Ako nastaviť budík v počítači so systémom Windows 10

Počítač môžete nastaviť tak, aby sa „prebúdzal“ vo vopred nastavenom čase. V závislosti od nastavenia dokáže majiteľa zobudiť ako budík alebo sa len pripraviť do práce, zatiaľ čo vy pijete rannú kávu. Naši odborníci vám poradia, ako túto funkciu implementovať do systému Windows 10.

Systémová aplikácia

Funkcia budíka je implementovaná v aplikácii s rovnakým názvom, ktorá je súčasťou distribučného balíka. Zobrazuje sa šípkou v zozname programov v ponuke Štart.

Upozornenie zobrazené ako „1“ sa zobrazí v hornej časti otvoreného okna. Budík v aplikácii sa spustí len vtedy, ak počítač nie je v úspornom režime spánku alebo hibernácie. Na paneli nástrojov v spodnej časti okna sa predvolene zobrazujú len ikony akcií. Ak chcete otvoriť ich štítky, kliknite na symbol dvojbodky s bodkou. Kliknutím na oblasť „Pridať“ nastavíte nový budík.

Nastavte čas výberom hodín a minút v ponuke zobrazenej ako „1“. Zadajte názov a vyberte frekvenciu opakovania. Kliknutím na odkaz označený dvojitou ikonou otvoríte ponuku s dňami v týždni. Ďalší bod sa týka výberu melódie. Použiť možno len predinštalované zvuky zo zoznamu zobrazeného pod číslom „3“. Posledný odkaz otvorí rozbaľovací zoznam, v ktorom používateľ nastaví čas aktivácie budíka. Po definovaní všetkých parametrov kliknite na ikonu diskety v bočnom menu.

Prepínač označený jednotkou sa používa na aktiváciu budíka. Predvolené nastavenie pre novovytvorenú položku je „Povolené“. Kliknutím na dvakrát označenú ikonu na paneli nástrojov vstúpite do režimu úprav.

Výbery aktivít v tomto stave budú stmavené a vedľa každej položky sa zobrazí zaškrtávacie políčko. Označte nepotrebné položky a kliknite na ikonu koša na ich odstránenie.

Keď zaznie budík, v systémovej lište sa zobrazí okno zobrazené na nasledujúcej snímke obrazovky. Hlasitosť nie je nastaviteľná a závisí od celkovej úrovne hlasitosti systému.

Možnosti úspory energie

Ak chcete zabezpečiť, aby sa alarm spustil, skontrolujte nastavenia napájania. Dialógové okno „Spustiť“ vyvoláte stlačením klávesovej skratky „Win+R“. Do textového poľa zadajte „powercfg“.cpl“. Kliknutím na tlačidlo „OK“ spustíte applet z klasického ovládacieho panela.

Otvorte prepojenie zvýraznené zelenou farbou v bočnom menu.

Zabránenie prechodu počítača do režimu spánku pomocou rozbaľovacích zoznamov označených „1“. Uložte zmeny a zatvorte ovládací panel.

Plánovač úloh

Otvorte dialógové okno „Spustiť“ a do textového poľa zadajte „taskschd“.msc“. Stlačením tlačidla Enter na klávesnici počítača alebo stlačením tlačidla OK spustite systémový plánovač úloh.

V ľavej časti okna konzoly MMC, ktoré sa otvorí, vyberte adresár „Library“. Kliknutím na oblasť označenú dvojitým znakom na pravej strane obrazovky spustite Sprievodcu základnými úlohami.

Zadajte názov novej úlohy do poľa označeného jednotkou a stlačte tlačidlo Ďalej.

Predvolené nastavenie je denne. Vyberte jednu zo štyroch horných možností zo zoznamu a nastavte požadovanú periodicitu.

Do polí označených jednotkou zadajte dátum a čas prvého vykonania úlohy. Nastavenie intervalu odloženia budenia, ak budík nepotrebujete každý deň.

V ďalšom kroku už nič nemeňte. Tlačidlo rádia by malo zostať v polohe, ktorá je vyznačená šípkou na snímke obrazovky.

Pomocou tlačidla s označenou jednotkou zadáme umiestnenie spustiteľného súboru. Naši odborníci použili v príklade prehrávač AIMP. Skopírujte do Prieskumníka cestu k hudbe, ktorú chceme nastaviť ako melódiu budíka. Vložte ho do označeného poľa „Argumenty“. Kliknutím na tlačidlo „Next“ prejdite na posledný krok.

Ak chcete upraviť nastavenie výkonu, zaškrtnite políčko označené šípkou. Ukončite sprievodcu tlačidlom „Hotovo“.

V otvorenom okne vlastností prejdite na kartu označenú ako. Vo zvýraznenom začiarkavacom políčku vyberte príslušné možnosti pre danú úlohu. Zápis zmien pomocou tlačidla „OK“.

Konečne

Naši odborníci vysvetlili, ako nastaviť budík v systéme Windows 10 pomocou prostriedkov dostupných v systéme a dostupných každému používateľovi. Ak sa neviete nabažiť štandardných funkcií operačného systému, pozrite si obchod Microsoft Store.

Vo vyhľadávaní budíkov nájdete desiatky aplikácií, väčšina z nich je bezplatná.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: