Vlastnosti vŕby a jeho kultiváciu

Navíjanie Willow je jedným z najobľúbenejších stromov na zdobenie. Rastlina je vysadená ako solitón a ako súčasť krajinných kompozícií.

Popis

Kučera IVA alebo Willow je vinutí patriace do IV rodiny a je mrazuvzdorná rastlina s krivkami a tenkými vetvami. Najčastejšie je koreňový systém takéhoto stromu otvorený. Navíjanie veľryby vyzerá skvele na akomkoľvek pozemku. Presunuje veľký účes a dokonale vhodný pre tých, ktorí radi experimentujú so svojou záhradou.

Strom rastie veľmi rýchlo. Počas prvých dvoch rokov môže zvýšiť výšku na jednu a pol meračov. V najbližších rokoch rastie 40-60 centimetrov.

Výrazné vlastnosti vŕtacie vŕby sú považované za skrútené listy svetlo zelených a hnedých tenkých strieľa, pripomínajúc ich tvar špirály. Kufr v Willow je vinutí a koruna má oválny tvar. Samozrejme, rastlina je pomerne ťažká a non-prídavná látka, nepotrebuje zvláštnu starostlivosť.

Okrem toho je IVA cenná z ekologického hľadiska, pretože strom má pozitívny vplyv na životné prostredie. Tiež z listov vŕby, aby sa liečivé odhodlanie a tinktúra.

Populárne odrody

Existuje niekoľko populárnych odrôd navíjanie vŕby, ktoré sú vhodné na pristátie nielen na domácich pozemkoch, ale aj v parkoch alebo záhradách. Toto je krásny dostatok stromu s trubom v tvare hada bude skutočnou dekoráciou akéhokoľvek miesta.

„Erytroflexóza“

Strom môže rásť až 8 metrov na výšku. Dôležitá je 4 metre. Koruna je hrubá a otvorená, a listy majú dĺžku až 11 centimetrov. Elegantná dekoratívna vŕba matsuánová „erytroflexóza“ bola pestovaná v Japonsku. Z tohto dôvodu miluje slnečné lúče. Musí byť zasadený v mieste, kde nie sú žiadne návrhy a veľa slnka.

Veľmi rýchlo je taký rôzny drevo. V prvom roku IVA pridáva 1 meter na výšku. Môžete zasadiť strom od apríla do októbra. Ak je však otvorený koreňový systém, je potrebné len na jar.

„CORAL“

Táto hybridná vŕba môže byť krovina a strom. Jeho výška je vzdialená 4 metre. Crown rastliny charakter a Gustewn. Navíjacie výhonky majú sivú farbu. Krásne Curly Krona vyzerá skvele aj v zime.

Je možné zasadiť taký stupeň vŕby na slnku a na polovicu. Pokiaľ ide o pôdu, to najlepšie z celého dreva je vhodné mierne navlhčené krajiny.

„Crisp“

Toto je trpaslíkový strom, ktorej výška nepresahuje 2 metre. Tmavé zelené listy dávajú špeciálnu krásu IVI „Crisp“, trochu pripomínajúci jej druh okvetných lístkov domácej dekorácie.

Takáto závod sa bojí mrazom, avšak v prípade poškodenia sa rýchlo obnoví. Najčastejšie sa táto odroda používa na vytvorenie zelených plotov alebo dekoratívnych labyrintov.

„Tortoza“

Tento špirálový žltý žĺtok je tiež pomerne populárny. Rastlina je ker, ktorej veľkosť nie je väčšia ako 2 metre. Pobočky majú zlatý tieň a vyzerajú krásne na pozadí jasných zelených listov.

Stojí za zmienku, že „Tortoosa „uprednostňuje miesta, kde veľa svetla a tepla. Tiež miluje neustále zalievanie.

Willow sa bojí mrazom, avšak jar je veľmi rýchlo obnovená z dôvodu, že jeho koreňový systém je dobre vyvinutý.

Ospravedlňujeme sa

Táto vŕba je menej atraktívna ako japonská matsuda. Je však viac prispôsobený ruskej klíme. Výška stromu je v rozsahu 3-3,5 metra. Špirálové výhonky majú sivastý odtieň, ale v slnku sa stane lesklým. Prerezávanie sa môže vykonávať kedykoľvek v roku. Veľmi často používané ako živé plitie.

Vlastnosti pristátia

Takmer všetky vinutia vŕtačky milujú dobre osvetlený terén. Okrem, Miesto nesmie byť ďaleko od zásobníka alebo v blízkosti podzemnej vody. Tiež na vŕtanie vŕba je pozemok dokonale vhodný, ktorý je periodicky zaplavený vodou. Väčšina z týchto rastlín je vhodná pre čiastkové pôdy.

Spočiatku musia byť sadenice dobre zakorenené a až po tom, čo môžu byť vysadené v otvorenom prostredí. Pre sadenice s otvoreným koreňovým systémom je optimálny čas na výsadbu začiatkom jari alebo konca jesene. Avšak, ak je obec prevedená na otvorenú pôdu s hlinenou izbou, je možné ho zasadiť od marca do októbra.

Landing jam musí byť dosť veľká: asi polovica metra v priemere a asi 30 centimetrov v hĺbke.

Na samom konci je potrebné poslať vrstvu drenáže. Môžete použiť rozbité tehly a hliny. Ďalej stojí za to plávajúce vrstvu zemnej zmesi pozostávajúcej z piesku a humusu. Keď sa všetko pripraví, semenádlo by malo byť umiestnené v diere do hĺbky 15 centimetrov a potom sa dobre naliať dobre.

Tipy pre starostlivosť

Takéto rastliny nie sú príliš náročné v starostlivosti, ale vŕba na kmeň viac arogantných. Budú musieť byť dobre pokrytí v zime. Niekoľkokrát v sezóne musíte urobiť hnojivá. Môžete použiť minerál a organické kŕmenie.

Zalievanie

Ihneď po pristátí by IVA mala byť zavlažovaná denne počas jedného týždňa. Prispeje k vzniku nových koreňov a rýchlych sadeníc. Po 7 dňoch sa môže zalievanie znížiť na 1 krát týždenne, potom až 1 čas za mesiac.

Orezávanie

Z ohľadu na to, či sa účes uskutoční tak pravidelne, rozvoj a rast závodu bude závisieť. Okrem toho, tvorba koruny vám umožňuje urobiť strom jedinečný a nie je podobný nič iné. Takéto sochy budú môcť stať skutočnou výzdobou akejkoľvek dcérskej spoločnosti alebo parkoviska.

Korekčný účes lezeckého Yves prispieva k vzniku nových výhonkov, a tiež významne zlepšuje ich vzhľad. Aj keď je strom orezaný len raz na jar, bude mať krásny a dobre udržiavaný pohľad počas celého roka.

Môžete tiež znížiť navíjanie veľryby v neskorom jeseň.

Prístrešok a mulčovanie

Takýto proces ako mulčovanie, väčšina všetkých požadovaných mladými sadesami. Ako mulčujete, môžete použiť slamu, nasekanú nudnú alebo drevenú pilinu. Mali by zaspať celý stromový kruh. To bude chrániť WWI nielen zo sušenia, ale aj na vzhľade burín.

Prístrešok si vyžadujú aj mladé stromy, ktoré neboli celkom roštom po vylodenie v otvorenom mieste. Najlepšie je použiť HUSKIECK. Začíname zahriať stromy na konci novembra. V marci môže byť prístrešok odstránený.

Reprodukcia

Vynásobte navíjanie veľryby. Aby to urobilo, stojí za to používať stonky, ktoré zostali po orezaní stromu. Pripravené odrezky musia byť umiestnené v navlhčenej pôde do hĺbky 15 centimetrov. Potom musia byť pravidelne vody. Je potrebné urobiť, kým sa nevytvorí nový koreňový systém. Zakorenenie odrezkov môže byť vo vode a v zemi.

Keď sa objavia korene, odrezky môžu byť presídlené v otvorenej zemi. Najlepšie je vykonávať košele v lete.

Tiež sa môžu použiť aj na chov, ale táto metóda je vhodnejšia pre profesionálov.

Choroby a škodcov

Niekedy môžete vidieť, že vŕba je žltnutie alebo čierna, a niekedy aj suché listy. Nie každý človek vie, čo s tým robiť. Takýto fenomén môže naznačovať vzhľad škodcov alebo chorôb. Akonáhle listy začínajú kohútiku, musíte sa okamžite starať o liečbu dreva. Začať, to stojí za to zoznámiť s možnými chorobami.

  • Biely trup v tvare srdca. Vyvoláva svoj vzhľad huby. V dôsledku jeho aktivít sa objaví kampaň. Môžete bojovať s hnilobou so strihom chorých pobočiek, ako aj odstránenie húb.

  • Škvrnitosť IV listov. Existuje niekoľko typov takýchto špinení. Burai sa začína prejavovať v júli. V tomto čase je horná časť listov pokrytá tmavými škvrnami rôznych tvarov. Bojujte ho, že stojí za to používať fungicídy. Čierna škvrna sa objaví aj v polovici leta. Spočiatku sú listy pokryté bielymi škvrnami, ktorých priemer nepresahuje 1,5 centimetrov. Do konca augusta sa tvoria čierne spory len na jar v budúcom roku. Na boj proti chorobám by sa mali zozbierať a popáliť úžasné listy. Potom by sa mala IVA nastriekať špeciálnymi liekmi.

  • Nafúknutý rosa je biely riadok, ktorý je vytvorený na listoch vŕby. Neskôr sa zmení na čierne alebo žlté bodky s spormi. Kauzatívne činidlá tejto choroby sú huby. Akonáhle sa objavia prvé príznaky tejto choroby, IVI musí byť okamžite liečená fungicídmi.

  • Parsha je ďalším plesňovým ochorením. Intenzívnejšie sa začína šíriť s vysokou vlhkosťou. Willow Listy začínajú čierne a cez určitý segment času stromu a bude ich vôbec odhodiť. Aby ste ochránili strom pred takýmto ochorením, musíte použiť fungicídy.

Okrem chorôb môže IWA tiež poškodiť rôzne hmyz.

  1. Silkwall letáky – Toto je húsenica, ktorá začína dostať vrchol listov v tesných kakanoch. Takýto škodca je rýchlo jesť výhonky, než a poškodzuje strom.
  2. Bežné – veľmi nebezpečný hmyz, ktorý môže vzdať až 10 generácií ročne. Sať šťavu nielen z listov, ale aj z obličiek a mladých stoniek.
  3. Klaso umiestnené na dne listov a tiež ich podáva šťavu. V dôsledku toho sa začnú zahriať, a potom padnúť. Ak nebudete bojovať s takýmto hmyzom, zostanú zimovanie alebo pod kôrou stromu, alebo v padlých listoch.
  4. Myši môže tiež poškodiť koreňovú vŕbu.
  5. Európska Perevilika Je to parazitová rastlina, ktorá spadá do vŕbového koreňa a začne vysávať všetky živiny z nej. V dôsledku toho môže celý strom zomrieť.
  6. Dobrovoľník Ivovaya – Toto je malý motýľ. Hmyz poškodzuje drevo, takže musia byť zničené.

Použitie v krajinnom dizajne

Takáto jednoduchá rastlina, podobne ako IVA PLEET, sa často používa v krajine. Príklady neobvyklých kompozícií možno vidieť nielen na území stránok krajiny, ale aj v záhrad, parkoch, sanatóriách a iných verejných miestach.

Najčastejšie vŕby sú zasadené ako živé ploty. Zaujímalo by ma, že budú vyzerať a v blízkosti umelých rezervoárov. V tomto prípade bude strom dodatočne posilniť pobrežie zásobníka.

Veľmi často sa IVA používa na vytvorenie živých oblúkov alebo pri spracovaní altánok. Z nich môžete urobiť krásne živé tunely. Stačí len zasadiť pobočky tejto závodu vedľa požadovaného dizajnu, a za rok ukazuje pôvodnú prirodzenú štruktúru.

Krásny spôsob orezávania vŕtacieho vinutia je zobrazený v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár