23 najlepších značiek kávy

*Najlepšie recenzie redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred jeho kúpou sa poraďte s odborníkom.

Šálka kávy na zajtra alebo na prestávku v práci je posvätným rituálom pre milióny ľudí na celom svete. Výrobcovia a predajcovia tohto nápoja to využívajú: neustále rozširujú svoj sortiment, ponúkajú nové príchute a kombinácie, vytvárajú nové formy podávania. V regáloch obchodov sú vrecká, plechovky a škatule od najlacnejších až po najdrahšie, ale či cena vždy zodpovedá kvalite??

Pri zostavovaní zoznamu najlepších značiek kávy vyberali odborníci EXPERTOLOGY najlepších výrobcov kávy z rôznych hľadísk: použitá surovina a jej spracovanie, rozpoznateľnosť a reputácia spoločnosti. Najdôležitejším faktorom je, samozrejme, spätná väzba od spotrebiteľov a, čo je dôležité, od profesionálnych konzumentov kávy a baristov.

Typy kávy, na ktoré si treba dávať pozor

Pri výbere osviežujúceho nápoja venujte pozornosť odrode, ktorá určuje jeho chuť. Existuje obrovské množstvo rastlinných druhov, ale 98 % masového trhu je naplnených dvoma:

 1. Arabica– najcennejšia odroda, ktorá sa pestuje v 50 krajinách a má približne 70 % podiel na trhu. Chuť budúceho nápoja sa líši v závislosti od regiónu, v ktorom sa rastliny pestujú. Najcennejšou odrodou je brazílsky Bourbon Santos, ktorého existuje približne 45 druhov. Spoločnou charakteristikou arabiky je bohatá a živá chuť, nápoj má nízky obsah kofeínu, zrná majú sýtu farbu a lesklý povrch.
 2. Robusta– Africká káva s veľkým množstvom kofeínu, čo vedie k silnej a povzbudzujúcej, ale s horkosťou. Jej chuť nie je sýta a nie je jasná, preto sa nepoužíva čistá odroda robusta, ale arabica. Približne 20 % podiel na trhu masovej spotreby.
 3. Arabica a Robusta– sú druhy kávy, ktoré možno nájsť na pultoch supermarketov v akejkoľvek forme: mletá, lyofilizovaná, zrnková a teraz aj v kapsuliach do kávovarov. Náklady na výrobok sa považujú za primerané vzhľadom na náročnosť pestovania stromov a dĺžku dozrievania plodín. Drahšie odrody, pestované v menších množstvách pre skutočných znalcov, ktoré zaberajú 10 % celkovej spotreby. Medzi najznámejšie patrí:
 4. Káva Yauco Selecto– odroda arabiky z karibských ostrovov.
 5. Starbucks– Káva s rovnakým názvom. Živá a pikantná chuť.
 6. Modrá hora– Nesladená, ale plná káva. Vyrába sa na Jamajke a stojí približne 100 dolárov za kilogram.

Pri výbere kávových výrobkov sa okrem odrody môžete spoľahnúť aj na krajinu dovozu, v ktorej bola rastlina vypestovaná:

 1. Brazília– Svetový líder v produkcii kávy, väčšina značiek nakupuje kávové zrná z tejto juhoamerickej krajiny. Rozmanitosť kávových zŕn Arabica s viac ako 40 odrodami a vysoká kvalita surovín spôsobili, že brazílska káva patrí medzi najlepšie.
 2. KolumbiaZrná majú ľahší nápoj s ovocným nádychom.
 3. KeňaVedie rovnako v pestovaní čaju a kávy. Osviežujúci nápoj z kenských bôbov, ktorý v sebe spája silu a ľahké ríbezľové tóny s miernou kyslosťou.
 4. GuatemalaDodáva malú úrodu kvôli malej rozlohe, ale je to jedinečný produkt: guatemalské odrody sú určené skôr pre gurmánov a znalcov ako pre masový trh.

Rovnaké zrná môžu nakupovať rôzni výrobcovia, ktorí výrobok spracúvajú rôznymi spôsobmi a vlastnými technológiami, takže nápoj z peliet, pražených zŕn alebo mletého prášku je u všetkých značiek iný.

Rebríček najlepších značiek kávy

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
NAJLEPŠIE ZNAČKY ZRNKOVEJ KÁVY1Etiópia Irgacheffe orech4.9
2Lavazza4.8
3

a

  ig
4.7
4Vergnano4.7
5Jamajka Modrá hora4.7
6Mo
 • nari
 • 4.7
  7CARRARO4.6
  Najlepšie značky instantnej kávy1Bushido4.9
  2Egoista4.8
  3Veľvyslanec4.8
  4Carte Noire4.7
  5Nescafe4.6
  6Jacobs4.5
  Značky mletej kávy1Illy4.9
  2J
   ius Meinl
  4.8
  3Caraco
 • llo
 • 4.8
  4Diemme4.7
  5Manuel4.6
  6Danesi4.5
  Najlepšie značky kávových kapsúl1Nespresso4.9
  2Nescafe4.8
  3Tassimo4.7

  Najlepšie značky zrnkovej kávy

  Všetky druhy kávy sa získavajú zo zŕn, ktoré sa pražia, potom melú, sušia mrazom atď. . Zrnká sú však žiadané aj bez továrenského spracovania: melú sa v mlynčeku a varia, pričom mnohé kávovary to robia v jednom programovom cykle. Výsledkom je chuťovo plný nápoj. Zrná sa ľahko skladujú a zachovávajú si chuť oveľa dlhšie ako prášok.

  Zrno získava svoje obvyklé chuťové a aromatické vlastnosti počas praženia, ktoré sa u jednotlivých výrobcov líši teplotou, časom ohrevu a ďalšími technologickými faktormi.

  Etiópia Irgacheffe Nat

  Hodnotenie: 4.9

  Etiópia Irgacheffe orech

  Etiópia Irgacheffe Nut – prvé miesto patrí káve z najväčšej ruskej pražiarne Tasty Coffee. Táto jednoodroda je arabica z Etiópie, z oblasti Irgacheffe. Vďaka čerstvému praženiu sú deskriptory v nápoji na tomto zrne dobré: bobule, horká čokoláda, grapefruitová kyslosť. To si všimli aj zákazníci v mnohých recenziách tejto odrody. Ak máte radi mliečne nápoje: cappuccino, latte, kávu s mliekom, Etiópia Irgacheffe Nath je tiež vynikajúcou voľbou. Ideálne pre automatické kávovary na espresso, kávovary na karob, kávovary na hrozno a kávovary.

  Objednávka z webovej stránky výrobcu s bezplatným doručením, ak je celková suma objednávky 600 Euro alebo viac.

  Výhody

  • Sladká chuť s jasným popisom;
  • Univerzálna káva: pre automatické kávovary na espresso, tlakové hrnce, kávovary na karob a gejzíry;
  • Dostupná cena;
  • Čerstvo upražené.

  Nevýhody

  • Minimálna objednávka je 600 Euro.

  Lavazza

  Hodnotenie: 4.8

  Lavazza

  Talianska značka kávy je na čele rebríčka kategórií vďaka svojej širokej gurmánskej známosti. Zrnká prémiovej kvality pripravujú lahodné nápoje pre každú chuť. Rad Lavazza ponúka produkty z amerických a ázijských certifikovaných plantáží, jednodruhové odrody a ich kombinácie, ktoré poskytujú širokú škálu chutí pre spotrebiteľov s rôznymi preferenciami.

  Cena kávových zŕn vyrábaných spoločnosťou Lavazza zodpovedá cene a závisí od odrody; v priemere ich môžete kúpiť v maloobchodných predajniach od 1500 Euro za kilogram, v internetových obchodoch od 1300 Euro./kg.

  Výhody

  • Široká paleta chutí;
  • Fazuľa z certifikovaných plantáží z celého sveta;
  • Používa sa mnoho odrôd v čistej forme a v kombinácii;

  Nevýhody

  • Vysoká cena.

  a

   ig

  Hodnotenie: 4.7

  Pa<ul></div><p>ig“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/16716666195771-923.jpg“ height=“480″ title=“Pa</p><ul>cenové rozpätie ><p>Druhé miesto v hodnotení obsadila európska značka kávy Pa</p><ul>ig. Rad pozostáva z rôznych druhov praženej kávy, najmä z juhoamerického kontinentu. Podľa milovníkov kávy sú ich nápoje mierne aromatické s rôznymi chuťami a používajú sa v mnohých kaviarňach so širokým výberom chutí. Cena fazule závisí od odrody a zásielky, ale zvyčajne nepresahuje 1000 Euro za 1 kg.<h4>Výhody</h4><ul><li>Široká ponuka fazule pre každú chuť;</li><li>Dostupná cena.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Chuť kávy nie je vynikajúci, opísal fanúšikovia ako priemerný, ale celkom uspokojivé.</li></ul><h3>Vergnano</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Vergnano

  Zvláštnosť talianskej značky kávy Vergnano – kombinácia rôznych druhov kávových zŕn na získanie nápojov s rôznymi príchuťami. Produktový rad pozostáva nielen zo zmesí, ale aj z čistej kávy Arabica. Všeobecne platí, že nápoje pre každý vkus si teraz môžete pripraviť nielen v kaviarni, ale aj doma, bez toho, aby ste pocítili veľký rozdiel.

  Výhody

  • Zaujímavé zmesi;
  • Káva z celého sveta.

  Nedostatky

  • Vysoká cena výrobku, v priemere 1800 Euro za kilogram.

  Jamajka Modrá hora

  Hodnotenie: 4.7

  Jamajka Modrá hora

  Špeciálna káva z Jamajky, Jamaica Blue Mountain, má nezvyčajnú modrastú farbu zŕn, ale aby ste si ju mohli vychutnať, musíte si ju kúpiť nepraženú.

  Blue Mountain patrí medzi elitné gurmánske kávy. Zrná sa balia do tkaných vriec alebo do drevených sudov. V druhom prípade je káva naplnená ďalšími arómami a chuť nápoja následne získava nezvyčajné tóny. Toto balenie, ako aj relatívne malé množstvo zberu a viacstupňová kontrola kvality ovplyvňujú cenu výrobku – približne 4 000 Euro za 250 gramov. Z tohto dôvodu sa Jamajka Blue Mountain umiestnila až na štvrtom mieste.

  Výhody

  • Špeciálne odrody fazule arabica pestované len na Jamajke;
  • Nezvyčajná chuť, hodná gurmánov;
  • Reprezentatívne balenie;

  Chyby

  • Cena.

  Mo
 • nari
 • Hodnotenie: 4.7

  Mo<li></div><p>nari“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/65216666195771-4523.jpg“ height=“480″ title=“Mo</p><li>nari“><p>Ďalšia talianska značka kávy – Mo</p><li>nari. Výrobky sa vyznačujú neobvyklými zmesami: kolekcia obsahuje také nezvyčajné kombinácie ako 5 hviezdičiek (zbery z rôznych kontinentov), Arabica + Robusta, kombinácia zelenej kávy.<p>Každá dávka sa prísne preveruje a balí do vákuových obalov alebo hermeticky uzavretých plechoviek. V oboch prípadoch sú chuťové a aromatické vlastnosti fazule dokonale zachované po dlhú dobu.</p><p>Káva z pôvodnej talianskej produkcie stojí veľa, ale je to relatívne slušné – od 750 Euro za 250 gramov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Neobvyklé kombinácie odrôd;</li><li>Vynikajúce chute;</li><li>Zaujímavé balenie, vhodné na darček;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Cena.</li></ul><h3>CARRARO</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=CARRARO

  CARRARO je cenovo výhodná verzia osviežujúceho nápoja, ktorá sa teší chvále širokého spektra spotrebiteľov. Sortiment zahŕňa kávu od horkých, silne pražených zŕn až po stredne pražené kávy s čokoládovou príchuťou a sladkou chuťou.

  Napriek cenovej dostupnosti kávy (250 gramové balenie. náklady v priemere od 300 Euro), nápoje nechutia horšie ako lídri hodnotenia, súdiac podľa recenzií, cena je spôsobená použitím masových zŕn Arabica, zozbieraných a spracovaných priemyselne.

  Výhody

  • Relatívne nízka cena;
  • Káva pre každú chuť.

  Nevýhody

  • Niektorí spotrebitelia poznamenali, že chuťový zážitok nie je najjasnejší.

  Najlepšie viaceré značky instantnej kávy

  Ak máte málo času alebo ak nemáte kávovar, instantná káva nahradí instantnú kávu – stačí vhodiť lyžičku prášku do vriacej vody a máte pripravený voňavý nápoj.

  Na získanie rozpustného prášku, ktorý sa nemusí variť, sa zrná najprv pražia, potom sa melú, rozpustné časti sa z častíc vymyjú vodou (extrakcia) a vlhkosť sa potom odparí jednou z dvoch metód:

  Pôsobením horúceho vzduchu sa získajú aglomerované granule;

  Sublimácia s predbežným zmrazením vlhkého extraktu. Potom sa voda z granúl odstráni vákuom. Vyrába lyofilizovanú kávu.

  Odparená a lyofilizovaná káva chutí takmer rovnako, ale cena prvej je o niečo nižšia ako cena druhej.

  Bushido

  Hodnotenie: 4.9

  Bushido

  Značka zo Švajčiarska je považovaná za jednu z najlepších, pokiaľ ide o kvalitu kávových výrobkov. Bushido ponúka prevažne lyofilizovanú kávu v rôznych stupňoch predpraženia a kombináciách odrôd. Tieto vlastnosti možno vidieť na sklenenej nádobe pri kúpe: jedna nádoba obsahuje rovnomerne sfarbené granule, druhá obsahuje farebné granule s rôznymi odtieňmi.

  Chuť nápojov Bushido, súdiac podľa recenzií, odráža skúsenosti s varenou kávou od profesionálnych baristov, čo naznačuje vysokú kvalitu produktu, ktorá zodpovedá cene – od 305 Euro za 50 gramov.

  Výhody

  • Plná chuť a vôňa špeciálnych káv;
  • Vysoká kvalita zo Švajčiarska;
  • Priehľadná plechovka na najlepšiu prezentáciu lyofilizovanej kávy.

  Nevýhody

  • Cena od 300 Euro za 50 gramov sa považuje za vysokú.

  Egoista

  Hodnotenie: 4.8

  Egoista

  Instantná mrazom sušená káva Egoiste je známa ako vysokokvalitný výrobok nie bez dôvodu: výrobok používa najlepšie kenské, guinejské a kolumbijské arabiky a robusty a ich kombinácie a ideálne vyvažuje všetky arómy: horkosť, kyslosť a ďalšie tóny ovocia. Rozmanitosť je spôsobená rôznymi stupňami praženia a použitými odrodami z celého sveta, takže Egoiste sa radí na druhé miesto v kategórii instantných káv.

  S týmito výhodami sa cena výrobku začína na 300 Euro za 100 gramov v sklenenej nádobe.

  Výhody

  • Elitné odrody zrnkovej kávy;
  • Rozumná cena;
  • Estetický dizajn obalu;
  • dokonalá chuť a vôňa.

  Chyby

  • Nie je definované.

  Veľvyslanec

  Hodnotenie: 4.8

  Veľvyslanec

  Táto značka kávy je známa širokej škále spotrebiteľov vďaka svojej dostupnosti v takmer všetkých reťazcoch supermarketov a nie je drahá na nákup – od 118 Euro za 75 gramov v uzavretom vrecku, sklenená nádoba s hmotnosťou výrobku 95 gramov bude stáť asi 200 Euro.

  Mrazom sušená káva Ambassador z kolumbijskej arabiky. Rad zahŕňa výrobky s nízkym obsahom kofeínu (bezkofeínové), ktoré sa získavajú zo zelených zŕn pred pražením.

  Výhody

  • Rozumná cena;
  • Kvalitné kolumbijské suroviny arabica;
  • Existujú kávy s nízkym obsahom kofeínu;
  • Rozmanitosť obalov.

  Nevýhody

  • V ponuke sú len kávy arabica, žiadne zmesi.

  Carte Noire

  Hodnotenie: 4.7

  Carte Noire

  Obľúbená značka Carte Noire predstavuje mrazom sušenú a kryštalizovanú kávu, pričom kryštalizovaná káva je jedinečným produktom značky, ktorý prechádza špeciálnou technologickou úpravou. Nápoje majú prekvapujúco bohatú chuť a vôňu a sú rozmanité, pretože sa používajú suroviny z rôznych častí sveta. Arabica sa používa samostatne a v zmesiach rôznych odrôd.

  Cena kávy Carte Noire je dostupná na masovom trhu a robí asi 350 Euro za 95 gramov v plechovke, vo vrecku a v porciách tyčiniek o niečo lacnejšie.

  Výhody

  • Rôzne druhy arabčiny v sóle a zmesiach;
  • Rozumná cena;
  • Slušné aromatické vlastnosti.

  Nevýhody

  • Poháre s vysokými viečkami sú masívne, čo spôsobuje určité ťažkosti pri skladovaní a preprave.

  Nescafe

  Hodnotenie: 4.6

  Nescafe

  Svetoznáma značka Nescafe sa špecializuje na kávu a má široký sortiment lyofilizovaného nápoja, ako aj granulovaného nápoja, pripravovaného v pare pri vysokých teplotách. Cena výrobku je priateľská k rozpočtu, Nescafe Classic možno kúpiť od 115 Euro za 75 gramov vo vrecku.

  Podľa spotrebiteľských recenzií existuje nespokojnosť so stupňom praženia kávy v niektorých šaržiach výrobku, čo je viditeľné najmä v prípade vyššie uvedenej kávy Nescafe Classic. Ale ostatné nápoje uspejú slušne.

  Náklonnosť milovníkov deep L je spôsobená širokou škálou zmesí Arabiky a Robusty z celého sveta, drahé odrody pre masový trh sa prakticky nepoužívajú.

  Výhody

  • Lacná značka;
  • Rôzne kolekcie kávy;
  • Dostupné vo všetkých supermarketoch;
  • Priebežne aktualizované kolekcie liniek.

  Nevýhody

  • Porušenia výrobnej technológie, najmä prevarenie.

  Jacobs

  Hodnotenie: 4.5

  Jacobs

  Káva Jacobs nemá prakticky žiadne nároky na kvalitu zo strany spotrebiteľov. Značka je tiež svetoznáma, na jej výrobu sa používajú prevažne zrná Arabica z Ázie, Afriky a Južnej Ameriky.

  Ako Nescafe, značka Jacobs je určená pre široké publikum spotrebiteľov, takže cena výrobku je cenovo dostupná: od 180 Euro za plechovku 95 gramov. Posledné miesto v kategórii instantnej kávy získava kvôli vyššej cene a menej skromnému sortimentu lyofilizovaného osvieženia.

  Výhody

  • Optimálna kvalita výrobku, ktorú uznávajú milovníci kávy;
  • Relatívne prijateľná cena;
  • Pohodlné balenie.

  Nevýhody

  • Malý sortiment instantných káv v porovnaní s vyššie uvedenými značkami.

  Najlepšie značky mletej kávy

  Mletá káva je výsledkom mletia pražených zŕn. Použitím mletého prášku môžete ušetriť čas na spracovanie zŕn a okamžite začať variť. Treba poznamenať, že mletý výrobok stráca arómu oveľa rýchlejšie ako sublimované alebo obilné výrobky, takže by ste ho nemali kupovať ako rezervu, musíte si vypočítať svoje túžby a možnosti, aby ste časom nestratili kvalitu a pôžitok, resp.

  Illy

  Hodnotenie: 4.9

  Illy

  Illy je značka, ktorá ponúka širokú škálu mletých káv v rôznych stupňoch praženia od stredného po tmavé. Výrobca používa vysokokvalitnú arabiku 9 druhov z rôznych krajín (Kostarika, Brazília, Etiópia, Keňa, Guatemala, Jamajka) a výrobok balí do hermetických kovových plechoviek a strukov – jednotlivých individuálne porciovaných vrecúšok mletej kávy, lisovanej na rýchle espresso.

  Pre špeciálny zážitok z pitia kávy vytvorila spoločnosť Illy sériu špeciálnych šálok s pekným dizajnom. Rozmanitosť chutí v kombinácii s vysokou kvalitou výrobkov robí z talianskeho výrobcu kávy svetovú jednotku v oblasti mletej kávy.

  Výhody

  • Rôzne vysokokvalitné odrody Arabica;
  • Triedy pečene pre každú chuť;
  • Pohodlné, hermeticky uzavreté nádoby a vrecúška na jedno použitie.

  Nevýhody

  • Cena od 450 Euro za 125 gramov prášku v plechovke.

  J
   ius Meinl

  Hodnotenie: 4.8

  J<ul></div><p>ius Meinl“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/20816666195771-8223.jpg“ height=“488″ title=“J</p><ul>ius Meinl“><p>Značka čaju a kávy z Rakúska J</p><ul>Spoločnosť ius Meinl predstavuje sortiment káv, ktorý zahŕňa zmesi Arabica a Robusta. Výrobky sú prevažne pražené, od jemných, ktoré dodávajú nápoju jemnú chuť kávy, až po tmavé pre tých, ktorí majú radi výraznú a živú chuť.<p>Mletý prášok sa dodáva v kovovom vákuovom vrecku, ktoré dlhšie uchováva chuť a vôňu.</p><p>J</p><ul>ius Meinl ponúka aj rad značkových nádob na kávu.<h4>Výhody</h4><ul><li>Svetlé až tmavé úrovne mletia;</li><li>Kombinácia vysokokvalitnej arabiky a robusty;</li><li>Kompaktné a bezpečné balenie</li><li>Optimálna cena od 300 Euro za 250 gramov.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Žiadna káva v plechovkách, kovová nádoba sa kupuje samostatne a používa sa len na uskladnenie prášku.</li></ul><h3>Caraco<li>llo</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Caraco<li></div><p>llo“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/4116666195771-8423.jpg“ height=“480″ title=“Caraco</p><li>llo“><p>Zámorská kubánska značka Caraco</p><li>llo ponúka milovníkom kávy na celom svete najkvalitnejšiu mletú arabiku z juhoamerického kontinentu, ktorá sa pestuje v rezervácii Sierra del Rosario. Výrobok má rôzne stupne praženia, ale na európsky trh prichádza prevažne tmavá verzia pre milovníkov silných osviežujúcich nápojov so silnou výraznou chuťou, vyváženou horkosťou a kyslosťou.<p>Cena výrobku je spôsobená špecifickým pestovaním špeciálnych kávovníkov, ktoré používa spoločnosť Caraco</p><li>Táto káva, ktorá sa zbiera len raz za rok, sa považuje za jedinečnú a mimoriadne cennú a jej cena sa pohybuje v priemere od 400 Euro za 250 gramov. Jeho vzácnosť ovplyvňuje aj jeho dostupnosť v obchodoch: výrobok nie je dostupný vo všetkých maloobchodných predajniach, preto sa v rebríčku umiestnil až na treťom mieste.<h4>Výhody</h4><ul><li>Káva vyrobená zo vzácnych zŕn Arabica vypestovaných v ekologicky čistej prírodnej rezervácii;</li><li>Intenzívne praženie pre osviežujúci nápoj s výraznou chuťou.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoká cena z dôvodu dovozu a príležitostí na zber.</li></ul><h3>Diemme</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=DiemmeDiemme

  Taliansku kávu Diemme oceňujú mnohí milovníci hlbokého L vďaka jej jedinečnému chuťovo-aromatickému buketu, ktorý je definovaný zmesami rôznych arabík zo Salvádoru, Nikaraguy, Etiópie, Brazílie a ďalších krajín. K zážitku z kávy prispievajú aj rôzne stupne praženia a mletia. Zmesi sa vyznačujú ovocnými a kvetinovými tónmi v chuti, príjemnou kyslosťou a horkosťou s jedinečnou dochuťou.

  Arabica Diemme je uznávaná odborníkmi ako jedna z najlepších medzi mletou kávou, ale značka získava štvrté miesto v rebríčku kvôli úzkej produktovej línii a vysokej cene – od 800 Euro za 250 gramov.

  Výhody

  • Jedinečná chuť;
  • Arabské zmesi z rôznych krajín;
  • Jeho charakteristická kvetinovo-ovocná chuť a príjemná dochuť.

  Nevýhody

  • Vysoká cena.

  Manuel

  Hodnotenie: 4.6

  Manuel

  Mletá káva Manuel je k dispozícii v širokej škále zmesí známych vysokokvalitných arabík. Za zmienku stojí, že výrobca konvenčne rozdelil mleté zrná na prášok na profesionálne a domáce použitie, čím uľahčil výber kávy pre kaviarne a domáce varenie. Rozdiel spočíva vo výbere výrobku, aby sa naplno využil jeho potenciál v konkrétnom prostredí: v stroji alebo v karafe.

  Manuel je zmes zŕn Arabica a Robusta s rôznym stupňom mletia a praženia v ľahko prenosných plechových alebo vákuových obaloch. Len cena je trochu desivá – od 890 Euro za 250 gramov výrobku, takže len piate miesto v rebríčku.

  Výhody

  • Mletá káva v rôznych mletiach a praženiach;
  • Zaujímavé extra ovocné tóny v chuti;
  • Široký sortiment a výhodné balenie.

  Nevýhody

  • Cena.

  Danesi

  Hodnotenie: 4.5

  Danesi

  Rodinná talianska kávová spoločnosť vyrába kávu Danesi z najkvalitnejších zŕn arabiky z najlepších svetových plantáží. Balenie v plechovke alebo v strukoch – vyberte si podľa svojho pohodlia a autorské náčinie z keramiky urobí z kávového obradu zvláštny pôžitok.

  Výrobky Danesi sa vyznačujú netradičnou chuťou: citrón, čokoláda, karamel – dochuť prináša neočakávané účinky. Stupeň praženia určuje charakter tónov a chuťovú harmóniu kávového nápoja.

  Za 250 gramov mletej zrnkovej kávy zaplatíte približne 750 Euro.

  Výhody

  • Káva s jedinečnou príchuťou;
  • Pohodlné balenie na výber.

  Nevýhody

  • Cena.

  Najlepšie značky kávových kapsúl

  Kapsuly sú relatívne novou formou kávového priemyslu. Jednotlivé polymérové alebo hliníkové bloky obsahujú kávový koncentrát, ktorý sa pri určitej teplote a tlaku zmieša s vodou v špeciálnom stroji na výrobu kapsúl. Ochranný obal sa otvára až v stroji, aby bol polotovar v úplnom bezpečí a aby sa zabránilo jeho predčasnej oxidácii.

  Pohodlný predaj a príprava (maximálne 1 minúta od začiatku po naplnenie šálky), ale neuspokojivá cena – káva v kapsuliach sa považuje za najdrahšiu na porciu. Ide o bežnú chybu tohto typu výrobku.

  Nespresso

  Hodnotenie: 4.9

  Nespresso

  Nespresso – obrovská spoločnosť špecializujúca sa na výrobu kapsulových kávovarov a samotných kapsúl s koncentrátom osviežujúceho nápoja, ako aj potrebného príslušenstva na starostlivosť o túto techniku.

  Rad obsahuje obrovské množstvo kávových kapsúl s rôznymi príchuťami vďaka použitiu jedinečných odrôd kávových zŕn z celého sveta a ich unikátnych zmesí – celkovo 24 druhov, ktoré sú odlíšené farbou plastového obalu.

  Kapsuly sú k dispozícii jednotlivo alebo v súpravách rôznych veľkostí a konfigurácií. Je to skvelý darček na akúkoľvek príležitosť.

  Cena za kapsulu začína na 33 Euro.

  Výhody

  • Rôzne druhy kávy;
  • Jednoduchá identifikácia vďaka farbe kapsúl;
  • Zaujímavé sady v rôznych veľkostiach.

  Nevýhody

  • Nie je definované.

  Nescafe

  Hodnotenie: 4.8

  1Nescafe

  Kávová značka si nenechala ujsť globálnu senzáciu a predstavila kávu Dolce Gusto v kapsuliach s rôznymi druhmi arabiky v klasickej verzii, espresso, Americano, Crema Grande, Latte Macchiato a ďalších, ako aj s karamelovými, čokoládovými náplňami. Používatelia si všímajú jedinečné a zaujímavé chute kávy, ktoré môžete získať s kapsulovým kávovarom Nescafe.

  Náklady na kapsulu začínajú od 36 Euro, čo je vyššia cena ako cena lídra v rebríčku, takže Nescafe zaujíma len druhú pozíciu v kategórii.

  Výhody

  • Rozmanitosť chutí;
  • Vysokokvalitný výrobok.

  Nevýhody

  • cena bola zvýšená, neklasické typy stoja viac ako 40 Euro za porciu.

  Tassimo

  Hodnotenie: 4.7

  Tassimo

  Kávové kapsule značky Tassimo uzatvárajú rebríček. Jeho jedinečnosť spočíva nielen v rozmanitosti chutí kávy, ale aj v používaní rôznych značiek: Carte Noire, Jacobs a dokonca Oreo, Milka (ale to je kakao). Cappuccino, espresso, silný nápoj – ponuka nie je taká široká ako v prípade Nescafe a Nespresso, ale takto si môžete pripraviť svoju obľúbenú kávu od rôznych výrobcov.

  Za zmienku stojí aj to, že na plnenie kapsúl nepotrebujete špeciálny prístroj jednej značky, môžete si vybrať z radu univerzálnych prístrojov Tassimo od spoločnosti Bosch. Cena kapsule začína od 32 Euro.

  Výhody

  • Rozmanité nápoje rôznych značiek;
  • V jednom kapsulovom zariadení nie je žiadna väzba;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • Nie tak široká ponuka produktov ako u lídrov v rebríčku.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: