Seba-dobrodružné betón

Seba-adventunt betón – betón, ktorý má schopnosť vyplniť formu aj v hustyarizovaných štruktúrach v dôsledku pečate pod vplyvom jeho hmotnosti.

Charakteristiky a výhody

Riešenie samoobslužného betónu má vlastnosť s vysokou tvrdosťou (až 70 cm), charakterizovaný relatívne malým pomerom vody a cementu (0,38 … 0,4). Materiál je pomerne trvanlivý (približne 100 MPa). Minimalizované riziko korózie vzhľadom na dobrú hustotu materiálu. Polymérny polykarboxylát je hlavnou časťou kompozície a funguje nasledovne. Je absorbovaný povrchom cementových zŕn, prenáša sa záporný náboj. Z tohto dôvodu sa zrno od seba odpudzuje, čo spôsobuje riešenie a minerálne prvky. Účinok plastifikácie môže byť zvýšený periodickým miešaním.

Výhody betónu tohto typu sú nízkou úrovňou hluku, zníženie času výstavby, možnosť dlhodobej prepravy zmesi, vysoko kvalitné povrchy výrobkov, nie je potrebná použitie a vibrácie. V tomto ohľade sa znížia náklady na elektrickú energiu a vďaka absencii hluku, možnosť umiestnenia rastlín železobetónových výrobkov v mestách.

Trochu histórie

Koncom 60. rokov – začiatkom 70. rokov začal používať vysoko silnú betónu, ktorá sa zlepšila aditívami super-plastifikátorov. Napríklad, v roku 1970, boli použité na vybudovanie ropných plošiny v Severnom mori. Použitie betónu s superplastifikátormi preukázal svoje výhody, ale tiež identifikovali nedostatky pri práci s ním. Ak je potrubie, pre ktoré je zmes dodávaná, dlhšia ako 200 metrov, potom sa objaví zväzok zmesi a nehomogenity v konečnom produkte.

Pri pridávaní väčšiny superplastifikátorov s veľkými dávkami je možné spomaliť miešanie zmesi. A pri preprave 60-90 minút, účinok doplnkovej látky klesá, a to znamená, že mobilita znižuje. Zo všetkých vyššie uvedených sa zistí, že čas na vykonanie práce sa zvyšuje, stáva sa horšou ako sila a kvalita povrchu výrobku.

Na odstránenie nedostatkov sa použili teoretické prieskumy a praktický rozvoj:

  1. Pridanie mikro a ultrafilského agregátu na zvýšenie pevnosti, ochrany proti korózii a trhliny materiálu.
  2. Použite multifrakčné plnivo pre vysokú pevnosť.
  3. Na reguláciu vlastností boli vytvorené najnovšie typy chemických modifikátorov.

V roku 1986, po zovšeobecnení akumulovanej skúsenosti, profesorka Okamura nazval svoj vývoj „Samolepiaci betón“.

V roku 1996 bola vytvorená skupina Rilem, ktorá sa skladá z expertov z tucetských krajín, na vytvorenie návodu na použitie v dôsledku ich vysokej efektívnosti.

V roku 1998 bola prvá medzinárodná konferencia konaná, aby študovala svoje vlastnosti s pomocou 150 vedcov a inžinierov z rôznych štátov.

V roku 2004 bol vytvorený výbor 205-DSC, ktorý pod vedením profesora križovatkou, aby vytvoril klasifikáciu druhov potrebných na vytvorenie cieľa a rozsahu pôsobnosti. Pri fungovaní tohto výboru sa použilo 25 laboratórií z rôznych krajín.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: