Porovnanie Ascorilu a Lazolvanu | Vyhľadávanie najlepšieho lieku

Lieky proti kašľu sa môžu predpisovať úplne odlišne a vzniká otázka, ktoré sú lepšie. Pozreli sme sa na dva lieky – Ascoril a Lazolvan, aby sme zistili rozdiel.

Droga

Výhody

Nevýhody

Ascoril

Je schválený na liečbu detí;

Viac účinných látok;

Môže sa používať v monoterapii

Zakázané počas tehotenstva;

Veľký počet vedľajších účinkov;

Mnohé kontraindikácie;

Riziko kolapsu pri ochoreniach kardiovaskulárneho systému;

Pravdepodobnosť vzniku alergií u detí je vyššia;

Nie je kompatibilný s mnohými liekmi;

Lazolvan

Mnoho foriem uvoľnenia;

Predpísané v pediatrii;

Povolené u tehotných žien, ak je to indikované;

Krátky priebeh aplikácie;

Nízke náklady

Možné predávkovanie;

Nemal by sa užívať spolu s liekom proti kašľu

Popis lieku Ascoril

Ascoril

Ascoril je liek s expektoračným a hlieny riediacim účinkom. Podáva sa pri kašli s ťažkou sekréciou hlienu. Salbutamol, bromhexín a guajfenezín sú v základe. K dispozícii ako sirup a tablety. Výrobca – Glenmark Pharmaceuticals Ltd, India.

Predstavuje pôsobenie rôznych zložiek v zložení:

 1. salbutamol – uvoľňuje spazmus relaxáciou bronchiálnych vlákien, stimuluje receptory, spôsobuje dilatáciu artérií, zlepšuje priechodnosť dýchacích ciest;

 2. Bromhexín – poskytuje odtok hlienu;

 3. Guajfenezín – znižuje viskozitu hlienu tým, že ho riedi;

 4. Mentol – navyše obsiahnutý v sirupe, má antiseptický účinok.

Používa sa pri akútnych a chronických respiračných stavoch, pri ktorých sa ťažko odstraňuje spútum. Predpísaný ako súčasť liečebného balíka.

Výskum a účinnosť

Ascoril možno použiť na skrátenie obdobia liečby a dosiahnutie viacerých terapeutických účinkov súčasne. Ovplyvňuje všetky časti patologického procesu bronchopulmonálneho ochorenia. Ascoril sa môže predpisovať samostatne, čím sa znižuje záťaž liečby a náklady na liečbu. Neboli pozorované žiadne závažné vedľajšie účinky jeho používania.

Ascoril je účinný pri liečbe SARS, bronchitídy, zápalu pľúc, CHOCHP, astmy. Pacienti majú počas liečby lepšiu priechodnosť priedušiek. Mentolový sirup, ktorý zastavuje kŕče a stimuluje sekréciu priedušiek.

Zdroj: Fedoseev G.. „Klinické aspekty lieku Ascoril na pulmonologickej klinike“. Novye Sankt Peterburgskie Vedomosti. 2002.

Kontraindikácie

Ascoril nie je predpísaný pri precitlivenosti na aktívne zložky.

Existujú aj ďalšie kontraindikácie používania:

 1. Niektoré kardiovaskulárne ochorenia – poruchy srdcového rytmu, aortálna stenóza, hypertenzia, myokarditída;

 2. Endokrinné poruchy – nadmerná činnosť štítnej žľazy, dekompenzovaná cukrovka;

 3. stabilné zvýšenie vnútroočného tlaku;

 4. Gastrointestinálne poruchy – akútne vredy, zlyhanie pečene, krvácanie;

 5. Závažné zlyhanie funkcie obličiek.

Ascoril sa používa s opatrnosťou pri ochorení srdca, pretože existuje možnosť vzniku kolapsu. V prípade peptického vredu sa smie používať len vo fáze remisie.

Ascoril sa neodporúča počas tehotenstva. Počas dojčenia sa má dojčenie prerušiť a znovu začať až 2 dni po ukončení liečby.

Zdravé pľúca

Nežiaduce účinky

Počas liečby Ascorilom sa môžu vyskytnúť poruchy rôznych orgánov a systémov:

 1. Trávenie – dyspepsia, nevoľnosť, nadúvanie, zhoršenie vredov;

 2. srdce a cievy – tachykardia, palpitácie, pokles krvného tlaku;

 3. Nervový systém – nespavosť, tras, bolesť hlavy, záchvaty, agitovanosť;

 4. Alergické reakcie – svrbenie, začervenanie kože, výtok z nosa, dýchavičnosť.

Môžu sa vyskytnúť aj závažné alergické reakcie. Quinckeho edém, anafylaktický šok, bronchospazmus. Často dochádza k zafarbeniu moču s ružovým nádychom.

Dávkovanie

Tablety a sirup je najlepšie užívať po jedle. Liek sa nepredpisuje mladším ako jeden rok. Dospelí 1 až 3 tablety, od 6 rokov ½ tablety 2-krát. Do 6 rokov sa má užívať len sirup, aby sa predišlo predávkovaniu.

Sirup je indikovaný u dospelých ako 10 ml 3-krát, do 6 rokov – 5 ml 3-krát, od 6 do 12 rokov – 5-10 ml 3-krát. Mliečne výrobky by sa nemali užívať spolu s liekom, pretože to znižuje účinnosť lieku. Štandardná liečba liekom Ascoril – 5-7 dní.

Kto je vhodný

Ascoril sa podáva ako monoterapia alebo v kombinácii s inými liekmi na liečbu bronchopulmonálnych ochorení, ktoré sú sprevádzané ťažkosťami pri odkašliavaní.

Indikácie pre tablety a sirup

 1. tracheobronchitída;

 2. bronchiálna astma;

 3. čierny kašeľ, tuberkulóza, pneumokonióza;

 4. emfyzém, obštrukčná bronchitída;

 5. Cystická fibróza alebo cystická fibróza.

Ascoril sa odporúča pri chorobách z povolania, keď sa vdychuje prach.

Popis Lazolvan

Lazolvan

Hlavným rozdielom medzi Lasolvanom a Ascorilom je zloženie. Existuje len jedna účinná látka, ambroxol hydrochlorid. Je to mukolytikum, ktoré skvapalňuje a vylučuje spútum, čím zlepšuje dýchanie. K dispozícii vo forme tabliet a inhalačného roztoku. Vyrába Boehringer Ingelheim, Nemecko/Taliansko.

Štúdie ukazujú, že ambroxol zvyšuje sekréciu dýchacích ciest, skvapalňuje viskózny hlien, čím uľahčuje jeho vylučovanie. Liek pri dlhodobom užívaní znižuje počet recidív pri obštrukčnom ochorení. Tiež skracuje priebeh antibiotickej liečby.

Výskum a účinnosť

Lazolvan má silný mukolytický účinok, preto sa jeho použitie s inými liekmi tejto skupiny vyžaduje len u vážne chorých ľudí. Liek sa môže užívať naraz vo forme tabliet a sirupu, pričom sa vypočíta denná dávka. Lazolvan sa môže a má predpísať pri prvých príznakoch respiračného ochorenia. Prípravok zvlhčuje sliznicu, uľahčuje dýchanie, čím zlepšuje celkový stav pacienta.

Lazolvan sa môže používať v nemocničnej a domácej starostlivosti vďaka svojim vhodným dávkovacím formám. Inhalačná liečba pomocou rozprašovača má významné výhody, pretože sa zvyšuje biologická dostupnosť lieku. Táto metóda je bezpečná, netraumatizuje sliznicu. Účinnosť však závisí od správnej inhalácie.

Lazolvan sa odporúča na liečbu detí s chronickým recidivujúcim ochorením pľúc. Používanie tohto lieku podporuje rýchle vymiznutie príznakov, čo zlepšuje pohodu detí a dospelých.

Lazolvan nielen zmierňuje dýchanie, ale má aj protizápalové a antioxidačné účinky a posilňuje lokálnu imunitu.

Zdroj: O.. Simonova. „Klinické účinky Lazolvanu: od čoho závisí účinnosť lieku“. Pediatria, 2011.

Kontraindikácie

Lazolvan sa nepredpisuje, ak ste alergický na účinnú látku a pomocné látky.

Iné kontraindikácie:

 1. Prvý trimester tehotenstva;

 2. Pečeňová a obličková nedostatočnosť;

 3. Neznášanlivosť laktózy;

 4. žalúdočný vred.

Lazolvan by sa nemal kombinovať s liekmi proti kašľu, pretože to sťažuje vykašliavanie a zhoršuje stav.

Ambroxol prechádza placentárnou bariérou, ale nemá žiadny vplyv na plod alebo tehotenstvo. Môže sa preto predpisovať pod lekárskym dohľadom. Látka prechádza do materského mlieka bez vplyvu na dieťa. Počas liečby sa odporúča vyhnúť sa dojčeniu.

Nežiaduce účinky

Liečba liekom Lazolvan zriedkavo spôsobuje nežiaduce reakcie. Medzi najpravdepodobnejšie patria gastrointestinálne poruchy – gastralgia, hnačka, nevoľnosť, hnačka.

Ďalšie možné vedľajšie účinky:

 1. Alergické reakcie – kožná vyrážka, žihľavka, anafylaktické reakcie, angioedém;

 2. slabosť, bolesť hlavy;

 3. Závažné kožné poruchy, ako je epidermálna nekrolýza, Stevensov-Jonesov syndróm, sú veľmi zriedkavé.

Pri použití spolu s antitusikami sa zistilo, že závažnosť kašľa sa znižuje, ale vykašliavanie hlienov je ťažšie, čo predlžuje dobu liečby.

Dávkovanie

Dávkovanie

Roztok sa užíva perorálne. Od 12 rokov a dospelým sa predpisujú 4 ml 3-krát, od 6 do 12 rokov 2 ml 3-krát, od 2 do 6 rokov 1 ml 3-krát, do 2 rokov 1 ml 2-krát. Roztok sa môže riediť vo vode a rôznych nápojoch a piť nezávisle od jedla. Roztok sa používa aj na inhalácie. Liek sa zmieša s NaCl v pomere 1:1.

Tablety sa podávajú dospelým v dávke 30 mg 3-krát, na zvýšenie terapeutického účinku sa môže použiť 60 mg 2-krát. Ak do 4 dní liečby príznaky neustúpia, musíte sa poradiť s lekárom, aby zmenil dávkovanie alebo zvolil iný liek.

V prípade predávkovania liekom, gastrointestinálne poruchy – vracanie, hnačka, dyspepsia. Na liečbu sa vykonáva výplach žalúdka, po ktorom sa v závislosti od zistených nežiaducich reakcií indikujú výrobky obsahujúce tuk a symptomatická liečba.

Kto je najvhodnejší

Lasolvan je predpísaný v prípade respiračných ochorení sprevádzaných ťažkosťami pri odkašliavaní. Táto bronchitída, astma, obštrukcia, bronchiektatické ochorenie.

Náklady a analógy

Droga

Náklady na

Analógy

Ascoril

Sirup 200 ml – od 360 Euro;

Sirup 100 ml – od 165 Euro;

Tablety č. 50 – od 750 Euro;

Tablety č. 20 – od 300 Euro;

Tablety č. 10 – od 200 Euro

Joset;

Azmaril;

Rinzakoff;

Ascoril Expectant

Lazolvan

Sirup 100 ml – od 200 Euro;

Tablety 0,03 #50 – od 260 Euro;

Tablety 0,03 #20 – od 160 Euro;

Kapsule Lazolvan Max 0,075 #10 – od 230 Euro

Ambroxol;

Ambrol;

Ambrobene;

Ambrosan;

Amkesol;

Bronchoxol;

Deflegmin;

Ambrochem;

Bronchoval;

Vicks Aktiv AmbroMed

Ktorý liek je najlepší

Ascoril sa najlepšie užíva pri komplexnej liečbe závažných ochorení dýchacieho systému: emfyzém, tuberkulóza, katracheobronchitída, pneumokonióza. Nevhodné pre deti a tehotné ženy. Lazolvan vykazuje dobré výsledky pri liečbe kašľa s ťažkou expektoráciou spúta. Je predpísaný na respiračné zlyhanie rôzneho pôvodu.

Lazolvan je lacnejší, ale pri niektorých ochoreniach je neúčinný. Pred použitím lieku by ste sa mali vždy poradiť s lekárom, aby ste našli najúčinnejší a najbezpečnejší liek proti kašľu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: