Tepelná odolná sklovina: Druhy a nuansy na výber

Existujú prípady, keď budete musieť pracovať s neštandardnými povrchmi. Môžu mať vysokú teplotu alebo rýchlo teplo. Pre takéto diela nie je možné použiť konvenčné nátery. OPTIMAL ROZPEČNOSTI – HEVOROVACTOSTI.

Čo to je?

Tepelne odolný sklovina je veľmi odlišný od iných typov farieb a ich zložiek. Zloženie tepelne odolných farieb obsahuje silikónový lak a už má pigmentové formulácie. Vďaka tomu môžu byť nielen čiernobiele, ale aj iné odtiene, ktoré môžu prísť pod každým kovom. Špeciálne plnivá rozprestierajú rozsah rôznych tónov pre neželezné kovy, napríklad na maľovanie ocele a liatiny.

Small poskytuje povrch pevnosti a trvanlivosti, je dôležité, aby sa zakryli kryty alebo upevnené prvky. S neustálymi výmena ostrých ukazuje, že základňa by nemala meniť svoju formu.

Tiež jedna z hlavných funkcií tepelne odolného skloviny je tepelná ochrana povrchov, ktoré už boli natreté. To všetko je spôsobené hliníkovou práškom, ktorý je súčasťou farby. Pracuje ako druh reflektora, ktorý neposkytuje penetračné tepelné žiarenie. Takéto kompozície sa spracujú s nádržami skvapalneného plynu, tiež pokrýva kovový typ, plynovodov a podobných štruktúr a častí. Taký jednoduchý čierny tepelne odolný sklovina môže odolať teploty šesťsto stupňov Celzia.

Zvláštnosť

Hmota odolná voči teplu má svoje vlastné jedinečné značky:

 • Dodatočný typ izolácie;
 • antikorózne vlastnosti;
 • Dobrá odolnosť voči chemickým vplyvom;
 • Dobrá plasticita.

Hlavným znakom tepelne odolnej farby je výňatok pre rôzne teploty, zatiaľ čo nemení farbu a môže „pracovať“ s akoukoľvek typom povrchu, je to jeho hlavná technická charakteristika.

Dodatočná izolácia je veľmi dôležitá, najmä pokiaľ ide o kovové povrchy. Vďaka smaltom, statickým zmenám elektrickej energie a treniu medzi povrchmi. To znamená, že farba nestratí svoju plasticu za akýchkoľvek fyzických, chemických a elektrických vplyvov.

Smalt, ktorý sa používa na zvýšené teploty, má vynikajúce ochranné vlastnosti z vzhľadu hrdze.

Tepelne odolná sklovina je dobre používaná na priestory, kde bude vykonaná práca s rôznymi komponentmi. Po úplnom sušení nebude farba podliehať žiadnym zmenám. Smalt perfektne toleruje rôzne teploty, nezmení svoju formu v dôsledku svojej plasticity a nevybuchne.

Výhody a nevýhody

prostý

 • Hlavné výhody smaltovania tepelne odolného typu sú pohodlné a pohodlné procesy farbenia akýchkoľvek povrchov a vysoké percento ochrany pred rôznymi vonkajšími a vnútornými indikátormi.
 • Príprava rýchleho povrchu Možnosť ďalšej práce. Niekedy existujú prípady, keď by mal byť starý povlak odstránený na povrchu a pod ním sa deteguje voľná hrdza, ktorá musí byť odstránená. Vytvorí sa mechanickým nástrojom, a preto, že stopy zostávajú, a ako výsledok – nezrovnalosti. A potom je potrebné kontaktovať takéto druhy práce na odstránenie koróznych oblastí, ktoré boli predtým.

S pomocou smaltu v tomto prípade nebude potrebovať. Môže vyhladiť všetky rohy a v rovnakom čase maľovať hladko.

 • Zrušené ochranné vlastnosti pri použití. Je to sklovina a je komponent, v ktorom vysoko kvalitné, rýchle sušenie alkyd-uretánové laky, ktoré môžu rýchlo vyschnúť. Kvôli nim sa povlak stáva oveľa silnejší, stabilnejší na rýchle vymazanie, vonkajšie a vnútorné faktory.
 • Existujú aj iné pozitívne strany, ktoré robia tepelne odolný sklovinu tú najlepšiu voľbu pre prácu s ťažkými povrchmi. Život tohto výrobku je 5 rokov.

Móda

Medzi nevýhody niekedy prideľujú takúto funkciu ako politiku cenovej politiky. Zo všetkých značiek sa niekedy nachádza vysoká cena skloviny, ale stále vďaka pomerne veľkému rozsahu si môžete vybrať dobrú značku za optimálnu cenu.

Názory

Všetky farby, ktoré sa dnes používajú na maliarske povrchy, ktoré môžu odolať vysokým teplotám, rozdelené do troch skupín.

 • Podľa metód balenia;
 • čas skladovania;
 • A aplikačné metódy.

Výber tepelne odolného skloviny závisí od toho, ktorý účel ho získate, A aký povrch sa pokryje. K dnešnému dňu existujú aj aerosólové vzorky na maľovanie. Kapacita údajov baldachýnu je 0, 5 litrov. Ak potrebujete zakúpiť väčší objem, je najlepšie, aby sa vzorky, ktoré sa predávajú v bankách, vedrách alebo v sudoch 40 kg. Ak chcete maľovať jeden meter štvorcový, je potrebné približne 230-260 gramov farby.

Sedem mesiacov (najmenšia skladovateľnosť) od dátumu výroby si farba zachováva všetky svoje vlastnosti. Podľa štandardu musia výrobcovia označiť balenie výrobku. Pre najjednoduchšiu aplikáciu sú vhodné farby typu aerosólu, v takejto situácii nebude potrebné zakúpiť, ktoré voliteľné nástroje, ale táto možnosť nie je vhodná na maľovanie veľkej plochy.

Pre maľovanie objemových území nadobudnú ukladanie bánk a aplikujú smaltovanie s kefou alebo valčekom, zdvihnite len valček so stredným dlhým.

Ak má farba dobrú konzistenciu tekutiny, potom je možné maľovať pneumatickým postrekovačom pracujúcim spolu s kompresorom. Tento typ sfarbenia je vhodný pre dosky, môžete použiť aj striekajúce farbenie pomocou plechovky.

Bez ohľadu na spôsob použitia, stability a kvality je plne zachránený. Tiež je potrebné pochopiť, že pri použití aerosólu alebo sprejového kolapsu bude prietok jedného meter štvorcový o niečo väčší ako pri práci s valecou.

Názory

 • Staintemet-Aerosol – Je to náter antikorózny typ, predáva sa v baldachýnom doskách pre maľovacie kovové povrchy. Takýto alkyd smalt pozostáva z vysoko kvalitných komponentov, ktoré rýchlo vyschnú, takže sú vynikajúce pre výstavbu a rôzne dekoratívne práce, na domáce použitie.

Okrem toho je možné ho použiť na maľovanie škrabancov, čipov a kovových dlaždíc. Podobná farba sa používa na maľovanie ťažkopádnych miest. Na povrchu farby vyzerá lesklý s malým kovovým leskom. Dobre vhodný pre všetky druhy práce, dokonca aj pre plynové sporák.

 • Smalt ko – 8104 – Použiť na maľovanie azbetických povrchov, ktoré pozostávajú z kovu a betónu. Môže byť použitý pre interné práce a na otvorenú plochu (na ulici). Farba tohto typu je vynikajúci pre ochranu pred koróziou nádrží, potrubí, komínov a iných zariadení. Analóg takejto farby – Značka 8101. Okrem toho takéto analógy môžu byť tiež použité ako 811,814,8111 termínov.

 • Antikorózna smalt Potrebujete chrániť pred koróziou a maľovaním dekoratívnych častí, môžu byť čisté, a už natreté, a dokonca potiahnutú hrdzu. SMEAMEL tohto typu dokonale príde na všetky povrchy: oceľ, liatina a rôzne neželezné kovy. Môžu to byť ploty, brány, stavebný typ, stroje pre dediny, kovové skrine, okná, dvere, drevo. Môžete použiť Celsitis.

Na striekanie sa môžu použiť domáce postrekovače pre nádrže.

Balenie a farby

Balenie môže byť odlišné, všetko bude závisieť, Aký druh typu farby si vyberiete:

 • Volajúci – 0, 5 litrov;
 • Banka – z 5 litrov;
 • Bucket – od 10 -15 a až 40 litrov.

Z kompozície farby bude závisieť, pri ktorej teplote sa môže použiť. Hlavná zložka, ktorá je v akejkoľvek zložení farby – silikónový lak.

Prideľujú sa aj iné typy:

 • epoxidová skupina;
 • Alkydová skupina;
 • etylsilikát a epoxid;
 • silikón;
 • Farba pomocou kompozitov.

Farby sú väčšinou čiernobielo, existujú zbierky, kde prezentoval veľký výber rôznych odtieňov.

Ako si vybrať?

Najprv musíte pochopiť, ktorý je potrebný smalt.

Teplotným režimom sú rozdelené do troch skupín:

 • tepluvzdorný;
 • tepluvzdorný;
 • žiaruvzdorný.

Ohňovzdorné a ohňovzdorné farby sú dve absolútne odlišné zloženie. Hlavným účelom pretrvávajúcich farieb je vytvoriť film pripojeného typu, ktorý môže prekrývať s prístupom vzduchu.

Do farieb, ktoré budú schopné vydržať vysoké teploty zahŕňajú tie, ktoré si zachovávajú svoje vlastné druhy s indikátorom 600 stupňov Celzia. Podobné výrobky môžu byť použité pre maliarske pece, kúpele alebo časti stroja. Ak sa teplota zahrieva na 800 stupňov Celzia, potom je potrebné vybrať farbu z oblasti rezistentnej na teplo. To je dobrá voľba pre povrch s hrdzou.

Refraktérny typ farby je nevyhnutný pre povrch, ktoré sú blízko ohňa. Dokonale si chránili povrch pred vonkajšími faktormi. Je však potrebné pochopiť, že takáto farba stojí veľa peňazí a často ho získajú už veľké spoločnosti za ich prácu.

Ak chcete zachrániť trochu financií, môžete si kúpiť vysokoteplotné farby. Dokonale sa schovávajú na akékoľvek pracovné podmienky, kde teplota neexistuje viac ako dvesto stupňov Celzia. Podobná farba stále pokrýva tehlové švy na peciach.

Slávne výrobcovia a recenzie

 • Vixen – Toto je alkyd smalt, ktorý rýchlo schne. Scamel obsahuje špeciálne pigmenty odolné voči svetlom, ktoré počas farbenia pod vplyvom rôznych svetelných zdrojov nepatria. Na povrchu smaltu tvorí dobrý lesklý povlak s vynikajúcim leskom.

Vixen je univerzálna farba, ktorá má veľkú paletu rôznych farieb, takže si vyzdvihne presne odtieň, ktorý bude potrebný, nebude ťažké. Táto značka má dvojitú vrstvu prístrešia.

Farby majú vynikajúcu odolnosť voči poveternostným vplyvom a vlastnosti adhézie s maľovaným povrchom. Dobre prispôsobuje poveternostným podmienkam v Ruskej federácii.

V priemere jeden meter štvorcový pochádza zo 170 do 310 ml ako svetlejšia farba, tým viac výdavkov bude. Všetko kvôli tomu, že potrebujete vyrábať niekoľko guľôčok. Odporúča sa aplikovať tri vrstvy misky bez ohľadu na farbu farby. Smaltovací smalt na desať – pätnásť minút.

 • DALI – smalt, vytvorený na prácu s kovovou technikou, ktorá neustále funguje na základe vysokej teploty. Smalt môže vydržať 600 stupňov Celzia.

Môže byť aplikovaný na oceľové a liatkové povrchy, komíny, kachle, strojové systémy, mangale s kefou alebo postrekovačmi. Odporúčaný počet vrstiev – tri. Veľká farebná paleta.

Je zakázané používať smalt na riedenie benzínu alebo kerozénu. Sedem metrov štvorcových má jeden liter farby.

 • NOVBYTHIM – Farba, ktorá sa používa na pokrytie rôznych povrchov: sklo, betón, tehál. Smalt bude schopný odolať – 50 stupňov a až 600 stupňov Celzia.

Celkové dve farby:

 1. sivá;
 2. čierna.

Použite odporúčané v dvoch alebo troch vrstvách. Jeden meter štvorcový nie je viac ako 250 ml.

O domácich tepelne odolnej farby Pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: