Stolný počítač.Ini na pracovnej ploche systému Windows 10

Súbory s príponou INI v operačnom systéme Windows odkazujú na systémové súbory a sú zodpovedné za ukladanie nastavení uvedených v adresároch. V predvolenom nastavení sú označené ako „skryté“ a nie sú viditeľné pre používateľa. Naši odborníci vám poradia, čo robiť, ak sa na pracovnej ploche začne zobrazovať súbor ini.ini.

Na nasledujúcom obrázku naši odborníci ukázali, ako problém vyzerá. Na pracovnej ploche používateľ objaví polopriehľadné ikony v podobe listu s ozubeným kolieskom v ľavom dolnom rohu, napísané ako desktop.ini. Nie sú spôsobené vírusmi, ale nesprávnymi nastaveniami programu Explorer.

Stlačením klávesovej skratky „Win+R“ otvorte dialógové okno „Spustiť“. Na zvýraznenom riadku zadajte príkaz priameho prístupu k požadovanému appletu: „control /name Microsoft.FolderOptions“. Stlačte tlačidlo OK alebo kláves Enter na klávesnici počítača.

V okne, ktoré sa otvorí, prejdite na kartu „Zobraziť“, označenú jednotkou. Posuňte sa v zozname parametrov v strednom poli až úplne nadol. Nájdite zvýraznený riadok. Začiarknite políčko na pozícii označenej „2“. Uložte zmeny kliknutím na „Apply“.

Konečne

Rýchly návod od našich odborníkov na opravu nastavení správcu súborov systému a zbavenie sa plochy.ini na pracovnej ploche.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: