Ako nastaviť Firefox ako predvolený prehliadač

Podľa spoločnosti StatCounter predstavoval v decembri 2019 podiel návštev webových lokalít z prehliadačov Internet Explorer a Edge zahrnutých do distribúcie systému Windows 8,16 %. Väčšina ľudí si na každodenné používanie nainštaluje iný prehliadač. Naši odborníci vám poradia, ako nastaviť Firefox ako predvolený prehliadač operačného systému.

Nastavenia prehliadača Mozilla Firefox

Pri každom spustení prehliadač automaticky skontroluje svoj stav a zobrazí vyskakovacie okno, v ktorom sa ponúkne ako hlavný. Stlačte tlačidlo s rámčekom vo vyskakovacom okne.

V aktívnom okne prehliadača kliknite na oblasť vpravo od adresného riadka označenú šípkou. Otvorte ovládacie menu a prejdite do nastavení.

V predvolenom nastavení sa otvára časť Základné. V prvých možnostiach vidíme smutného smajlíka a tučný stavový riadok, ktorý označuje stav prehliadača v systéme. Ak ho chcete zmeniť, kliknite na tlačidlo označené trojkou na obrázku.

Tým sa otvorí časť Správa aplikácií v paneli Nastavenia systému Windows. Kliknite na ikonu Microsoft Edge so šípkou. Vyberte Firefox z rozbaleného zoznamu. Systém automaticky zmení pridružené protokoly, čím sa stane predvoleným prehliadačom.

Nastavenia systému Windows

Operáciu môžete vykonať priamo na paneli Nastavenia systému Windows. Otvorte ho pomocou klávesovej skratky „Win+i“. Prejdite do časti označenej na snímke obrazovky rámčekom.

Vyberte položku menu označenú ako jedna v bočnej navigačnej oblasti. V pravej časti okna sa otvorí zoznam aplikácií. Zopakujte poslednú operáciu z predchádzajúcej časti.

Ak to zhrnieme

Naši odborníci vám ukázali, ako nastaviť Firefox ako predvolený prehliadač. Vyberte si niektorý z vyššie uvedených spôsobov a surfujte v prehliadači, ktorý vám najviac vyhovuje.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: