Súčasný nábytok pod TV: funkcie, typy a výber

V moderných interiéroch sú plazmové tenké obrazovky pripojené priamo k stene, ale nábytok pod televízorom zostáva v dopyte. To vám umožní dať dizajn miestnosti špeciálny vrchol a dokonale vhodný nielen pre umiestnenie zariadení, ale aj iné položky dekor. Aby bolo možné toto príslušenstvo harmonicky zapadnúť do všeobecného pohľadu na miestnosť, je potrebné riadne vybrať svoju veľkosť, tvar, farbu a stylistiku.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Nábytok pre televízor v modernom štýle je jedinečné riešenie pri vytváraní akéhokoľvek interiéru. K dnešnému dňu je trh nábytku reprezentovaný mnohými jasnými modelmi, ktoré sú schopné nielen zdôrazniť vynikajúcu chuť vlastníkov bývania, ale aj dizajn skutočne elegantnej, naplnenej atmosféry coziness a domáce teplo. Medzi hlavné výhody takéhoto nábytku patria:

 • Harmonická kombinácia so všetkými modelmi televízorov;
 • Kompaktnosť, ktorá vám umožní krásne vybaviť malé izby;
 • obrovský výber farebnej dekorácie, štýlu a tvarov;
 • Schopnosť dodatočne skladovať konzoly, disky, časopisy a iné malé veci;
 • Estetika – S pomocou nábytku v televízii môžete skryť hojnosť drôtov na svojich dverách;
 • K dispozícii.

Pokiaľ ide o nedostatky, sú prakticky bez výnimky, len modely vyrobené z plastov sú. Nevydržia veľké váhy a slúžia na krátky čas.

Odrody

Výrobcovia nábytku ponúkajú obrovský výber modelov pre televízory. Najčastejšie sa na predaj, môžete sa stretnúť s komody, skrine, steny a police vyrobené z rôznych materiálov. Okrem toho sa tiež líšia v konfigurácii, dizajne a veľkostiach. V závislosti od typu dizajnu je všetok nábytok v televízii rozdelený do nasledujúcich skupín.

 • Závesný. Jedná sa o moderné modely, ktoré umožňujú sporenie voľného miesta. Môžu byť umiestnené v samostatnej časti a pozdĺž steny. Na výrobu montovaných konštrukcií sú spravidla vybrané ľahké materiály.

 • Vonkajší. Môžem byť vyrobený ako vo forme samostatného prvku a celého komplexu. Zároveň je modulárny nábytok vo veľkom dopyte, pretože sa vyznačuje prítomnosťou uzavretých políc, regálov, zásuviek a ďalších priestorov.

 • Vstavaný. Dobre vhodný na inštaláciu nielen moderných plazmových modelov, ale aj volumetrických televízorov. Často je vstavaný nábytok vybavený elektrocheamínom, toaletným stolom, niekoľkými výklenkami a policami.

Komoti

Tento model je rozšírená verzia pohovky so zásuvkami, ktorá má jednoduchý dizajn. Hlavnou výhodou takéhoto nábytku je, že sa môže použiť tak, aby sa prispôsobili strojom a na uskladnenie vecí. Vyzerá to skvele v modernej obývacej izbe interiér, spálne, detské izby.

Regály

Podobné štruktúry (konzoly) majú štýlový vzhľad a kompaktne umiestnený v každej miestnosti. Najmä elegantný vzhľad v moderných modeloch vnútorného rohu, sú vhodné na usporiadanie malých miestností. Okrem, TV regály sa vyznačujú kapacitou a praktickosťou.

Stien

K dnešnému dňu veľa vyberte štýlové nástenné modely pre TV. Ich dizajn je prezentovaný takým spôsobom, že technika je nainštalovaná na spodnej polici v špeciálnom výklenku, zvyšok rovnakých regálov slúži ako miesto na uloženie rôznych položiek dekorácie. Výber tohto typu nábytku pre halu, musíte vziať do úvahy nielen svoju veľkosť, ale aj dodržiavanie iných modulov.

Skrinka

Umiestnite veľké skrine v obývaných izbách sú nepraktické, pretože zaberajú veľa miesta, takže dizajnéri vytvorili pokročilejšie modely, ktoré sú určené aj pre televízory. Tento nábytok má multifunkčné a ergonomické. Jediná vec, ktorá nakupuje takéto skrinky, by sa mali brať do úvahy celková štylistika miestnosti.

Rozmery a formuláre

Nábytok v modernom štýle pod televízorom je vyrobený rôznymi rozmermi, od malých nočných stolov s dĺžkou 1,2 m a končí s masívnymi stenami, ktorých dĺžka dosiahne 3 m (sú to široké alebo dlhé modely). Prvá možnosť je zvyčajne vybraná pre miniatúrne izby a druhý je pre priestranný. Hĺbka širokých modelov je skromná a nepresahuje 50 cm. Tam sú tiež vysoké komody, ich šírka je od 60 do 120 cm. V úzkych štruktúrach je hĺbka 45 cm, výška je 80 cm, šírka – od 60 do 80 cm.

Pokiaľ ide o nízke modely, ich výška je 30 cm, hĺbka je 40 cm, šírka – na 1.6 M. Zvyčajne sa používajú ako suspendované štruktúry.

Nábytok je charakterizovaný televízorom a formami, ktoré je dôležité zvážiť pri výbere konkrétneho modelu. Štvorcové alebo obdĺžnikové modely sú považované za najobľúbenejšie. Vyzerá dobre v modernom interiéri a zaokrúhlených stánkoch, v ktorých je predná časť vyrobená polkruhovou a zadnou. Ak potrebujete doplniť návrh izby s niečím nezvyčajným, potom je najlepšie vybrať si nábytok vyrobený v niekoľkých úrovniach, ktorý nemá zadnú stenu. Vynikajúca voľba pre obývacie izby sú tiež asymetrické modely, ktoré sú pevné s ostatnými otvorenými policami a majú niekoľko posunutých regálov v jednom smere.

Farebné riešenia

Že nábytok pre televízor je pôvodne namontovaný v interiéri haly, musí byť vybraný v súlade s celkovým štýlovým. Napríklad, Pre klasiku musíte vybrať bielu, čiernu alebo kombináciu čiernej a bielej. Tým sa vytvorí nasýtený obraz a dopĺňa nábytok miestnosti. Zaujímavé vyzerá aj Brown Products, modely v rachoch Wenge.

Ak potrebujete urobiť dizajn izby v modernom štýle, potom si musíte vybrať farebný nábytok, ktorý vyplní priestor jasnými poznámkami a novými farbami. Vyslaný miestnosťou pocit pohodlia a domáce teplo pomôže modely v červených tónoch alebo modulárnych konštruktoch zelených.

Pokiaľ ide o žlté odtiene, umožnia vizuálne zosvetliť priestor miestnosti pridaním slnečného svetla do nej, čo je obzvlášť dôležité pre tmavé a malé obývacie izby.

Výrobcovia

Odchod na nákup nábytku je dôležité, aby bola správna voľba v prospech konkrétneho modelu, vzhľadom na to, že je to len vzhľad výrobku, ale aj ochranná známka, pod ktorou je vyrobená. Nielen cena, ale aj kvalita výrobkov závisí od výrobcu, a preto jeho život. Nasledujúce nábytkové továrne sa dobre ukázali na trh.

 • Arca (Taliansko). Pod touto značkou sa vyrábajú elegantné stojany, police a komody pre TV. Toto je prémiový nábytok, ktorý dokonale zapadne do akéhokoľvek moderného interiéru, ale je to drahé.

 • Besana (Taliansko). Tento výrobca je známy vo všetkých krajinách sveta. Vyrába nábytok pre zariadenia výlučne z prírodných materiálov. Rozlišuje sa neobvyklým dizajnom, svetlými farbami a prísnymi geometrickými tvarmi. Skrine, komody a police v televízii sú ideálne pre usporiadanie obývacej izby a spálne.

 • Šklavný nábytok (USA). V tejto značke, nádherné modely regálov s kontajnermi pre TV, steny a komody. Všetky produkty majú vysokú kvalitu a multifunkčnosť. Nedostatok produktov – cena je vyššia ako priemer.

 • Simex (Rumunsko). Zámorská továreň vyrába krásne modely nábytku z dyhy orechu a bukového poľa. Zvlášť populárne sú komody vybavené pohodlnými zásuvkami, ktoré vám umožňujú uložiť veľa vecí.

Tipy na výber

Aby bol nábytok do techniky dobre pre obývaciu izbu a harmonicky v kombinácii so zvyškom dekoru, musíte si vybrať. Po prvé, musíte venovať pozornosť nasledujúcim ukazovateľom.

 • Funkčnosť. Malo by byť známe, pre ktoré je plánované na použitie nábytku, bude slúžiť ako miesto na ubytovanie televízora alebo mať komplexný dizajn s otvorenými a uzavretými policami na skladovanie. Napríklad modely so sklenenými úsekami boli špeciálne distribúcie, v ktorom môže byť minibar umiestnený.

 • Gabarits. Pre ich výber potrebujete vedieť, kde bude nábytok umiestnený. Pre priestranné obývacie izby si môžete kúpiť štruktúry absolútne akýchkoľvek veľkostí, pre stredne veľké izby, kompaktné nočné stolíky inštalované pozdĺž steny. V malých priestoroch, uhlové a namontované štruktúry budú vyzerať nádherné.

 • Mobilita. Tento ukazovateľ je dôležitý v prípade, že sa plánuje pravidelne vykonávať permutáciu v miestnosti. Aby bolo jednoduchšie zmierniť, odporúča sa uprednostniť nábytok vybavený kolieskami, ktorý sa zvyčajne vyrába v štýle Provence. Modulárne návrhy sú považované za dobrú možnosť.

 • Materiál výroby. Napriek tomu, že mnohé továrne vyrábajú nábytok z rôznych materiálov, výrobky z radu sú obzvlášť populárne. Majú výrazný vzor dreva, prírodné farebné, vysoko kvalitné a elegantné. Dobrý alternatívny strom je dýha, ktorá je oveľa lacnejšia ako prírodný materiál a podľa externých údajov je pre neho prakticky horší. Možnosť rozpočtu je modely z MDF, vyznačujú sa vysokou pevnosťou, odolnosťou voči rozdielom vlhkosti a teploty. To platí aj pre drevotrieskový nábytok, ktorý slúži dlhú dobu a je lacná.

Príklady v interiéri

Urobiť moderný dizajn v hale, musíte venovať osobitnú pozornosť nielen dekoratívnu úpravu povrchov, ale aj na výber nábytku, najmä sa týka dizajnov pre televíziu. V malých obývacích izbách relevantné bude montovaný model s držiakom. Zároveň musíte vybrať nábytok z niekoľkých materiálov. Napríklad, sklopné police z dreva a matné sklo budú vyzerať nádherné, zdobené vzormi alebo vzormi. Sú krásne umiestnené takéto dekorácie, ako sú rôzne sviže, malé vázy pre kvety a svietniky.

Pre izby s obmedzenou oblasťou sú návrhy s povrchom zrkadla dokonale vhodné, vizuálne rozširujú priestor a dávajú dizajn pocit ľahkosti. Takže napríklad neobvyklé riešenie bude inštalácia modelu s patinou. Vzhľadom k prítomnosti police v takýchto štruktúrach môžete umiestniť knihy, protokoly a rodinné fotografie.

Nábytok je najlepší v strede miestnosti, to bude centrálny prvok v interiéri.

Pre znalcov klasiky budú jemným výberom nádherné komody pre televízory z poľa. V tomto prípade musí byť fasáda zdobená bagetami, tvarovaním a krásnymi rezbami. Napriek tomu, že takéto modely vyzerajú príliš masívne, sú schopní dať chic dizajn. Na hornej polici hrudníka je vhodné pre techniku, a na bočných regáloch, môžete usporiadať izbové vody, vázy a iné položky dekor.

Je dôležité, aby takýto komunder bol harmonicky v kombinácii s dekoráciou miestnosti, ktorý sa odporúča vykonávať v teplých odtieňoch.

Odporúčania pre usporiadanie oblasti televízora na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: