Slivkový

  • Autori: Francúzski chovateľmi
  • Koruna: Kompaktné, malé veľkosti
  • Výška stromu, m: 2
  • Plná veľkosť: Veľký
  • Hmotnosť plodu, g: 55
  • Formulár: zaoblené
  • Maľovanie ovocia: Ružová fialová
  • Dužina (konzistencia): Veľmi jemná, šťavnatá
  • Farebný malekty : Zlatá žltá
  • Self-rýchlosť: Self-Visa

Pozrite si všetky charakteristiky

Keď je domáci pozemok malý, a chcete zasadiť veľa ovocných plodín, stojí za to pozrieť sa na kolóny podobné odrody, ktoré dávajú hojným výnosom, nezaradeným v starostlivosti a miesta zaberajú veľmi málo. Zahŕňa to slivkový stupeň francúzskeho cisára.

Popis odrôd

Plum Imperial je kompaktný strom tvarovaný strom, ktorý je charakterizovaný úzkou pyramídnou korunou so slabým zahusťovaním tmavozeleného listu, ktorého priemer nie je viac ako 100 cm. Zvláštnosť stromu stĺpca je nízkopodlažná vetva, ktorá chýba z mnohých ďalších odrôd stĺpcov, ako aj systémového koreňového systému. Okrem silného barel sú na strome prítomní jednoročné pobočky a jazdcovia. V priaznivom médiu, odtok rastie až 150-200 cm.

Kvitnúce kultúra začína v prvom týždni mája. V tomto čase je strom hojne pokrytý veľkými snow-white päťbaliť farby a kvetenstvo je všetky ženy. Kvitnúce je možné pozorovať v prvom roku, ale kvety sa odporúča, aby boli odstránené zaslaním sily na rast a vývoj stromu.

Ovocná charakteristika

Francúzsky slivka je rozsiahla odroda, obdaná pravým zaobleným formou a atraktívnou farbou – ružový-fialová s hladkým povrchom, na ktorej je viditeľná bielizeň vosk. Hmotnosť ovocia je 55 gramov. Oloľko ovocie je tenké, nie ťažké. Slivky sa uchovávajú na skrátenom ovocí, oddeľujú sa od nej bez buničiny.

Ovocie majú širokú škálu aplikácií – slivky jesť čerstvé, konzervované, spracované na džemy, džemy a marmlands, varu compotes, urobiť odlievanie. Zozbieraná plodina sa ľahko prepravuje a tiež sa skladuje na celkom dlhú dobu – až 7-10 dní. Ak odstránite plody vo fáze technickej zrelosti, môžu byť uložené 12-14 dní.

Chuť vlastnosti

Ovocná chuť. Zlatá žltá buničina má mäsitú, jemnú a šťavnatú štruktúru. Chuť sliviek je sladká, s medovými poznámkami, harmonicky v kombinácii so spisťou kyseliny. Ovocná šťava priehľadná a hrubá. Malé kosti ľahko oddelené od buničiny.

Dozrievanie a plodenie

Táto odroda je charakterizovaná skorým plodovaním – prvý zber je možné zozbierať na budúci rok po výsadbe jednoročných sadeníc. Spirit Fruits postupne. Fáza aktívneho dozrievania odtoku spadá do druhej polovice augusta. Cyklus života ovocnej kultúry je 15-20 rokov.

Výnos

Imperial je známy pre vysoké výnosy. S intenzívnou poľnohospodárskou technikou a priaznivými poveternostnými podmienkami s 1 stromom môžete zbierať 10-12 kg zrelého ovocia. Zvážne ukazovatele výnosov. Maximálna produktivita je pozorovaná na 7-9 roku rastu. Je to charakteristické, že zrelé ovocie pevne drží na fruvozsu, nie premieša.

Rastúce regióny

Strom rastie dokonale a ovocie v strednom pruhu Ruska, ale kultúra v Kuban čo najviac. Okrem toho majú stupeň a poľnohospodári veľkú popularitu.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Slivka sa vzťahuje na kategóriu samoobslužných druhov, preto potrebuje krížové opeľovanie. Darcovia stromov by mali kvitnúť naraz s odtokom Imperial. Najlepšie opeľovače sú nasledujúce druhy slivky: Renclod of Altan, Stanley, Bluffy.

Pestovanie a starostlivosť

Výsadba slivých sadeníc sa vykonáva na začiatku pružiny – pred prebudením obličiek, zatiaľ čo pôda sa musí skryť a mierne zahriať. Iba v južnej časti Ruskej federácie Plum Sits na jeseň – mesiac pred nástupom mrazov. Na pristátie sú vhodné len ročné sadenice s rozvinutým koreňovým systémom a živé obličky. V záhrade pre drevo by ste mali vziať južnú časť, kde dostatok slnka a svetla, ale je ochrana pred návrhmi a silnými vetrom. Dobrí susedia pre slivkový strom sú jablkové stromy a čierne ríbezle.

Agrotechnológia stĺpovej slivky Imperial sa skladá z pravidelného zavlažovania – týždenne, hnojivá hnojiva, odlupovania, odstraňovanie suchých vetiev, prevenciu chorôb a prípravy na zimu. Na zimu je strom namontovaný pomocou suchého listu alebo piliny a zabaliť, aplikovať agrofiber alebo burz. Veľmi dobrý, strom reaguje na výrobu minerálnych hnojív. Kŕmenie začína robiť tretí rok po pristátí.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Rozmanitosť Imperial má dobrý imunitný systém. Extrémne zriedkavo strom sa podrobí chorobám, ako je cirkvosporóza, hrdzavá a škvrna. Škodcov, útočiaci strom, je ovocie, nápoj a voško. Slivková kôra láska k pamiatkom hlodavcov, ktorej ochrana bude poskytovať smrek alebo borovicové vetvy. Okrem toho je veľmi účinná inštalácia špeciálnej jemnozrnnej siete.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Imperial sa považuje za kultúru rezistentnú na mrazu. Stojí za zmienku, že ovocné obličky a drevo sú tiež odolné voči zmrazeniu. Citlivosť na silné teplotné zníženie je prítomné len u mladých stromov, veku až 2-3 rokov. Odolnosť voči suchu stromu je slabá, takže kultúra potrebuje pravidelné zavlažovanie.

Pozemok na drevo by si mal vybrať plochý, ošúpaný z burín, môžete na malom sublimácii, s hlbokým uzemňovaním podzemných vôd. Pôda by mala byť fertilná, navlhčená, priedušná, s neutrálnou alebo redukovanou kyslosťou. Maximálne pohodlné slivky v Chernozem a Loam.

Recenzie Recenzie

Ovocný strom-stĺpec Imperial nedávno sa stáva populárnym. Je to spôsobené jeho kompaktnosťou, jednoduchosťou starostlivosti, rýchle prispôsobenie sa podmienkam rastu a dobrého výnosu. Treba tiež zdôrazniť neuveriteľnú chuť plodov, ich atraktívnu komoditu, schopnosť odolať dopravy. Väčšina hosteskov úplatku univerzálnosť sliviek, schopnosť skladovať dlhú dobu v chladničke. Medzi nedostatkami kultúry, sa oslavuje len vysoké náklady na sadenice.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár