Medová masáž tváre doma: výhody a ako to urobiť správne

Med sa už dlho používa v medicíne a kozmetike. Obsahuje veľa minerálov, ktoré sú prospešné pre pokožku. Jedným zo spôsobov, ako ho aplikovať na tvár, je medová masáž. Ošetrenie účinne čistí a vyživuje pokožku a má omladzujúci účinok. Ošetrenie si môžete vykonať sami doma. Musíte si však preštudovať pravidlá medovej masáže, jej kontraindikácie a technológiu.

Medová masáž tváre doma: výhody a ako správne masírovať tvár medom

Čo je medová masáž

Med má upokojujúce, hydratačné, antiseptické a antioxidačné vlastnosti.Je bohatý na vitamíny, minerály, aminokyseliny. Med sa bežne používa v kozmetike v krémoch, balzamoch. Môže sa použiť na výrobu domácich masiek. Ale najúčinnejšie sa jeho prospešné vlastnosti prejavujú počas masáže tváre.

Medová masáž sa líši od masáže olejmi alebo krémami. Tento produkt je lepkavý, neumožňuje pohybovať rukami. Preto sú pritlačené k telu a potom odtrhnuté. Med pôsobí ako „kladivo“ do pórov a vyťahuje z nich nečistoty. Je potrebné dbať na to, aby sa zabránilo bolesti a nepohodliu a aby sa zabránilo natiahnutiu kože.

priaznivý účinok

Medová masáž je pre tvár prospešná nielen vďaka bohatému zloženiu samotného medu. Masáž pomáha aktivovať krvný obeh, metabolizmus a obnovu buniek. Výsledky možno pozorovať už po 2 alebo 3 ošetreniach. Masáž má tieto účinky

 1. Spevňuje a vypína pokožku;

 2. stimuluje metabolizmus a regeneráciu buniek;

 3. Aktivuje mikrocirkuláciu a lymfatický pohyb;

 4. Odstraňuje toxíny, čistí póry;

 5. upokojuje a hydratuje pokožku;

 6. Jemne exfoliuje vrchnú vrstvu epidermy;

 7. znižuje zápal, ničí baktérie

 8. Vysušuje akné, zabraňuje ich vzniku;

 9. Rozjasňuje pigmentáciu, zlepšuje pleť;

 10. Nasýti bunky kyslíkom, vitamínmi a minerálmi;

 11. Vyhladzuje jemné vrásky, jazvy a stopy po akné;

 12. spomaľuje zmeny súvisiace s vekom;

 13. normalizuje rovnováhu vody a tuku v epiderme;

 14. posilňuje miestnu imunitu.

Medová masáž tváre pôsobí aj na celé telo. Zmierňuje bolesti hlavy, normalizuje spánok, znižuje stres a pomáha relaxovať.

Indikácie

Medová masáž tváre doma: výhody a ako správne masírovať tvár medom

Masáž je vhodná pre všetky vekové kategórie a pre všetky typy pleti. Odporúčané pre ženy so suchou, dehydrovanou pleťou a prvými známkami starnutia.Je užitočná pri takýchto problémoch:

 1. zmeny súvisiace s vekom;

 2. Poruchy mazových žliaz – zvýšená mastnota alebo suchosť pokožky;

 3. olupovanie, začervenanie, podráždenie;

 4. čierne bodky, čierne bodky, rozšírené póry;

 5. dvojitá brada, uvoľnená koža;

 6. vrásky na tvári;

 7. Mdlá pleť, bledosť, čierne oči;

 8. nadmerná pigmentácia;

 9. nerovnomerná štruktúra, jazvy.

Kontraindikácie

liečba je vhodná len pre tých, ktorí nie sú alergickí na med. Ak ste tento výrobok ešte nikdy nepoužili, vykonajte test citlivosti: naneste malé množstvo na vnútornú stranu predlaktia a počkajte 20-30 minút. ak vás svrbí, začervená, páli – nepoužívajte medovú masáž.

Kontraindikácie zákroku zahŕňajú tieto problémy:

 1. couperose;

 2. rosacea;

 3. Poruchy štítnej žľazy;

 4. Infekčné a zápalové ochorenia;

 5. Exacerbácie herpesu, ťažké akné, pustulózne pupienky;

 6. Rany, škrabance, modriny a popáleniny;

 7. Dermatitída, ekzém, psoriáza;

 8. porucha zrážania krvi;

 9. Osoby s cukrovkou;

 10. bronchiálna astma.

Ako poskytnúť medovú masáž

Medová masáž tváre doma: výhody a ako správne masírovať tvár medom

Medovú masáž je najlepšie vykonávať v kozmetickom salóne. Jeho účinnosť závisí od dodržiavania techniky. S menšími ťažkosťami sa môžete stretnúť aj doma. Med je lepkavý, vytečie a zafarbí všetko okolo. Ak sa však budete riadiť radami kozmetičiek a budete postupovať správne, medovú masáž tváre si môžete urobiť aj doma. Najlepší čas na toto ošetrenie je jar. Po zime potrebuje pokožka zvýšenú starostlivosť.

Medová masáž Masáž tváre sa musí vykonávať v sériách, pomôže vám vyťažiť z vašej tváre maximum. Kurz 10-15 ošetrení. Toto sa môže vykonávať 2 až 3-krát týždenne. Odporúča sa 2-3 hodiny pred spaním. Nejde len o masáž, ale aj o peeling, takže pokožka je po ňom citlivá. Nikdy nepoužívajte make-up, kyslé krémy ani ich nevystavujte vetru alebo slnečnému žiareniu. Medová masáž je veľmi silná, nemali by ste ju opakovať viac ako 2-3 krát za rok.

Ženám po 60. roku života sa klasická medová masáž neodporúča. Majú znížený turgor pokožky a aktívne pohyby môžu pokožku natiahnuť. Môžete však využiť užitočné vlastnosti tohto produktu: namočte prsty do medu a poklepávaním pôsobte len na problematické vráskavé miesta.

Príprava

Pred masážou dôkladne očistite pokožku. Odstráňte make-up, prach a iné nečistoty špeciálnym čistiacim prostriedkom a umyte si tvár teplou vodou. Na zvýšenie účinku možno pokožku naparovať parným kúpeľom alebo horúcim vlhkým uterákom. Potom tvár osušte, najlepšie papierovou utierkou. Vlasy musia byť pozbierané a skryté pod sprchovou čiapkou alebo šatkou.

Med je tiež potrebné pripraviť. Na jedno sedenie stačia 2 polievkové lyžice. Odporúča sa ju mierne zohriať vo vodnom kúpeli. Stáva sa plynulejším. Med nesmie byť prehriaty – musí byť teplý, nie horúci.

Priebeh liečby

Aby bola masáž účinná,Musíte postupovať krok za krokom:

 1. Naneste tenkú vrstvu medu na tvár pozdĺž masážnych línií. Na tento účel je lepšie použiť štetec. Oblasti okolo očí by sa nemali dotýkať – takáto masáž pre ne nie je žiaduca.

 2. Nechajte med 5-10 minút odstáť, aby sa čiastočne vstrebal. Možno si všimnete, že v oblastiach, kde sú póry upchaté, sa neabsorbuje. Musia sa masírovať obzvlášť opatrne.

 3. Masáž sa začína ľahkým poklepávaním po pokožke dvoma alebo tromi prstami. Môžu sa vykonávať pozdĺž masážnych línií: od brady k ušiam, od nosa k spánkom, od stredu čela k spánkom. Pohyby musia byť prudké, ale med sa nesmie vtierať do pokožky. Každý riadok masáže by sa mal aplikovať 5-6-krát.

 4. Potom pevne zatlačte končekmi prstov. Stlačte, podržte na sekundu a odstráňte. Med vtedy preniká do pórov a odvádza z nich nečistoty a toxíny. Po 10-15 minútach začne med bieliť, čo znamená, že je to správne. Pravidelne sa odporúča umyť prsty od sivej hmoty a pokračovať v masírovaní.

 5. Najskôr sa venujte brade, potom ústam a nosu. Prejdite na líca a nakoniec venujte pozornosť čelu.

 6. Posledným krokom je odvalenie šedej hmoty z tváre. Zvyšky odstráňte pomocou špongie a teplej vody. Potom pokožku umyte studenou vodou, aby sa póry uzavreli.

 7. Dve hodiny po ošetrení naneste na tvár výživný alebo hydratačný krém.

Môžu sa vyskytnúť nejaké vedľajšie účinky

Ak nie ste alergickí na včelie produkty, táto masáž sa dobre znáša. Ak sa však technika striktne nedodržiava, môžu sa objaviť vedľajšie účinky.

 1. Ak je med príliš hustý alebo sa ošetrenie vykonáva často, pokožka môže stratiť turgor, ochabnúť. To je obzvlášť časté po 60. roku života.

 2. Pupienky sa môžu objaviť, ak sa tvár pred ošetrením nedostatočne očistí alebo ak sa med po ošetrení zle odstráni.

 3. Krvácanie a modriny sa vyskytujú, ak sa masáž vykonáva nesprávne. Med môže byť príliš hustý alebo pohyby príliš namáhavé. To sa stáva aj ľuďom s citlivou pokožkou.

Ako si vybrať med na masáž

Medová masáž tváre doma: výhody a ako masírovať tvár medom

Na masáž je najlepší čerstvý tekutý med. Ak je kandizovaná, postup nebude fungovať, pretože sa nevstrebe do kože, ale môže ju poškriabať. Užitočné sú len prírodné produkty, falšované alebo riedené vodou nezlepšia stav pokožky. Za najúčinnejší sa považuje med z medových plástov, ale užitočný je aj pohánkový med. Svetlejšie druhy sa odporúčajú pre citlivú pleť, tmavšie pre mastnú pleť.

Pri kúpe tohto výrobku v obchode si preštudujte etiketu. Nesmie obsahovať nič iné ako med. Mala by byť najlepšie nedávno zozbieraná. Ak máte možnosť preskúmať výrobok, musíte venovať pozornosť vôni, konzistencii. Prírodný med má príjemnú, slabú kvetinovú vôňu. Má hustú a hladkú štruktúru. Med by mal byť tekutý len bezprostredne po zbere – približne v októbri.

Odborníci odporúčajú niekoľko spôsobov testovania prirodzenosti medu:

 1. kvapka na tenký papier alebo obrúsok, prírodný med nekrváca;

 2. vložte do medu kúsok chleba a ak sa rozmočí, výrobok bol zriedený vodou;

 3. Prírodný med sa dlho rozpúšťa vo vode, ale bez usadenín. Ak sa v ňom nachádza biela usadenina, znamená to, že doň bola pridaná krieda;

 4. skontrolujte prítomnosť škrobu pomocou jódu – ak obsahuje prísady, výrobok zmodrie;

Čo možno kombinovať s

Med sa môže miešať s inými zložkami, aby sa zvýšil účinok masáže. Zvyčajne sú to esenciálne a rastlinné oleje, rastlinné a ovocné šťavy.Kozmetička Elena Ivanovna Andreeva, inštruktorka masáže tváre, odporúča takéto kombinácie:

 1. na spomalenie procesov starnutia – olej z hroznových jadierok, ružový olej;

 2. na uvoľnenie a zmiernenie opuchov – levanduľa;

 3. Na problematickú pleť, odstránenie akné – čajovník, mäta pieporná;

 4. pre obzvlášť mastnú pleť – s citrónovou šťavou;

 5. Sandalové drevo, avokádový a olivový olej na hydratáciu.

Roztoky rozmarínu, ylang-ylang, pačuli, bergamotu, vitamínu A a vitamínu E. 2-3 kvapky na porciu medu.

Kozmetika

Mnohé kozmetické výrobky obsahujú med. Môže mať takmer rovnaký účinok ako masáž, ale je jednoduchá a ľahko sa aplikuje.Ekaterina Gvosková, manažérka školení spoločnosti GuerlainVýrobky z jedla sú bezpečnejšie ako prírodné produkty. Pridáva sa med bez alergénov a nečistôt.Prípravky s medom sa môžu používať na starostlivosť o pokožku po ošetrení a medzi masážami.

Preskúmali sme recenzie a rady kozmetológov. Na základe toho sme vybrali 12 kozmetických výrobkov na báze medu, ktoré môžu nahradiť alebo doplniť medovú masáž.

 1. Kora Phytocosmetics Večerný výživný krém s vitamínmi a medom.normalizuje rovnováhu vody a lipidov, urýchľuje regeneráciu buniek. Komplex výťažkov, vosk, sójový olej. Možno použiť ako nočný krém, masku, masážny základ.

 2. Comp

 3. GreeNatureBotanický krém s manuka medom, vhodný na suchú a dehydrovanú pleť. Intenzívne hydratuje, vyživuje, urýchľuje regeneračné procesy. Obsahuje rastlinné oleje, kyseliny a glycerín.
 4. GARNIER Botanický krém na tvár s medovými kvetmi. Obnovuje suchú a dehydrovanú pokožku, vyživuje, zlepšuje obranyschopnosť.

 5. Secret Nature Mandarine Honey Whiturizing Moisturizing Cream. Rozjasňujúci krém na tvár s mandarínkou a medom. Tónuje, bieli, hydratuje. Obsahuje rastlinné výťažky, propolis, prírodné oleje.

 6. Deoproce Moisture Silk Volume Honey Cream. Výživný krém na tvár s medom a kyselinou hyalurónovou. Spomaľuje starnutie, zanecháva pokožku jemnú a pružnú

 7. TONY MOLY Red Appletox Honey Cream. Jablkovo-medový krém na tvár s hyaluronátom sodným, glycerínom a ovocnými kyselinami. Vmasírujte do pokožky poklepávaním. Hydratuje, vyživuje, zlepšuje pleť.

 8. Farmstay All-In-One Honey Ampo

   e– sérum na tvár s medom, kyselinou hyalurónovou, propolisom a vitamínmi. Má protistarnúce, vyživujúce, hydratačné, bieliace a protizápalové vlastnosti.
  • Luxusný vyživujúci nočný balzam L’Oreal Paris. Obsahuje manuka med obohatený o vitamíny a minerály, ovocné kyseliny, rastlinné oleje. Vyživuje a hydratuje aj veľmi suchú pokožku.

  • E

  • Honey Deep Power Ringer Mask Pack– vyživujúca tkanivová maska. Obsahuje komplex extraktov, kolagén, kyselinu hyalurónovú. Posilňuje pružnosť pokožky, vyhladzuje vrásky.
  • Ho

  • ka Ho
  • Medový balíček na spanie– nočná krémová maska. Obsahuje med, vitamíny, extrakt z repky olejnej. Posilňuje pružnosť pokožky, zjemňuje ju a vyživuje, bieli pokožku.
  • FarmStay Honey Medová maska s propolisom. Napustené aktívnym sérom s obsahom kyseliny hyalurónovej a bylinných extraktov. Hydratuje, vyživuje a zlepšuje pevnosť.

  • Lancome Confort– Hydratačné tonikum. Účinne čistí, tonizuje a obnovuje vodnú rovnováhu. Obsahuje rastlinné oleje, glycerín. Nanášajte ľahkými, poklepávajúcimi ťahmi.

Medová masáž je najlepším spôsobom, ako si udržať čo najlepší vzhľad pleti bez ohľadu na vek. Ak si vyberiete správny produkt a budete sa riadiť odporúčaniami kozmetológov, môžete sa zbaviť mnohých kozmetických problémov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: