Ako zmeniť používateľské konto v systéme Windows 7

V počítači so systémom Windows 7 môžete nastaviť nezávislé používateľské profily. Každá osoba s rôznymi prístupovými právami dostane chránenú oblasť pre osobné súbory a pracuje v operačnom systéme so svojimi osobnými nastaveniami. Naši odborníci vám poradia, ako vytvoriť a prepínať kontá v systéme Windows 7.

Vytvorenie používateľa

vytváranie nových používateľov a správa ich profilov v špeciálnej časti ovládacieho panela.

Stlačením klávesovej skratky „Win+R“ otvorte dialógové okno „Spustiť“. Do textového poľa zadajte „control userpasswords“. Stlačením tlačidla „OK“ alebo klávesu Enter na klávesnici sa dostanete priamo do požadovanej časti ovládacieho panela.

V otvorenom okne kliknite na hypertextový odkaz zvýraznený v rámčeku.

Na ovládacom paneli sa zobrazí zoznam používateľov prihlásených do systému. Na snímke obrazovky vidíte, že na počítači zatiaľ pracuje iba jedna osoba s prihlasovacím menom „Dmitry“ a právami správcu. Ak chcete pridať nové konto, kliknite na hypertextový odkaz v zvýraznenom poli.

Zadajte používateľské meno do zeleného zvýrazneného poľa. Pomocou prepínača označeného na obrázku „2“ nastavte typ nového účtu. Na inštaláciu softvéru a konfiguráciu systému si môžete vybrať bežného používateľa s obmedzenými právami alebo správcu s plným prístupom. V predvolenom nastavení systém Windows ponúka prvú možnosť, označenú šípkou na obrázku. Po dokončení výberu nastavení stlačte tlačidlo „Vytvoriť“ s označením „3.

Systém nás vráti na zoznam účtov. Šípka označuje práve vytvorený profil používateľa „Test“ s obmedzenými prístupovými právami. Kliknutím na avatar používateľa môžete prispôsobiť ďalšie nastavenia.

Hypertextové odkazy na zmenu profilu sú na snímke obrazovky zvýraznené zelenou farbou. Správca môže používateľovi prideliť iné prihlasovacie meno, priradiť heslo, zmeniť používateľské meno a typ účtu. Ak sa chcete vrátiť do všeobecného adresára účtov, kliknite na odkaz označený dvojitým.

Zmena používateľa

Teraz, keď má počítač aspoň dva účty, môže medzi nimi používateľ počas behu prepínať.

Ak chcete zmeniť aktívny profil, otvorte ponuku Štart. Kliknutím na šípku vpravo od tlačidla zatvoriť rozbalíte zoznam dostupných akcií. V jeho hornej časti sú dve možnosti označené na obrázku „2“ a „3“.

Kliknutím na riadok označený dvojbodkou na predchádzajúcej snímke obrazovky sa používateľ dostane na uzamknutú obrazovku. Zobrazujú sa ikony používateľov registrovaných v systéme. Titulok pod ľavým avatarom označuje nedokončenú reláciu. Ak chcete prepnúť na iný profil, kliknite na jeho ikonu.

Výberom možnosti odhlásenia sa používateľ dostane aj na uzamknutú obrazovku. V tomto prípade sa pod avaras zobrazia len mená používateľov bez ďalších oznámení.

Prepínanie aktívnych účtov sa podobne vykonáva pomocou kombinácie „Ctrl+Alt+Del“. Zoznam skratiek zobrazený na obrazovke obsahuje položky „Zmeniť“ a „Ukončiť“ podobne ako položky popísané vyššie pre ponuku „Štart“.

Spodný riadok

Naši odborníci vám ukážu, ako zmeniť aktívne konto, keď používate systém Windows 7 vo viacpoužívateľskom režime. Pri používaní tejto možnosti nezabudnite, že programy otvorené v nedokončenej relácii ovplyvňujú celkový výkon počítača, pretože zaberajú miesto v pamäti.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: