Strawberry ELASANTA

 • Autori: HOLLAND, LED v roku 1981
 • Chuť: Sladká so sourness
 • Veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť: Až 50 g
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: Až 1,5 kg s krovím, 7 t / ha
 • Oprava: Nie
 • Načasovanie dozrievania: Stred
 • Účel: Čerstvé použitie, recyklácia (šťava, džem, džem, atď.), hlboké zmrazenie
 • Popis kríka: Výkonný, so stredným premiestňovaním, trestuhodný

Pozrite si všetky charakteristiky

Strawberry Elsanta je považovaná za to najlepšie z iných odrôd. Je odvodený pre pestovanie v priemyselnom meradle, takže má vynikajúce ukazovatele výnosov, kvalitu chuti. Teraz je odroda veľmi obľúbená u letných obyvateľov.

Popis odrôd

Jahodové kríky malé, svoľníctvo, asi 20 cm na výšku. Veľké listy, tmavo zelená, s malým flush. Závod má mnoho jednotne zlikvidovaných múchadiel. Kvetinácie na rovnakej úrovni s lístím, veľká veľkosť.

Načasovanie dozrievania

Kvitnúce spadne v júni, prvé bobule dozrievajú začiatkom júla. Strawberry Elsanta sa vzťahuje na nevyrovnávacie odrody, plodenie pokračuje do 2-3 týždňov.

Výnos

Navyše, odroda je rýchle a takmer simultánne dozrievanie všetkých plodov. Zbierka trvá 2-3 týždne, počas ktorej sa získa z jedného kríka do 1,5 kg bobúľ (7 ton s 1 hektárom).

Bobule a ich chuť

Ovocie jahody Elsantu nasýtených červených, kužeľových, zaoblených top. Bobule sú veľké, hmotnosť jednej dosahuje 50 g. Vôňa vyslovená, s strawberry poznámkami.

Dužina ovocia je hustá, šťavnatá. Má sladkú chuť s rivane vyslovenou kyselinou. Ovocie sú vhodné na náročné čerstvé a tepelné spracovanie. Husté telo vám umožňuje prepravovať jahody bez straty komerčného typu.

Vlastnosti pestovania

ELASANTA je známa, že nepotrebuje obzvlášť ťažkú ​​starostlivosť. Na získanie dobrej plodiny by sa však mali dodržiavať určité pravidlá pestovania.

Prečítajte si viac  Hruška obľúbenej clappa

Rastlina potrebuje hojné zavlažovanie, najmä počas obdobia sucha. Schody počas prvého mesiaca denne. Neskôr – raz týždenne. Zavlažovanie by sa malo odhadnúť len alebo dažďovú vodu. Studená kvapalina môže poškodiť jahody.

Hnojivá sú zriedkavé, na jar a 3 roky po pristátí. Hlavná vec, Pravidelne Brag Pôda.

Po zbere, kríky vykonávajú orezávanie listnej časti, 1-2 cm nad rohmi. Stimuluje strawberry rast, znižuje výskyt, zlepšuje plod.

Zasadené kríky na jar alebo na jeseň. Kríky vysadené v septembri poskytnú dobrú úrodu v lete. Jar – len rok neskôr. V regiónoch s Frosty Wintersom je lepšie zasadiť jahody v marci, inak sadenice môžu zomrieť.

Môžete rásť stupeň v otvorenej zemi av skleníku.

Po dosiahnutí trojročného, ​​kríky sú transplantované na nové miesto na zachovanie výnosov.

Zavlažovanie odrody je lepšie vykonávať metódu kvapiek. Počas zbierky bobúľ – každých 4-5 dní. Na 1 m2 jahody vyžadujú asi 10 litrov vody. Po každom zavlažovaní pôdy uvoľnite, aby sa zabránilo tvorbe kôry.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pozemok na pristátie by mal byť ľahký, hladký, bez ťažkej hlinenej pôdy. Stojí za to vyhnúť sa bažinným miestam s stagnáciou podzemnej vody.

Pôda pre pristátie sa pripravuje vopred. Je opitý do hĺbky 20 cm, purifikovaný zo starých koreňov a burín. V chudobných, organických hnojivách navyše prispievajú napríklad hnoja. Pereklta Pôda je hojne napojená vodou, vytvára otvory a nechajú suché.

Strawberry trvala v 2 riadkoch. Minimálna vzdialenosť medzi kríkmi je 30 cm, medzi pruhmi – 40 cm. Ak sú zasadené rastliny príliš tesné navzájom, výnos sa zníži.

Opeľovanie

Elsanta zriedka znásobuje semená, a preto v pristátí v susedstve iných odrôd neexistujú žiadne obmedzenia. V otvorenom pozemku sa opelenie vykonáva hmyzom. Rastlina potrebuje len vyrezať fúzy včas, ako aj chrániť pred škodcami.

Prečítajte si viac  Paradajková alfa

Pri pestovaní jahôd v skleníku sa vyskytne opelenie s pomocou ventilátora alebo nezávisle. Rastlina je potrebné zabezpečiť umelé osvetlenie pre vzhľad silného sfarbenia. Prvé farby sú rezané na zvýšenie výnosu.

Podriadený

ELASANT nevyžaduje časté hnojivo. Pre prevenciu chorôb a zvýšenie výnosov sa však odporúča použiť:

 • močovina skoro na jar, počas šustia nových listov;

 • Fosforíš-potašové hnojivá počas vzhľadu púčikov;

 • Organické a komplexné podávače ihneď po zbere, aby sa pripravili rastliny na zimovanie.

Organické hnojivá môžu byť uložené každoročne od pristátia. Minerál – len v treťom roku života rastliny. Do tejto doby, kríky sú vyčerpané a už nemôžu byť bez adekvátne.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odroda netoleruje chlad, takže príprava začína uprostred jesene. Listy odrezané, pôda je dobre voľná a mulched. Potom napojené a nerušené pred vzhľadom prvých mrazov.

S nástupom chladného počasia, jahody sú pokryté prírodnými materiálmi: slama, suché vetvy, srdiečko. A môžete použiť aj špeciálne krycie materiály z obchodov. Sú natiahnuté na oblúk nainštalovaných nad lôžkami.

Choroby a škodcov

Jahoda je veľmi prekvapená fytoofluorickou, škodlivou rosou, verticilózou. Najslabšou časťou sú korene – často sa hnlika, choré huba. Najčastejšie škodcovia sú: Medveda, Slizen. Z hmyzu a chorôb sa zbavujú rôznymi spôsobmi.

 • Nafúknutý rosa. Výsadba rozprašovanou jódovou maltou, pôda sa spracuje s intenzívnym medi.

 • Fytoofluoróza. Infekčné kríky kopať a zničiť. Zabráňte tomu, aby sa choroba mohla predinfekciou koreňov, spracovanie stimulácie rast látok.

 • Zver. Insekticídy sa používajú na zničenie. Spracovanie rastlín v momente lana listov a pred bootonizáciou.

 • Slimák. Pôda na lôžkach mulčových pilách, pokrytá drevom. Sprej puzdrá nasýteným roztokom soli.

 • Medveda. V blízkosti lôžka s jahodami, kalenou a zamatými sú vysadené. Ak medveď už začal v koreňoch, sú lákadlá s mydlom a zničiť.

Prečítajte si viac  Hračky

Stupeň je odolná voči výskytu hnedého a bieleho miesta. Na prevenciu chorôb, jahody neustále kontrolujú prítomnosť suchého alebo postihnutého lístia, mulčovanie pôdy a spracovávaných kríkov zlodej kvapaliny.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Najlepší spôsob, ako reprodukovať ELASANTA, je kultivácia fúzy. Na rastline, ktoré sú tvorené veľa, ale vyberajú len najsilnejšie a silné kópie.

Druhá metóda – reprodukcia divízie rastlín. Zdravé Bush sa kopanie a oddelené 2-4 dielmi s koreňmi a 3 listy na každom. Sedieť na jar, takže jahoda má čas na starostlivosť. Spôsob je zlá, pretože len jeden môže byť zachovaný zo 4 častí.

Odroda semien sa nevšímajú. Výsledné rastliny majú len zriedkavo materské príznaky a vyznačujú sa nízkym výťažkom.

Strawberry Elsanta má vynikajúcu chuť. Je nenáročná pri odchode, pri zachovaní vynikajúceho výnosu. Bude to vyhovovať známke pre domáce kultivácie a priemyselné váhy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: