. Cena sa riadi bielkovinovým koncentrátom, ktorý je menej hodnotný ako izolát.

     Produkt sa rýchlo vstrebáva a transportuje do svalov, pomáha ich regenerácii a spomaľuje katabolizmus, na budovanie reliéfu je tiež vhodný, ale v menšej miere v porovnaní s lídrami rebríčka. Real Pharm Real Hydro 100 je bohatý na aminokyseliny vrátane cenného glutamínu. Bielkoviny v jednej porcii 23,4 gramov., lipidy – 1,71 g., Cukry – 1,55 g. Výrobok obsahuje aj farbivá a arómy, na ktoré si alergici musia dávať pozor.

     Výhody

     • Rozumná cena;
     • Vhodný na budovanie a obnovu svalovej hmoty;
     • Bohaté zloženie aminokyselín;
     • Nízky obsah tuku a cukru.

     Nevýhody

     • Srvátkový proteínový koncentrát namiesto izolátu;
     • Nedostatočne účinné na získanie svalovej hmoty.

     Najlepšie srvátkové izoláty

     Samotný izolát je vysoko koncentrovaný proteín s obsahom až 80 % a má komplexnú štruktúru. Spomaľuje trávenie na niekoľko hodín a zabraňuje hladu počas tohto obdobia. V porovnaní s inými typmi bielkovín sa však srvátkové izoláty vstrebávajú pomerne rýchlo, preto ich oceňujú kulturisti, ktorí potrebujú rýchlejšiu dávku.

     Optimum Nutrition 100% srvátka Gold Standard

     Hodnotenie: 4.9

     Optimum Nutrition 100% srvátka Gold Standard

     Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard Isolate je uznávaným lídrom vo svojej oblasti a uprednostňujú ho športovci v mnohých krajinách po celom svete, ktorí chcú vybudovať požadovaný objem svalov. Ocenený zdroj bielkovín pre kulturistov. Pozostáva z najčistejšieho srvátkového izolátu v troch formách: mikrofiltrovaný, iónovo čistený, ultrafiltrovaný a srvátkové peptidy. 79 % hmotnosti tvoria čisté bielkoviny s 1 gramom tuku a 3 gramami sacharidov., Bielkoviny – všetkých 24 gramov. Energetická hodnota 120 kcal (na porciu). Transport účinnej látky sa urýchľuje tým, že sa do zmesi pridá hydrolyzovaná srvátka so skrátenými molekulovými väzbami.

     Srvátka Gold Standard neobsahuje laktózu; je nahradená enzýmami laktázou a aminogénom, ktoré napomáhajú procesu trávenia. K dispozícii je široká škála aminokyselín s 5 gramami BCAA na 30 g porciu.

     100% srvátkový izolát Gold Standard v hodnote 2,225 g. – za približne 3590 Euro.

     Výhody

     • Obsahuje jemne filtrovaný izolát a profil aminokyselín vo veľkom množstve na jednu porciu;
     • Obsahuje srvátkové peptidy zlepšujúce trávenie;
     • Vhodné pre osoby trpiace alergiou na laktózu;
     • Urýchľuje transport bielkovín do svalových vlákien s maximálnou absorpciou.

     Nevýhody

     • Predražené.

     QNT Metapure Zero Carb

     Skóre : 4.8

     QNT Metapure Zero Carb

     Druhý v poradí, o niečo menej pokročilý srvátkový izolát QNT Metapure Zero Carb, ideálny na budovanie svalovej hmoty. Kompletný komplex BCAA; obsah lipidov a sacharidov bol znížený na 1 g., a všetkých 50 gramov bielkovín možno skonzumovať na jedno posedenie.! Dávka sušiny je vyššia, 60 g., Stojí viac ako vedúca značka Optimum Nutrition. Obsah kalórií 212 kcal.

     QNT Metapure Zero Carb je univerzálnym zdrojom instantných bielkovín pre športovcov a zdravých ľudí.

     Balenie s hmotnosťou 1000 g stojí. je približne 2125 Euro.

     Výhody

     • Zvýšená koncentrácia bielkovín v jednej porcii;
     • Obsahuje kompletný komplex aminokyselín;
     • Cukor bol nahradený bezpečnou náhradou.

     Nevýhody

     • Veľká porcia suchého prášku – rýchlejšia spotreba výrobku;
     • Zvýšený obsah kalórií.

     Dymatize ISO-100 Zero Carb

     Hodnotenie: 4.7

     Dymatize ISO-100 Zero Carb

     Tretí v kategórii Dymatize ISO-100 Zero Carb Bovine Whey Isolate. 28g porcia.) obsahuje 106 kcal bez cukru a bez tuku. To sa dosiahlo použitím 100% srvátkového proteínového izolátu, ktorý sa rýchlo vstrebáva a prenáša do svalových vlákien. Odporúča sa používať počas intenzívneho tréningu a na udržanie sacharidovej rovnováhy počas budovania svalovej hmoty.

     Obsahuje všetky dôležité minerály vrátane horčíka (32 mg), vápnika (150 mg) a sodíka (50 mg) v jednej porcii a môžete si ho vychutnať v nezvyčajnej chuti pomarančovej zmrzliny, škoricovej buchty, koláči alebo narodeninovej torty.

     Dymatize ISO-100 Zero Carb porcie si zachovávajú svoju pôvodnú štruktúru a po požití sa rýchlo vstrebávajú do tráviaceho traktu. Bez laktózy, takže prípravok môžu bezpečne konzumovať aj alergici. Bielkoviny odporúčané pre ľudí a športovcov na nízkosacharidovej diéte.

     Cena Dymatize ISO-100 Zero Carb v 2,275 kg balení je približne 5770 Euro.

     Výhody

     • Bez lipidov a pridaných cukrov
     • Zaujímavé príchute;
     • Najnižší obsah kalórií;
     • Rýchla absorpcia v gastrointestinálnom trakte;
     • Rozsiahle minerálne a kyslé zloženie.

     Nevýhody

     • Drahý modernizovaný produkt.

     Koncentrát srvátky

     Koncentrát srvátkovej bielkoviny má nižšiu hodnotu ako izolát a srvátkový hydrolyzát, často obsahuje viac sacharidov a lipidov a je pomalšie stráviteľný, čo mu však nebráni v tom, aby plnil kľúčovú funkciu, ktorou je pomoc pri raste a regenerácii svalov, aj keď v zníženej miere (často v závislosti od možností tráviaceho traktu konkrétneho športovca). Keďže koncentráty sú lacnejšie ako modernejšie proteíny, volia si ich rekreační športovci a jednotlivci, ktorí dbajú o svoje zdravie.

      timate Nutrition Prostar 100% srvátkový proteín

     Hodnotenie: 4.9

     <img width="423" alt="

      Scitec Nutrition Prostar 100% Whey Protein“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/71666193621-8917.jpg“ height=“423″ title=“

       timate Nutrition Prostar 100% Whey Protein“> timate Nutrition Prostar 100% Whey Protein

       Športová výživa

        Prostar 100% Whey Protein je vyrobený zo srvátkového koncentrátu a srvátkového izolátu, takže sa rýchlo vstrebáva. Jedna 30 gramová porcia obsahuje 25 g. Cenné bielkoviny v kombinácii s 20 aminokyselinami, z ktorých 9 sa v tele nesyntetizuje, ale sú esenciálne. Obsahuje sójový lecitín a rôzne ďalšie arómy.

        Srvátkové bielkoviny

         Prostar 100% Whey Protein zlepšuje trávenie a aminokyseliny sa vstrebávajú v ústach vďaka určitým peptidom, ktoré sa rýchlo rozkladajú pomocou enzýmov a dosahujú maximálnu koncentráciu už za pol hodiny.

         Srvátkový proteínový koncentrát by sa mal konzumovať ráno alebo pred cvičením kvôli dlhému času vstrebávania.

         Náklady na jednu plechovku

          Nutrition Prostar 100% Whey Protein 2,27 kg – cca 3 190 Euro.

          Výhody

          • Do zloženia bol pridaný srvátkový izolát;
          • Kompletný súbor aminokyselín;
          • Lipidy 1,5 g., Cukry 2g. 120 kcal na porciu;
          • Zlepšuje trávenie;
          • Príjemná chuť.

          Nevýhody

          • Sladidlo je cukor.

          Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional

          Skóre : 4.8

          Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional

          100% srvátkový proteín Professional od spoločnosti Scitec Nutrition, ktorý sa umiestnil na druhom mieste v rebríčku ultrafiltrovaných proteínov, je medzi kulturistami na celom svete známy pre svoju vysokú biologickú hodnotu (BV) a kompletný súbor aminokyselín vrátane. . anabolické. Prášok obsahuje aj 10 % imunoglobulínov, ktoré pomáhajú udržiavať imunitu, čo je dôležité najmä mimo sezóny. Kvadropeptidy pomáhajú znižovať zápal, čím pomáhajú trénovať bez vnútorného svalového zranenia. Bez laktózy v zložení; úmerne znížený obsah tuku na 2 g., Až 1,4 gramu cukrov., Ale bielkovín je 22 g. Patentované enzýmy Aminogen® urýchľujú transport molekúl bielkovín do svalov.

          Unikátne zloženie Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional je možné zakúpiť za 3 775 RUR za 2,35 kg.

          Výhody

          • Hodnotná zmes aminokyselín a enzýmov;
          • Optimálne zloženie a vyváženosť živín;
          • Zlepšuje funkciu imunitného systému.

          Nevýhody

          • Umelé príchute môžu spôsobiť alergie (individuálne prípady).

          Steel Power Fast Whey Protein

          Skóre : 4.7

          Steel Power Fast Whey Protein

          Kombinácia koncentrát/izolát srvátkového proteínu Steel Power Fast je rovnako ako jeho ekvivalenty bohatá na aminokyseliny (vrátane glutamínu, lecitínu, taurínu), ktoré pomáhajú rýchlo sa vstrebávať a regenerovať. Jedna dávka poskytuje 175 kcal, z ktorých len 18 pochádza z tuku (2,2 g).).

          Steel Power Fast Whey Protein sa odporúča po fyzickej aktivite, keď vaše svaly potrebujú prísun živín.

          Cena výrobku 1 099 Euro za 0,9 kg.

          Výhody

          • Zrýchlený nárast svalovej hmoty;
          • Zlepšuje imunitu;
          • Obsahuje tráviace enzýmy;

          Nevýhody

          • Nie je definované.

          Najlepšie viaczložkové proteíny

          Viaczložková výživa pre športovcov zahŕňa proteínové zmesi rôznych typov. Vďaka komplexnému zloženiu majú rozšírený rozsah účinku a dlhodobú svalovú výživu od okamihu konzumácie až do niekoľkých hodín. Cena výrobkov sa určuje podľa základného typu bielkovín.

          BSN Syntha-6

          Hodnotenie: 4.9

          BSN Syntha-6

          BSN Syntha-6 je na druhom mieste medzi zmiešanými proteínmi s vyššou energetickou hodnotou 200 kcal na porciu – 44 gramov sušiny, čo je 1,5-krát viac ako ostatné zmiešané produkty; to znamená, že výrobok stratí viac energie a množstvo je potrebné primerane vypočítať. Množstvo tuku sa tiež zvýšilo o 6 g., Ešte viac sacharidov – 15 g.

          BSN Syntha-6 obsahuje bielkoviny s rôznou rýchlosťou trávenia, od pomalej až po veľmi rýchlu (ultrafiltrovaná srvátka, koncentrované mlieko, kazeín a vaječné bielkoviny), takže nasýtenie je rovnako dlhé ako svalová výživa.

          Jedinečnou vlastnosťou Syntha-6 je jeho univerzálnosť, vďaka ktorej je vhodný na akékoľvek jedlo, keď potrebujete bielkoviny, dokonca aj ako občerstvenie medzi jedlami.

          Cena za BSN Syntha-6 2,27 kg začína na 3210 Euroľoch.

          Výhody

          • Niekoľko proteínov s rôznymi hodnotami v jednom balení;
          • Vysoká energetická hodnota;
          • Komplexný účinok na telo.

          Nevýhody

          • Vyžaduje stanovenie a presné dávkovanie.

          SynTrax Matrix

          Hodnotenie: 4.8

          SynTrax Matrix

          Odborníci dávajú tretie miesto multiproteínovému kokteilu SynTrax Matrix zo srvátkových a mliečnych bielkovinových koncentrátov a vaječných bielkovín s prídavkom glutamínových peptidov pre lepší transport účinných látok do svalov. Súčasťou stravy je aj vyvážený komplex aminokyselín vrátane esenciálnych aminokyselín. Nasýtia telo na niekoľko hodín, preto sa SynTrax Matrix odporúča konzumovať rovnako ako ostatné, ráno a hneď po tréningu.

          Ďalšou príjemnou vlastnosťou jedla je široká škála príchutí s použitím prírodných aj umelých aróm. Jeden koktail (30 g). Obsah sušiny v zmesi je 23 gramov prášku a pol gramu tuku. Vysokokvalitné čisté bielkoviny a minimum tuku (2g.), sacharidy len 3 g. Telo získa 120 kcal energie.

          Cena SynTrax Matrix je ďalším príjemným aspektom: za 2,45 kg vrece zaplatíte len 2670 Euro.

          Výhody

          • 3 druhy hodnotných bielkovín;
          • Dokonalá rovnováha BVW;
          • Rôzne príchute;
          • Optimálna cena.

          Nevýhody

          • Vrecká sa dobre nezatvárajú a je optimálne vybrať si doplnky v nádobách s uzávermi.

          R
           e 1 R1 Proteín

          Hodnotenie: 4.7

          <img width="450" alt="R

           e 1 R1 Protein“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/6171666193621-1417.jpg“ height=“450″ title=“R

            e 1 R1 Protein“>

            Zoznam dopĺňa viaczložkový proteín R

             e 1 R1 Protein, ktorý pozostáva z vysoko čistých izolátov rôznych bielkovín so zvýšeným množstvom L-glutamínu a BCAA, esenciálnych aminokyselín pre telo. Jedna porcia 30,1 gramu. Obsahuje 100 kcal, iba jeden sacharid a žiadny tuk. Výrobok sa ľahko pripravuje aj v studenej vode: prášok sa úplne rozpustí a homogenizuje, v šejkri nie sú žiadne hrudky!

             R1 Proteín viaczložkový proteín z R

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: