9 najlepších výrobcov boxerských rukavíc

Najstaršou disciplínou bojových umení je klasický box. Dlhú životnosť mu zabezpečuje jeho jednoduchosť a prístupnosť pre všetky vrstvy obyvateľstva. Boxerské rukavice sa stali najdrahším kusom vybavenia. Je potrebné poznamenať, že dnes existuje mnoho rôznych bojových umení, kde sa vyžadujú rukavice. Preto by sa pri výbere mali zohľadniť špecifiká daného športu. Skôr než sa dostaneme k základným kritériám výberu, je potrebné poznamenať, že boxerská rukavica je predovšetkým ochranou rúk jej majiteľa. Musíte teda šetriť s ohľadom na toto kritérium. Vyjasniť situáciu s výberom pomôže poradenstvo od našich odborníkov.

Ako si vybrať boxerské rukavice

Rozmanitosť. Box je všestranný šport, v ktorom športovci trávia veľa času tréningom s partnermi aj s vybavením. A, samozrejme, skúškou dospelosti sa stáva súťaž. Rozlišujú sa rôzne typy rukavíc podľa ich funkcie.

 1. Na zdokonalenie techniky úderov sa používajú vrecia a nástenné podložky. S týmito statickými protivníkmi sa najlepšie manipuluje pomocou projektilových rukavíc. Existujú modely s tenkým polstrovaním, nazývané „palacinky“ alebo „kúsky“. Ich hlavným cieľom je nácvik techniky kopania. Druhou verziou strelnej rukavice je model so zosilnenou nárazovou plochou. Zvýrazňujú silu úderu.
 2. Na tréning s partnerom potrebujete sparingové rukavice. Sú vybavené mäkkou a silnou vrstvou polstrovania, vďaka ktorej sú údery bezpečné pre boxerov.
 3. Rukavice so šnúrkami používajú mladí (a nielen) športovci, ktorí súťažia v profesionálnom ringu. Napríklad pre ľahké hmotnostné kategórie (do 66 kg) sa vyrábajú modely s hmotnosťou 8 uncí, zatiaľ čo ťažší bojovníci používajú zariadenia s hmotnosťou 10 uncí.
 4. Odborníci odporúčajú nákup univerzálnych rukavíc pre začínajúcich boxerov. Dá sa nosiť na nácvik úderov na vrecia, kopov labkami, práce vo dvojiciach. Nie každý mladík sa dostane do skutočných súťaží, preto sa v počiatočnej fáze neoplatí míňať veľa peňazí na drahé vybavenie.

Konštrukcia rukavíc.Odborníci tvrdia, že dobré rukavice by vám mali umožniť dobre zovrieť päsť a dostať palec do pohodlnej polohy. Ďalším plusovým bodom v dizajne bude pevná ochrana nárazovej časti rukavice.

Plnenie.Najdôležitejšou súčasťou boxerských rukavíc je polstrovanie. Každý model má vlastnú verziu polstrovania. Univerzálne tréningové rukavice majú napríklad tlmiace vlastnosti. Spoločným znakom polstrovania všetkých typov rukavíc je odolnosť. Všetky základné vlastnosti by sa mali uchovávať najmenej 1 rok.

Fixácia zápästia. Všetky boxerské rukavice sú zaistené na zápästí. Používajú sa metódy fixácie, ako sú šnúrky alebo suché zipsy. Pre začínajúcich boxerov sú modely na suchý zips rýchlejšie a ľahšie ovládateľné. Musí však byť široký a odolný. Profesionáli dávajú prednosť šnurovaniu a pomoc trénera alebo partnera je nevyhnutná.

Materiály.Materiál čalúnenia zohráva v boxerských rukaviciach dôležitú úlohu. Kožené výrobky majú najdlhšiu životnosť. Málo výrobkov z koženky nižšej kvality. Vyhnite sa rukaviciam, ktoré sú vyplnené syntetickou fóliou.

Rozmery.Na rozdiel od oblečenia alebo obuvi nie sú boxerské rukavice dostupné vo veľkostiach, na ktoré ste zvyknutí. Na základe hmotnosti športovca. Na určenie vhodného modelu sa tradične používa hmotnosť v unciach (oz). K dispozícii sú boxerské rukavice s označením 8, 10, 12, 14, 16, 18 oz. Sortiment pre dospelých začína od 12 uncí a odporúča sa pre bojovníkov s hmotnosťou do 60 kg. Pre kategóriu nad 100 kg potrebujete 18-tonové rukavice. Pri školení sa často používajú rôzne varianty. Čím väčšia je však rukavica, tým bezpečnejšia je pre box.

Vyberáme 9 najlepších výrobcov boxerských rukavíc. Ich výrobky sú Slovenskám športovcom dobre známe. Hodnotenie je založené na názore odborníkov a spätnej väzbe od domácich boxerov.

Hodnotenie najlepších výrobcov boxerských rukavíc

HodnoteniemiestovýrobcaHodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov boxerských rukavíc1Víťazstvo5.0
2Sabas4.9
3Cleto Reyes4.8
4Hayabusa4.7
5
  Hodnotenie najlepších oceľových vykurovacích radiátorov
4.6
6Fairtex4.5
7RDX4.4
8Špeciálne ponuky pre dvojčatá4.3
9Revgear4.2

Víťazstvo

Hodnotenie: 5.0

Víťazstvo

Japonská spoločnosť nazbierala bohaté skúsenosti Winning. Od roku 1937 vyrába spoločnosť boxerské rukavice ručne, tradičnými metódami. Výsledkom kvalitných materiálov, ručného tvarovania a vysokej úrovne spracovania sú výrobky odolné voči opotrebovaniu. Odborníci upozorňujú, že aj po piatich rokoch intenzívneho používania môžu rukavice slúžiť ako tréningové zariadenie. K dispozícii sú rôzne farby a veľkosti. Značka sa stala víťazom nášho hodnotenia za dodržiavanie klasického spôsobu výroby.

Ruskí fanúšikovia boxu považujú rukavice Winning za rozumnú investíciu. Ich životnosť je zaručená na mnoho rokov, čo sa časom vráti.

Výhody

 • ručná výroba;
 • Vysokokvalitné materiály;
 • prísna kontrola kvality;
 • rozmanitosť farieb.

Chyby

 • vysoká cena.

Sabas

Hodnotenie: 4.9

Sabas

Ďalší známy výrobca sa rozhodol pre ručne vyrábané boxerské rukavice. V Severnej Amerike, kde je záujem o tento šport príliš veľký, vyrába spoločnosť Sabas vybavenie v malých množstvách. Produkty sa veľmi rýchlo predávajú, takže sú likvidné aj na sekundárnom trhu. Odborníci ocenili kvalitu konštrukcie, odolnosť a trvanlivosť rukavíc. Značka sa v našom rebríčku umiestnila na striebornej priečke, t. . jej výrobky sa v Rusku ťažko kupujú. Potvrdzujú to aj diskusie športovcov na fórach.

Cena rukavíc Sabas je pre Slovenskách boxerov pomerne vysoká. Záujem o zásoby však zostáva vysoký vďaka ich vysokej kvalite a jedinečnému výkonu.

Výhody

 • ručná výroba;
 • vysoká kvalita;
 • likviditu na sekundárnom trhu;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • ťažké kúpiť v Rusku.

Cleto Reyes

Hodnotenie: 4.8

Cleto Reyes

Legendárnu mexickú spoločnosť Cleto Reyes založil neúspešný boxer Cleto Reyes Castro. Zlé rukavice ho prinútili predčasne ukončiť kariéru kvôli zraneniam. Vášnivá túžba vyrábať bezpečné zariadenia sa čoskoro dostala do praxe. Už v roku 1945 boli rukavice Cleta Reyesa použité na boxerský zápas. Mohamed Ali chválil vlastnosti rukavíc a legendárny športovec preslávil túto značku na celom svete. Mexické vybavenie následne používali Mike Tyson, Konstantin Tszyu, Denis Lebedev a Conor McGregor.

Odborníci udelili značke čestné tretie miesto za spoľahlivú ochranu kefy a vysokú kvalitu kože. Z nevýhod si boxeri všímajú minimálne polstrovanie na prednej strane a nejednotný štýl.

Výhody

 • slávnu históriu;
 • celosvetovú popularitu;
 • vysoká kvalita;
 • silná ochrana rúk.

Nevýhody

 • minimálne polstrovanie na prednej strane;
 • kontroverzný štýl.

Hayabusa

Hodnotenie: 4.7

Hayabusa

Hayabusa je synonymom rýchlosti, obratnosti a vôle víťaziť. Preto je v logu značky zobrazený vzlietajúci sokol. Výrobca sa špecializuje na športové oblečenie a vybavenie pre fanúšikov bojových umení. Značku preslávili športovci ako Alistar Overeem a Sam Stout. Odborníci si túto značku vybrali pre jej kombináciu odolnosti a pohodlia. Jeho špeciálna konštrukcia umožňuje pokožke rúk dýchať a regulovať vlhkosť počas tréningu alebo zápasu. Výrobca odevov používa na povrchovú úpravu kožu alebo koženku.

Domáci majstri bojových umení si pochvaľujú výrobky Hayabusa pre ich pohodlie, kvalitné spracovanie, spoľahlivú ochranu zápästia. Medzi nevýhody rukavíc patrí malá veľkosť a ťažkosti pri odstraňovaní rúk.

Výhody

 • vysoká odolnosť;
 • pohodlie počas tréningu
 • odolnosť proti opotrebovaniu;
 • pružnosť.

Nevýhody

 • malé rozmery;
 • ťažko zvládnuteľné.

  timatum Boxing

Hodnotenie: 4.6

<ul></div><p>Timatum Boxing“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/1601666194501-989-.jpg“ height=“400″ title=“</p><ul>box<p>Ruská spoločnosť</p><ul>Spoločnosť Fairtex Boxing bola založená v roku 2012. Za zakladateľa spoločnosti sa považuje bankár Sergej Ivanyutin, ktorý sa rozhodol vyrábať vlastné rukavice po tom, čo na Slovenskom trhu chýbalo kvalitné vybavenie pre boxerov. mladý tím dizajnérov, inžinierov, technológov a boxerov, ktorí sa venujú výrobe profesionálneho vybavenia. Okrem boxerských rukavíc zahŕňa sortiment výrobcu aj prilby, rukavice, tréningové vrecia a bandáže. Snaha o vysokú kvalitu a odolnosť nezostala bez povšimnutia odborníkov, ktorí túto značku zaradili do nášho hodnotenia.<p>Recenzie používateľov sú lichotivé, pokiaľ ide o kvalitu, pohodlie, dobrý vzhľad. Medzi nevýhody patrí vysoká cena a nedostatok tovaru v obchodoch.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysoká kvalita;</li><li>trvanlivosť;</li><li>vysokokvalitné materiály;</li><li>ľahko uchopiteľná päsť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena</li><li>v obchodoch v krajine je nedostatok rukavíc.</li></ul><h3>Fairtex</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Fairtex

História značky Fairtex je veľmi poučná. Spoločnosť založil v Thajsku Phil Wong. Na propagáciu svojich výrobkov otvorila spoločnosť v roku 1975 výcvikový tábor. Keďže thajský box je v jeho rodnej krajine športom číslo jeden, predaj tohto vybavenia sa zrýchlil. A keď bol rovnaký tábor otvorený v Spojených štátoch, výrobky Fairtex sa stali svetoznámymi. Boxerské rukavice sa na Slovenskom trhu začali predávať v roku 2008. Sortiment zahŕňa vybavenie pre rôzne druhy bojových umení, od boxu po MMA.

Značka sa dostala do top 6 nášho hodnotenia za dobrú ochranu zápästia, všestrannosť, kvalitnú kožu. Nevýhoda: farby sú jednofarebné a rukavice sú menej vhodné na klasický box ako na Muay Thai.

Výhody

 • kompaktné rozmery;
 • spoľahlivá ochrana zápästia;
 • koža odolná voči oderu;
 • všestrannosť.

Chyby

 • jednoduché vyfarbenie;
 • Špeciálne navrhnuté pre thajský box.

RDX

Hodnotenie: 4.4

RDX

RDX je britská spoločnosť, ktorá vyrába športové vybavenie a výstroj od roku 1999. Aby spoločnosť zaujala vedúce postavenie na svetovom trhu, bola vybavená moderným zariadením a zaviedla najnovší vývoj. Sortiment výrobcu zahŕňa boxerské rukavice, chrániče, rukavice a prilby. Značka je pravidelným sponzorom medzinárodných súťaží IBF, WBA a WBO. Boxerské rukavice RDX používali takí známi športovci ako Roy Jones, Floyd Mayweather a Vladimir Kličko. Odborníci sa domnievajú, že popularita rukavíc spočíva nielen v reklamnej kampani, ale aj v technológii vzduchovej peny. Vďaka tomu je oblečenie pohodlné a funkčné.

Domáci boxeri sú spokojní s dizajnom, odolnosťou a spracovaním. Za hlavnú nevýhodu sa považuje vysoká cena.

Výhody

 • štýlový dizajn;
 • trvanlivosť;
 • trvanlivosť
 • jedinečná technológia.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Špeciálne ponuky pre dvojčatá

Hodnotenie: 4.3

Špeciálne ponuky pre dvojčatá

Fanúšikovia bojových umení lichotia boxerským rukaviciam Twins Specials. Sú vhodné najmä na sparing. Rukavice kombinujú odolnosť a dobrú oporu zápästia, pričom lídrov v hodnotení prekonávajú len v pohodlí. Odborníci vysvetľujú pomerne vysoké ceny výrobkov použitím prírodnej kože na vonkajšie obloženie. Aj pri intenzívnom používaní však zostáva zariadenie v dobrom stave mnoho rokov. Thajský výrobca vsádza na klasickú technológiu a ponúka spotrebiteľom bohatú škálu veľkostí a farieb.

Ruskí športovci chvália Twins Specials za ich dobrú kvalitu, všestrannosť a farebnú rozmanitosť. Nevýhodou je zlý suchý zips a vysoká cena.

Výhody

 • všestrannosť;
 • trvanlivosť;
 • farebné odrody;
 • kvalitné materiály.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • nespoľahlivý suchý zips.

Revgear

Hodnotenie: 4.2

Revgear

Najväčším výrobcom vybavenia pre MMA, box a fitnes je kanadská spoločnosť Revgear. Odborníci ocenili odhodlanie firmy popularizovať bojové umenia a zaradili ju do nášho rebríčka. V katalógu výrobcu nájdete všetko potrebné vybavenie od boxerských rukavíc až po ringy. Spoločnosť sponzoruje skúsených aj začínajúcich športovcov. zakladateľom značky je bojovník jiu-jitsu Paul Rivling, ktorý zažil nedostatok kvalitného vybavenia.

V recenziách domáci používatelia chvália rukavice Revgear za kvalitné spracovanie, štýlový vzhľad, silnú kožu. Nevýhodou sú vysoké ceny a skromný sortiment v Slovenskách obchodoch.

Výhody

 • kvalitné remeselné spracovanie;
 • Rozmanitosť výstroja a vybavenia;
 • sponzorstvo športovcov;
 • štýlový vzhľad.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • skromný sortiment v Slovenskách obchodoch.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: