7 najlepších kníh Cindy Sheldonovej

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Pán Sheldon sa preslávil v Hollywoode po tridsiatke. Autor začínal ako scenárista béčkových filmov, ale časom sa mu podarilo zdokonaliť sa v muzikáloch uvádzaných na Broadwayi. V šesťdesiatych rokoch Cindy získava popularitu písaním scenárov k televíznym seriálom a v sedemdesiatych rokoch vydáva svoj prvý román Breaking the Mask a dostáva čestnú cenu Edgara Allana Poea. Sheldon je v súčasnosti označovaný za majstra slova a umelca, ktorý je známy svojou schopnosťou vytvárať obrazy silných, hrdých a nezávislých ľudí. Sheldonove romány boli preložené do viac ako päťdesiatich jazykov a predalo sa ich viac ako tristo miliónov výtlačkov v sto krajinách. Cindy Sheldonová je držiteľkou Guinnessovho rekordu ako najprekladanejšia autorka na svete. Je na nej založených približne dvadsaťpäť filmov. Meno tohto muža je už dlho synonymom slova „bestseller“ a na znak uznania jeho úspechov zdobí jeho meno hviezda na hollywoodskom Chodníku slávy.

Odborníci z expertológie sa rozhodli ohodnotiť 7 najlepších kníh Cindy Sheldonovej, ktoré by si mal prečítať každý, kto si potrpí na tému konšpiračných teórií, sivých kardinálov, pomsty a, samozrejme, lásky.

Hodnotenie kníh Cindy Sheldon

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotené
Hodnotenie kníh Cindy Sheldonovej1„Ak príde zajtrajšok.“5.0
2„Roztrieštené sny“4.9
3„Intrigánsky“4.8
4„Cudzinec v zrkadle“4.7
5„Hnev anjelov“4.6
6„Odvrátená strana polnoci“4.5
7„Krvavé putá“4.4

„Ak bude zajtrajšok“

Hodnotenie: 5.0

Román, podľa ktorého vznikla slávna hollywoodska filmová adaptácia, je na čele rebríčka. V strede je šťastná nevesta a budúca matka, dievča menom Tracy. Život sa dramaticky zmení po zrade milovanej osoby. Tracy sa stane zlodejkou a pácha odvážne zločiny v snahe pomstiť sa ľuďom, ktorí pochovali jej šťastnú budúcnosť. Zdá sa, že hrdinka hrá zákernú hru, ktorej činy spôsobujú, že ľudia okolo nej trpia, ale nie je ona sama obeťou, zapojenou do nebezpečnej hry??

Čitateľ sa od začiatku ponorí do dramatickej atmosféry, keď sa dozvie o absurdnom obvinení vznesenom voči dobre vychovanej dievčine, ktorá ani raz v živote neporušila zákon. Všetko sa odohráva na pozadí tragédie – samovraždy matky, ktorú vydieral neworleanský mafián. Ukáže sa, že je to prokurátor, ktorý tvrdí, že Tracy ukradol veľkú sumu peňazí. Nádej na spravodlivosť nezanikla, kým nebol vynesený rozsudok, ale verdikt je pre mladú ženu, ktorú poslali do väzenia, šokom. Zrada niečo zlomila a prinútila hrdinku vymyslieť dômyselný plán pomsty. Plánovaný útek sa nepodarí, ale po záchrane dcéry riaditeľa väznice pred smrťou je Tracy amnestovaný. Po úteku si uvedomí, že už niet cesty späť – po kariére v zločineckej oblasti sa v žiadnom prípade nemôže vrátiť na pozíciu vedúcej bankového oddelenia. Zostáva pomstiť sa tým, ktorí dohnali matku k zúfalému kroku. Pri realizácii svojho plánu dievča zistí, že sa zaujíma o nový podvod – odvážne lúpeže ľudí pri moci, ktorých majetky sú nadobudnuté nespravodlivo a často aj kriminálnym spôsobom.

V románe nechýba ani milostná línia. Hlavný súper, šarmantný Jeff, sa stáva zamilovaným. Dvaja zlodeji sa zabávajú tým, že sa navzájom oprašujú, súperia a niekedy zabúdajú na hlavnú činnosť v prospech osobných potešení. Pocity sa tu miešajú s intrigami, nebezpečenstvom a vzrušením. Čo sa stane, keď sa Tracy dostane do skutočných problémov? Zbavil by sa Jeff svojho konkurenta, alebo by siahol po partnerstve??

Kniha osloví tých, ktorí dávajú prednosť napínavým románom, ktoré udržujú v napätí až do posledných strán, nedovolia vám odvrátiť zrak a odložiť produkt ani na pár hodín.

„Roztrieštené sny“

Hodnotenie: 4.9

Na druhom mieste je román o sérii vrážd, ktoré spáchal násilný a vyšinutý zločinec, pretože aj polícia, ktorá toho veľa videla, je šokovaná. Dôkazy naznačujú, že vrahom je mladá žena. Počas vyšetrovania detektívi identifikujú troch podozrivých, z ktorých jeden je v skutočnosti páchateľom.

Kontroverzné dielo. V čase svojho vydania, koncom deväťdesiatych rokov, vyvolal Shattered Dreams medzi kritikmi pohoršenie a kontroverziu. Išlo o pravdivosť faktov. Sheldon poskytuje rozhovor, v ktorom uvádza, že príbeh nie je fikcia, ale je založený na skutočných udalostiach. Obhajcovia cenzúry a ľudskosti boli šokovaní obrazmi násilia, ktoré autor opísal.

Dej sa odohráva v malom mestečku Cupertino, kde žijú tri dievčatá pomerne nenápadne. Ashley sa čitateľovi javí ako zdržanlivá, upravená a tolerantná; Scarlet, plná ženskosti a zmyselnosti, ale so zvláštnou povahou; Toni, hravá, priama, bez komplexov a obáv z čohokoľvek. Všetkých ich spája práca v spoločnosti. Pokojný chod života by pokračoval, keby nedošlo k strašným udalostiam, ktoré otriasli mestom. Maniaka potulujúceho sa ulicami sa všetci boja, najmä muži, pretože medzi zavraždenými nie sú žiadne ženy. Detektívi si lámu hlavu nad tým, prečo mali obete pred smrťou pohlavný styk a prečo ich vrah vykastroval. Je na čitateľoch, aby našli odpovede na tieto otázky a uhádli, ktorá z podozrivých, zdanlivo nevinných dievčat, je krvilačný maniak.

Dej je napínavý, udalosti sú dynamické a rozuzlenie prekvapivé. Odporúčame všetkým fanúšikom tohto žánru. Je pravda, že niektoré recenzie uvádzajú, že hlavná záhada je odhalená už v polovici, po ktorej nasleduje zdĺhavý opis súdneho procesu s objasnením všetkých okolností prípadu. Ak vás tento bod nevyvádza z miery, potom si knihu pokojne kúpte.

„Intrigán.“

Hodnotenie: 4.8

Na treťom mieste sa umiestnila románová sága o úspešnej a silnej žene, ktorá je zvyknutá dosiahnuť to, čo chce, a ktorá si na dosiahnutie svojho vytúženého cieľa nevyberá žiadne prostriedky. Kate Blackwellová vždy dostane, čo chce, či už ide o mužov, peniaze alebo moc. Žiadna lož, žiadna zrada, dokonca ani zločin ju nezastaví. Keď v živote dosiahla veľa, musela sa obetovať, pretože všetko má svoju cenu. Čo stratí sebavedomá a nebojácna Kate?

Hlavný hrdina je bohatý a starý. Na sklonku dospievania sa ponára do spomienok na históriu svojej rodiny, počnúc príbehom svojho otca, baníka diamantov. Sklamanie a trpkosť prenasledujú Kate pri pomyslení na deň, keď sa narodila; na jej manželstvo a narodenie syna, ktorý neskôr nesplnil očakávania; na jej vnučky, ktoré si nedokázali vybudovať život. Trápia ju otázky, prečo jej predkovia dosiahli veľkolepé úspechy, na ktoré je hrdá, zatiaľ čo jej potomkovia všetko zničili? Toto nie je budúcnosť ani koniec, ktorý si Kate predstavovala v mladosti. Čitateľ má o čom uvažovať: o peripetiách osudu, honbe za bohatstvom a mocou, triumfe spravodlivosti. A hlavne, kto je hlavnou postavou: bezohľadná a námezdná žena alebo obyčajná žena so silným charakterom a ambíciami??

Kniha osloví skôr ženskú časť publika, pretože je plná drámy, ale mužom, ktorí tento žáner preferujú, dielo smelo odporúčame. Tento román je jedným zo Sheldonových uznávaných a oceňovaných.

„Cudzinec v zrkadle“

Hodnotenie: 4.7

Štvrtý riadok má iný román ako predchádzajúci, pretože hlavným hrdinom je tu muž. Je o talentovanom komikovi Tobym Templeovi, hviezde šoubiznisu, ktorý sa zamiluje do mladej herečky, ktorá sa zo všetkých síl snaží preraziť medzi prvé hviezdy filmového plátna. Zatiaľ čo netuší, že milenka, ktorá ho kedysi zachránila pred smrťou, sa stane katom.

Príbeh sa začína v Tobyho mladosti, keď sa neúspešne pokúšal nájsť prácu v Hollywoode, obchádzal štúdiá a ponúkal sa ako scenárista. V sedemnástich rokoch sa budúci spisovateľ pod ťarchou neúspechu prehne a rozhodne sa ukončiť svoj život. Osud však urobí nečakaný zvrat. Komik túži po sláve, uznaní a veľkom pódiu a cesta k úspechu je tŕnistá a náročná. Chlapík sa potáca, čelí poníženiu, nepochopeniu, ale napriek všetkému ide stále dopredu, niekedy súhlasí s prácou na tých najodpornejších miestach. V istom okamihu jeho života prichádza krásna Jill, dievča ťažkého osudu, v detstve aj teraz, v snahe vybudovať si hviezdnu kariéru. Okamžite sa medzi nimi vytvorí vášeň a vzťah. Okrem týchto dvoch hrdinov je tu aj tretí, mstiteľ. Je na čitateľovi, aby zistil, kto je tu zloduch a kto obeť.

Dielo nie je detektívkou, ale patrí do žánru melodrámy, ktorá rozpráva o tom, ako sa minulé chyby vracajú a menia beh udalostí; o cene úspechu; o láske a nenávisti; o samote a strachu; o zrade milovanej osoby, ktorá pôvodne urobila veľa pre to, aby sa talentovaný Toby. Postavy vyrastali v chudobe a sú ochotné urobiť čokoľvek, aby sa chudobe vyhli a dosiahli svoje ciele. Ide len o to, aké metódy si človek vyberie, či zostane čestný a či bude konať podľa svojho svedomia. Román vhodný pre širokú čitateľskú verejnosť.

„Hnev anjelov“

Hodnotenie: 4.6

Piata kniha je o duchu protichodných síl. Krstný otec newyorského mafiána, ktorý sa snaží rozšíriť svoju moc, je konfrontovaný so ženou, ktorá je právničkou na vrchole kariéry. Nikto z nich nie je ochotný ustúpiť a prijať porážku. V dejinách nebudú víťazi, ale budú porážky a víťazstvá, škandály a zločiny na vysokej úrovni, veľká politika a peniaze – dosť pre každého.

Na začiatku knihy je Jennifer uväznená priamo uprostred súdneho procesu, po ktorom sa jej čerstvo začatá kariéra rúca pred očami. Hlavný hrdina sa však nevzdáva. Cieľom je teraz napraviť jej reputáciu a zistiť, kto nastražil pascu. Čo bude treba obetovať pre milovaný sen? Jennifer Parkerová nie je len typická mladá kráska, ale aj celkom inteligentná právnička, ktorá majstrovsky rozpletá zložité prípady a nachádza riešenia, zdá sa, aj v tých najťažších situáciách. Čitateľ bude určite so záujmom sledovať ju ako osobu, jej prácu. Keď sa však racionálne dievča zamiluje do zbabelého Adama Warnera, život sa ocitne v pekle. Prichádza v najnevhodnejšej chvíli, keď sa zdá, že Jennifer sa po rozchode zlepšuje život. Michael Moretti vstúpil do jeho života, na rozdiel od Adama, silný, mocný a schopný riešiť všetky problémy. Netolerujú zradu, neodpúšťajú podvádzanie a do svojich slov vkladajú všetku vážnosť.

Zápletka sa bude rýchlo vyvíjať, takže sa nebudete môcť odtrhnúť od čítania, kým sa nerozpletú všetky zápletky. Tento román bude zaujímavý najmä pre ľudí pracujúcich v oblasti trestného práva. Práca je plná príkladov medzier a trikov. Skvelá ukážka právnika, ktorý ich používa na ospravedlnenie svojich klientov. Spája sa tu thriller, melodráma a detektívka, takže každý si tu nájde to svoje.

„Odvrátená strana polnoci.“

Hodnotenie: 4.5

Na šiestom mieste sa umiestnila kniha, ktorá sa začína a končí procesom s americkým letcom Larrym Douglasom a jeho milenkou. Sú obvinení z vraždy manželky kapitána lietadla. Sheldon štruktúroval dej tak, že medzi začiatkom a koncom procesu uplynie tridsať rokov.

Zápletka sa točí okolo milostného príbehu, ktorý ničí životy, vrátane životov nevinných ľudí. V príbehu sa objavuje viacero hlasov. V príbehu vystupujú dve postavy: Noelle a Catherine. Opis života dievčat sa začína vo veľmi mladom veku. Ani pre jedného z nich to nie je ľahké a na niektorých miestach je to až šokujúce. Každý vstupuje do dospelosti s vlastnou batožinou. Jedna z nich, Noelle, je bystrá, sexy, šialene krásna, ktorá si uvedomuje, akú má moc a ako ľahko dokáže zviesť ktoréhokoľvek vyvoleného muža. Druhá, Katherine, je dobre vychovaná, pokojná a inteligentná. Počas celej knihy robia mladé ženy rôzne veci, ktoré čitateľa rozčúlia, pobavia a pobúria. Dámy spája úlisný typ a sukničkár Larry, do ktorého sa jedna aj druhá zamiluje. Vo finále sa dozviete, kam tento vzťah povedie.

Recenzie románu sú rozporuplné. Niektorí tvrdia, že je rovnako dobrá ako ostatné autorove populárne knihy, iní ju neodporúčajú na zoznámenie sa so Sidneym Sheldonom. Koniec sa zdal byť nudný a predvídateľný a protagonisti nelogickí. Ale stojí za to si ju prečítať a dospieť k úsudku. Vhodnejšie pre ženské publikum.

„Pokrvné putá.“

Hodnotenie: 4.4

Hodnotenie uzatvára kniha o dedičke farmaceutického impéria, ktoré zdedila po svojom otcovi, ktorý zomrel za záhadných okolností. Elizabeth Roffová neverí na náhody a uvedomuje si, že to, čo sa stalo, bola vražda. To však vyvoláva otázku – kto ju potrebuje, kto odstránil jej otca a zameral sa na ňu?? Podozrenie padá na mnohých príbuzných, ktorí potrebujú peniaze, a preto sú ochotní robiť bezohľadné veci. Vedľa hrdinky je milovaný človek, ktorý pochádza z nižšej vrstvy a stal sa úspešným podnikateľom. Alžbeta je uistená o vzájomných citoch, ale je všetko také pokojné, ako sa na prvý pohľad zdá?

Dievča bez otca sa musí rýchlo prispôsobiť novému životu po tom, čo sa stane šéfkou veľkej spoločnosti s továrňami roztrúsenými takmer po celom svete. Čoskoro Elizabeth zistí viacero dlhov, ktoré majú vplyv na povesť firmy. Teraz musíte nielen riadiť obrovské impérium, pátrať po vrahovi a bojovať so žoldnierskymi príbuznými, ale aj obnoviť meno spoločnosti. Štyria príbuzní sú spolumajiteľmi. Dievča začne tušiť, že majú problémy, pretože všetci štyria profitujú z toho, že Roffovej dcére uvoľnia cestu k predaju významného podielu v spoločnosti a zbohatnutiu. Alžbeta sa ocitne obklopená vlkmi v ovčom rúchu, a nie láskavými príbuznými, ktorí sú pripravení podať pomocnú ruku v núdzi. Naopak, každý z nich sa ju snaží podraziť. Zároveň dochádza k vraždám mladých žien, ktoré zomierajú uškrtením. Každému zostáva znamenie – červená stužka. Či súvisia s pokusmi o atentát na Alžbetu? Kto porušil zákon v snahe zbohatnúť? Akí kostlivci sa skrývajú v šatníkoch hrdinov??

Román, ktorý je spojením detektívky a rodinnej ságy. Mnohí v recenziách a recenziách odporúčajú začať s ním kvôli jeho malému objemu, fascinujúcemu deju a dynamickému. Boj o moc, túžba privlastniť si dedičstvo, tajomstvá minulosti, ale aj chamtivosť, intrigy, skryté motívy, dobrodružstvo, vražda a ako vo všetkých ostatných Sheldonových knihách aj láska.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: