Ako získať pozornosť muža

Nájsť šťastie s tým, koho milujú, je cieľom, o ktorý ženy usilujú. Láska dáva životu chuť, vznáša sa nad všednosťou. Friedrich Schiller presne vystihol podstatu lásky: „Pravá láska pomáha niesť všetky bremená“. Keď objekt romantických citov neprevezme iniciatívu, vzniká otázka, ako získať jeho pozornosť? Ženy už stáročia hľadajú spôsob, ako sa urobiť pre mužov žiaducimi. Psychologický výskum tejto záhady poskytol presvedčivé odpovede. V tomto článku nájdete účinné spôsoby, ako získať pozornosť svojho milenca a získať si jeho srdce.

Ako získať pozornosť muža

O čom je láska?

Nie nadarmo sa hovorí, že láska je čistá chémia. Americká antropologička Helen Fisherová dokázala, že láska je komplex biochemických reakcií, na ktorých sa podieľajú rôzne hormóny. Ako prechádzame z jedného štádia do druhého, prechádzame od žiadostivosti k hlbšiemu citovému vzťahu:

 1. Prvá fáza– Sexuálna príťažlivosť. Aktívna produkcia pohlavných hormónov (estrogénu a testosterónu) stimuluje libido. Pripútanosť vyvoláva vášeň a intenzívnu túžbu po vlastníctve. Ak je cieľom vzťahu samotná intimita, potom sú vhodné „agresívne“ metódy priťahovania pozornosti – flirtovanie, odhaľovanie oblečenia. Reč vášho tela hovorí jasnou rečou – časté dotyky na neverbálnej úrovni si vyžadujú fyzickú intimitu. Prvá fáza je prudká a krátkodobá. Ak vzťah nie je stimulovaný, v tomto bode sa skončí.

 2. Druhá fáza– príťažlivosť. Dopamín, serotonín a norepinefrín sú zodpovedné za začiatky stabilného vzťahu. Vzniká tu fixácia na objekt zbožňovania na emocionálnej a zmyslovej úrovni. Túžba tráviť spolu čas, rozvíjať spoločné koníčky a spoznávať vnútorný svet toho druhého.

 3. Tretia fáza– náklonnosť. Je to pocit lásky, stabilný a hlboký. Oxytocín a vazopresín sú zodpovedné. Pripútanosť spája príťažlivosť, náklonnosť a organizáciu každodenného života. Príťažlivosť nie je taká výrazná ako príťažlivosť, ale je oveľa stabilnejšia a trvalejšia.

Ak chcete, aby si vás niekto všimol, a vybudovať si tak harmonický a stabilný vzťah, mali by ste sa riadiť nasledujúcimi radami.

Kroky k jeho srdcu

V oblasti odhaľovania javov súvisiacich so začiatkom a koncom milostného vzťahu sa nazhromaždilo množstvo výskumov. Niektoré z nich sú šokujúce, pretože vôbec nezodpovedajú našej bežnej predstave o láske. Pripravte sa na to, že budete ohromení a dozviete sa nové a užitočné poznatky.

Láska nie je pre svoje pozitívne vlastnosti

Ak dúfate, že ho zaujmete svojím brilantným intelektom, vznešeným pôvodom alebo zrelým pohľadom, je to sebaklam. Isaac Michael, americký sociálny psychológ, dokázal empirickými štúdiami s použitím metodiky vyvinutej špeciálne na tento účel, že láska má slabý štatistický vzťah s pozitívnymi osobnostnými vlastnosťami. Na Michiganskej univerzite uskutočnil štúdiu približne 200 zamilovaných párov na dvoch diagnostických stupniciach: láska (náklonnosť, intimita) a náklonnosť (inteligencia, zrelosť, charakter).

Výsledky ukázali, že medzi týmito škálami neexistuje významný vzťah, čo znamená, že láska nie je závislá od pozitívnych vlastností partnera. Ak si však chcete získať priazeň milenca vtipným žartovaním a širokou škálou záujmov, môžete skúsiť.

Červená je farba lásky

Štúdie o tom, ako červená farba zlepšuje vnímanie opačného pohlavia, prebiehali v niekoľkých fázach. Andrew Elliott a Daniella Niesta publikovali v roku 2008 prácu o vplyve červenej farby na mužov a ženy. Prvá štúdia na primátoch dokázala, že samce reagujú na červenú farbu ako na motivačný faktor. Prenesenie experimentu na cieľovú skupinu ľudí potvrdilo výsledky. Experimenty sa opakovali s modrou, sivou, žltou a bielou farbou, aby sa údaje spresnili, a zistenia sa porovnali v porovnávacej analýze s červenou farbou.

Respondentov mužského pohlavia viac priťahovali ženy, ktoré nosili červené doplnky, oblečenie, manikúru alebo make-up, ako muži. Zaujímavé je, že ženy nevykazovali takúto reakciu na červenú. Vzhľadom na túto skutočnosť sa odporúča používať pri stretnutí s objektom lásky jasne červené doplnky alebo oblečenie. Na neurofyziologickej úrovni budú tieto drobnosti faktorom, ktorý k vám pritiahne pozornosť.

Prirodzená krása priťahuje mužov

Žiadny krikľavý make-up na tvári nepriťahuje mužov viac ako jeho prítomnosť. Samozrejme, že muži budú venovať pozornosť dievčaťu s jasnou tvárou, ale v tejto pozornosti bude len zmätok a druhý záujem. Na vytvorenie základu vzťahu stačí minimálny make-up. Britskí vedci uskutočnili v roku 2013 experiment, v ktorom požiadali skupinu respondentov mužského pohlavia, aby si pozreli fotografie dievčat s rôznymi typmi make-upu. Jasné líčenie nevzbudilo veľký záujem, zatiaľ čo ľahké, prirodzené líčenie sa páčilo väčšine respondentiek.

Nepoužívajte všetky farby dúhy v líčení, aby ste upútali mužovu pozornosť. Ľahké, prirodzené líčenie s niekoľkými melírmi môže vzbudiť záujem mužov o vás.

Používajte reč tela

Ako získať pozornosť muža

Neverbálna úroveň komunikácie sa veľmi podceňuje. Reč tela však hovorí veľa, vrátane skutočných pocitov a túžob. Allan Pease vo svojej knihe „Reč tela“ hovorí o dôležitosti zhody toho, čo hovoríme my sami a čo hovorí naše telo. Uvádza príklad zo svojej osobnej praxe s klientkou, ktorá hovorila o svojej životnej situácii. Takmer stále sa dotýkala nosa, čo sa považuje za znak klamstva, ale žiadne iné neverbálne znaky neúprimnosti sa nevyskytli. Potom sa jej priamo opýtal, prečo to urobila. Dôvod bol jednoduchý: klientka si všimla, že sa jej pokazil make-up, a nenápadne sa ho snažila napraviť. Preto je veľmi dôležité používať neverbálne komunikačné signály.

Ako mu ukázať, že vám na ňom záleží:

 1. Jemné dotyky na krku. Nenápadne si pripevnite náušnicu, prehoďte si vlasy dozadu. Píše sa v ňom: „Mám ťa rád.“.

 2. Keď vám niečo povie, trochu sa poddajte. Takéto neverbálne gesto hovorí: „Zaujíma ma, čo chcete povedať, a zaujímate ma.

 3. Nezaujímajte uzavreté pozície– Kríženie rúk, kríženie nôh. Vníma sa to ako signál na ukončenie rozhovoru. Počas rozhovoru zaujmite voľný postoj, gestikulujte rukami na úrovni hrudníka. Potom svojmu partnerovi ukážete, že to s ním myslíte úprimne.

 4. Ak môžetepočas rozhovoru sa dotknite jeho lakťa. Takéto gesto vám pomôže zblížiť sa na emocionálnej úrovni a zabezpečí, že sa vám dostane pozornosti, ktorú si zaslúžite.

 5. Očný kontakt funguje ako „smrtiaci výstrel“. Nemusíte sa pozerať dlhé minúty, stačí pohľad na 5-6 sekúnd a potom môžete odvrátiť zrak. Toto gesto ukazuje, že má o vás viac než len záujem ako o partnerku a že ste otvorená vzťahu.

Spoliehanie sa na vizuálne vnímanie

Muži sú vizuálne vnímaví. Preto je dôležité vyzerať dobre. Výskumníci na Novom Zélande skúmajú, aká postava priťahuje mužov. A výsledky ukazujú, že nezáleží na tom, akú máte veľkosť alebo poprsie. Muži majú radi proporcionálnu postavu, kde je pomer pásu a bokov 7:10. Nezáleží na tom, či je dievča štíhle alebo plné… Obdĺžnik bol považovaný za najnepríťažlivejší.

Ak chcete upútať pozornosť mužov, môžete si šikovne obliecť oblečenie, ktoré zvýrazní kontrast medzi pásom a bokmi. Existuje niekoľko techník, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť tento efekt, ako napríklad

 1. Sako na šaty s kontrastnými tmavými vložkami na bokoch. Atraktívna silueta so štíhlym pásom a chutnými stehnami.

 2. Banánové nohavice s vysokým pásom pomáhajú zoštíhliť pás a zväčšiť boky.

 3. Kombinácia voľného saka, klasických nohavíc a vysokých podpätkov opticky zladí vašu postavu.

Vyberte si svoju obľúbenú kombináciu a vydajte sa získať si srdcia mužov.

Prevezmite iniciatívu

Stereotyp, že muž by mal byť vo vzťahu prvý, kto prevezme iniciatívu, sa zachoval z mladosti našich starých mám. Moderná žena vie, čo chce, a dosiahne to. Ak vaša komunikácia doteraz neprekročila hranice priateľstva, pokojne si dohodnite rande. Tie pomáhajú presunúť pozornosť muža na romantiku a ukázať mu, že ste pripravená zamilovať sa a byť očarená.

Na čo sa ešte muži pozerajú??

Ako upútať pozornosť muža

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, že muži venujú pozornosť predovšetkým hrudníku a zadku, pozerajú sa predovšetkým na tvár a oči. Pozornosť mužov teda priťahuje zdravá, žiarivá pleť a otvorený, priamy pohľad. Potom sa pozrite na svoje ruky: Väčšina mužov má rada primerane dlhé nechty a farba nechtov nie je dôležitá. Vôňa tiež pomáha vytvárať si názor muža na jeho partnerku. Ľahká vôňa parfumu, ktorú si neskôr spojí s vami, a keď ju počuje, určite si na vás spomenie.

Záver

Dodržiavanie týchto jednoduchých pokynov nenechá človeka ľahostajným. Po uplatnení týchto tipov ho upozorníte na seba a potom zostáva len vybudovať harmonický, zdravý vzťah. A je dôležité vedieť, že muž nebude venovať pozornosť žene, ktorá sa k sebe nechová s láskou a starostlivosťou. Preto sa majte radi, starajte sa o seba a vaši blízki to budú cítiť rovnako.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: