Všetko o vystuženom polykarbonáte

Pri budovaní rôznych štruktúr, budov pre domácnosť na letných stránkach, vrátane skleníkov, skleníky sú často používané polykarbonát. Tento materiál má celú hmotnosť významných výhod. V súčasnosti existuje značná rôznorodosť rôznych typov polykarbonátových listov. Dnes budeme hovoriť o osobitosti a charakteristikách posilnených druhov.

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Vlastnosti a charakteristiky

Zlepšená možnosť sa môže pripísať premium polykarbonátovej skupine. Je vyrobený výlučne z vysoko kvalitných surovín. Listy sú v dôsledku toho získané ako silné a trvanlivé. Zosilnený polykarbonát sa prakticky nepodlieha mechanickým účinkom, zaťaženiam vetrom, atmosférickým vplyvom. Okrem toho majú listy vynikajúce charakteristiky úspory tepla. Materiál má dobrú zvukovú izoláciu.

Takýto nárazový polykarbonát je tiež odlišný od konvenčných listov oveľa dlhšie prevádzkové obdobie.

Štandardné rozmery tohto materiálu sú:

  • Dĺžka 6 alebo 12 m;
  • šírka 2,1 m;
  • Hrúbka od 0,8 do 3,2 cm.

Materiál môže byť vyrobený v širokej škále farieb, ale najčastejšie nájdete transparentné modely.

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Porovnanie s inými druhmi

V porovnaní so štandardom, ekonomikou a inými druhmi polykarbonátu má posilnený druh vyššej úrovne pevnosti, odolnosť voči nepriaznivým vonkajším vplyvom. Zosilnené polykarbonátové modely môžu byť pokryté špeciálnou prídavnou vrstvou, ktorá chráni panely pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia. Je vytvorený s pomocou špeciálnych termoplastických dosiek. Takáto ochrana nedovoľuje, aby sa listy stmavili a vyložili pod slnkom. Tiež rozdiel je, že vystužené produkty majú lepšiu svetelnú prenosnosť, izoláciu hluku, odolnosť voči teplotným rozdielom. Takéto listy majú menšiu hmotu, takže je ľahšie pracovať s nimi. Vyrábajú sa s veľkým počtom pevných nosných rebier z kovu.

Rozdiel zosilnenej verzie jednoduchých pozostáva z vylepšených charakteristík požiarnej odolnosti. Materiál sa nevzťahuje pod vplyvom otvoreného požiaru. Rýchlosť a stupeň topenia budú minimálne. Stojí za zmienku, že cena takého materiálu sa považuje za relatívne nízku, bude to pre vrecko takmer každého kupujúceho. Mobilný vystužený materiál sa často používa pri stavebných skleníkoch a skleníkoch na záhradách. Má komplexnejšie zariadenie, niekoľko vrstiev je navzájom spojených so špeciálnymi prepojkami, poskytujú tuhosť. Tento dizajn umožňuje malú prázdnotu medzi vrstvami, ktoré zvyšujú úroveň izolácie hluku a tepelnú izoláciu. Bunky môžu mať inú štruktúru, bude určená počtom prepojených výrobkov. Táto rôznorodosť polykarbonátu má špeciálnu úroveň hustoty.

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Aký je zosilnený polykarbonát?

Mobilný vystužený polykarbonát môže byť niekoľko odrôd, v závislosti od typu štruktúry.

  • 3RX. Takáto štruktúra obsahuje 3 vrstvy, ktoré sú umiestnené kolmo na tuhosť. Modely majú tiež ďalšie oddiely vo forme prepojených uhlopriečok. Tento typ polykarbonátu sa rozlišuje vysokou úrovňou tvrdosti, môže ľahko odolávať zaťaženiu. Takéto panely sa často používajú na prekrytie s dlhými krokmi pri usporiadaní priehľadného povlaku. Ďalšie diagonály vám umožňujú výrazne zvýšiť pevnosť dizajnu.

Všetko o vystuženom polykarbonáte

  • 5RX. Táto štruktúra obsahuje 5 vrstiev, ako v predchádzajúcom uskutočnení sú umiestnené kolmo na rebrá. Model má ďalšie pásky na získanie. Výrobky 5RX sa častejšie používajú pri usporiadaní priemyselných stavieb, v ktorých je dôležitá tepelná izolácia. Okrem toho môžu byť použité ako materiál na vytváranie fasádnych stenových panelov.

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Vyššie uvedené odrody sú najčastejšie. Ale existujú nejaké iné druhy. V prípade potreby si môžete zakúpiť vzorku 9RX. Tento osem-kvetinový model má najviac vystuženú štruktúru. Hrúbka takýchto plechov sa líši od 1,6 do 2,5 cm.

Niekedy je tu model vystuženého polykarbonátu 6 RX. Takéto šesťvrstvové plechy sa vyrábajú s ďalšími pevnými oddielmi vlnového tvaru.

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Pôsobnosť

Zosilnený polykarbonát je v súčasnosti veľmi široko používaný pri konštrukcii rôznych štruktúr.

  • Takže, listy hrubé 4 mm často pri vytváraní obchodných okien a prevedení, skleníky.
  • Konštrukcie s hrúbkou 8 mm Môže byť vhodný na výrobu priemyselných skleníkov a na vytvorenie strešných vrstiev.
  • S vertikálnym zasklením je lepšie kúpiť materiál od 10 mm.
  • Pre všetky horizontálne a šikmé štruktúry, kúpiť plechy s hrúbkou Najmenej 16 mm.
  • Najdražnejšie a udržateľné modely Od 20 mm Používa sa pri výstavbe balkónových konštrukcií, zimných záhrad, bazénov, priemyselných zariadení.

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Doprava a skladovanie

Zvýšený polykarbonát sa považuje za nenáročný materiál, ale zároveň by sa mali pozorovať niektoré dôležité pravidlá pre prepravu a skladovanie. Takéto listy je možné prepravovať len v horizontálnej polohe, zatiaľ čo je lepšie ich vopred portrieť. Ak plánujete skladovať polykarbonát vonku, potom je lepšie ho zakryť polyetylénovým materiálom. Na takýchto listoch by sa nemali umiestniť iné položky a stavebné zariadenia, ktoré sú schopné rýchlo zahrievať. Najlepšie je uložiť tento materiál v uzavretej miestnosti s najnižšou možnou úrovňou vlhkosti.

Všetko o vystuženom polykarbonáte

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár