Hnojivá pre jedľa: typy a jemnosti

Smrek – veľmi krásny, stálezelený a nevýhodný. Vzhľadom k tomu, že nevyžaduje veľa starostlivosti, každý rok ho viac a viac ľudí pristálo na ich krajine alebo úsekoch pre domácnosť. Aby táto lesná krása je zriedka spokojná so svojimi očami a nielen obsadil miesto, musíte vedieť, ako, ako a keď ho kŕmite.

Hnojivá pre kvety sú k dispozícii v rôznych typoch. Môže byť:

 • prášok;
 • granule;
 • kryštály;
 • Kvapalný koncentrovaný roztok;
 • sprej.

Tiež môžu byť komplexné akcie alebo úzku orientáciu. Každá rozmanitosť kŕmenia má vlastnú dávku a spôsob výroby, ktorý musí byť prísne dodržiavaný, aby neublil rastlín.

Zvláštnosť

Ak má strom ihličnan, ktorý má nasýtenú jasnú farbu a charakteristické upchávky, potom to naznačuje, že je to dosť na živiny. Samotný, ale samotný fenomén sa stane dosť zriedka a znamená, že pôda zvýšila kyslosť. Je to taká pôda ihličnanov. Transplantovaný mladý smrek môže byť ešte obsah s obsahom pristátia dobre, ale po čase to bude musieť ešte nakŕmiť.

Niektorí neskúsení amatérske záhradkári robia chybu, kŕmenie streľby, ako aj ovocné stromy. Urobte to aspoň preto, že nie sú plodne a nepopierajú lístie. Pre vývoj a ročný rast potrebujú iné hnojivá v iných dávkach.

Smrek a modrá a obyčajné s dostatočnými živinami a optimálnymi teplotami môžu po celý rok vegetate. Ale keďže klíma v zime neprispieva k tomu, je potrebné, aby v tomto ročnom období boli ihličnaté stromy v pokoji.

Mladé výhonky, ktoré do konca jesene nedosiahli fázu posadnutosti, môže zomrieť pod vplyvom nízkych teplôt. Niekedy to vedie aj k smrti celého stromu.

Neviditeľných asistentov

Počas prvého roka po pristátí v posedení v otvorenom pozemku na koreňovom systéme sa vytvorí MikoRiza. To je druh huby, ktorý pomáha korene prispôsobovať živiny pre rastlinu. Ako podzemná časť ELOCH Rast a Mycorisise. Malo by byť známe, že nadmerné použitie chemických zlúčenín ho môže poškodiť alebo dokonca zabiť. Z tohto dôvodu nie je potrebné zapojiť sa do častých podávačov – musíte sa jasne dodržiavať pokyny.

Prečítajte si viac  Charakteristika ruží Amadeusovej triedy a pravidiel ich kultivácie

Zvýšenie mykorrhizuje a iné užitočné pre ihličnany mikroorganizmov prispieva k pridaniu Zeme z ihličnatého lesa do valcového otvoru.

Ak to nie je možné zadať v prírodnom prostredí, potom si môžete kúpiť v špecializovanom obchode.

Minerálne hnojivá

V prvom rade by sa nadobudnuté alebo pestované samo-semenádlo malo vysadiť do dobre pripraveného otvoru, naplnenej čiernou pôdou v zmesi s kompostom a pieskom. Jeho veľkosť by mala byť aspoň trikrát viac ako nádoba, v ktorej sa jej rástla. Je to potrebné na správny vývoj a posilnenie koreňového systému ATE. Urobte všetky hnojivá v prvých 3 rokoch svojho života, nie je potrebné. Sadenie bude dosť dostatočne živiny s čiernou pôdou v pristávacej jame.

Štvrtý rok po výsadbe sadenice, jedli, aby sa mohli začať hnojivá, pretože koreň rastie, presahuje hranice studne a potrebuje ďalšiu stimuláciu. Môžete nájsť obrovské množstvo odrôd komplexných minerálnych hnojív pre ihličnaté rastliny. Avšak, predtým, ako si kúpite nejaký špecifický opravný prostriedok, musíte starostlivo preskúmať jeho zloženie.

Dusík, ktorý je zodpovedný za stimuláciu rastu rastliny, nesmie byť viac ako 15%, inak môže kŕmenie vyvolať proces turbulentnej vegetácie, ktorý je nežiaduci. Pre ATE Vitálne komponenty sú fosfor a draslík – poskytnú závodu bezpečný zimovanie, odolnosť proti mrazu a réžii, ako aj bezpečnosť koreňového systému.

Mikrobementy (najmä horčík a železo) sú zahrnuté v ihlových bunkách a zúčastňujú sa na fotosyntéze. Sú zodpovedné za závod. Používanie komplexných minerálnych hnojív je potrebné striktne dodržiavať pokyny a odporúčania na použitie, inak môže výsledok nepríjemne prekvapiť.

Použitie organického

Na posúdenie rastúceho doma, rýchlo a rovnomerne vyrastali a nie je klenot, musíte použiť organické hnojivá. Ale nie všetky ich odrody.

Nemôže použiť:

 • kuracie vrh;
 • Čerstvý hnoj;
 • Bylinné infúzie.

Je lepšie zastaviť výber na možnosti opísaných nižšie.

 • Biohumus. Ide o výrobok života derinworms, ktorý obsahuje obrovské množstvo živín a prakticky žiadny dusík v jeho zložení. Na základe biohumus sa vytvorilo mnoho hnojív, vrátane ihličnatých zariadení. Všetky sú komerčne dostupné v voľnom prístupe (a kvapalinovom koncentrovaní a granulách alebo prášku).
 • Kompost. Lepšie hnojivo pre triezvy a neprijdite. Zvyšky rastlín a lístia spracovaných hmyzom a mikroorganizmami tvoria takmer dokonalé prirodzené kŕmenie. Pôda, bohaticky oplodnená kompostom je prakticky prírodné živé prostredie.
 • Mulčovač. Mulčovanie pôdy okolo kmeňa stromu je účinným spôsobom, ako sa vyhnúť sušeniu a strate živín. To sa vykonáva pomocou biologicky odbúrateľných komponentov: Humidia, slama, piliny. Môžete tiež použiť piesok, kamienky alebo drvený kameň. Vrchná vrstva pôdy sa zmieša s mulčovaním, zatiaľ čo voda voľne preniká do koreňov a vyživuje ich.
Prečítajte si viac  Tui Western Zlatá rukavica: Popis a pestovanie

Metódy

Najviac optimálna verzia kŕmenia je považovaná za suché hnojivá. Aby ste to urobili, je potrebné nalejte požadované množstvo substrátu na valcovaciu otvor, rovnomerne distribuovať a explózovať, čím sa vytvorí z zeme. Živiny budú postupne ísť do pôdy, absorbovať koreňový systém, čo prispieva k rastu a rozvoji rastliny.

Pre rýchly efekt môžete vytvoriť čaj. Je to veľmi jednoducho: pohár biohumus musí naliať vodný vedro, mix a odolať dňa. Po 24 hodinách sa môže použiť infúzia, ale každý liter musí byť stále zriedený dvoma litrami vody. Teraz môžete vodu na ihličnan. V tomto formulári je kŕmenie absorbované firmou veľmi rýchlo.

Účinné sú aj hnojivá pre jedľa, ktoré nie sú zahrnuté v koreňovej zóne a sprej priamo na korune dreva, sú tiež účinné. Zvyčajne sa aplikujú po zime, dať ihly lúpeže jasnej bohatej farby a provokovať rastúcu vegetáciu nových výhonkov. Je však možné to urobiť v lete: od polovice júna do začiatku júla. Takéto kŕmenie je tiež dobre absorbované rastlinami a je užitočné pre rast. Je potrebné použiť spreje na zamračený deň alebo začiatkom rána, večerný čas je tiež vhodný a počasie.

V lete, čistenie ihiel z prachovej vrstvy, ktorý sa na neho v tomto ročnom období urovnáva, je veľmi dôležitý pre modré a obyčajné. Ak dažde sa často nezvyšujú, potom nasleduje sezónu pre sezónu, aby opláchli korunu vody z hadice.

Táto metóda nie je horšia ako organické hnojivo, pretože výmena vzduchu je obnovená a všetky procesy vitálnej aktivity sa urýchľujú.

Zbolaná túžba rásť čo najskôr doma, krásny smrek môže viesť k vkladom a smrti stromu. Nie je napríklad zbytočné oplodniť kolesá (najmä tie kompozície, ktoré obsahujú zlúčeniny dusíka). Ak je pôda plodná na pozemku, potom je fantastická rastlina potrebná len na jar av minimálnom množstve. Hlavná starostlivosť, ktorú vyžaduje, je zavlažovanie, uvoľnenie zóny praženia a preplachovanie prachu a kontaminácie s ihlou.

Prečítajte si viac  Kamenný plot: Funkcie štruktúr a krásnych možností dizajnu

O tom, čo a kedy hnojiť ihličnaté rastliny, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: