12 najlepších topánok na motorku

V dnešnej dobe vysokých rýchlostí sú motocyklisti považovaní za najchránenejších na cestách. Štandardný motocyklový výstroj môže poskytnúť len základnú úroveň bezpečnosti. Preto si mnohí dvojkolesoví amatéri berú príklad od profesionálnych športovcov a zaobstarávajú si motorky. Sú to prídavné zariadenia so špeciálnymi ochrannými prvkami. Odoláva poveternostným vplyvom a chráni telo pred vážnym zranením v prípade pádu alebo havárie na ceste. Slovenská trh ponúka širokú škálu jazdeckých plášťov od zahraničných a miestnych výrobcov. Ak si chcete vybrať najvhodnejší model, zohľadnite naše odborné rady.

Rady pre výber bicykla

Zloženie pneumatiky motocykla. Pri výbere oblečenia podľa vzhľadu je dôležité nezabudnúť na jeho vnútorný obsah. Štandardná motocyklová pneumatika sa skladá z niekoľkých prvkov.

 1. Ako podklad sa používa špeciálna sieťovina, ktorá pomáha odvádzať teplo a vlhkosť od tela jazdca. Takže sa v nich budete cítiť pohodlne aj v letných horúčavách.
 2. Vonkajšia vrstva moto bundy je vyrobená z vodoodpudivej impregnácie. Najbežnejšou povrchovou úpravou je laminát, ktorý je odolný voči oderu.
 3. Sú tu dve ochranné vrstvy látky. Sú vyrobené z polyuretánovej peny a upevnené na najviac traumatizujúcich miestach. Ochrana by sa mala týkať chrbta a hrudníka, ramien a lakťov, krku a kľúčnej kosti. Odborníci sa domnievajú, že jednodielny prvok na hrudi poskytuje najvyššiu úroveň ochrany.

Typ motocyklovej prilby. Existuje niekoľko typov moto búnd, ktoré sa líšia svojím účelom.

 1. Prilba na bežecké lyžovanie je určená pre súťažných bežcov na lyžiach. Poskytujú najvyššiu úroveň ochrany jazdca v prípade pádu vo vysokej rýchlosti a následného skĺznutia na povrch vozovky. Ak však chcete v motokrose vyhrávať, je dôležité minimalizovať záťaž na techniku. Preto si športovci vyberajú najľahšie modely.
 2. Odolné motokrosové topánky na používanie v meste a na diaľnici, ktoré by prežili pád na tvrdý povrch. Na tento účel sú pod štítmi umiestnené penové vložky, ktoré absorbujú nárazové zaťaženie a rozptyľujú ho po celom plášti. Špeciálne vystuženie a ventilačný systém pre jazdu v meste.

Vlastnosti výberu.Niekoľko vecí, na ktoré si treba dať pozor pri návšteve špecializovaného obchodu.

 1. Plášť trupu by mal byť radšej z jedného kusu ako z dvoch kusov. Čelná podložka by sa po upevnení nemala pohybovať do strán.
 2. Chránič chrbta by mal tiež dobre priliehať k telu. Skontrolujte, či sú popruhy bezpečne upevnené.
 3. Chrániče lakťov a ramien by sa mali prakticky dotýkať. Dosky sú upevnené pomocou krížových pásov.
 4. Ramenné vypchávky začínajú pri krku a pokrývajú kľúčnu kosť v hornej časti a prednú časť.

Vybrali sme 12 najlepších moto čiapok. Všetky tieto produkty sú k dispozícii u maloobchodných predajcov v Rusku. Hodnotenie je založené na spätnej väzbe od odbornej komunity a miestnych jazdcov.

Hodnotenie najlepších búnd na motorku

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Špičkové motokrosové šortky1Bunda Spidi Warrior Black/White18 900€
2Dainese MANIS JACKET 6513 200€
3Bunda Alpinestars Bionic Tech Protection12 600€
4Dainese CITY GUARD D119 600€
5IKONA STRYKER RIG24 100€
6Spidi Defender BC 160-170 Black Yellow10 990€
7BUNDA EVS COMP14 490€
8Bunda Alpinestars Bionic Pro Protection11 855€
9THOR SENTRY XP BLACK13 500€
10AKERBIS KOERTA 2.012 900€
11MadB
  Bunda TURTLE 6065 – 6800
7 700€
12VEGA NM-6028 400€

Bunda Spidi Warrior Black/White

Hodnotenie: 4.9

Bunda Spidi Warrior Black

Talianski výrobcovia motocyklového výstroja sú svetovou špičkou. Bunda Spidi Warrior Black/White je navrhnutá na pohodlnú a bezpečnú jazdu na turistických bicykloch. Ide o letný model, na ktorý bola použitá špeciálna 3D tkanina. Bunda Bionic Tech Protection Jacket získala naše ocenenie za inováciu a vizuálnu príťažlivosť. Vonkajší povrch je chránený dvojvrstvovou laminátovou vrstvou. Model má odnímateľnú vetruvzdornú podšívku, ako aj ochranu ramien a lakťov. Ďalšie vylepšenia zahŕňajú ochranu chrbta a hrudníka. Reflexné prvky pomáhajú zviditeľniť motocyklistu v noci.

Domáci cyklisti dôverujú talianskym výrobcom. Jediné, čo im bráni v kúpe, je vysoká cena.

Výhody

 • Štýlový dizajn;
 • pohodlie;
 • bezpečnosť;
 • odolná vonkajšia ochrana.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Dainese MANIS JACKET 65

Hodnotenie: 4.8

Dainese MANIS JACKET 65

V kruhoch profesionálnych motocyklistov dobre známe bundy talianskej značky Dainese. MANIS JACKET 65 poskytuje jazdcovi plnú ochranu vďaka chráničom ramien a lakťov. Odborníci ocenili vysokú kvalitu všetkých komponentov oblečenia. Výrobcovi sa podarilo vytvoriť pohodlný motocyklový oblek s viacerými úpravami. Pevnosť a pružnosť sa úspešne kombinujú vďaka veľkej sieťovine, na ktorej sú kĺbové dosky našité. Vďaka použitiu kompozitných materiálov je bunda Tech Protector ľahšia. Získava striebornú medailu v našom rebríčku.

Domáci motorkári na tematických fórach prejavujú veľký záujem o moto bundu Dainese MANIS JACKET 65. Vysoká cena im však bráni v kúpe oblečenia.

Výhody

 • trvanlivosť a pružnosť;
 • Bunda Warrior má výrazný, motorkársky vzhľad;
 • všestranná ochrana;
 • pohodlné nastavenia.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Bunda Alpinestars Bionic Tech Protection

Hodnotenie: 4.7

Bunda Alpinestars Bionic Tech Protection

Motocyklové topánky Alpinestars sú známe po celom svete. Bunda Alpinestars Bionic Tech Protection priťahuje pozornosť odborníkov. Ochranné prvky použité vo výbave nevyvolávajú u odborníkov žiadnu kritiku. Hlavne v oblasti chrbta a ramien. Dvojitý prsný popruh sa skladá z dvoch polovíc, čo vyvoláva určité obavy týkajúce sa výkonu. Bunda je horšia ako lídri rebríčka aj z hľadiska ergonómie a pohodlia. Jazdec na motorke má pocit, akoby mal na sebe skutočné brnenie, ktoré obmedzuje pohyb.

Ruskí používatelia chvália talianskeho výrobcu za nízku cenu, vysokú kvalitu spracovania a nízku hmotnosť. Nevýhodou je nepohodlné nastavenie, krátke pásiky suchého zipsu a tuhosť.

Výhody

 • vysokokvalitné spracovanie;
 • prijateľná cena;
 • spoľahlivú ochranu;
 • nízka hmotnosť.

Nevýhody

 • pevná konštrukcia;
 • krátkotrvajúci suchý zips.

Dainese CITY GUARD D1

Hodnotenie: 4.6

Dainese CITY GUARD D1

Motocyklová bunda Dainese CITY GUARD D1 poskytuje maximálne pohodlie v horúcom letnom počasí. Výrobca šikovne použil sieťový materiál s polypropylénom impregnovanými vložkami. Vložky, rovnako ako chránič hrudníka, sú perforované pre dobrú výmenu vzduchu. Odborníci vyzdvihli schopnosť modelu tlmiť nárazy, ktorá pomáha vyrovnávať nárazové zaťaženie. Odnímateľné chrániče chrbta, hrudníka, lakťov a ramien sú navrhnuté tak, aby jazdec bol v bezpečí.

Model sa zastaví len jeden krok od prvej trojky, t. . Domáci motocyklisti na tematických fórach sa hádajú o absencii goliera. Jedna vec je jazdiť pomaly v uliciach mesta, ale na trati si musíte navyše chrániť krk pred vetrom.

Výhody

 • dobré tlmiace vlastnosti;
 • viacero ochranných prvkov;
 • perforované vložky;
 • štýlový dizajn.

Nevýhody

 • bez goliera;
 • vysoká cena.

STRYKER RIG

Hodnotenie: 4.5

IKONA STRYKER RIG

Americký výrobca použil pri výrobe motocyklovej bundy ICON STRYKER RIG všetky najnovšie materiály a technológie. Podľa odborníkov je najlepšou ochranou pre motocyklistov. Kombinácia dvojzložkových chráničov lakťov a ramien „CE“ s vložkami z inovatívneho gélu mala priaznivý vplyv na rozptyl nárazov. Vstavané vzduchové kanály sú zodpovedné za účinné vetranie, zatiaľ čo sieťový materiál „AirMesh“ dobre odvádza vlhkosť. Výrobca použil špeciálne ramenné, lakťové a bedrové popruhy na prispôsobenie. Motocoat sa v našom hodnotení umiestnil na piatom mieste.

Domácim motocyklistom chýba obvyklý zips a ochranný golier. Bunda je chválená pre svoj výrazný vzhľad a bezpečnosť.

Výhody

 • vysoká úroveň zabezpečenia;
 • inovácie;
 • pohodlie;
 • pohodlné nastavenia.

Nevýhody

 • bez goliera;
 • vysoká cena.

Spidi Defender BC 160-170 Black Yellow

Hodnotenie: 4.5

Spidi Defender BC 160-170 Black Yellow

Spidi Defender BC 160-170 Black Yellow vyniká oproti konkurencii extrémne nízkou hmotnosťou (700 g). Vyrobené zo špeciálneho kompozitného materiálu a polyuretánovej peny. Odborníci chvália robustnosť chráničov chrbta a hrudníka. Pre pohodlie jazdca výrobca ponúka množstvo vetracích otvorov, ako aj integrovaný systém nastavenia ERGOFIT. Kvalitné spracovanie a pohodlné nosenie radia tento model do prvej šestky nášho rebríčka.

Domáci motocyklisti poukazujú na niekoľko nevýhod. Prvým bodom kritiky je nedostatočná ochrana ramien a lakťov. Mali by ste tiež nosiť oblečenie s teplým golierom a rukávmi. Používatelia si pochvaľujú motokožu pre jej ľahkosť, pohodlie a odolnosť.

Výhody

 • vysokokvalitné spracovanie;
 • pútavý dizajn;
 • ľahkosť;
 • comfort.

Nevýhody

 • nízka úroveň ochrany.

BUNDA EVS COMP

Hodnotenie: 4.4

BUNDA EVS COMP

Kompletná ochrana trupu motocyklistu s bundou EVS COMP JACKET. Do nášho hodnotenia sa dostáva vďaka svalnatému dizajnu, nízkej hmotnosti a rozumnej cene. odborníci si obľúbili priedušnú sieťovinu, ktorá udržuje sviežosť po celý deň. Výrobca sa dobre stará o držanie tela cyklistu vďaka integrovanému kompresnému popruhu v páse. Špeciálne ochranné vložky na hrudníku a chrbte, ramenách a lakťoch.

Ruskí jazdci testovali bundu EVS COMP JACKET v reálnych podmienkach. Získal mnoho lichotivých recenzií pre svoju jednoduchosť obliekania a odolnosť. Slabinou motocyklovej bundy je nedostatočná ochrana bedrovej oblasti. Obojok nie je veľmi pohodlný, čo niektorí používatelia vyriešili sami.

Výhody

 • svalový dizajn;
 • dobré vetranie;
 • spoľahlivosť;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • nedostatočná ochrana bedrovej časti;
 • nepohodlný golier.

Bunda Alpinestars Bionic Pro Protection

Hodnotenie: 4.3

Bunda Alpinestars Bionic Pro Protection

Bunda Alpinestars Bionic Pro Protection Jacket vyrobená z kvalitných materiálov. Odborníci však výrobcu pochválili aj za inovatívny dizajn. Určené na misie v teréne. Je vybavená nepremokavou sieťovinou, ktorá zároveň zabezpečuje dobré odvetrávanie tela. Výrobca myslel na ochranný systém pre motocyklistu, ale zabudované prvky nie sú nápadné. Model je zaslúžene v našom hodnotení.

Taliansku výbavu zatiaľ vyskúšalo len málo motocyklistov v Rusku. Na pultoch obchodov sa vyskytuje len zriedka, čo je obmedzujúci faktor. Používatelia považujú absenciu goliera a krátkeho strihu za neprijateľnú.

Výhody

 • inovatívny dizajn;
 • vysokokvalitné materiály;
 • ľahkosť;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • nedostatok v ruskej distribučnej sieti;
 • Nedostatočná ochrana pása.

THOR SENTRY XP BLACK

Hodnotenie: 4.2

THOR SENTRY XP BLACK

Americký výrobca THOR ponúka klasickú verziu ochrany motocykla pre domácich spotrebiteľov. Bunda SENTRY XP BLACK s ochranou chrbta, hrudníka, lakťov a ramien. Vďaka 3-dielnemu bezpečnostnému systému je moto-plášť flexibilný a ergonomický. Zadné panely sú sklopné, aby sa mohli voľne pohybovať. V doskách boli vytvorené otvory na účinnú výmenu vzduchu. K dobrému vetraniu prispieva aj veľká perforácia použitých materiálov. Zapínanie sa vykonáva pomocou nastaviteľných popruhov. Odborníci mu v našom rebríčku udelili 9. miesto.

Spätná väzba od motocyklistov chváli ľahkosť a odolnosť bundy. Ich nevýhodou je nízka odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

Výhody

 • účinná ochrana;
 • ľahkosť;
 • pohodlie;
 • účinné vetranie.

Nevýhody

 • nízka odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

ACERBIS COERTA 2.0

Hodnotenie: 4.1

ACERBIS KOERTA 2.0

Profesionálni jazdci veľmi dobre poznajú vybavenie talianskej spoločnosti ACERBIS. Pre nadšencov jazdy na dvoch kolesách navrhol výrobca ľahkú a pohodlnú bundu ACERBIS KOERTA 2.0. Odborníci tiež upozornili na vysokú úroveň bezpečnosti, ktorá bola potvrdená mnohými testami. Základom motocyklového plášťa je perforovaná tkanina, na ktorej sú namontované ochranné prvky. Všetky majú svoje vlastné nastavenia, ktoré umožňujú dokonalé prispôsobenie akejkoľvek konštrukcii. Na podopretie chrbtice sa použila pevná základňa; – Na podopretie chrbtice sa použila pevná základňa. Desať najlepších topánok na motorku v našom rebríčku.

Používatelia sú vo svojej spätnej väzbe spokojní s pomerom ceny a kvality. s veľkosťou sú určité problémy, niektorým majiteľom sa odporúča vziať si o číslo menšiu veľkosť.

Výhody

 • ľahkosť;
 • primeraná cena;
 • dobrá kvalita;
 • mnohé úpravy.

Nevýhody

 • ťažké nájsť správnu veľkosť.

MadB
  Bunda TURTLE 6065 – 6800

Hodnotenie: 4.0

MadB<ul></div><p>l TURTLE Jacket 6065 – 6800″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/6111666193361-5612.jpg“ height=“400″ title=“MadB</p><ul>l Bunda TURTLE 6065 – 6800″><p>V tvrdej konkurencii o srdcia Slovenskách motocyklistov sa domácej spoločnosti MadB celkom darí</p><ul>l. Odborníci ocenili kvalitu konštrukcie a technické vlastnosti MadB<ul>Bunda TURTLE. Výrobca starostlivo navrhol bundu s chrbtovou oporou z odolného materiálu. Získate kompletnú ochranu za rozumnú cenu. Dá sa nastaviť tak, aby vyhovoval telesnej stavbe jazdca. Model si zaslúži miesto v našom hodnotení.<p>Domáci motocyklisti považujú túto bundu za skvelú cenovo výhodnú voľbu. Kým na bezpečnosť sa sťažnosti nevzťahujú, na kvalitu materiálov a spracovania nie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>odolné voči opotrebovaniu;</li><li>jednoduché nastavenie;</li><li>prijateľná cena;</li><li>účinná ochrana.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>lacné materiály;</li><li>nestabilná kvalita konštrukcie.</li></ul><h3>VEGA NM-602</h3><p>Hodnotenie: 4.0</p><div style=VEGA NM-602

Najlacnejším motocyklovým vybavením v našom hodnotení je VEGA NM-602. Čínsky výrobca vytvoril bundu s vysokým stupňom bezpečnosti. Do tých častí oblečenia, ktoré chránia najslabšie časti tela, boli integrované špeciálne prvky. Odborníci venovali pozornosť špeciálnym nastavovacím popruhom, pomocou ktorých možno bundu prispôsobiť postave motocyklistu. Model je pohodlný pri používaní, je pevne pripevnený k trupu pomocou textilného pásu a dobrú ventiláciu zabezpečuje elastická sieťovina.

Mnoho Slovenskách motocyklistov si kúpilo bundu VEGA NM-602. Chvália jeho pomer ceny a kvality, skvelý vzhľad a nízku hmotnosť. Sieťovina sa však v zadnej časti rýchlo odiera a ochrana sa pri silných nárazoch rozpadá.

Výhody

 • nízka cena;
 • pohodlné nastavenie;
 • Pozoruhodný vzhľad;
 • nízka hmotnosť.

Nevýhody

 • netrvanlivé.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Comments: 1
 1. Martin

  Ahoj! Ktoré z týchto topánok na motorku by ste odporučili? Máte s nimi nejaké skúsenosti alebo počuli ste o nich dobré recenzie? Som zvedavý, ktoré patria medzi najlepšie a ktoré by ste mi odporučili kúpiť. Ďakujem!

  Odpovedať
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: