Porovnanie práčok LG a Samsung | ktorá je lepšia

LG a Samsung sú dve globálne značky, ktoré kráčajú bok po boku už mnoho rokov. Obe vyrábajú rôzne práčky, od najjednoduchších verzií s minimálnym počtom možností až po inteligentné „monštrá“, ktoré poskytujú maximálny komfort obsluhy a vysokú kvalitu prania. Ktorý výrobok je lepšie zvoliť: značku LG alebo Samsung?? Naši odborníci prišli na odpoveď.

LG

Všeobecné informácie o značkách

Obe značky pochádzajú z Južnej Kórey a sú považované za jeden z najväčších holdingov na svete, medzi ktorého odborné oblasti patrí výroba domácich spotrebičov. Podniky na jeho výrobu sú prítomné vo väčšine krajín sveta. Každý z uvedených výrobcov sa môže oprávnene pochváliť neuveriteľnou lojalitou zákazníkov, ktorá je spôsobená predovšetkým politikou týchto spoločností zameranou na získanie dôvery trhu.

Spoločnosti LG aj Samsung sa pri navrhovaní spotrebičov riadia jednoduchými zásadami. Výrobky musia byť dobre vyrobené, funkčné, všestranné a nemali by príliš vyprázdniť vaše vrecká. Vďaka kombinácii týchto funkcií patria práčky LG a Samsung medzi lídrov na trhu domácich spotrebičov.

Podobné funkcie

Obe kórejské značky venujú veľkú pozornosť funkčnosti, a preto sa spotrebitelia môžu cítiť pohodlne pri používaní akejkoľvek práčky z ich sortimentu. Spomedzi rovnakých možností domácich práčok LG a Samsung vyniká niekoľko:

 1. Režim rýchleho prania;

 2. Predmáčanie;

 3. Váženie bielizne v automatickom režime;

 4. Dostupnosť čiastočného zaťaženia;

 5. Nastavenie rýchlosti otáčania;

 6. Nastavenie teploty;

 7. Oneskorený štart.

Porovnávacia funkcia

Porovnateľná vlastnosť

Aby sme získali podrobný obraz, naši odborníci vykonali podrobné porovnanie týchto dvoch značiek na základe niekoľkých kľúčových kritérií. Tu je to, čo sa osvedčilo.

Kvalita prania a odstreďovania

Obe značky sa snažia svoje výrobky maximálne vybaviť všetkými druhmi programov, kvalitnými bubnami a ďalšími užitočnými možnosťami, ktoré pomáhajú dosiahnuť maximálne výsledky pri praní. Preto môžeme s istotou povedať, že práčky LG a Samsung sú v tomto ohľade rovnocenné.

Jediným významným rozdielom je prítomnosť parného režimu v niektorých modeloch LG. Ide o veľmi užitočnú možnosť, ktorá dokáže odstrániť aj tie najťažšie nečistoty a zabezpečiť takmer 100 % čistotu – para počas čistenia odstráni všetky baktérie z utierok, a to bez použitia vody.

Pokiaľ ide o kvalitu odstreďovania bielizne, prvenstvo tu možno prisúdiť práčkam Samsung, z ktorých niektoré sú vybavené možnosťou odstreďovania rýchlosťou až 1600 ot. Výrobky LG majú maximálnu rýchlosť 1400 otáčok za minútu. Napriek tomu je potrebné si uvedomiť, že vysoká kvalita odstreďovania sa dosahuje už pri 1000 ot/min.

Kapacita

Kapacita bubna automatického stroja je dôležitým faktorom, ktorý vám umožní okamžite určiť schopnosti zariadenia. Značka LG tak môže spotrebiteľom ponúkať výrobky s bubnom určeným na 17 kg bielizne a spoločnosť Samsung ponúka výrobky s bubnom, ktorý pojme len 12 kg bielizne. Je pravda, že takéto objemy sú určené najmä pre firemných zákazníkov, pretože aj pre najväčšiu rodinu sú takéto veľké rozmery irelevantné. Optimálny variant na domáce použitie – zaťaženie 5-10 kg.

Každá značka tiež ponúka celý rad umývačiek, od kapacít 3 kg pod umývadlom až po objemnejšie modely, ktoré sú pomerne skromne široké.

Pridané jedinečné funkcie

Každá z preskúmaných značiek uviedla na trh modely práčok s originálnymi a exkluzívnymi možnosťami. Spoločnosť LG preto doplnila svoje výrobky o tieto funkcie:

 1. Ošetrenie parou – zvyšuje účinnosť prania o 21 %;

 2. Umývanie s osviežovačom;

 3. Antialergický prací program;

 4. Nočný cyklus umožňuje prať oblečenie počas spánku – je úplne tichý (bez cyklu odstreďovania – spustí sa manuálne po skončení cyklu);

 5. Prítomnosť modelov s priamym pohonom – motor je pripojený priamo k bubnu – to eliminuje prítomnosť ľahko opotrebiteľných častí v systéme.

Aj spoločnosť Samsung vyvinula úsilie a zaviedla do svojich práčok niekoľko nasledujúcich vylepšení:

 1. Inteligentný systém – vykonáva analýzu znečistenia bielizne a vyberá množstvo pracieho prostriedku, ako aj optimálny režim prania (prítomný len v prémiovom segmente výrobkov);

 2. Špeciálna diamantová povrchová úprava bubna na zlepšenie kvality prania;

 3. Pamäť posledného pracieho cyklu;

 4. Eco bubble – pranie bielizne v studenej vode bez zníženia kvality;

 5. Strešné okno s dodatočným otvorom na prekladanie bielizne.

Ergonomický dizajn

Ergonómia

Obe značky ponúkajú veľké množstvo spredu plnených práčok, ktoré sú vhodné na inštaláciu do kuchynskej linky alebo pod kuchynskú linku, napr. Takéto výrobky môžu byť umiestnené nielen v kúpeľni, ale aj v kuchyni a v zásade v každej miestnosti s možnosťou pripojenia odtoku k odtoku.

Pre tých, ktorí majú akútny problém s voľnými plochami v dome, ponúkajú kórejskí výrobcovia veľmi úzke práčky, ako aj zariadenia s vertikálnym plnením, ktoré mimochodom nepodlieha zabudovaniu do.

Hluk/vibrácie

Rozdiely medzi práčkami LG a Samsung sú malé, ale sú tu. Tá produkuje najtichšie dostupné výrobky: Hladina hluku počas prania nepresahuje 47 dB a pri odstreďovacom cykle nedosahuje viac ako 72 dB.

Spotrebiče LG produkujú priemernú hladinu hluku 56 dB v režime prania a 75 dB v režime odstreďovania. Hladina hluku prvého aj druhého modelu je vo všeobecnosti takmer rovnaká.

Úroveň vibračných vĺn vydávaných práčkami LG a Samsung je takmer identická a mimochodom zanedbateľná: obaja výrobcovia predávajú výrobky s invertorovými motormi, ktoré v procese prevádzky produkujú minimálne množstvo vibrácií.

Ovládacie prvky

Obe kórejské značky ponúkajú výlučne elektronické modely práčok. Tlačidlá sú k dispozícii v rôznych verziách: hodinové, dotykové alebo obyčajné, vyrobené z plastu. Niektoré produkty majú rôzne veľkosti displejov pre jednoduchšie používanie. Spoločnosti LG aj Samsung ponúkajú spotrebiteľom výrobky s cenovo dostupným a používateľsky prívetivým ovládacím systémom. Všetky tlačidlá sú príslušne označené.

O oprave

Pokiaľ ide o spoľahlivosť výrobkov a vlastnosti ich opravy, je ťažké hovoriť konkrétne. Obe značky majú výrobné závody v mnohých krajinách, takže kvalita výrobku do veľkej miery závisí od miesta jeho montáže.

VEDĽAJŠIA POZNÁMKA. Odborníci tvrdia, že výrobky montované v Rusku alebo Číne majú nižšiu úroveň spoľahlivosti ako napríklad kórejské, preto sa odporúča venovať pozornosť pri kúpe práčky.

Veľkou výhodou je dostupnosť servisných stredísk pre obe značky vo väčšine veľkých miest. Výrobcovia poskytujú na každý výrobok ročnú záruku a v prípade poruchy ho možno ľahko opraviť vďaka vždy dostupným náhradným dielom.

Osobitne možno spomenúť vykurovacie telesá, ktoré sú najčastejšie poruchovou súčasťou. Pri práčkach LG sa nachádza priamo za zadným panelom, takže sa dá ľahko vybrať. Modely značky Samsung sú komplikovanejšie – na výmenu vykurovacieho telesa je potrebné odstrániť aj predný panel.

Cena

Pre niektorých hrá hlavnú úlohu cena výrobku. Ak vezmeme do úvahy cenovú politiku značiek bez príkras, vznikne nasledujúci obraz. Po prvé, práčky Samsung, zastúpené v strednom cenovom segmente, sú až o 5 % lacnejšie ako modely LG. Po prvé, práčky Samsung v prémiovom cenovom segmente sú o 20 % drahšie ako modely LG.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: