Všetko o lineárnom polyetyléne

Polyméry úspešne nahradia mnohé materiály, ktoré nám sú známe, čo je vysvetlené tempo výroby, nízke náklady a nepochybné pozitívne vlastnosti.

Čo to je?

Lineárny polyetylén je polymér, vďaka svojej všestrannosti používanej v rôznych oblastiach. Materiál sa vyznačuje elasticitou, vysokou pevnosťou a plasticitou. Použitie tohto typu polyméru umožňuje dosiahnuť jedinečné ukazovatele v mnohých priemyselných odvetviach – v každodennom živote aj v priemysle.

Výroba lineárneho polyetylénu je high-tech proces kopolymerizácie etylénu a vyšších a-olefínov s určitými katalyzátormi. Počas výroby je etylén kopolymerizovaný OCTEC-C8, MUNEEN – C4, HEXEN – SAT. V polyméroch tohto typu je prítomnosť a-olefínov 2,5 – 3,5%, hustota – od 0,915 do 0,925 g / cm3. Tento ukazovateľ má tendenciu úmerný redukcii vzhľadom na rast olefínových reťazcov. Kopolymerizácia s Hexen poskytuje bočné štvorrvové vetvy, s butene – ductomy, s oktán – šesť-kabát.

 • Účtovný polyetylén C8-LLDPE je dnes najvyšší-tech a drahý pohľad na hexen a butene. Fyzikálne vlastnosti C8-LLDPE umožňuje ho používať pri získavaní ultratíkových filmov, zatiaľ čo všetky vlastnosti sú uložené v hotových výrobkoch.
 • Lineárny hexén lldpe Sa líši v odolnosti a životnosti. Jeho bočné vetvy zvýšenej dĺžky spôsobujú pevnosť taveniny. To zaisťuje jednotnú distribúciu hrúbky polyméru počas výroby. Produkt má zníženú toxicitu, je to ekologickejšie v porovnaní s BUTENNOM. Vyrába výrobky pre potravinársky priemysel.
 • Butnernaya polyetylén – Toto je najbežnejší typ lineárneho polyetylénu. Technológia produkcie Butene LLDPE je najskorším vývojom polymérov tohto typu a robí svoju produkciu najlacnejšie dnes.

Lineárny polyetylénový tlak Line má mnoho pozitívnych vlastností.

 • Materiál je extrémne odolný voči kinetickým, mechanickým a šokovým zaťaženiam.
 • Dokonale odoláva vplyvu ultrafialových lúčov.
 • Elasticita LDL umožnila výrobcom, aby získali film blikania a ultratenského filmu.
 • Polymér má vynikajúce vlastnosti pár a hydroizolácie, ktoré poskytuje dlhodobé skladovanie výrobkov.
 • Vysoká odolnosť voči nárazu mnohých organických rozpúšťadiel. Očné LDL Organické kvapaliny môžu byť len pri teplotách plus 60c.
 • Lineárny vysokotlakový polyetylén má charakteristiky podobné ukazovateľom s LDL, ale má viac odolných vlastností: je odolnejšia voči organickým rozpúšťadlám, mechanickým a kinetickým účinkom. V porovnaní s polyetylénom s nízkym tlakom je vysokotlakový polymér menej plastický, takže viacvrstvový produkt je najčastejšie vyrobený z toho, čo je oveľa zvyšuje jeho silu a umožňuje používať ho pre vysokú tlakovú prácu.
Prečítajte si viac  Všetko, čo potrebujete vedieť o íle

Chyby LLDPE možno bezpečne pripísať svojej trvanlivosti – prakticky sa nerozloží a vyžaduje použitie špeciálnych technológií na likvidáciu.

Metódy vyrábané LDL

 • Najstaršia technológia – polymerizácia plynnej fázy difúziou. Výstup sa získa podľa materiálu, vyznačujúci sa s čistotou, ale s heterogénnou kompozíciou.
 • Metóda metódy – Ide o technologický proces, ktorý sa vyskytuje v teplotnom režime od 60 do 130 ° C. Polyetylén, vytvorený týmto spôsobom, má vysokú plasticitu a dobré ukazovatele na oteru. Zložitosť spôsobu leží pri výbere katalyzátora – pri vysokých teplotách, mnohé látky sú náchylné na zintenzívnenie chemických reakcií.
 • Metóda suspenznej polymerizácie znamená použitie suspenzie s pridaním katalyzátorov. Trvalé miešanie zloženia je predpokladom pre výrobu. Materiál získaný v dôsledku použitia tejto technológie má homogénnu štruktúru, ale sa rozlišuje skrinkami zvyškov stabilizátora.

Technológia etylénu polymerizácie sa používa na získanie HDL. V tomto prípade hovoríme o vysokých teplotách (od 700 do 1800 c) a tlaku (od 25 do 250 MPa). Bez ohľadu na spôsob polyméru sa používa, konečný výsledok je granulovaný materiál. V budúcnosti je potrebné tepelné spracovanie.

Názory

Moderný priemysel sa široko používa na lineárny polyetylén s nízkou hustotou, čo je hlavne výroba rôznych typov filmu.

 • Rotary LDL sa líši v chemickej neutralite a používa sa hlavne na výrobu kontajnerov a nádrží s príslušnými požiadavkami.
 • Filmový polyetylén sa používa pri výrobe rôznych typov balíkov s vysokou elasticitou.
 • Pre balenie horúcich produktov sa používa polyetylén injekčného typu, pretože sa vyznačuje elasticitou a vysokou odolnosťou voči vlhkosti a teplote.
 • Polyetylén s nízkou hustotou LLDPE sa vyznačuje štruktúrou pozostávajúcou z krátkych bočných vetiev, ktoré sa používajú pri výrobe filmov s malou a strednou pevnosťou. Prevádzkované pri teplotných režimoch od 20 do 60 rokov, a tiež sa líši v dobrom odolnosti proti mrazu. Používa sa na výrobu obalov potravín.
Prečítajte si viac  FIBERAČNÉ PRAVIDLÁ OPRAVY

LDVD má menej elasticity a väčšiu tuhosť.

Používa sa na výrobu rúrok, priemyselných a domácností s vysokou odolnosťou voči chemickej expozícii.

Pôsobnosť

Hlavnou oblasťou aplikácie je výroba filmov rôznych typov, použitie vo forme aditív do PENP, PEVP, koncentrované polymérne farbivá. Okrem toho existujú aj iné aplikácie:

 • výroba rúrok a hadíc vlnitého a zavlažovacieho typu;
 • výroba tkaných a netkaných textílií, nití a priadze;
 • zavlažovacie a fúkané strečové filmy;
 • Káblová izolácia, geomembrány, penové výrobky;
 • Potraviny, senát, zmršťovacie filmy, tašky, tašky;
 • Odlievanie autodetas, armatúry, tenkostenný tovar na potravinárske a nepotravinárske výrobky.

Rozsah pôsobnosti lineárneho polyetylénu je extrémne široký, tento produkt chemického priemyslu je oprávnene považovaný za univerzálny a pokrýva všetky priemyselné odvetvia.

Nárazové testovacie potrubia z polyetylénu môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: