Vinograd Vesus

  • Autori: Spojené štáty americké, Arkansas
  • Účel: Univerzálny
  • Bery: Modrá
  • Chuť: harmonický
  • S kosťami: Nie
  • Čas dozrievania (filter): Skoro
  • Čas dozrievania, dni: 120
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -26
  • Hmotnosť BUCHY, G: 300-400
  • Výnos: 200-250 c / ha

Pozrite si všetky charakteristiky

Kishmish Grapes zvyčajne má veľkú popularitu medzi záhradkárom a chovateľmi. A všetko, pretože tento typ hrozna nemajú kosti alebo semená. Jedným zo zástupcov tejto triedy je Vinograd Venuša. V tomto článku zvážte vlastnosti druhov, množstvo plodín, ako aj zvláštnosti pestovania a skladovania.

História odstránenia

Hrozno boli viedli v 70. rokoch minulého storočia na Americkej univerzite v Arkansase. Názov prijatý na počesť bohyne Venuša, ktorý sľubuje lásku a veľkú plodnosť. Alden a NY 46000 odrody boli vybrané pre rodičovský pár hybridov.

Popis

Kríky tohto druhu sú charakterizované závažným. Révy dobre až 2 metre. Zelené listy listov, Stredné mená s 3 lopatkami, v strednom hárku, je prierez. Nižšie je tu malá trvanlivosť.

Čas dozrievania

Vintage Venuša patrí k skorým odrodám. Vegetatívne obdobie je 120 dní. Zber pripadá na konci augusta v južných regiónoch, v centrálnej časti – v prvej dekáde septembra.

Ak sú vinice preťažené klastre, obdobie dozrievania sa môže zvýšiť o 10-20 dní.

Bozk

Breakdi na hrozna strednej hustoty, miesta môžu mať voľnú. Hmotnosť jednej kefy – 300-400 g. Vo forme banda cylindro kužeľov.

Bobule

Bobule sú malé, v priemere 2-3 g, tvoria kolo. Tieň tmavo modrá. Skin Tens, Easy Crack. Na bobule sa nachádza voskový peel a lesk. Mäso šťavnaté a mäsité.

Venuša odkazuje na 1 kategóriu odrôd bez semien, takže v plodoch nie sú žiadne kosti

Chuť

Chuť tejto odrody bude zvýrazniť: Niekto z záhradkárov hovorí, že bobule je sladká, s chuťou jahody a muscat. Iní tvrdia, že Berry je kyslík a má chuť ríbezlí. Cukráreň kultúry – 180-200 g / dm3, kyslosť – 7%.

Výnos

Hybrid sa rozlišuje vynikajúcim výťažkom, 1 ha padá do 250 ° C.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Ak chcete zbierať veľké množstvo zberu, je potrebné dodržiavať všetky pravidlá a zvláštnosti pestovania.

Vintage Venus sa nepáči príliš vodnatá alebo bažinatá pôda. Tiež nie je potrebné zasadiť kríky v blízkosti rezervoárov. Zem musí stratiť, piesčitú; Ak je na zvolenej oblasti ílu, potom je možné ho odstrániť.

To stojí za to pristáť v blízkosti ploty, pretože tieň spadne na kríky, čo povedie k poklesu výnosu.

Na podporu si môžete vybrať miesto vedľa oblúkov alebo arborov, ale odporúča sa len pre závod z južnej strany.

Pristátie

Blízke stromy môžu byť ako na jeseň a na jar. V prvom prípade nebude potrebovať uložiť semenáčlennú celú zimu a za sekundu – semená to bude lepšie a jednoduchšie bude mať zimné obdobie.

Priaznivé termíny na vylodenie na jar – od druhej polovice apríla do polovice mája. Na jeseň – to je október na silné mrazy.

Pred vyložením je potrebné pripraviť pôdu. Zvolená oblasť je opitá a čelia. Potom čerpadlá s hĺbkou 0,5 m, s priemerom 0,8 m. Ak pri čerpaní miesta, pôda nebola oplodná, potom je diera uložená humusom, zaspí s malým množstvom pôdy so snímkou. Semená pred pristátím sa spracuje, rezané korene o 10-15 cm, ak sú príliš dlhé. Pobočka sa zníži do diery a úhľadne zaspí zem, ramblické. Rozliať vodný vedro. Voliteľne môžete vyliezť.

Systém pristátia by mal byť takýto: vzdialenosť medzi krídlami je 2-2,5 m, medzi radmi – 3 m. Ak je to možné, je potrebné okamžite vytvoriť značku.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety tohto hybridu sú rezané, preto v dodatočnom opeľovaní nepotrebujú.

Orezávanie

Stupeň je známa tým, že kríky môžu byť ohromení plodmi, takže je potrebné správne vyrezať oči.

Na jar, akonáhle všetok sneh ide, suchý a neprežil zimné vetvy. Potom, akonáhle kríky začínajú vytočiť obličky, 2-3 šupky odísť (v závislosti od toho, aký silný únik).

Výhonky, ktoré neboli kvitnúť, sú buď úplne odstránené, alebo je odrezané o polovicu a škrípať záhradnú vodu.

V priemere je 6-8 očí ponechané na Bush, na malom – 3-4.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Kríky môžu odolať teplotám pod -26 stupňov Celzia. Cvičil zimovanie bez prístrešia. Ale s opakovanými kvapkami teploty je vinič možný. Aby ste sa tomu vyhli, kríky by mali byť ukradnuté. Korene by mali byť tiež izolované s facothy alebo ihly mulčovaním. Sawdust zaspávam, pretože príliš absorbujú vlhkosť.

Choroby a škodcov

Hybrid má vysokú odolnosť voči radu choroby: plesni, sivá hniloba, pleseň. Ale zároveň je potrebné rozprašovať kríky s fungicídnymi prípravkami na prevenciu.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Vintage Venus skoro a všetky takéto odrody sú uložené asi mesiac. Udržujte ovocie v suteréne alebo v chladnej miestnosti s teplotou od + 2 ° do + 5 ° C. Drevené boxy, v nich najprv nalial piliny, potom sú kefy. Ako je koža bobule tenká, potom vydajte sa v jednom rade.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár