Funkcie javorového poľa a jeho rastúce

  Vlastnosti javorového poľa a jeho rastúce je populárna témou v publikáciách o non-triviálnych metódach pre dizajn mestskej krajiny, rozsiahle pozemné pozemky v krajinách a súkromných domoch vo vidieckych oblastiach, parkoch a námestí. Dôvodom je opis druhu a rôznorodosti listnatého krytu, veľkosť listových dosiek stromu rodiny Sapindov. Jeho rozšírená prevalencia vám umožňuje pristáť pristátie nielen v praktickom, ale aj v čisto dekoratívnych účely. Počas obdobia kvitnutia, prítomnosť masívneho nektáru, robí javorový populárny med.

  Popis

  Maple Field (Nonlen alebo Paclena) patrí do rodu javor patriaceho do rodiny Sarapind, v ktorom, v rôznych výpočtoch, od jednej a pol až 2 tisíc druhov. Spoločné v európskej časti Ruska sa nachádza v Kaukaze, v Anglicku, Škandinávii, na Ukrajine av Kryme. Nachádza sa v listnatých, bývaj a údolí lesoch, dubových hájoch, údolia rieky a horských svahov. Nemá rád nadmernú vlhkosť, ale odolný voči suchu a dokonale toleruje tieň. Obzvlášť cenná kvalita – odolnosť voči mestským podmienkam a trvanlivosti, čo umožňuje pristátie v mestskej krajine dekoratívne a vhodné. V Petrohrade môžete nájsť vek-staré javory, ktoré dosiahli 17 metrov výšku. Vážny argument v prospech výsadby, dokonca aj v severozápadnom regióne – schopnosť vzdať sa tony nektára, keď kvitnú z jedného hektára plantáže. Včelári sa domnievajú, že pole Maple je vynikajúci plást, nábytok a pracovníci drevospracujúceho priemyslu milujú toto drevo – je to dekoratívne a dokonale leštené. Návrhári krajiny sú presvedčení, že prítomnosť rôznych foriem, ktoré majú listy majú jedinečné výkresy, umožňuje vytvoriť nádhernú scenériu pomocou foriem jedného typu. Stačí poznať farebný rozsah vegetatívnej hmoty, približné obrysy koruny, veľkosť listov, aby vytvorili skutočné majstrovské diela parku z rôznych foriem.

  Avšak, na súkromnom pozemnom telesách v malom množstve javoru bude svetlý doplnok k akémukoľvek plánu dizajnéra.

  Preskúmanie prieskumu

  Popis v botanike nezobrazuje inherentné dekoratívne drevo. Skutočné údaje sú uvedené: životnosť, tvar a veľkosť obličiek, počet a umiestnenie listov na pobočkách, opisuje formu a farbu kvetenstva. Príroda poskytla niekoľko spôsobov, ako zachovať druh – semená – krídla zo zdravého stromu, mŕtvica ošípaných z už spilovacím javorom a dokonca koreňovým potomkom z poškodeného koreňového systému. Bude bežný vzhľad nebude veľa práce, ale pre sadenice vzácnych druhov budú musieť ísť do škôlky.

  Obyčajný

  Kvitnúce drevo nerobí špeciálny dojem na ľudí (malé žlté zelené kvety). Ale na hmyzu má rastlina silný vplyv pomerne masívneho nektáru. Maple neďaleko záhrady alebo kvetinovej postele pomôžu zabezpečiť opelenie kultivovaných rastlín. Päť-plášťové listy môžu byť tmavé alebo svetlo zelené, dať slabý lesk na jednej strane listu, ale v páde zlatého žltého javor vyzerá veľmi malebné. Jeseň v priaznivých podmienkach má sférickú korunu, ale niekedy rastie vo forme kríka.

  „Hensus variagatum“

  Opisuje ako nízky strom alebo vysoký ker. Bežný názov – javor yashenanel. Príčiny popularity sa stali niekoľkými okolnosťami naraz:

  • schopnosť rýchly rast;

  • Kompaktnosť (maximálna výška 7 m, šírka operácií koruny 4 m);

  • Krása listov (ružová – pri lámaní, potom – biely-zelená, kresba a v období krídla padajúceho – žltozelená).

  Ďalšie bonusy – prakticky nepodliehajúce škodcom a chorobám, odolné voči mrazu. Zakúpením sa Seedl môžete držať odporúčaný účes na pahýle raz za 4 roky – a chovať ho s odrezkami.

  „Karneval“

  Ďalšia kópia s estetickou vizualizáciou a malými veľkosťami (maximálna výška 5 m, hlavne až 3 metre). Koruna je roztierateľná, vo forme stanu, vyzerá veľmi krásna a keď je ružový odtieň a neskôr – mlieko alebo béžová. Záhradníci oslavujú odolnosť proti mrazu, nenáročnosť k starostlivosti a trvanlivosti listovej odpovede – niekedy až 100 rokov. Z diaľky vyzerá takmer biele.

  Jediné, ale – nemá rád otvorené slnko, pretože listy dostanú popáleniny.

  „PENENS“

  Krajina Design Experts sú presvedčení, že tento typ dekorácie a zachováva svoje charakteristické maľby až do konca jesene. Vyzerá to vhodné a organicky v akejkoľvek zložení av každom štýle so svojimi zlatými listami na jar a žltej – na jeseň. Rastúce až 5 metrov čo najviac, ktoré sa vzťahuje aj na výhody, nenáročné a nenáročné v starostlivosti, v lete sa stáva tmavo zeleným. V celkovej hmotnosti plantáží sa rozlišuje oprávná koruna, z toho môže byť vyrovnané zručným orezaním.

  „Red Shain“

  Veľká možnosť pre mestský park a letná chata. Rýchlo rastú v prvom desaťročí a ľahko vyplní ne-psychickú prázdnotu, a potom pozastavené. Plemená, koreňové potomstvo a semená (jeseň). Môžete sa znížiť na ľubovoľnú formu. Veľké listy s tromi alebo piatimi lopatkami burgundy zelené. Tento druh javor je zrejmý z akejkoľvek polohy pozemku, a to nielen priťahuje pozornosť, ale tiež poteší oko príjemnou variabilitou odtieňov.

  A bonusy – nezmyselnosť pôde, normálnej životaschopnosti v mestskom plyne a sadzí.

  „Nau“

  Možno nie najkrajšia zložka krajiny alebo domáceho pozemku, ale spoľahlivé a stabilné. Preto v dopyte na mestských uliciach, v malých námestiach a mestských parkoch. Jeho schopnosť nestratiť listy aj v najhorúcejšie a suché leto, urobil spoločnú prítomnosť listnatého stromu v mestských podmienkach. Ulice, na ktorých „Nannum“ rastie, vždy tieňované. V krajinnom dizajne je široko používaný „pyramídový Nanin“. Dobre rastie na osvetlenej oblasti, priznáva relatívne malú vzdialenosť medzi stromami vo forme živého živý pling. Maximálna dosiahnutá výška – 6 metrov. Veľké listy, ale banálna zelená.

  Okrem piatich spoločných možností, existuje viac zriedkavých – s hnedastým zeleným lístkom, plaču. „Nanin Compact“ rastie až 2,5 m a okrúhly tvar koruny je obzvlášť elegantný a uprataný. Aj Evergreenové odrody sú opísané.

  Pristátie

  Existencia niekoľkých metód reprodukcie významne uľahčuje tvorbu krajinnej zóny. Stačí kúpiť jedno sadenice vzácnych druhov, aby sa minipark s časom dostal. Základná podmienka – Správne usporiadanie. Každý z popísaných druhov má určité preferencie: Niektoré majú tiež tiene, existujú priaznivci malej tiene, a tam sú obidve formy, pokojne nesúci konštantné slnko.

  Nákup Odporúčané mladé sadenice s vyvinutým koreňovým systémom. Môžete splniť odporúčania na používanie 4-ročných javorov, takže krajina okamžite získala úplnosť, ale problémy môžu vzniknúť s ich zakoreňovaním. Optimálny čas na vylodenie semien a sadeníc – september-október, očkovanie a zrná môžu byť zapojené do obdobia pružinového orezávania. Ak chcete určiť požadované veľkosti jamy, odporúča sa nepokojovať univerzálne parametre, ale navigáciu v koreňovom systéme. Koreňový krk musí byť na jednej hranici s pôdou. Po zavlažovaní sa stromček klesá na približne 20 cm.

  Je potrebné, aby sa rozpadala drenáž v dolnej časti vykopaného hĺbky pre tie odrody, ktoré nemajú radi bohaté zavlažovanie. Ak by miesto vystúpenia pod vonkajším slnkom, nejaký čas bude musieť zatieniť mladý kostol. Skúsený rabbing Pre-Pripravte priestor na sedenie: kopanie jamy, hnojivá, aby sa jazdili do spodnej časti počtu, ku ktorému sa rastlina oslabila z migrácie.

  Javor pestovaný v kontajneri, keď presne presné s koreňmi, je povolené zasadiť v každom (okrem zimnej) sezóny.

  Pravidlá starostlivosti

  Zalievanie sa líši v závislosti od ročného obdobia a klimatických vlastností: na jar a jeseň je dosť 19 litrov mesačne. Horúce a suché v lete, musíte sa postarať o javor týždenne. Na daždivom letnom mesiaci je lepšie nechať usporiadať – niektoré druhy sú odolnejšie voči suchu, než aby sa pretekali. Pravidelné kŕmenie v prvom roku života je vyrobené z minerálnych hnojív. Potom nebude potrebné aplikovať stimulanty rastu.

  Môžu byť použité ľudové opravné prostriedky.

  Reprodukcia

  Jedna z vlastností pestovania tohto stromu pádu listov – v pravdepodobnosti klíčenia semien, ktoré vytvárajú hojné. V tomto prípade môžete použiť materiál získaný z prírody – len opatrne transplantovať výhonky na pripravené miesto. Môžete šíriť s poslami a koreňovým potomkom. Ak je potreba tvorby parku v rýchlom tempe, optimálnou možnosťou je nákup sadenice rôznych odrôd v škôlke a pozvanie špecialistov, ktorí urobia všetko rýchlo a kompetentne.

  Choroby a škodcov

  Niektoré druhy majú šťastnú funkciu – podliehajú niekoľkým škodcom a chorobám. Existuje však možnosť poškodenia javorovej blondínke, rovnakého ženatického červa a dokonca aj listového weevilu. V každom z popísaných prípadov je potrebné primárne potrebné zbaviť sa zdroja – znížiť postihnuté a sušené vetvy, spracovanie záhradných škrtov. Ak sa stalo útoku whitefls, Ammofos sa používa na zničenie lariev, chlórfos je účinný proti weevilu. Na jar môžete podniknúť štandardné opatrenia na ochranu, aby ste sa rozpustili na stromoch obličiek.

  Aplikácia v krajinnom dizajne

  Viacročná prax použitia dekoratívneho listu listového pádu vám umožňuje vytvoriť známe krajiny alebo exkluzívne možnosti dizajnu krajiny. Na to je potrebné vypracovať schému, pričom sa zohľadní maximálna výška, korunková forma, farba listov a samozrejme preferencie typu osvetlenia. Ak používate rôzne typy javora, vzhľadom na dekoratívne a rýchly rast, ktorý je v sebe a rýchly rast v prvom desaťročí, aj amatér môže vytvoriť jedinečný dizajn krajiny alebo domáceho pozemku. To je ľahké sa uistiť, pozerať sa na fotografie z milencov Maple, profesionálni dizajnéri, tvorcovia mestských štvorcov a parkov, priestorov priestoru.

  O tom, ako správne dať muži správne, môžete sa naučiť z videa nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: