Dievča s dieťaťom: Stojí za to mať vzťah

Každý vzťah zahŕňa zodpovednosť, ale keď ide o dievča s dieťaťom, je to dvojnásobné. Koniec koncov, nehovoríme len o dospelom, ale aj o deťoch, pre ktoré bude trauma z rozchodu po tom, čo si na vás zvyknete, oveľa horšia. Povedzme si, aké sú výhody a nevýhody vzťahu so ženou matkou a čo treba zvážiť pred rozhodnutím o svadbe.

Dievča s dieťaťom: či začať vzťah

Štatistiky rozvodov – prečo sa ľudia rozchádzajú

NaÚdaje Rosstatu, Počet rozvodov v roku 2020 klesol o 17 %v porovnaní s minulým rokom. Rastie však trend rozchodov párov s deťmi. Bezdetní ľudia sa rozvádzali častejšie a rodiny s dvoma a viac deťmi vykazovali najnižšiu mieru rozvodovosti. Za posledné dva roky sa však situácia radikálne zmenila – manželia, ktorí spolu nemajú dieťa, sa rozvádzajú zriedkavo a tí, ktorí deti majú, sa rozvádzajú častejšie.

Na základe toho sa vytvorili hlavné dôvody rozvodu:

 1. Skorý vek – manželstvá, v ktorých majú manželia menej ako 22 rokov, sa často rozpadajú;

 2. Ťažkosti s materiálom;

 3. Očakávania sú príliš vysoké;

 4. Nevera jedného z manželov;

 5. nezlučiteľnosť: fyzická alebo emocionálno-duchovná;

 6. Žiarlivosť;

 7. Zasahovanie zo strany príbuzných;

 8. Nerovnosť vo vzťahu.

K rozchodom v Rusku dochádza z rôznych dôvodov a šanca stretnúť dievča, ktoré už bolo vydaté a má dieťa, je vysoká. Tu je dôležité analyzovať výhody a nevýhody takéhoto vzťahu, aby ste posúdili svoje silné stránky bez toho, aby ste stratili

Výhody vzťahu s dievčaťom, ktoré má dieťa

Žena s dieťaťom: či vstúpiť do vzťahu

Tak ako v každom vzťahu, aj v tomto sa nájde niečo dobré. Je len na vás, do akej miery sú tieto faktory dôležité a prevažujú nad dieťaťom. Ale zohľadniť ich pri plánovaní ďalšej komunikácie, je nevyhnutne.

Pripravenosť na manželský život

Dievča s dieťaťom nemá hlavu v oblakoch a uvažuje racionálne. Je pravdepodobnejšie, že si bude môcť uvariť domáce jedlo, čo znamená, že nebude musieť jesť polotovary. Ženy s deťmi už dokážu riadiť domácnosť a vytvoriť útulnú atmosféru.

Nezabúdajme, že mnohé manželstvá sa rozpadajú kvôli každodennému životu, keď sa ukáže, že mladá kráska, ktorá si získala vaše srdce, nevie ani uvariť vajce. Na začiatku vzťahu sa to môže zdať ako maličkosť, ktorá nestojí za pozornosť, ale v praxi je to kvôli týmto nuansám a kazí vzťah.

Samozrejme, že narodenie dieťaťa nie je zárukou toho, že žena bude vzornou hostiteľkou. Vy však nehľadáte upratovačku, ale ženu, ktorú milujete. A ak je už mamou, je pravdepodobné, že bude dobrou živiteľkou.

Nálada na vážny vzťah

Na rozdiel od slobodných dievčat, ktoré nie sú zaťažené deťmi, žena, ktorá sa vydala a stala sa matkou, sa zriedka snaží zabávať. Častejšie je odhodlaná nadviazať vážny vzťah. Okrem toho už má za sebou traumatickú skúsenosť, a ak si vyberie vás, znamená to, že vás vidí ako nevlastného otca pre svoje dieťa. Aj v tomto prípade existujú výnimky, keď žena neplánuje nové manželstvo a chce len nekomplikovaný vzťah. Ale častejšie, akonáhle začnete chodiť s dievčaťom, ktoré má dieťa, musíte byť vážny a pripravený prejsť na ďalšiu úroveň.

Príležitosť vyskúšať si úlohu otca

Ak ste ešte nemali skúsenosť byť otcom, je to jedinečná príležitosť na generálnu skúšku pred narodením vlastného dieťaťa. Môžete to však urobiť len vtedy, ak ste si istí svojimi pocitmi a zámermi, inak spôsobíte citovú traumu nielen dievčaťu, ale aj krehkej psychike dieťaťa.

Nehrozí riziko radikálnych zmien vzhľadu

Ak už dievča porodilo, môžete okamžite vidieť, aká bude jej postava v budúcnosti. Ak dobre vyzerá, stará sa o seba a nájde si čas na cvičenie, nemusíte sa obávať, že sa vydá alebo bude mať deti.

Ako v každej situácii, aj tu samozrejme existujú výnimky – niektoré dámy sa o seba starajú len pred svadbou – ale aspoň to, že si dievča s dieťaťom dokáže nájsť čas pre seba, hovorí v jej prospech.

Šanca vopred zistiť, aká bude matka

Podľa toho, ako dievča komunikuje so svojím dieťaťom a ako je vychované, môžete zistiť, akou matkou bude pre vaše ďalšie deti. Takto môžete urobiť presnejšie predpovede, ako keď začnete vzťah s bezdetnou ženou.

Nevýhody randenia so ženou s deťmi

Vzťah s dievčaťom, ktoré už má dieťa, má teda jasné výhody, pre ktoré sa oplatí riskovať. Existujú však aj nevýhody, ktoré je dôležité zvážiť.

Budete v pozadí

Väčšina matiek má svoje deti v popredí a vy na to musíte byť pripravení. Mnohé rodiny sa po narodení dieťaťa začnú rozpadávať, pretože žena venuje manželovi menej pozornosti. Vo vašom prípade to bude od začiatku a nebudú to ani vaše deti. Vyžaduje si to veľa morálnej sily a mali by ste to zvážiť hneď na začiatku vzťahu.

Dieťa bude žiarliť

Aj to je takmer nevyhnutná situácia, na ktorú musíte byť pripravení. Deti sú takmer vždy negatívne voči novému mužovi v domácnosti, najmä na začiatku. Koniec koncov, ona a jej matka mali svoj vlastný dobre zavedený rodinný poriadok, ktorý sa zmenil s príchodom nového muža. Vaše dieťa si na vás musí nielen zvyknúť, ale aj pochopiť, že vás dievča stále miluje. Pre mnohé deti je to dlhý proces a predtým, ako sa začnete stýkať s dievčaťom s dieťaťom, musíte posúdiť, či ste na to pripravení.

Existuje aj riziko, že vás deti vôbec neprijmú a budú neustále zasahovať do vzťahu. A udržať si city v takomto prostredí si vyžaduje veľa múdrosti.

Finančné náklady

Dievča s dieťaťom: či stojí za to pokračovať vo vzťahu

Je jasné, že keď sa rozhodnete žiť spolu, budete musieť podporovať nielen dievča, ale aj jej dieťa. Aj keď má vlastný príjem a biologický otec platí výživné, výdavky sú nevyhnutné. Zahŕňa to nielen výdavky na každodenný život, ale možno aj poplatky za štúdium na vysokej škole, náklady na svadbu v budúcnosti. Toto všetko si musíte uvedomiť hneď na začiatku, aby ste si nepokazili vzťah kvôli finančným problémom.

Komunikácia s biologickým otcom

To môže viesť k žiarlivosti z vašej strany dokonca v dvoch prípadoch:

 1. Ak je dievča prítomné na stretnutiach a vy nechcete, aby komunikovala so svojím bývalým manželom;

 2. Ak robíte všetko pre dieťa a nechápete, prečo dieťa stále vidí biologického otca.

Ak v prvom prípade môžete situáciu ovplyvniť, v druhom prípade nie. Preto si musíte hneď na začiatku položiť otázku, či ste pripravená tolerovať neustálu prítomnosť svojho bývalého manžela vo svojom živote. Koniec koncov, môže nielen komunikovať s dieťaťom, ale aj nastaviť ho proti vám.

4 tipy na budovanie vzťahu s dievčaťom s deťmi

Ak ste zvážili všetky pre a proti a rozhodli ste sa, že ste pripravení na vzťah so ženou s deťmi, využite naše tipy na vytvorenie šťastného vzťahu.

Pripravte sa na ťažkosti

Každý vzťah sa buduje ťažko. Ak je v manželstve nielen muž a žena, ale aj dieťa, situácia je oveľa zložitejšia. Musíte si uvedomiť, že vaše správanie nevyhnutne ovplyvní psychiku dieťaťa, napríklad dieťa si nemusí zvyknúť na cudzinca v dome alebo sa obviňovať, ak sa vám nedarí.

V každom prípade je dôležité uvedomiť si zodpovednosť, ktorú na seba beriete.

Majte trpezlivosť pri budovaní vzťahu so svojimi deťmi

Aj keď je vaše dieťa malé, nie je zaručené, že bude pozitívne reagovať na príchod iného muža do života svojej matky. A čím je starší, tým ťažšie bude získať jeho náklonnosť.

Preto musíte byť na tieto ťažkosti psychicky pripravení, netlačiť naňho a dať mu čas, aby si zvykol. Môže vás zámerne provokovať, najmä pred matkou, a je veľmi dôležité, aby ste sa ovládli a nevyvolali konflikt. Ak ste dostatočne trpezliví, aj keď sa z vás nestanú priatelia, môžete si vybudovať neutrálny vzťah, ktorý udrží pokoj v rodine.

Nedelegujte svoje povinnosti

Toto je rada pre ľudí, ktorí si myslia, že k šťastiu dievčaťa stačí, keď sa vydá. Pravdou je, že všetko sa ešte len začalo a zodpovednosť za výchovu detí teraz padá aj na vaše plecia.

Nemajte z toho strach. Rozhovory o výchovných problémoch a výchove vás ešte viac zblížia a pomôžu vám vybudovať vzťah s vaším dieťaťom.

Nesúťažte o lásku matky

To je jeden z hlavných zákazov, ktoré musíte zvážiť, ak sa rozhodnete vziať si dievča s dieťaťom.Musíte si uvedomiť toto:

 1. Láska matky k dieťaťu a láska ženy k mužovi sú odlišné a nemôžete si konkurovať;

 2. Vy ste z vás dvoch dospelí a musíte pochopiť, že ste v lepšej pozícii, aby ste pochopili viac ako malé dieťa, ktoré si myslí, že mu berú matku;

 3. Ak začnete klásť podmienky a ešte viac ultimáta, každá rozumná žena si vyberie svoje deti. A ako slobodný muž ste opäť na začiatku.

Buďte teda pripravení na to, že v srdci ženy, ktorú si vyberiete za manželku, sa už nachádza bezpodmienečná láska k inému človeku, hoci aj malá. A snažiť sa to napraviť tým, že sa medzi ne dostanete, je zbytočné.

Stojí za to si začať s dievčaťom, ktoré má deti?

Na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď. Môžete sa len rozhodnúť, či chcete začať vzťah. Ale po stretnutí s takouto ženou už budete poznať výhody a nevýhody situácie a môžete ju analyzovať, aby ste urobili správne rozhodnutie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: