Ako sa stať populárnym v triede

Dievčatá sú veľmi citlivé na svoje postavenie medzi kamarátkami alebo spolužiačkami. Samozrejme, sú aj žiačky, ktoré sú tiché a nenápadné, čo im vyhovuje. Potom sú tu tí, ktorí sa usilujú byť populárni, ale nedarí sa im to. Dievčatá sú potom uzavreté, úzkostlivé a ich sebavedomie trpí. Cítia sa nepríjemne a neisto.

ako pomôcť dieťaťu uspieť v pozícii, ktorú si zaslúži? Ako sa dievča môže stať v triede obľúbené a byť uznávané a rešpektované?

Ako byť populárny v triede

Koho tínedžeri považujú za populárneho??

Výskumní pracovníci Sociologického ústavu V. Titkovej.., Ivanyushina V.. a Alexandrov D.., Uskutočnil sa prieskum medzi žiakmi 9. až 11. ročníka. Celkovo bolo opýtaných 2 376 ľudí a ďalších 62 žiakov bolo vypočutých.

Podľa prieskumu tínedžeri považujú za obľúbených rovesníkov s prosociálnym správaním, t. j. tých, ktorí majú snahu pomáhať iným alebo širšej komunite.

Ak sa pozrieme konkrétne na vlastnosti človeka, potom p..Obľúbený tínedžer má tieto vlastnosti:

 1. Je dušou spoločnosti– je zábavný, vtipný, vie viesť rozhovor, vie, ako si krátiť čas a čo robiť pre seba a svojich priateľov. Takíto ľudia majú tendenciu zhromažďovať sa vo veľkých skupinách.

 2. Atraktívny vzhľad. Táto definícia sa používala menej často, ale stále zaujímala popredné miesto. Ak je to dievča, znamená to, že je pekná, oblieka sa módne a štýlovo a má výrazný vzhľad. Atraktívny je definovaný ako chlapec, ktorý je v dobrej kondícii, má krásne telo a nadrozmerný vzhľad.

 3. Spravodajstvo. Títo ľudia sú obľúbení aj u tínedžerov. Boli dobrí v škole, ale neboli príliš sebavedomí a radi pomohli svojim kamarátom s domácou úlohou alebo poradili pri teste.

 4. Postavte sa za seba. Ide predovšetkým o nezávislosť od názorov iných, schopnosť postaviť sa za seba, nebáť sa učiteľov, vedieť komunikovať a obhajovať svoje názory.

Výskumníci na základe výsledkov prieskumu dospeli k záveru, že za populárnych sa považujú len tí mladí ľudia, ktorých správanie je spoločensky akceptované ich rovesníkmi. Medzitým táto osoba podporuje ostatných a je akademicky úspešná.

Čo robiť, aby ste sa stali populárnejšími

Mnohé dievčatá snívajú o tom, že dostanú pozornosť od svojich spolužiakov. Chcú byť priateľmi, chcú chodiť okolo, počúvať, čo si myslia, pozývať ich na narodeniny a oslavy, stretávať sa s nimi, pýtať sa ich na radu.

Niektoré sú úspešné, zatiaľ čo iné sú jednoducho prehliadané alebo ignorované. Dá sa však pomôcť, ak trochu zmeníte svoje postoje a správanie. Pracujte na sebe a určite sa stanete lepším človekom. Potom sa k vám priatelia budú prikláňať.

Ak sa veľmi snažíte, ale nedarí sa vám získať popularitu, tu je niekoľko tipov.

Pracujte na svojich sociálnych zručnostiach

 1. Stretávajte sa so svojimi spolužiakmi, nielen na akademických predmetoch. Nájdite napríklad spoločné záujmy. Môže ísť o zvieratá, koníčky, mimoškolské aktivity, cestovanie atď..

 2. A komunikujte s dievčatami a chlapcami nielen v škole, ale aj mimo nej: zavolajte na prechádzku na ulici, choďte do kina, volajte, hovorte po telefóne.

 3. Nezabudnite na sociálne siete – vytvorte si stránku v sociálnej sieti, kde sedí väčšina spolužiakov, pridajte sa do priateľov, vytvorte všeobecné konverzácie, o ktorých môžete diskutovať.

 4. Nedržte sa žiadnej konkrétnej skupiny študentov, komunikujte dobre a pozitívne. Len tak si môžete získať pozornosť všetkých spolužiakov, nielen určitého okruhu ľudí.

Nezabudnite, že kľúčom k úspechu je priateľský prístup!

Zapojte sa do školských aktivít

Môžete sa napríklad uchádzať o post predsedu triedy. Ak však nemáte toľko aktivity a odvahy, stačí prísť na ďalšie podujatia, ktoré nie sú povinné: koncerty, výstavy, športové podujatia, na ktorých sa môžete nielen zúčastniť, ale aj povzbudiť svojich spolužiakov.

Môžete prevziať zodpovednosť za školské noviny, stať sa DJ-om v školskom rádiu (ak existuje), predvádzať tance a piesne na koncertoch, stať sa fotografom a fotografovať najžiarivejšie momenty školského života.

Existuje mnoho spôsobov, ako to dosiahnuť, a všetky vedú k zvýšeniu vašej dôveryhodnosti u žiakov a učiteľov.

Starajte sa o svoju povesť

 1. Buďte zdvorilí, úspešní v štúdiu, nebuďte hrubí na učiteľov a priateľov a nepoužívajte nadávky.

 2. Netolerujte zosmiešňovanie a ponižovanie zo strany svojich rovesníkov, buďte pripravení brániť svoju česť a dôstojnosť.

 3. Nerandite s chlapcami len preto, aby ste ostatným dokázali, že ste „dospelá“ a nemeníte ruky ako rukavice. Ctiť si svoju česť a dôstojnosť už od mladosti.

 4. Je dôležité, aby vás spolužiaci rešpektovali a aby sa k vám správali dobre.

Venujte pozornosť svojmu vzhľadu

Nosiť úhľadnú, čistú a voňavú uniformu podľa pravidiel obliekania. Ak nie je k dispozícii školská uniforma, noste rozumné, neprovokujúce oblečenie, aby ste vyzerali správne.

Používajte ľahký, prirodzený make-up na tvári (ak ho už používate). Nezabudnite na úhľadný účes alebo nadýchaný odev. Je dôležité starať sa aj o svoje nechty, pretože ruky sú vizitkou dievčaťa!

Je oveľa príjemnejšie rozprávať sa s niekým, kto vyzerá dobre, ako s niekým, kto je špinavý a neupravený.

vyhýbajte sa užívaniu nelegálnych látok a alkoholu

Existujú aj iné spôsoby, ako preukázať „zrelosť“. Tínedžeri sa teraz snažia viesť zdravý životný štýl a nebudú sa stýkať s tyranom, ktorý je iný. Je to aj veľmi nezdravé!

Ako môžu rodičia a učitelia pomôcť tínedžerom stať sa populárnejšími a predchádzať šikanovaniu v škole

Ako byť populárny v triede

Mladí vedci Yakushina M.. a Bushmarina D.. Vykonali vedeckú štúdiu„Vnímanie popularity medzi dnešnými tínedžermi“ a uverejnil ju. Odborníci preto našli riešenie pre učiteľov a rodičov, ktorým záleží na postavení určitého tínedžera v spoločnosti.

Rodičia môžu pomôcť svojmu dieťaťu získať vyššie postavenie v spoločnosti takto

 1. NepoužívajteBuďte odmietaví k problému s popularitou tínedžera. Je to pre ne oveľa dôležitejšie ako pre dospelých. Stojí za to pomôcť dieťaťu vyriešiť problém, namiesto toho, aby ste ho odstrčili a ešte viac znížili jeho sebavedomie a ponížili ho.

 2. Rodičia, ktorí majú príliš silnú vôľu a sú prísniPoskytnite svojmu dieťaťu trochu viac slobody prejavu. Týka sa to najmä oblečenia, obuvi, účesu, doplnkov, t. j. ako vyzerať. Ak sa vám zvolený štýl kategoricky nepáči, pokúste sa nájsť kompromis. Nebuďte v tomto smere takí kategorickí a nekontrolujte sa príliš prísne. Niekedy je jediným dôvodom odmietnutia v skupine len vzhľad dieťaťa.

Učitelia musia venovať pozornosť ajRiešenie problému obľúbenosti a odmietania s cieľom predchádzať šikanovaniu v triede:

 1. Komunikujte s lídrom a určte pozitívny smer, potom ho bude celý tím s dôverou nasledovať.

 2. Identifikujte vyvrheľov a pracujte s triedou, pričom nemenujte mená, ale jednoducho tlačíte tínedžerov k tomu, aby robili správne veci. Na to však musíte pochopiť, čo sa v triede deje.

 3. Zorganizujte spoločné mimoškolské aktivity, aby sa deti navzájom spoznali a nadviazali vzťahy. Súťaživý prístup tu veľmi pomáha: prelomí hranicu medzi populárnym a nepopulárnym.

Problém popularity medzi tínedžermi je v škole horúcou témou. Dospelí sa musia aktívne zapojiť, aby sa vyrovnali podmienky a zabránilo sa šikanovaniu.

Ak sa vám v škole alebo v triede nedarí, musíte sa pokúsiť veci napraviť. Ale len správnym spôsobom. Napríklad sa vyhýbajte kopírovaniu správania populárneho dievčaťa, lichoteniu, vyhovovaniu všetkým a chodeniu s rôznymi chlapcami. Jediný spôsob, ako získať uznanie, je byť priateľský, správať sa k ľuďom dobre, byť aktívny a spoločenský. buďte silnou osobnosťou s vlastnými záujmami a myšlienkami a potom okolo seba zhromaždíte zaujímavých ľudí, ktorí sa stanú vašimi skvelými priateľmi na dlhé roky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: