Ako zmeniť používateľské meno v systéme Windows 10

Vo fáze inštalácie systému Windows si vyberiete meno, ktoré môžete neskôr použiť na prihlásenie do systému. Ak si kúpite počítač s predinštalovaným operačným systémom, túto možnosť nemáte. Okrem toho sa používatelia môžu pomýliť pri prvej inštalácii operačného systému alebo si len chcú zmeniť prihlasovacie meno na vhodnejšie. Naši odborníci vám ukážu, ako to urobiť v systéme Windows 10.

Miestne prihlásenie

Operácie miestneho prihlásenia nevyžadujú sieťové pripojenie a vykonávajú sa pomocou nástrojov dostupných v operačnom systéme.

Účty

Vyvolajte dialógové okno „Spustiť“ stlačením klávesovej skratky Win+R. Do textového poľa zadajte „control userpasswords“. Stlačte tlačidlo OK alebo Enter na fyzickej klávesnici počítača.

Otvorí sa klasický applet Ovládací panel systému Windows, ktorý je určený na prácu s účtami. Obrázky na snímke obrazovky zobrazujú odkazy vedúce k dialógovému oknu úprav. Horná je pre aktuálneho používateľa a dolná pre všetkých registrovaných používateľov PC.

Kliknite na prvé prepojenie a do zeleného zvýrazneného poľa zadajte nový názov. Uložte zmeny pomocou tlačidla v rámčeku.

Druhé prepojenie vás presmeruje na zoznam účtov, ktoré sú zaregistrované vo vašom počítači. Kliknutím na popisnú oblasť zobrazíte panel vlastností.

Kliknite na zvýraznené prepojenie a zopakujte tretí krok.

Rozšírené nastavenia

V dialógovom okne „Spustiť“ zadajte do textového poľa „control userpasswords2“. Kliknutím na tlačidlo OK spustíte applet Pokročilá správa účtov.

V zozname označenom šípkou vyberte používateľa, pre ktorého chcete zmeniť názov účtu. Kliknite na tlačidlo „Vlastnosti“.

V dodatočnom okne upravte používateľské meno vo zvýraznenom poli. Uložte zmeny pomocou tlačidla „Použiť“.

Správa počítača

Do textového poľa dialógového okna „Spustiť“ zadajte „lusmgr“.msc“. Kliknutím na tlačidlo „OK“ spustíte applet konzoly MMC, ktorý je súčasťou modulu snap-in „Správa počítača“.

V ľavej časti okna vyberte adresár uvedený na obrázku po jednom. Všetky účty v počítači vrátane systémových účtov sa zobrazia na pravej strane. Dvakrát kliknite na oblasť s požadovaným prihlasovacím menom, aby sa otvorilo dialógové okno pre úpravu.

Zmena názvu v políčku zvýraznenom na snímke obrazovky. Nastavenú hodnotu uložte kliknutím na tlačidlo „Apply“.

Prihlásenie do siete

Účet Microsoft umožňuje používateľovi synchronizovať nastavenia vo viacerých zariadeniach a otvára množstvo ďalších možností pri používaní operačného systému.

Stlačením kombinácie klávesov „Win+i“ otvorte panel Možnosti systému Windows. Prejdite do časti zvýraznenej na snímke obrazovky.

V bočnej ponuke vyberte riadok s osobnými údajmi. V pravej časti okna kliknite na odkaz označený „2“.

Údaje účtu Microsoft sú uložené na serveroch spoločnosti a možno ich spravovať na diaľku pomocou webového prehliadača. Autorizujte sa zadaním svojho používateľského mena a hesla a prejdite na správnu stránku. Otvorte ovládacie menu (označené jednotkou) pod poľom označeným názvom. Vyberte si možnosť upraviť aktuálny profil.

Kliknutím na odkaz so šípkou otvoríte dialógové okno úprav nastavení.

Nastavte nové hodnoty v zeleno zvýraznených poliach. Zadajte captcha do riadku označeného „2. Uložte nové nastavenia pomocou tlačidla v rámčeku.

Na konci procesu

Naši odborníci na zmenu názvu miestnych a sieťových účtov. Vyberte si ten, ktorý je vhodný pre danú situáciu, a prihlasovacie meno zmeňte podľa vlastného uváženia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: