Ako vytvoriť obraz disku pomocou aplikácie UltraISO

Obraz disku je kópia uložená ako súbor, ktorý plne reprodukuje jeho štruktúru. Moderné operačné systémy môžu štandardne pracovať so súbormi ISO pomocou virtuálnych optických mechaník. Naši odborníci vám poradia, ako vytvoriť obraz disku pomocou

  traISO.

  Okno programu je predvolene rozdelené na štyri sektory. V ľavej dolnej časti sa zobrazí stromová štruktúra priečinkov a diskov pripojených k počítaču. Obsah vybraného priečinka sa zobrazí v pravom dolnom rohu. Dva horné sektory sú vyhradené pre štruktúru a obsah súboru ISO, ktorý vytvoríte.

  Nájdite priečinok, ktorý chceme zahrnúť do obrázka, v ľavom dolnom sektore. Prejdite do susednej oblasti a vyberte potrebné súbory a adresáre. Pripojením myšou ich potiahnite a pustite pozdĺž prerušovanej čiary.

  Po umiestnení vybraných údajov do pravej hornej časti sa v ľavom sektore automaticky vytvorí adresárová štruktúra projektu. Indikátor označený jednotkou na snímke obrazovky zobrazuje informačnú kapacitu štandardnej optickej jednotky 650 Mb. Kliknite pravým tlačidlom myši na číselný identifikátor projektu v ľavom sektore. V kontextovej ponuke vyberte možnosť označenú „3“. Nastavenie názvu, ktorý sa má zobrazovať v Prieskumníkovi pri pripájaní obrazu ISO.

  Po vytvorení štruktúry disku rozbaľte ponuku „Súbor“ na paneli nástrojov. Vyberte riadok označený dvojbodkou.

  V predvolenom nastavení je namiesto ID projektu uvedený názov súboru ISO. V dialógovom okne vyberte adresár, do ktorého ho chcete umiestniť. Stlačením tlačidla označeného „2“ na snímke obrazovky spustíte postup zápisu.

  Ukladanie obrázka je sprevádzané vyskakovacím oknom s ukazovateľom priebehu a tlačidlom „Stop“, ktoré vám umožní prerušiť proces pred jeho dokončením. Počkajte, kým sa napaľovanie neskončí, a zatvorte hlavné okno.

  Na záver

  Ak budete postupovať krok za krokom podľa pokynov našich odborníkov, budete môcť v prípade potreby vytvárať obrázky diskov v softvéri sami

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: