Undercalinking Pepiets Sky

Prírodné kŕmenie sú teraz veľmi populárne medzi záhradkami. Dobre funguje ako hnojivo obyčajný drevený popol. Môže byť použitý nielen na kŕmenie papriky, ale aj na ochranu pred rôznymi škodcami a chorobami.

Klady a zápory

Drevený popol dostáva v dôsledku spaľovania rôznych organických materiálov. Jeho zloženie priamo závisí od surovín používaných na to. Drevený popruh obsahuje veľký počet užitočných stopových prvkov.

 1. Fosfor. Tento prvok vyžaduje rastliny na rýchly rozvoj koreňového systému. Undercalinking Peppers Ash je užitočný v štádiu vylodenie sadeníc v zemi. Pre hnojivo pepperové sadenice, je najlepšie použiť popol, získaný po spaľovaní ihličnatých stromov.
 2. Draslík. Táto látka prispieva k rýchlemu obnoveniu vodnej bilancie rastliny. Tak, že kompozícia bola nasýtená draslíkom, spaľujú pevné drevo.
 3. Vápnik. Tento prvok prispieva k rýchlemu rastu kríkov. Obzvlášť bohatý na Ash draselný, ktorý zostáva po horení listnatých stromov.
 4. Meď. Ak chýba táto látka papriky, začnú diregié.
 5. Horčík. Tento prvok vám umožňuje urýchliť kvitnutie rastlín.

Používajte iba vysoko kvalitný popol na hnojivo a iné plodiny. NEPOUŽÍVAJTE drevotrieskovú dosku, DVP, ošetrené lakom alebo farby. A medzi nezastavanými surovinami by nemali byť gumené, farebný papier, syntetika a celofán. Neodporúča sa spáliť a domáci odpad. Vysokokvalitný popol je pripravený z vetiev, zvyškov rastlín a plodiacich dosiek, ktoré nie sú spracované lakom.

Toto prírodné hnojivo má výhody a nevýhody. Začať, stojí za to hovoriť o jeho hlavných výhodách. Vysokokvalitný drevený popol:

 • zvyšuje odolnosť semien z mrazu;
 • zvyšuje imunitný systém papriky;
 • urýchľuje ich rast;
 • stimuluje kvitnutie a plodenie papriky;
 • pomáha deoxínu pôdu;
 • zabraňuje vzniku plesňových ochorení;
 • Chráni rastlinu pred škodcami.

Zároveň používajte popol príliš často. To môže viesť k nasledujúcim negatívnym dôsledkom:

 • nadmerná pôda s dusíkom;
 • zlyhanie alkalickej kyseliny;
 • Poškodenie koreňového systému.

Ale ak urobíte toto hnojivo správne, nebudú žiadne negatívne dôsledky.

Príprava roztoku

Spravidla, drevený popol prispieva do pôdy vo forme riešenia. Pred varením musí byť výrobok opatrne preosiať. Potom môžete začať variť hnojivo. Môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi.

Možnosť možnosti 1

Najprv po 1 šálke dreveného popola naleje 1 liter čistého vody zahriaty na 30-40 stupňov. Použitie Odporúčané najviac mäkkej vody, napríklad dažďa alebo dobre definované.

Potom by infúzia mala stáť 10-12 hodín na teplom mieste. Ready Zmes musí byť dôkladne napätie. Pred použitím sa roztok musí rozpustiť v 10 litrov vody, takže jeho koncentrácia nie je príliš silná. Ďalej by sa mala táto zmes liečiť pôdou okolo papriky.

Možnosť voľby 2

Existuje ďalší spôsob, ako pripraviť riešenie popola. Trvá toľko dlhšie, ale riešenie sa získa efektívnejšie.

Aby ste ho pripravili, musíte si vziať 10-litrový vedro a zaspím 1 litru popola. Ďalej je potrebné, aby ste ju nalejte čistú vodu. Potom dajte zmes na teplé miesto na 3 dni. Z času na čas sa musí miešať. Po tomto období musí byť riešenie kmeň a potom ich spracovať papriky.

Možnosť číslo 3

Tento nástroj môže byť použitý v preventívnych účely. Na jeho prípravu 2 poháre svätého popola je potrebné naliať 1 litra varenej vody. Potom musí byť táto zmes položiť pomalý oheň a variť ho pol hodiny. Po tomto čase sa roztok namáhania a potom pridajte 9 litrov čistej vody. Tam tiež potrebujete naliať mydlové žetóny.

Na prípravu riešenia je najlepšie využiť mydlo domácnosti.

Po varení by mala byť zmes naliať do postrekovača. Peppers môžete spracovať v hotovom riešení v otvorenom kraji a v skleníkoch. Po postreku závodu musíme hojne vodu niekoľko dní.

Krmivo papriky môžu a suché popol. Tým sa zabráni vzhľadu rôznych plesňových ochorení. Držte suché kŕmenie odporúčané v daždi. Posypeme v tom istom čase to nie je koreňová zóna, ale aide.

Kedy a ako sa kŕmiť?

Hnojiť bulharské korenie je najlepšie ráno alebo neskoro večer. Ak robíte tento deň, slnečné lúče môžu spaľovať mladé listy. Pepperové sadenice sa musia dvakrát podávať. A v prvom a druhom čase je najlepšie na vode rastliny s riešením popola.

Počet ďalších kŕmení závisí od kvality pôdy a vlastností vývoja rastlín.

Prvýkrát

Keď sa objavia prvé listy na mladých rastlinách, môžete stráviť prvé kŕmenie. Na to, aby boli plne vyvinuté papriky úplne vyvinuté, 3 časti superfosfátu, 3 časti vody, 1 časť dusičnanu amoniaku, ako aj 1 časť draslíka. Niekoľko hodín pred spracovaním papriky potrebujú naliať, s použitím teplej vody.

Samotná zmes pred spracovaním sa musí starostlivo miešať. Pod každým kríkom priniesol 1 polievkovú lyžicu pripraveného riešenia. Použite suchý produkt v tomto štádiu nestojí za to, pretože všetky prospešné látky by sa mali čo najrýchlejšie dostať na korene rastlín.

Druhý podčiarknutý

14-20 dní po prvom kŕmení je možné opakovať rastliny. Tentoraz, nie 1 a 2 polievkové lyžice zmesi popola. Koncentrácia by mala byť rovnaká ako v prvom prípade.

Pridanie do Lunkov

Pri transplantovaní sadeníc na zem v studniach musíte pridať 1 polievkovú lyžicu popola. Pred použitím musíte zmiešať so Zemou. Pretože popol – toto je žieravé hnojivo, ak vynecháte túto fázu, bolí korene korenie.

Po kŕmení pozemku okolo rastlín musíte naliať dobre. Tento nástroj dezinfikuje zem, vyživuje rastliny a umožňuje im byť zakorenené rýchlejšie a ísť do rastu.

Po transplantácii

V prípade, že keď sú sadenice sadenice sadenice, aspirát nebol zavedený do jamiek, je možné vytvoriť podávač len po 2-3 týždňoch. Počas tejto doby budú rastliny dobre dobre rootovať. Hnojivo musí byť vykonané v každej rastline. Dosť 1 litra varenej zmesi. Riešenie musí byť izbová teplota, inak koreňový systém jednoducho zastaví svoju výšku neurčitú.

Liečba semien

Mnohé záhradkári sú preferované pred pristátím semien do zeme ich namočte do popolného riešenia. Dokonale ich dezinfikuje a tiež stimuluje aktívny rast mladých sadeníc. Na prípravu roztoku používajte 20 gramov popola a litra vody. Semená sú v ňom namočené na jeden deň. Po tomto období potrebujú dobre opláchnuť a potom suché. Na prípravu riešenia na spracovanie semien je lepšie použiť pokročilú vodu.

Dodatočne

Riešenia popola často prispievajú počas kvitnutia papriky. Počas tohto obdobia potrebujú najmä potaš-fosfátové podávače. Najčastejšie sa takéto kŕmenie uskutočňuje v júni. Varené vopred Ash je potrebné rozptyliť okolo každého ohrievača. Jeden meter štvorcový bude vyžadovať 200 gramov suchého popola. Po tom, čo robil popol pôdy okolo rastlín, je potrebné dobre rozbiť a potom smiešne nalejte teplú vodu.

A rastliny môžu byť naplnené popolom a ak sú podrobené útoku škodcov. Na tento účel môžu byť kríky posypané preosiatením cez sito stôp alebo sprej s mydlom tuhou.

Túto metódu boja proti škodcom môžete aplikovať v otvorených lôžkach av skleníkoch vyrobených z polykarbonátu. Striekané kríky najlepšie vo večernom dni. Počasie by malo byť vinárne a suché.

Kŕmenie lesov, musíte sa držať určitých pravidiel.

 1. Ak sa výrobok zadáva do pôdy v suchej forme, Robiť hnojivo peppers potrebuje v ochrannej maske a rukaviciach. Tak, že popol pri preosievaní nespadá do očí, stráviť tento postup stojí za to s okuliarmi. Zvyšky popola musia byť uložené v neprístupnejšom pre deti suché.
 2. Nie je možné použiť drevený popol a čerstvý hnoj. To povedie k tomu, že oba produkty nebudú mať náhodný vplyv na rozvoj rastliny.
 3. Nepoužívajte popol a spolu s močovinou, SELITRA a iné podávače obsahujúce dusík.
 4. Dospelé rastliny môžu byť zdvihnuté s roztokom pripraveným použitím bylinného lúča a nie vodu. Výhody takéhoto prostriedku na liečbu rastlín sú oveľa vyššie.
 5. Ak nie sú postele zatvorené, Každý podávač musí sprevádzať plytký džem.
 6. Vzhľadom k tomu, paprika milujú teplo, na zalievanie po kŕmení stojí za to používať mierne vyhrievanú vodu. Voda je tiež vhodná, ktorá pre celý deň obhajoval v sudoch alebo vedierkách.
 7. Hlinené pôdy môžu byť oplodnené po vybití Zeme. Pieskové a piesočné pôdy hnojili popol na jar po snehu. Urobte to na to, aby sa rozmrazila voda a prvé pružinové dažde nevymývali užitočné hnojivo.

Zhrnutie, môžeme to povedať Takýto ľudový agent ako popol môže slúžiť ako vynikajúca alternatíva k chemikáliám. Ak pozorujete správnosť dávok, kŕmne papriky včas, rastliny budú zdravé a plodina – veľký.

O tom, ako kŕmiť korenie popol, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: