Ako vymazať schránku v počítači so systémom Windows 10

Schránka operačného systému je medzipriestorom na ukladanie informácií prenášaných medzi aplikáciami. Údaje skopírované alebo vyrezané pomocou príslušných funkcií sa vložia do pamäte RAM a načítajú sa pri vložení. Naši odborníci ukazujú, ako vymazať schránku v systéme Windows 10 pomocou systémových nástrojov.

Denník schránky

Od zostavenia 1809 sa v grafickom rozhraní systému Windows 10 zavádza možnosť ovládať obsah schránky.

Funkcia je predvolene vypnutá a môže byť povolená podľa uváženia používateľa. Vyvolanie appletu protokolu vyrovnávacej pamäte pomocou klávesovej skratky „Win+V“. Stlačením ohraničeného tlačidla aktivujete grafické rozhranie.

Ak chcete po skončení práce vymazať schránku, znovu vyvolajte applet správy pomocou kombinácie „Win+V“. Kliknite na symbol trojbodky označený šípkou na ktorejkoľvek karte prvkov. Kliknite na oblasť „Vymazať“ v rozbalenej ponuke.

Vyvolajte panel možností systému Windows pomocou klávesovej skratky „Win+i“. Prejdite na oddiel zobrazený na snímke obrazovky.

Ak chcete nájsť položku označenú jednotkou, posuňte sa v oblasti výberu až nadol. Pomocou posúvača označeného šípkou zapnite protokol. V spodnej časti obrazovky je v časti Nastavenia synchronizácie k dispozícii tlačidlo na vymazanie údajov z vyrovnávacej pamäte.

Príkazový riadok

Ak je funkcia denníka obsahu vypnutá, môžete schránku vymazať pomocou príkazového riadka.

Vyvolanie rozšírenej ponuky Štart pomocou klávesovej skratky Win+X. Spustenie shellu v používateľskom režime.

Na výzvu „echo off | c

 • p“. Stlačením tlačidla Enter sa vymaže vyrovnávacia pamäť.

  Ak to zhrnieme

  Podľa tipov našich odborníkov v tomto obsahu budete môcť spravovať obsah schránky tak, že ju podľa potreby vymažete.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: