Štetce na make-up – druhy a použitie – odborný prehľad

Moderné dievčatá majú možnosť používať viac ako dvadsať druhov štetcov na líčenie. Málokto však vie, na čo je kefa určená a akú funkciu plní. A dobré líčenie závisí od správneho príslušenstva. Preto novinári uskutočnili prieskum a od profesionálnych vizážistov zisťovali, aké sú štetce na líčenie, na aké typy kozmetiky sa jednotlivé štetce používajú, ako si vybrať príslušenstvo a ako sa o ne správne starať…

Klasifikácia štetcov na líčenie

Klasifikácia štetcov na líčenie

Profesionálni vizážisti rozlišujú tieto kategórie príslušenstvapodľa oblasti použitia:

 1. Na líčenie očí. Štetce na očné tiene a očné linky.

 2. Na líčenie a úpravu obočia.

 3. Na líčenie tekutou kozmetikou – korektor, korektor, podkladová báza, podkladový krém.

 4. Na nanášanie suchého make-upu – bronzer, rozjasňovač, púder, rúž.

 5. Na líčenie pier (nanášanie rúžu alebo lesku).

Nástroje sa líšia nielen svojím použitím,ale aj z hľadiska tvaru, objemu a charakteru strihu (obrysu) zväzku vlasov:

 1. S hladkým rezom.

 2. v tvare okvetných lístkov.

 3. S diagonálnymi alebo šikmými rezmi.

 4. S oválnym obrysom.

 5. So špicatým hrotom.

 6. Ventilátorová kefa.

 7. So zväzkom baretiek.

 8. Aplikačný štetec – má kopulovitú dýzu z latexu, penovej gumy alebo plsti. Očné linky sú zvyčajne zameniteľné.

 9. S tuhými štetinami na rozčesávanie obočia a tieňovanie pigmentov.

Všetky tieto nástroje rôznych veľkostí a objemov sa určite nachádzajú v kufríkoch profesionálnych vizážistov a maskérov. Doma však môžete používať skromnejší výber štetcov. Na nanášanie rôznych druhov kozmetiky stačí mať jednu položku.

Aké sú výhody používania štetcov na líčenie?

Výhody používania štetcov na líčenie

Vo všeobecnosti môžete make-up nanášať aj končekmi prstov. Bez štetca sa ťažko používajú len očné tiene, všetky ostatné produkty si nevyžadujú použitie príslušenstva. Líčenie špeciálnymi štetcami má však mnoho výhod:

 1. Najhospodárnejšia distribúcia make-upu, predĺženie jeho životnosti.

 2. Aplikácia make-upu šetrí čas.

 3. Hygiena procesu – neriskujete infekčné činitele, ktoré sa môžu nachádzať na pokožke na končekoch prstov.

 4. Jednoduchá aplikácia make-upu, rýchlejšie osvojenie si rôznych techník a postupov líčenia.

 5. Rovnomerné rozloženie kozmetiky na pleti, žiadny efekt masky, prirodzený vzhľad, žiadny make-up na pleti.

 6. Kefky sú šetrné k pokožke.

Profesionálni vizážisti používajú množstvo rôznych nástrojov z určitého dôvodu. Ak chcete aplikovať make-up nie horšie ako skúsení remeselníci, nezabudnite si kúpiť niekoľko doplnkov na starostlivosť o obočie, na aplikáciu nadácie, korektora, očných tieňov, rúžu, rúžu.

Ako si vybrať nástroje na líčenie v závislosti od použitých materiálov

Ako si vybrať nástroje na líčenie

Ako viete, kozmetické doplnky môžu byť vyrobené z prírodných aj syntetických materiálov. V tomto prípade však „prirodzený“ neznamená dokonalý. V určitých situáciách sa môžu uprednostniť predmety zo syntetických vlákien.

Typy kefiek podľa typu vlasov a ich funkcie:

 1. Prírodná mäkká veveričia, kozia alebo iná vlna. Takéto predmety sa väčšinou používajú na nanášanie púdru, rúžu, suchého podkladu, pretože umožňujú veľmi dôkladné sploštenie kozmetiky a vytvárajú ľahkú a bezváhovú vrstvu produktu na pokožke.

 2. Tuhé prasacie, jazvecie alebo byvolie štetiny. Výrobky s týmto vlasom sú vhodné na starostlivosť o obočie a nanášanie make-upu.

 3. Syntetické (zvyčajne nylonové) kefy. Sú vhodné na líčenie očí, pretože dokážu absorbovať a udržať dostatočné množstvo produktu a zároveň ho dobre rozotrieť na pleť.

 4. Výrobky s kombináciou (syntetického a prírodného) rúna. Toto univerzálne príslušenstvo je vhodné na nanášanie make-upu akejkoľvek konzistencie.

Pozornosť by ste mali venovať aj materiálu použitému na výrobu rukoväte. Ak je plastový, môže sa vám kĺzať v ruke, čo spôsobuje, že používanie kozmetických doplnkov nie je úplne pohodlné. Materiál môže spôsobiť alergie. Drevená rukoväť nespôsobuje alergickú reakciu. Je tiež menej klzká ako plastová kefa a je pevnejšia.

Ako zistiť typ vlasov v štetci na make-up

Pri kúpe nového štetca na líčenie je dobré skontrolovať materiál, z ktorého je vyrobený. Uveďte tipy na make-up na kvalitných výrobkoch značiek. Ak však chcete zistiť, či sú informácie na obale pravdivé, vykonajte jednoduchý experiment. Pomocou nožníc opatrne odstrihnite niekoľko vlasov zo stredu chumáča. Chumáče položte na ohňovzdorný povrch a zapáľte ich. Ak je prírodná, pri spaľovaní má tendenciu vydávať zápach spáleného dreva. Ak ide o syntetické vlákna, budú zapáchať ako topiaci sa plast a namiesto úplného spálenia sa začnú topiť.

Typy štetcov na líčenie očí

Typy štetcov na líčenie očí

Existuje niekoľko druhov štetcov na líčenie očíS kefami s nylonovými štetinami:

 1. Malý plochý štetec so zaobleným okrajom a oválnym hrotom. Dobre pôsobí na pohyblivé a statické viečka a na priehlbinu nad pohyblivým viečkom.

 2. Opulentnejší štetec – pomáha rovnomerne rozjasniť pigmenty a zachovať intenzitu ich odtieňa.

 3. Malý plochý štetec s takmer rovným okrajom je ideálny na pridávanie akcentov.

 4. Tenký štetec na nanášanie tekutých očných liniek. V závislosti od toho, ako tuhé a hrubé chcete vytvoriť dokonale hladké, jemné alebo odvážne šípky na viečka. Charakteristickým znakom takéhoto štetca je, že môže mať zahnutú rukoväť, čo uľahčuje nanášanie pigmentov na pokožku očných viečok.

 5. Malé ploché štetce so šikmými hrotmi sú ideálne na nanášanie suchých očných tieňov ako korektora alebo na maľovanie jasných, grafických línií všeobecne.

 6. Samostatný typ kefky a štetca – nástroje na obočie. tuhý a pevný, aby ste mohli vlasy rozčesať a viesť ich správnym smerom v rámci krivky tváre. Na nanášanie tieňov na obočie alebo fixačných prostriedkov, ako je gél alebo vosk, sa používajú menej štetce, často so skosenou špičkou.

Typy štetcov na nanášanie podkladovej bázy

Typy štetcov na líčenie tváre na nanášanie podkladovej bázy

Tieto typy predmetov môžete použiť na nanášanie make-upu na tvár:

 1. Kontúrovací štetecS hrubým vláknom v tvare suda. Takýto nástroj umožňuje vykonávať výrazne široké línie, ktoré sa kreslia na pokožke pri kontúrovaní tváre. Použite na nanášanie bronzeru (alebo iného korektora) a rozjasňovača (alebo iného rozjasňovača).

 2. Plochý, dlhý štetec so zaoblenou špičkou. Používa sa na nanášanie podkladu. Štetec má syntetické vlasy, takže neabsorbuje žiadny kozmetický prípravok a je pomerne úsporný.

 3. Plochý, široký, krátky štetec,Používa sa na lokálne bodové kontúrovanie korektorov a korektorov.

 4. Špachtľa. Veľký okrúhly štetec, ktorý je navrhnutý tak, aby sa podkladová báza dostala do všetkých záhybov a vrások vašej pleti.

 5. Potrebné sú aj na nosové časti a kontúry tváreStredne veľký šikmý štetec. Na stínovanie hraníc tónu pleti budete potrebovať predmet s lichobežníkovým tvarom hromady, ktorý je v základni užší ako na konci.

Typy suchých štetcov na rúže a púdre

Typy suchých štetcov na rúže a púdre

Štetce na nanášanie suchého make-upu s prírodnými vlasmi, ktoré sú o niečo mäkšie ako tradičné podkladové štetce. Pomocou týchto typov štetcov sa nanáša rúž, púder a iné prípravky:

 1. Kabuki– Hustá, hustá, veľmi hustá guľovitá kefa s tesne priliehajúcimi vlasmi. Tento druh nástroja použite, keď chcete na pleť naniesť koncentrovaný čistiaci prostriedok.

 2. Hrubý, veľký, oválny štetec. Na nanášanie púdrového a rozťahovacieho rúžu.

 3. Veľký štetec so skoseným okrajom. Používa sa na nanášanie rúžu, pretože umožňuje diagonálne ťahy.

 4. Ventilátorová kefa– vejárovitý tvar, chĺpky sa navzájom nepriliehajú. Používa sa v záverečnej fáze líčenia, keď je potrebné odstrániť prebytočný púder alebo naniesť malé množstvo rúžu či suchého bronzeru.

Štetce na nanášanie rúžu a lesku

Tieto nástroje majú zvyčajne malý, plochý chumáč vlasov. Tvar hrotu nástroja – buď obdĺžnikový, alebo mierne zašpicatený. Špicatý hrot je praktický na kontúrovanie pier. Plochý hrot sa používa na nanášanie pigmentov na povrch hornej a dolnej pery.

Tipy na nákup a výber štetcov na líčenie

Tipy na výber a nákup štetcov na make-up

Kúpiť naozaj kvalitné príslušenstvo,Dodržiavajte odporúčania profesionálnych vizážistov:

 1. Venujte pozornosť typu vlasov, ich tvrdosti a zohľadnite miesto, kde chcete kefu na tvári použiť.

 2. Doplnky kupujte radšej v obchode so stálou kozmetikou, kde si ich môžete „ohmatať“ a zároveň si ich aj prezrieť. Uchopte kefu a jemne ťahajte za vlasy kefy – žiadne vlasy by vám nemali vypadnúť z rúk. Ak sa nástroj „vysype“, neberte ho, pretože dlho nevydrží. Pozorujte tiež, ako bezpečne je gumička na vlasy pripevnená k rukoväti. Dôležitým detailom je, ako husto je kefa zabalená. Ak medzi jednotlivými vlasmi nenájdete viac ako milimetrovú medzeru, výrobca nešetril na vláknach. Kefku môžete tiež otáčať v ruke, aby ste zistili, ako pohodlne sa vám drží v ruke a ako ľahko sa vám bude v budúcnosti používať. Tuhosť kefy je cítiť na dlani, rovnako ako odolnosť vlasov voči poškriabaniu.

 3. Ak kupujete kozmetické doplnky opakovane a už poznáte ich vlastnosti, môžete si ich objednať v internetových obchodoch. Ak ide o výrobok známej značky, je lepšie ho kúpiť na oficiálnej webovej stránke výrobcu.

 4. Je lepšie kupovať výrobky od známych značiek, ktoré používajú vysoko kvalitné, bezpečné a hypoalergénne materiály.

 5. Niektoré kefky ponúkajú ďalšiu výhodu v podobe druhého aplikačného hrotu alebo iného tvaru kefky na zadnej strane hlavy kefky. Takto si môžete kúpiť dve príslušenstvá za cenu jedného.

 6. Ak ste si zakúpili kozmetický výrobok a súprava už obsahuje štetec na jeho nanášanie, môžete si kúpiť špeciálne príslušenstvo. Väčšina nástrojov dodávaných s kozmetikou sa nepoužíva ľahko alebo je nekvalitná. Takéto kefy majú zvyčajne skrátené rukoväte a ich tvar nie je prispôsobený potrebám zákazníka a konkrétnej funkcii nástroja, ale priestoru, ktorý je k dispozícii v balení. Možno ich použiť aj na nanášanie a korekciu make-upu mimo domova. Na domáce použitie sú vhodnejšie kefy s dlhými ergonomickými rukoväťami a primerane veľkými zväzkami vlasov.

 7. Kupujte ich po jednom alebo v súpravách? Odborníci odporúčajú používať súpravu, pretože výrobca zvyčajne obsahuje všetko, čo potrebujete na aplikáciu rôznych druhov kozmetiky. Okrem toho sú všetky nástroje v súprave vyrobené v rovnakom štýle a často sa predávajú spolu s úložným puzdrom. A ak nemôžete nájsť špeciálnu kefu, ktorú potrebujete, vždy si ju môžete kúpiť ako náhradu. Štetce si však môžete kúpiť aj samostatne, najmä ak plánujete investovať do drahších nástrojov.

Ak vidíte veľkú sadu štetcov od známej značky za nízku cenu, je pravdepodobné, že ste narazili na falzifikát. Tento záver možno vyvodiť na základe niekoľkých skutočností:

 1. Renomované spoločnosti veľmi zriedka vyrábajú veľké sady, pretože sa zameriavajú na neprofesionálnych spotrebiteľov, ktorí používajú maximálne 5-7 štetcov na líčenie.

 2. Množstvo rôznych kozmetických doplnkov v súprave ukazuje, že ide o výrobky určené na použitie profesionálnymi vizážistami. A špecializované nástroje sú vždy drahé.

 3. Kvalitné kefy nie sú lacné, pretože výrobca používa drahé materiály.

To všetko znamená, že mnohé kefky predávané za nízku cenu sú nekvalitné napodobeniny.

Tipy na používanie štetcov na líčenie

Tipy na používanie štetcov na líčenie

Existuje niekoľko pravidiel, ktoré vám pomôžu správne používať štetce na líčenie:

 1. Ak je vaša pokožka príliš suchá, náchylná na podráždenie, olupovanie, vyrážky, používajte mäkké kefy, ktoré nenarušia štruktúru epidermy.

 2. Pri nanášaní make-upu vždy postupujte štetcom od stredu tváre smerom k línii vlasov a k vonkajším okrajom tváre smerom nadol. Rúž sa nanáša šikmo od jamiek na lícach k spánkom. Očné tiene sa väčšinou nanášajú od vnútorných kútikov očí k vonkajším, od línie rias k spodnému okraju obočia.

 3. Pre každý kozmetický prípravok použite samostatný nástroj. Ak napríklad chcete najprv naniesť púder a potom rúž, použite dva rôzne štetce a tretí na odstránenie prebytočného suchého produktu z tváre.

 4. Čím menšia je ošetrovaná plocha, tým tenší a jemnejší by mal byť štetec. Na nanášanie korektora môžete použiť napríklad malý, bacuľatý štetec s plochým hrotom. Široký, voľný a mäkký štetec je ideálny na nanášanie púdru na celú tvár.

 5. Ak používate krémový produkt, napríklad podkladovú bázu alebo primer, nenanášajte ho priamo z tuby. Najprv si vytlačte malé množstvo prípravku na chrbát ľavej ruky (alebo pravej ruky, ak ste ľavák). Po 5 až 10 sekundách krém nadobudne telesnú teplotu, stane sa plastickejším a poddajnejším a ľahšie sa rozotrie na tvár bez toho, aby zanechal šmuhy na chĺpkoch.

 6. Pri nanášaní pigmentov netlačte na špičku štetca, ale vykonávajte ľahké, jemné ťahy.

 7. Čistenie prístrojov po každom použití, najmä ak máte mastnú alebo zmiešanú pleť. Tým sa zabráni rastu patogénnych mikroorganizmov na vlasoch. A nástroj bude vždy pripravený na ďalšiu aplikáciu. Môžete použiť odličovač, špeciálny čistiaci prostriedok alebo tečúcu vodu a bežné mydlo bez farbív a parfumov.

Ako čistiť štetce na líčenie štandardným spôsobom:

 1. Na čistenie kefy vždy používajte studenú vodu bez ohľadu na druh použitého vlasu. Horúca kvapalina môže spôsobiť krehnutie vlasov alebo ich vypadnutie zo základne. Do pohára nalejte 100 mililitrov vody, pridajte niekoľko polievkových lyžíc čistiaceho prostriedku a niekoľko čajových lyžičiek alkoholu a zmes šľahajte, kým sa nevytvorí pena.

 2. Ponorte štetec do kvapaliny tak, aby boli ponorené len chĺpky, nie základňa, kde sú upevnené. Nechajte nástroj v pohári 1-2 minúty.

 3. Chlpatú časť kefy prstami ľahko rozdrvte, aby ste dôkladne opláchli chĺpky. Potom ponorte kefku do čistiaceho roztoku na ďalšiu 1 minútu.

 4. Opláchnite kefu pod studenou tečúcou vodou, pričom dbajte na to, aby sa tekutina nedostala na základňu a rukoväť nástroja.

 5. Vráťte chumáčom ich pôvodný tvar tak, že prstami prejdete po špičke.

 6. Utrite rukoväť kefky alkoholom alebo iným dezinfekčným prostriedkom a nechajte ju vyschnúť na nejakom stojane hore nohami. Alebo ho jednoducho nechajte na vodorovnej ploche – na doske stola prikrytej froté uterákom, kým nevyschne. Nesušte prístroj vo zvislej polohe so štetinami hore nohami. voda zo zväzku vlasov prenikne do základne, nasiakne lepidlo a poškodí stylus kefky, čím rýchlo stratí svoju životnosť.

Špičkové produkty na starostlivosť o štetce na líčenie:

 1. Hygiena Makeup Revolution. Je to špecializovaný šampón na čistenie kozmetických štetcov s antibakteriálnym účinkom. Dôkladne, účinne a bezpečne odstraňuje všetky druhy nečistôt z vlasového príslušenstva.

 2. Čistiaci prostriedok ush od spoločnosti Smashbox. Výrobok je k dispozícii vo forme spreja, ktorý umožňuje veľmi jednoduché použitie. Hlavné vlastnosti sú čistenie vlasov, udržiavanie ich hladkosti a pružnosti, predlžovanie životnosti kozmetických doplnkov.

 3. Botanické
  Príslušenstvo štetcov Jane Iredale. Tento produkt, ktorý je dostupný aj vo forme spreja, obsahuje výťažky z prospešných rastlín a prírodné rastlinné oleje.

Po vyčistení kefy uchovávajte mimo dosahu tepla, prievanu, vlhkosti a silného slnečného svetla. Kozmetické doplnky by sa nikdy nemali uchovávať v kúpeľni. Odporúčajú tiež neukladať kozmetické doplnky do zásuvky pracovného stola alebo do sklenenej či inej nádoby. Na tieto účely je ideálne špeciálne puzdro, puzdro na štetce na líčenie. Ak sú kefy uložené v držiaku, sú optimálne chránené pred prachom a nečistotami, chĺpky sa nezamotávajú a nekotúľajú, čo zaručuje dlhú životnosť kefy. Ale aj pri správnej starostlivosti a skladovaní je potrebné štetce na líčenie pravidelne vymieňať. Nástroj so syntetickým vlasom spravidla vydrží 6-8 mesiacov a prírodný nástroj 3-5 mesiacov, najmä pri pravidelnom čistení.

Príslušenstvo pre štetce na make-up

Príslušenstvo pre štetce na make-up

Paradoxne, kefy, ktoré sú kozmetickým príslušenstvom, majú svoje vlastné príslušenstvo, ktoré uľahčuje starostlivosť o nástroje a ich skladovanie. Ako už bolo spomenuté, prvým nevyhnutným príslušenstvom je puzdro na kefky alebo špeciálna škatuľka, v ktorej môžete kefky uchovávať. Má veľký počet priehradiek na oddelenie jednotlivých nástrojov. Vrecko pripomína mäkké puzdro na ceruzky, ktoré často používajú profesionálni umelci.

Ďalším príslušenstvom, ktoré vám uľahčí čistenie nástroja na líčenie po použití, je špeciálna gumová podložka. Je vybavená mnohými vyčnievajúcimi prvkami, ako sú „pupence“ rôznych veľkostí. Naneste čistiaci prostriedok a utrite hlavu štetca na make-up na podložku, potom opláchnite vlasy na podložke studenou tečúcou vodou.

Renomované spoločnosti uvádzajú na trh ďalšie príslušenstvo na umývanie štetcov na make-up – špeciálny pohár a elektrický čistič. Vložením špičky hlavy kefy do otvoru elektrického nástroja môžete kefu otáčať stlačením tlačidla. Vložením do misky plnej čistiaceho prostriedku môžete vlasy vyčistiť rýchlejšie a účinnejšie ako ručným čistením.

Netradičný spôsob použitia bežných štetcov na líčenie

Profesionálni vizážisti a vizážistky sa s nami podelili o zaujímavé spôsoby použitia kozmetických doplnkov, ktorými možno dosiahnuť nečakané efekty v líčení:

 1. Ak chcete zmeniť odtieň, ale nie vzor rúžu, nepoužívajte štetec na rúž. Experimentujte s nadýchaným štetcom na očné tiene. Zabezpečí, aby bol povlak beztiažový. Natiahnutím make-upu pomocou týchto nadýchaných štetcov môžete dosiahnuť aj ľahký efekt „pobozkaných pier“, ktorý je v tejto sezóne módny.

 2. Malý a nadýchaný štetec na očné tiene z prírodných vlasov vám pomôže čo najprirodzenejšie rozotrieť korektor alebo korektor pod očami. Vďaka jemným chĺpkom príslušenstva sa tekutý korektor veľmi ľahko zmieša s tónom pleti a zakryje nevzhľadné tmavé tóny pleti.

 3. Jemné špicaté štetce sú užitočné na zakrytie drobných nedokonalostí pleti, ako sú malé pupienky, jazvy alebo škrabance. Umožňuje aplikovať korekčný prípravok presne tam, kde je to potrebné, bez toho, aby bola ovplyvnená pokožka v okolitej oblasti.

 4. Štetce na make-up v tvare suda vám pomôžu naniesť korektor na veľké plochy tváre. Jemne štruktúrované chĺpky sa prelínajú v odtieňoch a vytvárajú bezchybné, bezchybné efekty pleti.

Experimentovaním s rôznymi štetcami vo voľnom čase môžete objaviť ďalšie netradičné spôsoby používania kozmetických doplnkov, ktoré vám uľahčia a optimalizujú líčenie.

Prehľad najlepších štetcov na líčenie na profesionálne a domáce použitie

Prehľad najlepších štetcov na líčenie

Profesionálni vizážisti sa s čitateľmi nášho online vydania podelili o informácie, ktoré spoločnosti vyrábajú najlepšie štetce na líčenie. A ľahko nájdete v predaji jednotlivé nástroje aj sady, ktoré pozostávajú z 3 až 40 kefiek. Súpravy môžu obsahovať nástroje so syntetickými alebo prírodnými vláknami.

 1. MAC– Jedna z najznámejších a najuznávanejších značiek kozmetických doplnkov na svete. V súpravách týchto značiek nájdete nástroje na prácu so všetkými typmi kozmetiky. Sortiment zahŕňa kefy zo syntetických a prírodných materiálov, ako aj varianty so zmiešanými štetinami. Každá položka je zvyčajne očíslovaná, aby ste mohli ľahko nájsť informácie o jej použití. Sada sa dodáva so štýlovým puzdrom.

 2. Zoeva– Nemecká spoločnosť, ktorá vyrába kozmetické doplnky s nemeckou povesťou kvality. Štetce v súprave sú vyrobené z prírodného dreva a majú hroty z nylonu, tallonu a kozích chlpov. Súčasťou balenia je úložné puzdro na príslušenstvo.

 3. Skutočné techniky– značka propagovaná medzinárodne uznávanými profesionálnymi vizážistami. Vláknitá časť výrobku sa navrhuje a tvaruje ručne podľa potrieb a požiadaviek vizážistu. Príslušenstvo je vyrobené z vysokokvalitných syntetických materiálov s ideálnou mierou mäkkosti a pružnosti. Štetce je možné zakúpiť jednotlivo alebo ako sadu.

 4. Sigma– je americká značka, ktorá ponúka spotrebiteľom širokú škálu kozmetických doplnkov za prijateľnú cenu. Pri šetrnom zaobchádzaní vydržia tieto výrobky dostatočne dlho. Predávajú sa jednotlivo alebo v súpravách s puzdrami.

 5. Bobbi
  k dispozícii na
  – Ďalšia americká spoločnosť, ktorej výrobky patria do prémiového cenového segmentu. Kvalita a trvanlivosť príslušenstva sa rovná vysokej hodnote. Použité vlasy sú prevažne prírodné, rukoväte sú vyrobené z dreva. Základná sada obsahuje štetce na podkladovú bázu, rúž, tiene na obočie a púder.

 6. Hakuhodo
  ushes
  – Výrobky tejto spoločnosti sa považujú za najprestížnejšie. Príslušenstvo je vyrobené z vysokokvalitných prírodných vlasov a zostavené ručne. Nákup cez oficiálny online obchod značky.

 7. NYX– Spoločnosť vyrába nástroje pre profesionálnych vizážistov. Výrobky sú vyrobené zo syntetických vlasov, sú vysoko kvalitné, odolné a osvedčili sa v praxi. Štetce sa nepredávajú v súpravách, ale len po kusoch.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: