3 spôsoby zobrazenia uložených hesiel v prehliadači Chrome

Podobne ako iné moderné prehliadače, aj prehliadač Chrome ponúka možnosť uložiť heslá používané v rôznych zdrojoch na neskoršie automatické dokončenie. Z rôznych dôvodov môže byť potrebné vykonať opravy predtým uložených údajov. Môžete napríklad zmeniť svoje používateľské meno alebo vytvoriť zložitejší prístupový kód. Naši odborníci vám poradia, ako zobraziť a spravovať uložené heslá v prehliadači Chrome.

Miestna databáza

Prehliadač môžete používať v dvoch základných režimoch: offline a so sieťovou synchronizáciou v konte Google. Zvážte, ako sa spravujú heslá v prvom prípade.

Funkcia automatického ukladania v prehliadači Chrome je predvolene zapnutá v okamihu, keď ho nainštalujete do počítača. Preto sa po zadaní požadovaných prihlasovacích údajov na webovej stránke v adresnom riadku zobrazí logo kľúča. Pod ním sa zobrazí vyskakovacie okno, v ktorom sa zobrazí použité používateľské meno a kódová fráza uzavretá súborom bodiek. Zachytenie poverení nie je povinný postup a je ponechané na uvážení používateľa. Inými slovami, vyskakovacie okno môžete zatvoriť, ak ignorujete výzvu prehliadača. Ak sa rozhodnete uložiť svoje údaje na neskoršie použitie a na automatizáciu prihlasovania, stlačíte tlačidlo, ktoré je zobrazené na obrázku.

Ďalšie okno vás informuje, že zápis je dokončený, a vyzve vás, aby ste povolili synchronizáciu. Keďže uvažujeme o možnosti offline, zatvorte prehliadač kliknutím na krížik v pravom rohu.

K uloženým prístupovým heslám môžete pristupovať niekoľkými spôsobmi. Stlačte tri bodky vpravo od adresného riadka a zobrazte ovládacie menu prehliadača. Prejdite na položku „Nastavenia“.

Nájdite časť „Automatické vypĺňanie“. Kliknite na prvé prepojenie v zozname.

V hornej časti stránky sú dva prepínače, ktoré otvárajú. Prvý spravuje spôsob ukladania hesiel a druhý umožňuje automatické prihlasovanie. Zoznam uložených poverení je uvedený nižšie.

Rovnaká sekcia je prístupná z užívateľskej ponuky. Kliknite na logo avatara vpravo od adresného riadku. Na paneli, ktorý sa otvorí, vyberte možnosť zobrazenú ako „2“.

Ďalšia možnosť vstúpiť do sekcie správy poverení sa naskytne, keď navštívite stránku, pre ktorú ste uložili poverenia. V adresnom riadku kliknite na logo kľúča. V zobrazenom vyskakovacom okne kliknite na tlačidlo „Nastavenia“.

Zobrazenie kont Google Chrome

Lokálne uložené poverenia nie je možné upravovať, ale je možné ich prezerať a kopírovať.

Na vstup na stránku správy hesiel použite niektorý z vyššie opísaných spôsobov. Každému uloženému záznamu predchádza trojbodka, ktorá slúži na aktiváciu kontextovej ponuky. Kliknite na tlačidlo „Podrobnosti“. Ak zistíte, že stránka vás už nezaujíma a nenavštevujete ju alebo ste zmenili svoje prístupové parametre, môžete vymazať nerelevantné reťazce.

Vo vyskakovacom okne sa zobrazí adresa URL účtu vybraného na zobrazenie a používateľské meno. Predvolená prístupová fráza sa z bezpečnostných dôvodov nezobrazuje. Ak chcete zobraziť obrázok oka, kliknite na obrázok oka vpravo od riadku, v ktorom sa nachádza.

Zadajte kód, ktorý použijete na prihlásenie do operačného systému, a potvrďte ho stlačením tlačidla OK alebo stlačením klávesu enter.

Vo vyskakovacom okne sa teraz zobrazia všetky podrobnosti o prihlasovacích údajoch použitých na prístup k vybranej lokalite. V prípade potreby môžete prihlasovací alebo prístupový kód skopírovať odtiaľto obvyklým spôsobom.

Rovnakú akciu možno vykonať na domovskej stránke. Tu by ste mali tiež kliknúť na obrázok oka a potvrdiť parametre prihlásenia do operačného systému.

Ak chcete zobraziť všetky uložené prihlásenia, môžete ich exportovať do samostatného súboru. Kliknite na trojbodku vedľa názvu sekcie. Kliknutie iba na jedno tlačidlo v kontextovej ponuke.

Zobrazí sa varovné okno. Údaje sa exportujú nezašifrované, čo znamená, že ich môže čítať ktokoľvek, kto má prístup k počítaču. Ak akceptujete prijateľné riziko úniku osobných údajov, stlačte tlačidlo uvedené na snímke obrazovky s rámčekom.

Vyberte, kam chcete súbor v počítači uložiť. V prípade potreby zmeňte názov na neutrálnejší a menej nápadný. Kliknutím na tlačidlo „Uložiť“ exportujete prihlasovacie údaje z prehliadača Chrome.

Výsledný súbor CVS môžete otvoriť na zobrazenie v programe Microsoft Excel alebo Poznámkový blok. V druhom prípade sú reprezentované ako reťazec „meno, URL, používateľské meno, heslo“, kde sú parametre oddelené čiarkami.

Účet Google Chrome

Chrome, podobne ako všetky produkty Google, umožňuje prístup k službám vyhľadávacieho giganta pomocou konta Gmail. Ak používate prehliadač nielen na počítači, ale aj na mobilných zariadeniach, môžete medzi nimi synchronizovať rôzne údaje. Chrome ukladá heslá do cloudového úložiska na automatizáciu prístupu k sieťovým zdrojom.

Kliknite na logo avatara vpravo od kombinovaného vyhľadávacieho a adresného riadku prehliadača. Na paneli, ktorý sa zobrazí, vyberte možnosť „Enable Sync“.

Chrome otvorí novú kartu a vyzve vás, aby ste sa prihlásili do svojho konta Google. Do poľa označeného šípkou zadajte svoju úplnú platnú adresu Gmail a kliknite na tlačidlo Ďalej.

Zadajte heslo účtu. Opätovným stlačením tlačidla „Next“ dokončite autorizáciu.

V prehliadači sa zobrazí nové okno so žiadosťou o povolenie synchronizácie údajov. Potvrďte tlačidlom OK.

Otvorte stránku vyhľadávania Google vo svojom prehliadači. Vedľa avatara používateľa v pravom hornom rohu sa zobrazí ikona šípky, ktorá zobrazí ponuku dostupných služieb. Kliknite na ňu a v rozbaľovacom zozname vyberte položku „Účet“.

Tento prehliadač otvorí kartu s nastaveniami účtu Google. V bočnej ponuke vyberte položku „Bezpečnosť“. Vo všeobecnom zozname kliknite na položku Správca hesiel. Na snímke obrazovky je označený symbolom „2“. Po synchronizácii sa vpravo od jeho názvu v textovom popise zobrazí celkový počet uložených prístupových fráz, ktoré sa používajú na automatizáciu prístupu k rôznym sieťovým zdrojom.

Otvorte Správcu hesiel a uvidíte rovnaké záznamy pre stránky, ktoré ste si prezreli v miestnom úložisku. Vyberte si zo zoznamu účet, ktorého údaje chcete načítať.

Vpravo od adresy URL webovej stránky sa zobrazí používateľské meno a heslo použité na prihlásenie. Prihlásenie je okamžite viditeľné, zatiaľ čo prístupový kód je zakódovaný. Kliknutím na ikonu loga oka zobrazíte. Potom budete požiadaní o potvrdenie hesla služby Gmail, ktoré ste zadali pri prechode do režimu synchronizácie. Po dokončení overenia sa tento prístupový kód zobrazí v textovom zobrazení. Ikona označená „2“ na snímke obrazovky umožňuje skopírovať heslo do schránky. Podobne ako v prípade miestneho úložiska sú informácie o registrácii dostupné len v režime zobrazenia. Meno alebo prístupový kód nie je možné upravovať, celý záznam môžete vymazať len vtedy, ak už nie je pre používateľa relevantný.

Na záver

Pomocou metód uvedených našimi odborníkmi môžete získať prístup k heslám uloženým v prehliadači Chrome. Môžete si ich prezerať v počítači, v ktorom je nainštalovaná, alebo z mobilného zariadenia, ak ste povolili synchronizáciu údajov s účtom Google.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: