Výška postele

Moderný život je plný rozruchu a starosti. Každú minútu na účte a cennejší je čas spať. Na osobu pozornosť by sa mala venovať otázke odpočinku. Mnohé nuansy, ktoré sa zdali byť zanedbateľné, ovplyvňujú spánok: oblečenie na spánok, šum na ulicu, večeru, vzduch. Akýkoľvek prach môže pokaziť sen. Výška spálne v tvorbe pohodlia neohrozuje poslednú úlohu.

Výška postele

Všeobecné normy

Nikde neexistuje jediná norma. Predpokladá sa, že najoptimálnejšia výška lôžka je od 42 do 48 cm. Ale je tu nuancia: ľudia majú iný rast. Nájdite vhodný model – úloha nie je ľahká.

Keď sa nohy v ohýbanej polohe, sadzbu sa zobrazí zaťaženie. Z tohto dôvodu, v dopoludňajších hodinách, ak ostro vyniknete z takejto pozície, existujú nepríjemné pocity. Kritérium pohodlie – 90 stupňov v pozícii na sedenie. Nezabudnite na hrúbku a hrúbku.

Lôžka od svetových výrobcov však môžu byť rozdelené do niekoľkých skupín:

 • Pre európsku normu nie najvyššie miesto. Takáto lôžko je vhodná pre osoby strednej výšky, v ktorej sa dĺžka podrážky na koleno líši od 60 do 65 cm. Môžete sedieť a s pätami dotýkať podlahy.

Výška postele

 • Hovoriť o ázijskom štandarde, Treba poznamenať, že výška podvozku postele v ázijských krajinách sa pohybuje od 20 do 30 cm. Tieto návrhy sú vytvorené ako podlahy, umiestnené na krátke nohy alebo konštruované na podlahe. K dnešnému dňu existujú tieto postele v európskej forme.

Výška postele

 • Americký štandard Najviac celkových modelov – výška podlahy je 0.8-1 M. Prečo sa v krajinách západnej hemisféry vytvárajú také vysoké návrhy? Predpokladá sa, že Američania milujú rozsah ako púšte divokých západov.

Výška postele

 • Mansion je poschodová posteľ. Môže byť rozdelený do niekoľkých poddruhov, ale tento dizajn môže byť pripisovaný typu USA. Ak je v rodine dve deti, a v byte je malý priestor, taká posteľ pomôže vyriešiť problém.

Výška postele

Umiestnenie v interiéri

Pri nákupe postele stojí za to zvážiť, či sa zmestí do izby / spálne / obývačky. Napríklad, „americká posteľ“ je vhodná pre široký priestor. Je dôležité vziať do úvahy kombináciu lôžok a svetelných tónov na stene, okenné závesy a podlahové krytiny. Zrkadlá vytvárajú ilúziu expanzie, ak sú upevnené na stenách alebo na vonkajšej strane skrinky. Stlačte výškové stropy, ako sú plastové panely alebo stropy s reflektormi.

Výška postele

Ázijské postele sú vhodné pre malé izby. Pre väčšie pohodlie to nebude ublížiť, aby sa starala, že posteľ harmonizuje s prostredím. Bunk lôžko odporúčané pre detské spálne. Rodič musí byť zvážený: Dieťa by nemalo cítiť účinok „tlaku“ na ňom strop. V priemere, úroveň podlahy do stropu v moderných domoch okolo 2.6 M.

Výška postele

Výška postele

Musia sa dodržiavať nasledujúce parametre:

 • Vzdialenosť od podlahy do matraca je asi 165 cm.
 • Minimálna úroveň z matracu prvej úrovne na podlahu je 30 cm, maximálne 50 cm.
 • Vzdialenosť medzi úrovňami: Minimálne – 80 cm, maximálne – 90 cm.
 • No, ak vzdialenosť medzi stropom a falošnou úrovňou dosiahne najmenej 60 cm.

Na druhom poschodí postele by mali byť vybavené lety, inak dieťaťu, odlupovanie vo sne, riziká, že klesá z druhej úrovne. Doska na spodnej vrstve rozsahu od 5 do 15 cm a na hornej najmenej 30 cm. Na palube by tiež mal premýšľať o kúpe bežného lôžka, aby sa zabránilo pošmyknutiu matraca.

Výška postele

Nezabudnite na interval medzi nižšími a špičkovými úrovňami. Rodič musí vypočítať rast Čadov, ktorý spí na „Prvé poschodie“. V opačnom prípade bude dieťa v pozícii na sedenie nepríjemné, aby sa na vrchol.

V priemere je výška 85-90 cm. Vzdialenosť medzi „druhým poschodím“ a stropom by mala byť približne 1 meter, takže deti, keď sedeli na vrchole, necítili nepohodlie.

Výška postele

Nezabudnite na túto alternatívu pre dospelých, ako je vysoká podkrovná posteľ. Sú v dvoch odrodách: dvojité alebo s jedným miestom na spanie. Jeho najmenšia výška je 180 cm a najväčšia – 190 cm. Táto možnosť sa neodporúča ľuďom, ktorí dosiahli starobu alebo strachové výšky.

Výška postele

Výška postele

Zodpovedná úloha – Výber detskej postele. Je potrebné vziať do úvahy výšku matraca pre pohodlie dieťaťa. Je potrebné starať sa o kvalitu a výšku priečku, ktorá bude chrániť dieťa pred náhodným pádom. Aby ste zabránili zraneniam, mali by ste si vybrať posteľ, ktorej výška nebude prekročiť 30 cm. Čím nižší dizajn, bezpečnejší pre dieťa.

Výška postele

Výška postele

Konštruktívne funkcie

Posteľ nemôže byť tak, ak nemá žiadnu čelo. Po prvé, vykonáva dekoratívnu funkciu. Mnoho špecialistov milujú modelovanie a zdobenie tejto oblasti. Jeho časti sú natreté, kučeravé, obývajú látkou. Podobné nuansy ovplyvňujú výšku postele. Okrem toho táto položka chráni kryt steny pred poškodením. Štandardná výška – 39 cm, od podlahy – až 90 cm.

Výška postele

Obaja osoba má hlavu a nohy a posteľ má čelo a striekanie. Posledná položka nie je kľúčová, moderné modely môžu bez neho urobiť. Výška „bez Francúzska“ kolíše okolo 38 až 40 cm. Priemerná výška z podlahy do nosnej mriežky je 25 cm. V prípade výšky matraca 18-20 cm, úroveň spálne sa pohybuje od 43 do 45 cm.

Výška postele

Ako si vybrať matrac?

Prevažná časť celkovej výšky lôžka je matrac.

Dôrazne sa odporúča získať matrac spolu s posteľou. Ak si vezmete verziu na jar, musíte vziať do úvahy jeho výšku: od 20 do 25 cm, zatiaľ čo alternatíva bez pružiny je kratšia ako 5 cm.

Podrobnejšia klasifikácia matracov je nasledovná:

 • Ak je veľkosť boku nižšia ako 5 cm, výška matraca by nemala dosiahnuť 20 cm.
 • V prípade 5-10 cm poschodí, je potrebné zvoliť matrac s výškou viac ako 18, ale menej ako 22 cm.
 • Keď veľkosť bočných rozsahov v oblasti 10-15 cm, môžete bezpečne kúpiť matrac s výškou viac ako 23 cm.

Situácia sa stane, keď človek nie je schopný kúpiť plnohodnotnú posteľ a musí byť spokojný s paleba, a možno aj kovové lôžko. Spí je drsný kvôli plášti alebo oku. Pre takéto situácie, tenké, asi 5 cm, bavlnené matracy.

Výška postele

V extrémnom prípade môže osoba spať na podlahe. Ak to chcete urobiť, je tu nádherná možnosť – matrac zapustený v pódiu.

Takáto ponuka je prospešná ušetriť priestor, pretože v takom matraci môžete uložiť posteľnú bielizeň. Je však potrebné postarať sa o problém hygieny, inak existuje riziko kopania prachu počas spánku.

Výška postele

Populárne modely

Funkcia modelu ECO je zdvíhací mechanizmus. Výrobca nábytku – M-Style. Ak chce Kupujúci vybaviť malú spálňu, tento model je vhodný pre túto možnosť. Pre ukladanie vecí, stačí použiť miesto skryté pod ložou, ušetrí veľa vesmíru v interiéri. „Eco“ je vytvorený z LDSP, čo je dôvod, prečo má dizajn dlhú životnosť a nie je ťažká.

Výška postele

Plynové výťahy poskytujú zdvíhací mechanizmus. Základne ortopedického lôžka a má kovový rám. Ak zmerate vzostup základne z podlahy, ukáže 39 cm a vybranie pre matrac – 7 cm. Náklady na posteľ s nastavením výškových rozsahov v regióne 10 000 rubľov.

Výška postele

Výška postele

Ak je záujem o ľahké a elegantné vzorky, akvizícia sa odporúča „BERGAMO“, z LDSP, vyrába továreň na výrobu nábytku. Hoci je to jednoduché, ale dizajn je vyrobený v najlepších moderných tradíciách. Sviežostné a čelo sa neodlesne na celkovú hmotnosť dizajnu. Výška podlahy podlahy dosiahne 38 cm. Ale je tu problém: základňa s nohami bude musieť navyše kúpiť. „Bergamo“ bude stáť kupujúceho v 5000 rubľov.

Výška postele

„Európa“ – jedna z najviac ambicióznejších kópií, sa vyrába v Rusku, v továrni VVD (g. PENZA). 47 cm – taký nadmorská výška postele, ak nie zvážiť matrac. Ale depresia pod matracom dosahuje 4 cm. Európa tiež znamená úsporné úspory, pretože pod lžami sú priestranné boxy na posteľnú bielizeň a gauč. LDSP – materiál, z ktorého sa realizuje Európa. Na „Európe“ stojí za to vynaložiť 10 000 rubľov, ak nie je zahrnutý v tejto cene nadácie, ktorá bude musieť byť zakúpená samostatne.

Výška postele

„Flavia“ – nízko lôžko, charakterizované mimoriadnym dizajnom. Jej priestor na spanie – oblúk. Rám so svetlou ekologickou kožou dáva na túto inštanciu nehu. 33.5 cm – taká výška senovej izby.

Samostatné plus, na rozdiel od predchádzajúcich možností: nie je potrebné utrácať peniaze na ďalší nákup nadácií. Keď je vytvorený výber matracu požadovanej výšky, môžete zmeniť úroveň postele.

20 000 rubľov stojí za to. „Flavia“ sa vyrába v Rusku, môžete si ho kúpiť na Hoff Nábytok Hypermarkety. Ruka.

Výška postele

Pohodlie – hlavné kritérium, ktoré podporuje silný a zdravý spánok. Výber postele s potrebnou výškou poskytne unavenú osobu príjemný pobyt, po ktorom sa ďalší pracovný deň nezdaní tak ťažký.

Ako si vybrať posteľ v spálni, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár