Dokončiť spacure „Študenti“: Výhody a nevýhody

S pomocou tmelu, povrch stien alebo stropov je získaná potrebou následnej povrchovej úpravy. Dobrou voľbou je zmes od spoločnosti „študentov“. Nie je to drahé, ale zároveň je schopný vytvoriť vysoko kvalitnú hornú vrstvu na vyťaženom povrchu, ktorý môže pôsobiť ako základ pre následné dokončovacie práce (lepenie tapety alebo maľby) a konečný dekoratívny povlak.

Zvláštnosť

Hlavná rozlišovacia vlastnosť dokončovacieho tmelu „prospektárov“ je vysoký stupeň spojky so základom, ktorý prispieva k dlhému obdobiu prevádzky a zabraňuje praskaniu alebo balíku.

Ďalšou vlastnosťou, na ktorej spoločnosť robí stávku ako konkurenčnú výhodu, je vysoká kvalita zmesi. Táto organizácia venuje veľkú pozornosť, ktorá sa má vyrábať pomocou moderných technológií a takmer plne automatizovaných procesov kontroly kvality suchých zmesí. A táto kontrola je nepretržite prebieha na všetkých výrobných miestach, od prijatia surovín a končiace hotovým výrobkom do skladu.

Už viac ako 20 rokov spoločnosť neustále zlepšuje recepty vyrobených výrobcov opravy s cieľom zlepšiť ich prevádzkové a technické parametre. Pri výrobe suchých zmesí sa používajú iba vybrané suroviny z osvedčených a osvedčených dodávateľov.

Výrobné zariadenia spoločnosti sú neustále aktualizované, čo prispieva k ešte väčšiemu zvýšeniu správnosti dávok, a preto zlepšujú kvalitu hotového výrobku.

Ostatné vlastnosti, ktoré sú súčasťou dokončovacieho tmelu „Študenti:

 • Jednoduché varenie. Stačí len na rozpustenie suchej zmesi vodou v pomere podľa pokynov. Pri miešaní môže byť manuálne bez použitia špeciálnych zariadení.
 • Schopnosť pripraviť špaxovanú zmes rôznych viskozity zvýšením alebo znížením pridanou vodou.
 • Zabezpečenie vytvorenia hladkej povrchovej vrstvy. Putty hladko padá na základňu, netrokuje, nevytvára hrudky, škrupiny a trhliny. Dobre maskované všetky nedostatky predchádzajúcej vrstvy.
 • Vysoký stupeň elasticity, vďaka ktorým je zabezpečený ľahkosť zloženia na ťahanie. Spacchalová zmes je vhodná na použitie, nevytvárajte „stopy“ a nebude sa držať vojaka.

 • Rýchlosť mrazenej omietkovej vrstvy. Materiál schne asi 2-6 hodín. To všetko závisí od toho, ako vrstva uviedla tmelu.
 • Jednoduchá povrchová úprava. Po vysušení je výkriková základňa dobre leštená mriežkou alebo plytkým brúsnym papierom.
 • Vysoký stupeň hygroskopicity. Putty dobre absorbuje a zároveň dobre dáva vodu a vzduch, čo znamená, že vytvára druh „dýchania“ povlaku.
 • Odolnosť voči oderu.

 • Dobrá kompatibilita so stavebnými zmesami iných výrobcov. Ak je základná vrstva omietkového povlaku vyrobená s tmelou jedného mena a dokončenie sa má aplikovať pomocou tmel „prospektorov“, potom v ňom nič hrozné. Vďaka dobrej adhézii sa tento materiál bude cítiť dobre na akúkoľvek základnú základňu.
 • Bezpečnosť pre ľudské zdravie. Každý typ dokončovacieho tmelu má osvedčenie alebo záver potvrdzujúci súlad výrobku sanitárnymi a hygienickými normami, ako ruská aj európska.

 • Prítomnosť rôznych pripravenosti na použitie tmelu: suchá zmes a roztok.
 • Pohodlné možnosti balenia. Suchý materiál je balený v taškách 5, 12 a 20 kilogramov, hotový roztok – v vedierkách 7 a 15 kilogramov.
 • Dlhodobé obdobie skladovania v nenarodenej forme – jeden rok. A vplyv nízkych teplôt je povolený.
 • Pohodlie dopravy a skladovania.
 • Nízka cena.

Ale dokončovacie tmel „prospektory“ má nejaké nevýhody: musíte okamžite použiť hotovú zmes, inak to bude nevhodné v dôsledku tuhnutia. A z toho toky druhá nevýhoda: zvýšiť spotrebu materiálu a zvýšiť čas na opravu práce kvôli potrebe pripraviť novú zmes.

Typy a charakteristiky

V súčasnosti spoločnosť „prospektári“ vytvára nasledujúce typy cieľových kompozícií:

 1. „Dokončenie priestoru“;
 2. „Tuk-dokončovacie tmel“;
 3. „Dokončenie priestoru plus vlhkosť“;
 4. „Gothic tmel superfine“;
 5. „Putchal Finish Kr“.

„TUTTY FINISH“ – Je to omietka suchá biela zmes použitá na šokovanie povrchov v interiéri.

Kompozícia obsahuje modifikujúce prísady.

Odporúčaná hrúbka aplikovanej vrstvy 0,3-5 cm. Spotreba materiálu v rámci tohto stavu bude 900 g na meter štvorcový povrchu.

Môže byť aplikovaný na omietené, betónové a tehlové dôvody pre následné maľovanie alebo vložení tapety.

Vhodné na použitie v miestach, kde sa predpokladá pravidelné mokré čistenie.

Tento materiál nie je dovolené používať na miestach, kde sa bude konať kontakt s jedlom alebo pitím potravín.

Tento typ tmelu sa aplikuje na suchú, čistú a silnú základňu. Ak má základňa pokrčený alebo nespoľahlivými úsekami, mali by sa odstrániť. Sadry a iné hygroskopické dôvody musia byť vopred určené primérom.

Roztokový roztok sa pripraví rýchlosťou 400-580 ml vody na kilogram sušiny.

Tento typ materiálu sa predáva v tarej na 5, 12 a 20 kg.

„Fasáding-dokončovacie tmel“ – Toto je zmes pre omietky, ktorá je prevažne mimo budovy. Materiál je tiež vhodný pre vnútorné práce.

Funkčnosť určuje tieto vlastnosti tohto produktu: odolnosť proti mrazu, odolnosť proti poveternostným vplyvom, odolnosť voči tvorbe trhlín.

Zloženie fascovej povrchovej zmesi pozostáva z bieleho cementu, modifikujúce aditíva a prirodzené plnivo plytkej frakcie.

Dokončovací povlak môže byť aplikovaný na cement, betónový a železobetónový bázický materiál pod následnou aplikáciou dekoratívnej omietky, maľby a lepenie tapety.

Vhodné na aplikáciu v mokrých miestnostiach. Neodporúča sa aplikovať na miestach, kde sa predpokladá kontakt s potravinárskymi výrobkami.

Odporúčaná hrúbka aplikovanej vrstvy – od 0,3 do 3 mm. Spotreba je kilogram na meter štvorcový s hrúbkou vrstvy na 1 mm.

Roztok sa pripraví rýchlosťou 320-400 ml na kilogram suchého prášku.

Varené riešenie si zachováva svoju životaschopnosť do troch hodín od okamihu hnetenia.

Balenie – len vo vreciach 20 kg.

„Dokončenie priestoru plus vlhkosť“ – Jedná sa o polymérny cementový plastový materiál bielej s zvýšenou odolnosťou voči vlhkosti.

Možno aplikovať na základňu pokrytú omietkovou omietkou, betónom a sadrokartónom.

Hrúbka práškovej vrstvy odporúčanej inštrukciou je 0,3-3 mm. Spotreba materiálu – 800 gramov na meter štvorcový (hrúbka vrstvy 1 mm).

Základňa na aplikáciu roztoku sa pripraví podobne ako ukážku.

Roztok sa pripraví rýchlosťou 350-400 ml na kilogram suchého prášku.

Pripravené riešenie si zachováva svoju životaschopnosť šesť hodín od momentu miesenia.

Balenie – len vo vreciach 20 kg.

„Dokončené supermitus superfine“. Tento materiál je už pripravená zmesová zmes vo forme cestovín.

Zahŕňa: výstužné vlákna, polymérne spojivo, jemné prietokové plnivá, antiseptická frakcia a modifikácia aditíva.

Hotová pasta sa používa len na vnútornú prácu v miestnostiach s normálnou úrovňou vlhkosti. Aplikované na sadrokartónové základne, sadrové omietky, puzzle dosky, okuliare. Následný povlak môže byť vo forme tapety alebo farebnej vrstvy.

Odporúčaná extrémna hrúbka aplikovanej vrstvy TUTTY – 2 mm. Spotreba pasty pri vrstve tmel 0,3 mm je 500 g na meter štvorcový.

Adhéznu schopnosť materiálu – až 0,5 MPa.

Doba schnutia vrstvy tmelu v 1 mm – 4 hodiny.

Základňa na aplikáciu roztoku sa pripraví podobne ako ukážku.

Balenie – v plastových lyžiach 7 a 15 kg.

„Putchal Finish Kr“ – Toto je povrchová úprava polymérneho vysoko hnacieho materiálu na opravu indoorov. Odporúča sa používať len v suchých izbách.

Môže byť aplikovaný na betón, omietky na báze omietky, ale najvhodnejšie na spracovanie sadrokartónu. Biela biela farba tohto materiálu a dobrej silnejšej schopnosti výrazne ušetriť výdavky na následné farbenie ošetreného povrchu.

Odporúča sa použiť tento typ tmelu vrstvy v 0,3-3 mm. Spotreba materiálu na 1 mm vrstvu 1 m. kV. bude 1,1 kilogramy.

Hotová zmes TUTTY z Kirgizskej republiky má zvýšenú rýchlosť odporu – riešenie môže udržiavať svoje vlastnosti počas dňa odo dňa prípravy.

Zmes je balená v malom a veľkom kontajneri – v taškách 5 a 20 kg, v danom poradí.

Ako si vybrať?

Ak sa pred začatím opravy a omietkových prác, bolo rozhodnuté použiť dokončovacie tmel „prospektory“, potom si vyberte konkrétny typ tohto produktu bude celkom jednoduchý. Určenie faktorov v tejto veci bude:

 • Rozsah prác. Ak potrebujete dať fasádu budovy, jedinou voľbou bude „továreň na dokončenie tuku“, ak sa predpokladá interná práca, potom budeme pokračovať vo voľbe.
 • Úroveň vlhkosti vzduchu v opravenej miestnosti. Ak je miestnosť s vysokou vlhkosťou, potom pre konečnú úpravu, je možné použiť iba špeciálnu zmes odolnú voči vlhkosti „Spike Finish plus vlhkosť“. Pre suché, všetky druhy dokončovacieho tmel „prospektory“. Takže, prejdite na ďalší krok podľa voľby.

 • Typ nadácie. Ak je zarovnanie podliehajú základni s cementovou omietkou aplikovaná na ňu, potom sa zastavíte na „tmelové koneční“ alebo „tvár-konečná úprava“, ak je základňa pokrytá skleneným, potom – na „hotové supere- Dokončenie „. Pre iné druhy povrchov – vhodná sa omietna omietka, betón, sadrokartónu, železobetón, akékoľvek typy zmesí.
 • Nasledujúci povlak. Ak má aplikovať dekoratívnu omietku na dokončovacej vrstve, potom pre zarovnanie stien je potrebné získať „tmelové konečnú úpravu“, „tmel dokončiť plus vlhkosť odolný voči vlhkosti“, alebo „fazor-povrch“. Dierovaním tapiet a maľby môžete použiť akýkoľvek druh spike materiálu.

 • Životaschopnosť hotovej zmesi. Ak je tento parameter dôležitý pri vykonávaní práce, treba poznamenať, že najrýchlejšie stráca svoje vlastnosti „TUTTY FINISHING“ (za hodinu), potom existuje „fading-konečná tmela“ (tri hodiny), po šiestich hodinách, vlhkosť -Resistant kompozícia pevná látka. Najviac životaschopný je tmel s označením „KR“. Hotový roztok sa vôbec neopriekol pri skladovaní v nádobe.

 • Zmiešajte spotrebu. Ak umiestnite celú cieľovú tmelu v poradí zvyšovania prietoku jedného štvorcového metra, potom sa z nasledujúcej série objaví: „Plushing Finish plus vlhkosť odolný voči vlhkosti“, „Predchádzajúci supermitus Superfinish“, „Dokončenie priestoru“, „Fasading- Dokončovanie tmel „,“ tmelová povrchová úprava „.
 • Balenie. Ak potrebujete vykonať menšie opravy, je dosť dosť na nákup materiálu v malom balení, napríklad 5 kg. V rozsiahlej časti práce je výhodnejšie na nákup materiálu vo veľkom kontajneri 20 kg.

Recenzie

Na základe preskúmaní, dokončovacie tmelové zmesi spoločnosti „Študenti“ sú veľmi dobre vyhodnotené spotrebiteľmi. Materiál je ľahko a rýchlo aplikovaný, dobre upraví všetky nezrovnalosti povrchov a rýchlo schne, vyrobené s ním, povrchový povlak nedáva trhliny. Vďaka výrobcovi môže malý balík ekonomicky vykonávať menšie opravárenské práce – trhliny trhliny alebo manipulovať s švmi medzi hárkami sadrokartónu. Okrem toho, so všetkými týmito výhodami, materiál má atraktívnejšiu nízku cenu ako v priestranných kompozíciách zámorskej výroby.

Tipy na aplikáciu

Pred použitím putty zmesi odporúča výrobca spracovanie základne základného námeru (tiež od spoločnosti „Študenti“).

Po vysušení pôdy s špachtľou sú všetky existujúce depresie naplnené roztokom. Potom sa roztok vyhladí. Pri vykonávaní práce je dôležité dodržiavať teplotný režim (OPTIMAL – 10-30 stupňov). Nemali by sa vykonávať prácou na SHTLOCKING pod priamym slnečným svetlom.

Ak potrebujete použiť viac vrstiev materiálu, potom sa každá nasledujúca aplikácia vykonáva najskôr štyri hodiny po skončení predchádzajúcej vrstvy.

Obvykle, tmel „prospektory“ dáva plynulý a hladký povrch, ktorý nevyžaduje ďalšie brúsenie, ale v prípade potreby, povrch alebo ktorýkoľvek z jeho časti môže byť ľahko leštená plytkým brúsnym papierom.

Konečná povrchová úprava povrchov (budenia, aplikovanie farebnej vrstvy alebo dekoračnej omietky) je možná až po konečnom vysušení povrchovej vrstvy.

Ak je potrebné zatvoriť švy medzi listami sadrokartónu, potom je to najprv potrebné použiť špachtle, vyplňte intervaly medzi listami medzi listami a pripevnite výstužnú pásku. Uvedenie priamo do švu, po ktorom nasleduje špachtľa na odstránenie nadbytočného tmelu so sadrokartónu. Keď sa riešenie jazdí, môžete pokračovať v aplikácii nasledujúcej vrstvy. A tak je potrebné byť vykonané, kým sa šev úplne rovný povrchu sadrokartónového listu. Rovnakým spôsobom sa zmes spacure aplikuje na upevňovacie oblasti listov.

O tom, ako dať steny samostatne, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár