Ako sa nenechať uraziť manželom

Väčšina vydatých žien vyjadruje do určitej miery nespokojnosť so svojím partnerom. Niektorí ľudia sa snažia konflikty urovnať sami, iní hľadajú podporu u príbuzných a priateľov. Ženy sú vo všeobecnosti svojou povahou dosť zraniteľné bytosti. Niekedy sú tak silno zameraní na chyby svojho vyvoleného, že si nevšimnú niečo dobré vo vzťahu. Aby ste sa prestali urážať, musíte na sebe pracovať viac ako jeden deň. Uvedené tipy vám pomôžu nielen prestať sa hnevať na manžela/manželku, ale aj nájsť s ním/ňou účinnú spoločnú reč. Puto v páre sa dosahuje vnútorným úsilím, ktoré je posilnené túžbou porozumieť si navzájom, udržať si vzájomnú príťažlivosť. Čo by ste mali mať na pamäti? Pokúsme sa preniknúť k podstate takejto chúlostivej témy.

Ako neznechutiť svojho manžela

Vzdanie sa ideálneho obrazu svojho partnera

Tendencia idealizovať a stavať vzdušné zámky je vlastná povahe žien. Kto iný ako krásna polovica ľudstva žije v snoch a fantáziách?? Nežný pocit z toho len rastie a posilňuje sa. Potreba idealizácie však môže byť na škodu a sklamaním v najdôležitejšom momente. Ide o to, že s odstupom času strácate kritickosť voči partnerovi, každý váš krok je vnímaný ako správny a dôveryhodný. To je veľká sila zvyku, ktorá sa často nedá zmerať. A ak človek potom nesplní očakávania, nastane strašné utrpenie. Všetko v minulosti sa zdá byť osudovou chybou a nikdy sa to nezlepší. To všetko je posilnené pocitom viny a beznádeje.

Ak chcete získať lepší vzťah, musíte najprv uvoľniť obrovské vnútorné napätie. Nebuďte pesimistickí a nesnažte sa vidieť podozrivé konanie tam, kde nie je. Žena by mala prestať vnímať svojho manžela ako nejakého starogréckeho boha. Uvedomte si, že ide o živú osobu s vlastnými potrebami a preferenciami. Môže robiť chyby, môže robiť hlúposti. Váš blízky je ako každý iný človek, ktorý hľadá svoju vlastnú životnú cestu. Samozrejme, nedorozumenia a sklamania nie sú na tejto ceste ničím výnimočným. Človek nemôže bez prekážok sledovať akýkoľvek cieľ, dokonca ani ten najjednoduchší. Ak sa blízky človek inak správa dobre, nemá zmysel ho zbytočne obviňovať. Odpor sa objavuje, keď človek nespĺňa očakávania, ale často si to ani neuvedomuje. Vzdanie sa ideálneho partnera znamená naučiť sa ho prijať takého, aký je.

Túžba porozumieť

Každý človek skôr či neskôr urobí chybu. Toto presvedčenie treba jednoducho prijať. Pomôžete sebe aj svojmu milovanému, ak sa včas vzdáte obvinení a výčitiek. Verte mi, škandály nevedú k ničomu dobrému. Pestujte úprimnú túžbu pochopiť druhého. Potom bude spoločný život naozaj plný radosti a inšpirácie. Naučte sa nazrieť do hĺbky, nájsť skutočný dôvod konania, pochopiť motívy, ktoré viedli človeka. Ak chcete kráčať ruka v ruke so svojím milovaným po celý jeho život, budete sa musieť naučiť poddať sa, predvídať prejav osobných zmien. Hlavné je nezúfať a nevzdávať sa, keď sa nedarí. Bude to vyžadovať veľa duševného úsilia, vlastnú podporu a trpezlivosť.

Túžba rozdávať radosť

Ak nechcete uraziť svojho manžela pre nič, môžete pomôcť snažiť sa ho potešiť a všetkými spôsobmi motivovať, aby bol šťastný. Túžba rozdávať radosť je niekedy taká silná, že preváži nad akoukoľvek drobnou nevôľou. Sústreďte sa na túto myšlienku, začnite postupne premýšľať o tom, čo dobré môžete urobiť pre svojho blízkeho. Ako často sa na seba zabúdame usmievať a hovoríme rôzne nezmysly namiesto toho, aby sme si povedali pár milých a láskavých slov. Ale vedomá túžba rozdávať radosť, stať sa dôvodom dobrej nálady vášho milovaného, naozaj stojí za to. Buďte štedrí v komplimentoch, potom nemusíte príliš často žiadať o odpustenie. Všetky hádky a škandály sú neuveriteľne vyčerpávajúce. Ak máte silnú túžbu rozdávať radosť a šťastie, nevzdávajte sa jej.

Vyjasnite si nedorozumenia hneď

Akákoľvek nejednoznačnosť je v manželstve škodlivá. Ak sa stalo niečo nepríjemné, je užitočné to okamžite vyriešiť a čo najskôr na incident zabudnúť. V takom prípade potom nič neľutujete. Keď vám znepokojujúca myšlienka nedá pokoj, je lepšie ju vysloviť hneď, ako ju dlho nosiť v hlave a márne sa jej snažiť zbaviť. V opačnom prípade hrozí veľké riziko, že sa stanete rukojemníkom vlastných starostí. Nie je tak ďaleko od podozrenia doslova na všetko. Vyjasnite si nedorozumenia hneď, ako k nim dôjde, a nebudete musieť donekonečna ľutovať stratený čas a príležitosti. Vždy majte na pamäti, že zmierenie je niekedy ťažké, zatiaľ čo uraziť niekoho je celkom jednoduché. Buďte tými, ktorí sa snažia prevziať zodpovednosť za svoj život. Nehromaďte v sebe nevôľu, okamžite sa zaoberajte vlastnými sťažnosťami. Snažte sa neopakovať chyby z minulosti.

Spoločné trávenie voľného času

Ako neznechutiť svojho manžela

Je nesmierne dôležité, aby sa medzi manželmi vytvorila úplná dôvera, potreba zdieľať navzájom intímne skúsenosti. Je úžasné, ak sa rozhodnú tráviť spolu čas, snažia sa pochopiť jeden druhého a uznať zmysluplné motivácie svojho konania. Ťažko môžete namietať, že spoločné trávenie voľného času vám prináša radosť a inšpiráciu. Vyberte si, čo chcete robiť spoločne. Môže to byť spoločné sledovanie filmov, korčuľovanie, cestovanie. Niektoré páry sa venujú športu, dokonca na profesionálnej úrovni, alebo sa spoločne venujú vede, umeniu. Čím viac spoločného, tým lepšie pre rodinu. Spoločné záujmy môžu ľudí skutočne spojiť, urobiť ich nerozlučnými.

Vyjadriť naše sťažnosti

Nezáleží na tom, čo, ale v každodennom živote sa spoločne stávajú. Vzájomné urážky sú nevyhnutné. Niekto niekoho náhodne urazil, nesplnil očakávania, spôsobil bolesť v srdci. Ľudia si väčšinou ubližujú bez toho, aby si to uvedomovali alebo chceli. Ak však v tichosti prechovávate nevôľu a veríte, že sa veci vyriešia samy, môžete v manželskom živote prehrať na celej čiare. Vždy sa uistite, že si správne rozumiete. A to je veľmi únavné. Ak máte pochybnosti, je lepšie sa ešte raz uistiť, než nechať veci plynúť ďalej. Naučte sa vyjadrovať sťažnosti, aj keď je to ťažké. Ušetríte si tak ďalšie nároky a nevôľu. Nemusíte sa každý deň rozprávať od srdca k srdcu. Je to dostatok času na to, aby ste zistili nespokojnosť a pokúsili sa nájsť rozumné riešenie, ktoré by zodpovedalo záujmom oboch strán.

Hodnotenie osobných hraníc

Sloboda voľby nám umožňuje byť sami sebou. Všimnite si: čím je človek šťastnejší a sebestačnejší, tým viac dokáže rešpektovať osobné hranice druhého. Uvedomiť si, že individuálne hranice sa dajú ľahko prekročiť, čím sa naruší osobný priestor. Niekedy si to ani nevšimneme, pretože sme zvyknutí vstupovať na „územie niekoho iného“. Dokonca aj manželský pár musí mať niečo oddelené od seba. Aj keď sú si ľudia duchovne a fyzicky blízki, potrebujú niečo, čo patrí len im. Naučte sa oceniť partnerove preferencie, záľuby a aktivity. Verte mi, v jeho očiach uvidíte skutočné uznanie. Ak si jednotlivec nedokáže presadiť osobné hranice, nevyhnutne sa v ňom nahromadí odpor a podráždenie.

Plnohodnotná únia

Preč sú časy, keď muži mali všetko pod kontrolou. Obaja manželia teraz prispievajú na manželstvo rovnakým dielom. To by sa malo vždy pamätať. Každý partner si zaslúži, aby bol rešpektovaný a akceptovaný, aby si mohol vybrať povolanie, ktoré mu vyhovuje, aby sa mohol riadiť vlastnými individuálnymi zásadami. Zákon považuje zväzok muža a ženy za rovnocenný. Vo vzťahu by ste nemali diktovať svoje podmienky a vyžadovať od partnera bezvýhradnú poslušnosť. Takéto akcie vykonávajú len veľmi sebeckí ľudia, ktorí nie sú schopní pochopiť svojich protivníkov.

Vedieť požiadať o odpustenie

Ako neznechutiť svojho manžela

Mimoriadne dôležitý bod, ktorý sa z nejakého dôvodu často prehliada. V manželstve je tak ľahké zraniť záujmy toho druhého, tak ľahké uraziť ho. Nešťastná poznámka môže byť bolestivejšia ako priama urážka. Strata dôvery nastáva, keď partneri nevedia rozpoznať chyby z minulosti. Ak považujú všetky dobré veci za samozrejmosť, nedoceňujú hodnotu vzťahu. Ale každý sa mýli a každý vyvodzuje závery z toho, čo sa deje. Odpustenie je umenie. Neovláda ho každý. Mnohí ľudia sa obávajú odsúdenia, nespokojnosti a ďalších možných dôsledkov. Sila silného ducha však spočíva v schopnosti požiadať o odpustenie, keď je to potrebné. Nebojte sa vyzerať slabí a zraniteľní. Je dôležité, aby sa únia dokázala vyrovnať s vlastnými chybami. Len vtedy je možné dospieť k hlbokému vnútornému porozumeniu a nadviazať skutočne nádherný vzťah plný dôvery.

Tolerancia

Schopnosť neodsudzovať svojho partnera za jeho rozhodnutia je naozaj cenná. Pomáha budovať lojalitu a toleranciu. Naučte sa prijímať potreby svojej polovičky ako svoje vlastné, aby ste ich skutočne ocenili. Navždy sa zrieknite všetkých odsudkov a zášti. Nemá zmysel obviňovať osobu, ktorú najviac milujete. Tolerancia je vlastnosť, ktorá sa pestuje postupne, najprv ju treba pochopiť. Nie je ťažké vypestovať si tolerantný postoj k tomu, čo sa deje. Stačí milovať svojho partnera a prijať ho takého, aký naozaj je.

Najlepšie vlastnosti

V manželstve je potrebné ukázať svoje najlepšie charakterové vlastnosti. Tolerancia, zodpovednosť, pozornosť, láskavosť sú užitočné. Sú základom, na ktorom sa dá vybudovať plnohodnotný vzťah plný dôvery. Ak žena každý deň myslí na to, aby potešila svojho partnera, dokáže si udržať ich vzťah po celé roky. Všetky nevraživosti sa postupne vytratia a rozplynú pred ich očami, ak ich neposilní žiadny negatívny faktor.

Prijatie zodpovednosti

Ľudia si pri sobáši veľa sľubujú, a to slovne aj duševne. Je to preto, že v tej chvíli majú pred sebou celý život plný objavov a spoločných dobrodružstiev. Ale po nejakom čase sa objavia prvé ťažkosti, prvé sklamanie zo seba navzájom a frustrácia. Je to úplne normálne. Manželia sa učia pozerať na seba, na seba navzájom a na život vo všeobecnosti novými očami. Otvorí sa vám iný pohľad na život, všetko má svoj zmysel. To všetko sa však nedá zistiť hneď na začiatku. Nikto nezačína dlhú cestu tým, že je múdry, skôr naopak. Niekedy si ľudia jednoducho neuvedomujú, aké obete musia priniesť. Výsledkom sú vzájomné nároky, narastá počet nedorozumení a frustrácií. Ale ak chcete skutočne zachrániť manželstvo na dlhú dobu a vybudovať si teplý vzťah počas celého života, budete musieť tvrdo pracovať. Človek sa musí niekde naučiť prekonať vlastnú pýchu, prevziať zodpovednosť za všetko, čo sa deje, neuzatvárať sa do seba a neodvracať sa od ničoho.

Preto, aby sa žena neznechutila svojmu manželovi, musí pestovať svoju múdrosť a zachovať si sebadôveru. Je potrebné sa zaujímať o záležitosti druhej polovice, pomáhať vo všetkom. Len vtedy bude rodinný zväzok pevný a šťastný.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: