Čo je lepšie – LDSP alebo MDF?

LDSP a MDF – 2 Populárny materiál, ktorý sa používajú pri výrobe a konštrukcii nábytku. Vizuálne sú veľmi podobné, ale medzi nimi existujú významné Rozdiely v špecifikáciách a vlastnostiach.

Čo to je?

MDF dostal svoje meno z anglickej skratky MDF, ktorý sa premietol do ruského prostriedku „malá frakcia“. Dekódovanie LDSP – laminovaná drevotriesková doska. Materiály sú vyrábané rôznymi technológiami, ktoré majú rôzne vlastnosti.

LEDP

Jedná sa o spoločnú drevotrieskovú dosku (drevotrieskovú dosku), pokrytú laminovaným filmom. Hlavná surovina pre svoju výrobu – Spracovanie dreva podnikov. To môže byť:

 • krivé kmene;
 • uzly;
 • pobočiek;
 • Orezávanie, vytvorené v procese rezacích guľôčok a pri orezaní reziva.

Drevo vyčistené od kôry a je kŕmená Brúsovacie jednotky, Napríklad Držaléry Knottenter Typ. Tak sa ukáže na hobliny. Jeho priemerná hrúbka je 0,5 mm, šírka nie je vyššia ako 5 mm a dĺžka približne 40 mm.

V procese vystavených čipov suchý v špeciálnych komorách a potom Kalibrácia. Po príprave sa suroviny privádzajú do miešačiek nepretržite. Tam je zmiešané s väzbovými látkami. Ďalšia etapa – Príchod viskóznej hmotnosti v tvarovacích zariadeniach, ktorý vytvára 1-3 vrstvový koberec. Vstúpi do lisu. Na adrese Stlačenie obrobku Nanáša sa tlak 40 kg / cm3 a teplota je až 220 stupňov.

Tvorené a sušené týmto spôsobom Platne sa zaregistrujú v chladiacich komorách. Po tom, materiál vyrovnáva hrany, produkujú sa ukrižované podľa daného rozmeru. Škrupina brúsiť, vďaka čomu sa stávajú hladkými a hladkými.

Ďalšia etapa – Laminácia. Vykonáva sa v konkrétnej sekvencii:

 • Lepenie na báze 1-2 vrstvy papiera (prvá musí mať maximálnu hrúbku približne 0,5 – 1 mm, takže neskôr bolo možné predať obrázok);
 • ktorým sa stanovuje vrstva transparentného papiera a zmiešaných látok živice;
 • Uloženie na drevotrieskovej doske hlavnej vrstvy a jeho lisu s pečiatkou so vzorom, podobne produkuje lepenie dekoratívnej vrstvy;
 • Lepenie ochrannou pečiatkou ochranou produktu z rôznych kontaminantov.

Pri vystavení vysokého tlaku a teploty je film bezpečne spojený so sporákom, ktorý tvorí odolný Laminovaný povlak.

MDF

Na výrobu MDF-dosiek sa suroviny pripravujú rovnakým spôsobom ako pri výrobe LDSP.

 1. Z drevného odpadu robia čipy, suší sa na obsah vlhkosti 9%.
 2. Ďalej vstupuje do špeciálnych cyklónov, kde sú veľké čipy vymazané v dôsledku separácie vzduchu.
 3. Kalibrované čipy sa vyhrievajú a stlačte vysoký tlak.
 4. V procese v dôsledku silného ohrevu drevných vlákien, prírodné živice (lignín). Vďaka týmto látkam sú žetóny pevne prilepené spolu s ostatnými.
 5. MDF dosky získané po lisovaní sa ochladzujú a brúsia, aby poskytli povrch hladkosti.
 6. Potom sa výrobky podrobia ďalšiemu spracovaniu – sú leštené, laminované alebo nejasné.

A výrobcovia produkujú drahší materiál – Dychtivý. To znamená držať sa na povrchu štíhlej vrstvy prírodného dreva na povrchu.

Výhody a nevýhody materiálov

MDF a LDSP majú niekoľko podobných výhod.

 1. Sfarbenie. Oba materiály môžu mať rôzne farby: od jasného jemného k svetlému. Napodobňujú prírodný a umelý kameň, drevo a iné prírodné materiály.
 2. Univerzálnosť. Tieto 2 typy dosiek sa používajú na výrobu nábytku, sú oddelené fasádou stavebných konštrukcií, aplikované s vnútorným obkladom.
 3. Hygienický. Oba dosky sú odolné voči formálnemu hubu, mikroorganizmy, ktoré môžu zničiť základ materiálu, nebudú.

K ich Nevýhody Verte, že ľahká horľavosť. Produkty vyrobené z MDF a LDSP sú schopní rozsvietiť dlhým kontaktom s horúcimi objektmi, s krátkodobou expozíciou otvorených zdrojov. Často sa príčina požiarov stane chybným vedením, ktorý sa nachádza v blízkosti nábytku z drevotrieskovej dosky. Ďalšia „spoločná“ nevýhoda – slabá odolnosť voči mechanickému poškodeniu. So silnými údermi alebo kvapkami na dosky ťažkých predmetov sú na nich vytvorené dents.

Nedostatok v LDSP – nemožnosť mletia, malej pevnosti, rizík tvorby žetónov pri spracovaní.

Nevýhody MDF sú v komplexnom spracovaní.

Ako rozlišovať vízum?

MDF a LDSP navzájom sa odlišujú. Ak sa na ne pozeráte v kontexte, jemne rozptýlená frakcia bude vyzerať homogénne a hustšie. LDSP-dosky sú viditeľné malé prázdnoty a veľké chipsy fragmenty.

Hlavné rozdiely v charakteristikách

Napriek vonkajšej podobnosti má LDSP a MDF významný rozdiel v niektorých technických parametroch a prevádzkových charakteristikách. Ak chcete zistiť rozdiely, musíte vyrábať Porovnanie rôznych ukazovateľov.

Sila a hustota

LDSP je jednoduchší ako MDF. Má malú hustotu – od 350 do 650 kg / m3. Hodnota indikátora ovplyvňuje typ suroviny a percentuálny pomer rezacej hmoty na lepiace komponenty. MDF platne majú hustotu od 700 do 870 kg / m3.

Vďaka vyšším ukazovateľom sú silnejšie a silnejšie ako laminovaná drevotriesková doska.

Vlhkosť

Drevotriesková doska bez vonkajšieho ochranného plášťa nestabilná na vysokú vlhkosť. Keď sa v kontakte s vodou, materiál mokrý a napučia – v tomto prípade sa jeho objem môže zvýšiť na 25-30%. Deformovaný materiál sa pri sušení prakticky neobnoví. Laminovaný LDSP je odolnejší voči vlhkosti, avšak pri poškodení ochrannej vrstvy a jeho zmáčanie, poškodenie nie je zabrániť. MDF sa vyznačuje najlepšou odolnosťou voči vlhkosti.

Nespracovaný materiál môže vlhký a nepotruhový vzhľadom na obsah s vysokým objemom prírodných živicových látok.

Trvanlivosť

Nábytok z LDSP a MDF sa líši v prevádzkových podmienkach. Produkty vyrobené z platní s jemne dispergovanou frakciou budú slúžiť dlhšie. Odolávajú zvýšenú vlhkosť, krátkodobý vplyv horúcich objektov a rôznych nepriaznivých faktorov životného prostredia. Pri výrobe nábytku z LDSP medzi laminátom filmom a okrajom dosky sú tvorené spojmi.

V priebehu času, na týchto miestach, nábytok sa rozpadne, pretože to môže byť potrebné nahradiť.

Ekológia

Vo výrobe Lgsp Používajú sa adhezívne činidlá, ako súčasť je formaldehyd. Táto látka prideľuje škodlivé zložky do životného prostredia a pri zohriatí sa zvyšuje intenzita ich odparovania. MDF sa vyrába pomocou prírodných živíc, Vďaka tomu je materiál bezpečnejší pre zdravie.

Posledný komisový ukazovateľ je cena. MDF kvalitatívne, hustejší a silnejší LDSP, resp.

Čo si môžete vybrať, čo je lepšie?

Výrobcovia nábytku LDSP a MDF sú takmer rovnaké. Výber produktov z konkrétneho materiálu, Je potrebné zohľadniť nadchádzajúce prevádzkové podmienky (údajné zaťaženie napájania, vlhkosť, teplotné účinky).

Pre kuchyňu

Moderné kuchynské slúchadlá môžu byť vyrobené z drevotrieskových alebo vláknových panelov. Nábytok z LDSP sa považuje za zlú kvalitu. Pod vplyvom vlhkosti rýchlo stratí vonkajšie odvolanie. Kuchyne z jemnej frakcie sú spoľahlivejšie, trvanlivé a trvanlivé, ale budú stáť príliš drahé.

Takže slúchadlá stáť lacnejšie, odporúča sa kúpiť kombinovaný produkt. Najlepšie zo všetkých, ak boli fasády, umývadlá a posuvné dvere boli vyrobené z MDF.

Takýto materiál nie je deformovaný a posledný dlhý.

Pre kúpeľňu

MDF a LDSP – Dosky na báze dreva, z ktorých sa vyrába rozpočtový nábytok. Z tohto dôvodu sa často používajú pri výrobe kúpeľňových výrobkov. Avšak, ani MDF, ani LDSP panely nie sú vhodné na použitie v kúpeľni. V tejto miestnosti sú príliš zložité podmienky – nadmerná vlhkosť, teplotné rozdiely, pravidelný vplyv vody. Dokonca aj vlhkosť odolná voči takýmto podmienkam čoskoro stratí bezchybnosť vzhľadu.

Ak neexistuje iná voľba, špecialisti Odporúčame zastaviť výber na MDF nábytok. V tomto prípade je uprednostňované vysoko kvalitné výrobky s ošetrenými hranami a koncami. Produkty s jemným melamínovým páskou nebude vyhovovať kúpeľni – počas prevádzky, praskliny sa ľahko vytvárajú, cez ktoré vlhkosť preniká. Nájdenie pod ochranným filmom, vedie k deformácii nábytku.

Boj proti výrobcom pri výrobe vysoko kvalitného nábytku Použite hrubý a trvanlivý PVC shell, ktorý je ťažké poškodiť. Ak je rozpočet obmedzený, môžete sa pozrieť na modely z LDSP, ale v tomto prípade musíte venovať pozornosť označovaniu. Kúpeľňové výrobky by mali byť vyrobené z drevotrieskovej dosky so zvýšenou odolnosťou voči vlhkosti. Takéto materiály sú označené „B“. Sú vyrobené pomocou parafínu.

Komponent prispieva k vytvoreniu ochranného filmu na povrchu, ktorej úlohou je chrániť nábytok z penetračnej vody.

Pre deti

Zvýrazní detská izba, Najlepšie je zostať na nábytku z bezpečného MDF materiálu. To robí komody, skrine, regály, písacie stoly, postele alebo pohovky. Nábytok z LDSP v dôsledku odparovania formaldehydu môže spôsobiť alergie, závraty a viesť k iným zdravotným problémom. Pre deti do 7 rokov sa neodporúča nakupovať nábytok z práce.

Ak dieťa staršie ako 7 rokov, môžete vybaviť miestnosť pomocou kombinovaných predmetov vybavenia.

Pre spálne

V tejto miestnosti, človek strávi veľa času za nočnou dovolenkou, takže si zdvihol nábytok, je to v prvom rade vziať do úvahy jeho bezpečnosť zdravia. Produkty MDF sú ekologické, čo je dôvod, prečo sú výhodné. Pre rozpočtovú ekonomiku však mnohí dávajú prednosť LDSP-nábytku. V tomto prípade musíte vidieť kvalitu osvedčenia o doskách. Môžu mať 2 triedy – E1 a E2.

Nábytok s triedou E1 sa považuje za bezpečnejší kvôli menšiemu obsahu formaldehydu.

Pri výrobe panelov E2 sa používa väčšie množstvo formaldehydových zlúčenín, čo je dôvod, prečo sa intenzívne rozlišujú škodlivými látkami v životnom prostredí.

Pre obývaciu izbu a chodbu

Tieto izby často inštalujú skrine, stoly, diapozitívy a voľný čas z MDF alebo LDSP. Ak nie je potrebné ušetriť, môžete zariadiť chodbe a obývaciu izbu objekty nábytku z panelov MDF.

S obmedzeným rozpočtom je potrebné pozrieť sa na kombinované varianty alebo výrobky z LDSP s triedou E1.

Recenzie Recenzie

Nábytok z MDF a LDSP je populárny vďaka rozpočtu a dobrým prevádzkovým vlastnostiam. Takéto výrobky v porovnaní s analógmi prírodného dreva budú stáť oveľa lacnejšie. Na iné výhody spotrebitelia zahŕňajú:

 • dobrý sortiment pvc filmových farieb, šťavnatých a svetlých farieb;
 • Zostava svetla (upevňovacie prvky bez skrutkovača bez úsilia je priskrutkovaná do materiálu);
 • Rýchla inštalácia;
 • Jednoduchá starostlivosť – na udržanie čistoty, stačí vymazať prach z povrchu mäkkou handričkou, s ťažkými kontaminantmi, je možné použiť detergenty bez abrazívnych častíc;
 • Žiadne nepríjemné pachy.

Z Nevýhody Spotrebitelia prideľujú krehkosť a nespoľahlivosť príliš lacného nábytku. Napríklad mnohé zistili, že shell, ktorý je zadržaný fasád rozpočtových kuchynských hláv, peeling, keď sú vystavené vysokým teplotám a rýchlo absorbovať špinu. Do ešte viac mínus zahŕňa nemožnosť výroby nábytku s konvexnými povrchmi. Fasády z LDSP a MDF hladké, bez konkávnych alebo vlnových fasád.

O čom rozdiel medzi MDF z LDSP môžete zistiť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár