Tepelne odolná sklovina CERTRA: VLASTNOSTI A ŠPECIFIKÁCIE

  Ak často používame konvenčné nátery, potom o tepelne odolných denemoch nemožno povedať. Tepelne odolná farba je určená na farbenie neželezných a železných kovov, materiál môže mať kombinovanú kompozíciu. Tento typ farbiva chráni povrchy z kovu a iných druhov povlaku z vysokých teplôt a agresívneho média.

  Čo to je?

  Konvenčná farba sa nemôže pochváliť tepelnou odolnosťou, preto existuje zvýšený dopyt po smaltovaní z fínskych spoločností Tikkurila, vysoká tepelná čierna farba, anglickí výrobcovia hrdzavcov alebo ruských produktov Certa, ktoré majú vysoké špecifikácie.

  Tepelne odolná sklovina CERTRA sú určené na farbenie kovových povrchov, Zariadenia, tepelné výrobky, olejové a plynovody, pece a iné povrchy.

  Produkty majú potrebné špecifikácie potvrdené certifikátmi kvality.

  Porovnanie s zložením konvenčnej farby, ktorá sa používa počas opravných prác, budú tepelne odolné analógy zložitejšie kvôli viacerým komponentom. Tepelne odolná farba je založená na špeciálnej suspenzii pozostávajúcej z silikónového laku v rozpúšťadle s pridaním plniva a pigmentu. Tepelne odolné farby sú odolné voči vysokej vlhkosti. Tento typ smaltu môže odolať teplote od -50 stupňov, až +650 stupňov Celzia.

  Rozsah

  Populárne farby od ruských výrobcov našli svoje použitie v mnohých priemyselných odvetviach. Najčastejšie sa používajú v chemickom priemysle a strojárstve, pokrývajú ich časti komínov a vykurovacích zariadení.

  Tento typ farieb má špecifickú špecifickosť:

  • obsahuje toxické rozpúšťadlo;
  • Pred začatím práce je povrch pripravený;
  • Sušená certa smalt pri vysokých teplotách.

  Treba mať na pamäti, že v priemyselných podmienkach Certa schováva 45-50 minút, V domácom použití bez toxických akcelerátorov tohto času nebudú stačiť. Po farbení by sa inštalácia alebo preprava zariadenia mala len po troch dňoch. Kovové časti farbenia, aplikujte 2-3 krížovú vrstvu.

  Takáto plocha najmenej dvoch dní by mala byť teplota 18-22 stupňov.

  Najobľúbenejšie môže byť nazývaná tepelne odolná farba na kov Certa do 900 stupňov. Pre nasýtenie farby LKM je pigment odpovedá, častejšie môžete nájsť biely alebo čierny smalt, ale môžete nájsť iné odtiene, ak potrebujete odolať určitým farebným gamutom.

  Najčastejšie aplikovaná čierna farba, čierna polotubná, strieborná sivá a grafit. Vyberte si iné farby, medzi nimi žltá, meď, červená, hnedá, modrá, modrá a zelená. Okrem toho sa objavili jedinečné nové produkty – zlatá a farba medi.

  Táto farba chráni materiál pred koróziou, ohňom a vlhkosťou. Anti-korózne náter sa ľahko padá, aplikuje sa na kov, betónový a cementový povrch, po tom, čo maľuje, schováva sa pol hodiny. Po vysušení sa smaltoval homogénny film bez vrások a nezrovnalostí. Ak sa farba aplikuje na zvar alebo iné miesta na dosah, sú natreté štetcom, strávením niekoľkokrát v tejto oblasti.

  Môžu sa tam pridať LKM produkovaný v rôznych modifikáciách, niklu, chrómu alebo hliníku v prášku. Spoločnosť „Spectr“ produkuje Certa smalt v 400 a 800 gramoch, Rovnako ako 520 ml aerosóly na pokrytie hrubého železa, kožené a oceľové liaty. Po testovaní s farbou bola trvanlivosť potvrdená do 25 rokov.

  Mali by ste venovať pozornosť novinke – to je smalt Certa Patina, ktoré sa používajú na dekor kovov. Patina vám umožňuje dať výrobky účinok kompilácie.

  Použite ho na dekor ohniska, dekoratívnej mriežky a ploty, mangálov, grilu a iných povrchov.

  Použitie patiny na povrch kovu, nasleduje:

  • Miešanie farby;
  • Ponorte štetec;
  • Prebytočná farba, ktorá sa má zamieňať;
  • Ľahko sa dotýka kefy, mali by ste chodiť po vybraných oblastiach, neprekrývajúcich sa predchádzajúcej vrstve.

  Ako použiť?

  Na prípravu povrchu na farbenie, malo by sa čistiť z nečistôt, odstráňte hrdzu, starú farbu, olej alebo tuk. Môžete vykonávať mechanické alebo manuálne čistenie. Povrchová úprava sa uskutočňuje na ST 3 alebo SA2-SA2.päť. St Písmená ukazujú, že sa čistí ručne alebo mechanicky pomocou codsette. Všetky hrdze pred čistením by sa mali zoškrabať z povrchov, odstráňte pozostatky ropných produktov a nečistôt. Po odstránení všetkého znečistenia, Dedust.

  Atramentové čistenie je označené písmenami SA. SA2-SA2.5 znamená veľmi dôkladné čistenie povrchu. Počas kontroly by sa nemali detegovať zvyšky oleja, hrdze, farby a iných kontaminantov.

  Po plne čistení povrchu by sa malo určiť rozpúšťadlom, čo môže byť vhodné pre „rozpúšťadlo“ alebo „xylén“. Odmasťovaný povrch by mal byť pred prácou. Neuchovávajte výrobok po spracovaní bez odmastia viac ako šesť hodín na ulici a viac v miestnosti.

  Skôr ako začnete pracovať s farbou, skontrolujte povrch, nemalo by byť špinavé alebo mokré.

  Prípravná fáza

  Po otvorení banky by sa smaltovalo starostlivo miešaní, až kým sediment nezmizne a čaká desať minút, kým bubliny zmiznú. Zmerajte, že viskozita enamínov môže byť špeciálne zariadenie s viskozimetrom PT-246, je určený na určenie podmieneného indikátora, to znamená, že čas exspirácie LKM. Použitie „xylén“ alebo „rozpúšťadlo“, môžete chovať farbu na požadovanú konzistenciu, ale nie viac ako 30%. Na konci práce je banka pevne zatvorená a ponechaná na skladovanie.

  Práca s rozpúšťadlami je dôležité vedieť, že sú celkom toxické, takže sa neodporúča aplikovať Certa smalte vo vnútri obytných priestorov.

  Farba

  Farba sa aplikuje na povrch s valčekom alebo štetcom. Malo by sa aplikovať s tenkou vrstvou, záleží na tom, ako vysoko kvalitné silikónové film a kovové sa zatvára.

  Pomocou pomôcka alebo aerosólu sa môže získať rovnomernejší povlak.

  Pri použití certa aerosólovej farby v cannter sa získa veľmi hladký povlak, ale do vzduchu spadne mnoho toxických látok. Je lepšie použiť túto možnosť na farbenie nie veľmi veľké predmety, ako sú spájkovanie, gril alebo tlmič. Je dôležité vykonávať prácu v čerstvom vzduchu pomocou prostriedkov na ochranu pred toxickými látkami.

  Pre mnohé tepelne odolné materiály nie je potrebné predbežné spracovanie. Spotreba LKM bude závisieť od akých podmienok sa používa. Pri maľovaní stien komína sa má použiť dve vrstvy smaltu, s maľovaním mangálov alebo jeden gril. Na povrchu tehál alebo omietky sa aplikujú 2-3 hrubé vrstvy.

  Bezpečnostné požiadavky

  Pri práci so smaltovanou certu, treba pripomenúť, že vo svojom zložení existujú aromatické rozpúšťadlá („xylén“ a „rozpúšťadlo“), ktoré s nesprávnym použitím môže priniesť poškodenie ľudského zdravia.

  Práca s LKM, mali by ste dodržiavať bezpečnostné pravidlá.

  • Malo by sa aplikovať sklovinu v čerstvom vzduchu alebo v dobre vetraných miestnostiach.
  • Pri maľovaní musia mať pracovníci gumové rukavice a ochrannú pastu, musia byť dodané na nosenie plynového korenia.
  • Scamel sa vzťahuje na horľavé kvapaliny, preto je dôležité dodržiavať pravidlá požiarnej bezpečnosti. Mali by byť hasiace prístroje na mieste práce, fajčenie na mieste je zakázané.
  • Keď oheň, musíte byť schopní použiť prostriedky na hasenie ohňa, objekt by mal byť vodu, piesok a t. D.

  Uskladnenie

  Čas použiteľnosti Certa Farby pri teplotách od -60 do +40 stupňov Celzia je 18 mesiacov. Takéto typy farieb sú uložené v pevne uzavretom brehu na miestach, kde nie je priame slnko.

  Ako maľovať tepelne odolný voči tepelným žiarením, môžete sa naučiť z videa nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: