Ako vstúpiť do núdzového režimu v systéme Windows 10

V operačných systémoch spoločnosti Microsoft je núdzový režim určený na vykonávanie diagnostiky a odstraňovanie problémov. V núdzovom režime bude systém Windows používať minimálnu sadu komponentov a ovládačov potrebných na vstup a výstup. Nepovoľujte periférne zariadenia, aby ste zabránili ich vplyvu na prevádzku systému. Naši odborníci vám poradia, ako vstúpiť do núdzového režimu v počítači so systémom Windows 10.

Možnosti zavádzania

Zavedenie mechanizmov rýchleho spustenia si vyžiadalo, aby spoločnosť Microsoft zmenila poradie vyvolávania v núdzovom režime. Zatiaľ čo predtým bol zabezpečený režim dostupný len pri reštarte, teraz bola táto možnosť presunutá do nastavení operačného systému.

Stlačením kombinácie klávesov „Win+i“ otvorte okno Možnosti systému Windows. Prejdite do časti označenej rámčekom.

Posúvajte sa v navigačnej oblasti na ľavej strane okna, kým sa nedostanete do časti „Obnoviť“. Vyberte ho myšou a prejdite do pravej časti. Nájdite položku „Special Boot Options“ zvýraznenú na snímke obrazovky zelenou značkou. Kliknutím na tlačidlo označené „2“ sa počítač reštartuje a prejde do núdzového režimu.

Podobný výsledok možno dosiahnuť bez toho, aby ste museli vstúpiť do systémových nastavení, ale pomocou dialógového okna Vypnúť v ponuke tlačidla Štart. Po rozšírení zoznamu dostupných operácií stlačte na klávesnici PC kláves „Shift“. Bez uvoľnenia tlačidla kliknite na položku označenú šípkou.

V prípade potreby sa táto operácia vykoná priamo z uzamknutej obrazovky. Kliknite na tlačidlo virtuálneho zatvorenia vpravo dole. Rozbaľte ponuku, podržte stlačené tlačidlo „Shift“ na fyzickej klávesnici a stlačte tlačidlo „Reštartovať“. V oboch prípadoch sa operačný systém spustí v núdzovom režime.

Nástroj na konfiguráciu

Na doladenie možností spúšťania systému je v distribúcii systému Windows zahrnutý konfiguračný nástroj.

Vyvolajte dialógové okno príkazu „Spustiť“ kombináciou kláves „Win“ + „R“. Do textového poľa zadajte „msconfig“ a kliknite na „OK“.

V otvorenom okne konfiguračného nástroja prejdite na kartu „Boot“. Začiarknite políčko označené dvojitým znakom na snímke obrazovky. V predvolenom nastavení je aktivovaný núdzový režim bez podpory sieťových protokolov. Ak sa na diagnostiku vyžaduje pripojenie na internet, nastavte prepínač do začiarknutej polohy „Network“. Uložte zmeny kliknutím na „Apply“ a zatvorte nástroj kliknutím na „OK“.

Na pracovnej ploche sa zobrazí výzva, ktorá vás informuje, že konfigurácia systému bola zmenená. Stlačením tlačidla s rámčekom resetujte počítač a vstúpte do núdzového režimu. Po dokončení diagnostiky otvorte nástroj a zrušte začiarknutie políčka, ktoré aktivuje „Bezpečný režim“.

Režim obnovy

Vyššie uvedené kroky sa vykonávajú, keď je operačný systém vo funkčnom stave. V prípade zlého štartovacieho režimu použijeme disk na obnovenie alebo, čo je pohodlnejšie, štartovací disk systému Windows 10 alebo kľúč USB.

Zavedenie systému z externého disku. Keď sa zobrazí ponuka inštalačného programu systému Windows, kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

Namiesto tlačidla „Inštalovať“ kliknite na oblasť „Obnovenie systému“ so zvýrazneným rámčekom na snímke obrazovky.

Na úvodnej obrazovke s možnosťami zadajte časť uvedenú na obrázku.

V poli rozšírených možností vyberte možnosť Príkazový riadok.

Zadajte príkaz „bcdedit /set {defa

  t} safeboot minimal“ a stlačte enter. Prijmite oznámenie o úspešnom dokončení operácie a reštartujte počítač. Prihlásenie do chráneného režimu s podporou sieťového ovládača zadaním príkazu „bcdedit /set {defa
   t} safeboot network“. Podpora príkazového riadka v režime bezpečného zavádzania je povolená dodatočne. Po výbere predvoleného režimu zavádzania z jedného z dvoch vyššie uvedených príkazov zadajte tretí príkaz: „bcdedit /set {defa
    t} safebootalternateshell áno“.

    Po dokončení diagnostiky zakážte používanie núdzového režimu. Spustite počítač z externého disku podľa vyššie uvedeného postupu. Zadajte príkaz „bcdedit /deletevalue {defa

     t} safeboot“.

     Na záver

     Naši odborníci vám vysvetlili, ako spustiť systém Windows 10 v núdzovom režime, ktorý vám umožní vstúpiť do neho, keď je systém spustený, aj keď sa odmieta spustiť normálne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: