Ako a čo hovoriť s dievčaťom, keď plachosť bráni

Plachosť môže prekážať nielen v každodennom živote, ale aj vo vzťahoch. Ak sa hanbíte a neviete nájsť slová na udržanie dialógu so svojím vyvoleným, naše tipy vám pomôžu tento problém prekonať.

Ako a o čom sa rozprávať s dievčaťom, keď jej prekáža plachosť

Hlavné príčiny plachosti

Predtým, ako na sebe začnete pracovať, analyzujte, prečo nemôžete udržiavať kontakt s opačným pohlavím. To vám pomôže určiť, na čom musíte pracovať, aby ste situáciu zmenili.

Nízke sebavedomie

Ak pri pohľade na atraktívne dievča okamžite stratíte schopnosť reči a ani nepomyslíte na to, že by ste sa k nej priblížili, premýšľajte, či sa rovnaká situácia opakuje aj pri dámach štandardného vzhľadu. Ak je odpoveď záporná, znamená to problém v sebavedomí – nepovažujete sa za hodného komunikácie s atraktívnou kráskou a ste si vopred istí, že sa o vás nebude zaujímať.

Spýtajte sa sami seba, prečo si myslíte, že jej nie ste hodní, ak ste ju ešte nestretli? Čo ak nie je bystrá alebo nemá zmysel pre humor?? Možno si po stretnutí s ňou budete myslieť, že vás nie je hodná.

Nezabúdajte, že vzhľad častejšie svedčí o génoch ako o osobných vlastnostiach. Skôr ako postavíte dievča na piedestál, spoznajte ju a zistite, či je toho naozaj hodná.

Zbožštenie a nedosiahnuteľné fantázie

Plachí mladí muži si často vyberajú nedosiahnuteľný objekt obdivu, s ktorým sa všetka komunikácia obmedzuje na pár slov. Výsledkom je, že si dievča idealizujete natoľko, že sa jednoducho stratíte pod ťarchou ilúzie dokonalosti.

Existuje aj druhá verzia udalostí – ak sa rozhodnete pre rozhovor a počas prvých minút ste svojím vyvoleným úplne sklamaní. Ukazuje sa, že zastavíte všetky pokusy a ani si nedáte príležitosť spoznať muža.

Aby ste sa vyhli týmto scenárom, neplytvajte energiou na fantazírovanie o tom, čo by nemuselo byť. Zoznámte sa s dievčaťom hneď, ako jej padne do oka, aby ste nestrácali čas zbytočnými ilúziami a nezvyšovali riziko sklamania.

Pomalosť

Kvôli plachosti môžete príliš dlho čakať na správny okamih na úprimný rozhovor alebo bozk. Problémom však je, že čím dlhšie čakáte, tým ťažšie je prijať rozhodné opatrenia.

Ak sa chcete vyhnúť tejto pasci, konajte impulzívne. Nezabúdajte, že je lepšie ľutovať to, čo ste urobili, ako ľutovať príležitosti, ktoré ste premeškali.

Ako sa naučiť komunikovať

Ako a o čom sa rozprávať s dievčaťom, keď jej prekáža plachosť

Precvičte si svoje sociálne zručnosti predtým, ako sa pokúsite randiť s dievčaťom, ktoré sa vám páči. Tu sú naše tipy, ako to urobiť.

Začnite s cudzími ľuďmi

Skvelý spôsob, ako prekonať plachosťCvičenie komunikácie. Začnite s cudzími ľuďmi. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť:

 1. Zájdite za predavačom a požiadajte ho, aby vám o výrobku porozprával, a položte mu konkrétne otázky;

 2. Pri platení pri pokladni pozdravte pokladníčku a opýtajte sa, ako sa vám darí;

 3. Opýtajte sa okoloidúceho na cestu atď..

Je dôležité byť zdvorilý a stručný, vaším cieľom je nadviazať rozhovor a získať zážitok, nie celé hodiny konverzovať.

Komunikujte o neutrálnych témach

Keď si to trochu precvičíte, môžete prejsť k rozprávaniu s ostatnými. Tu už môžu byť rozhovory dlhšie.

Nácvik konverzácie s inými ľuďmi (nie s dievčaťom, ktoré sa vám páči) bude jednoduchší, pretože sa nebudete báť odmietnutia.

Máte tieto možnosti:

 1. Oslovte svojich kolegov a prediskutujte s nimi pracovný problém;

 2. zapojte sa do rozhovoru, napr. spýtajte sa, či vedia, aká pieseň hrá vonku;

 3. Keď s kolegom diskutujete o pracovnom probléme, prejdite na osobnejšie veci, napríklad povedzte, ako dlho vám trval posledný projekt, ale pomohol vám rozptýliť sa film a pomenujte ho.

Snažte sa konverzovať v príjemnej atmosfére, aby ste sa cítili čo najviac uvoľnene.

Usmievajte sa a pozerajte sa druhej osobe do očí

Úsmev pomáha urobiť pozitívny dojem. Očný kontakt je spôsob, ako ukázať, že ste sebavedomý a otvorený. Ale nepreháňajte to – ak sa počas celého rozhovoru pozeráte do očí, je pravdepodobnejšie, že váš partner znervóznie.

Na začiatku rozhovoru sa predstavte, usmievajte sa a nadviažte očný kontakt. Spočiatku to môže byť ťažké, ale prax vám pomôže prekonať plachosť.

Úsmev vám pomôže nielen získať náklonnosť druhej osoby, ale tiež vám dodá pocit väčšej sebadôvery.

Oslovte dievča, ktoré sa vám páči

Ako a o čom sa rozprávať s dievčaťom, ak sa hanbíte

Správajte sa ako k ostatným: usmievajte sa a nadväzujte očný kontakt. Snažte sa, aby rozhovor vyzeral spontánne, začnite pozdravom a otázkou, ako sa máte.

Nie je potrebné sa priblížiť, ak vidíte, že dievča je niečím zaneprázdnené alebo sa s niekým rozpráva, napríklad ak vidíte, že sa sústreďuje na písanie, pravdepodobne nebude mať chuť viesť rozhovor.

Najlepší spôsob, ako osloviť dievča, je v kaviarni, posilňovni, bare. Ľudia sú tu zvyčajne pripravení na nové zoznámenia a rozhovory, takže bude jednoduchšie začať dialóg.

Vymyslite dôvod pre konverzáciu

Rozhovor nech je dlhý a zmysluplný,premýšľajte o začiatku a téme, povedzte napríklad, že:

 1. Uvedomte si, že si neodpustíte, ak ju neoslovíte;

 2. Potrebujete podporu, pretože ste v spoločnosti nový a nikoho nepoznáte;

 3. spomenúť vtipnú príhodu z minulosti, ak sa už trochu poznáte.

Zmierte sa s tým, že sa pri rozhovore budete stále trochu hanbiť

Nie je na tom nič zlé, takže sa v rozhovore môžete zmieniť aj o svojej plachosti:

 1. povedzte, že sa vždy cítite trochu trápne, keď sa s niekým zoznamujete;

 2. Povedzme, že ste nervózni z rozhovoru s takouto krásnou neznámou.

Neváhajte klásť otázky, komentovať vyhlásenia

Aby ste udržali konverzáciu a vyhli sa nepríjemným pauzám, môžete:

 1. ak sa napríklad zmieni o nedávnom sťahovaní, opýtajte sa, či jej chýba staré miesto, ako tam žila a pre koho pracovala;

 2. Diskutujte o životných situáciách, napríklad zistite, čo ju viedlo pri výbere povolania a pracoviska a čo presne ju priťahuje.

Buďte sami sebou

Toto sú veľmi dôležité pravidlá pre zoznamovanie. Nemusíte sa snažiť vyzerať lepšie, ako ste, a tvrdiť, že máte neexistujúce vlastnosti a úspechy. Ak sa známosť zmení na romantický vzťah, nepresné informácie spôsobia rozchod.

Výhody úprimnosti voči sebe samému:

 1. Ak dievča javí záujem, naozaj sa jej páčite a môžete očakávať, že budete pokračovať v konverzácii;

 2. Ak s vami nebude chcieť hovoriť, budete vedieť, že ste sa snažili a boli úprimní.

Požiadajte o kontakty pre ďalší kontakt

Ako a o čom sa rozprávať s dievčaťom, keď sa hanbíte

Ak stretnete dievča, o ktorom si myslíte, že by mohlo mať záujem, zistite, ako ju môžete v budúcnosti kontaktovať.

Môžete sa opýtať:

 1. Dajte jej svoje telefónne číslo, ak ste pripravení sa s ňou v budúcnosti bližšie porozprávať;

 2. kontakty na sociálnych sieťach, ak preferujete sext a nechcete byť príliš dotieraví.

Keď získate správny kontakt, spýtajte sa, či by jej nevadilo, keby ste jej zavolali, poslali SMS alebo sa s ňou spriatelili.Výskumzobraziť,že virtuálna komunikácia nie je tak nepríjemná ako komunikácia tvárou v tvár. Preto môžu byť sociálne siete skvelým spôsobom dočasnej komunikácie, kým si na seba zvyknete. Ale ani to nepreháňajte. Ak si dievča všimne, že nikdy nevoláte, ale len píšete, môže to vnímať ako neochotu k osobnému kontaktu.

Ako hovoriť s dievčaťom

Tu sú praktické tipy, ako začať rozhovor s dievčaťom, ktoré sa vám páči.

Správny spôsob štruktúrovania rozhovoru

Sean Cooper, autor kurzov na boj proti plachosti, ponúka metódu reťazových správ na správne vybudovanie konverzácie. Začína sa otázkou na akúkoľvek, aj tú najnepodstatnejšiu informáciu, po odpovedi sa položí ďalšia otázka a tak ďalej. Je však dôležité, aby sa dialóg nezmenil na vypočúvanie. Napríklad po otázke, odkiaľ pochádza, sa môžete opýtať na jej dojmy z rodného mesta alebo na jej korene.

Zmapujte si konverzáciu

Vezmite si kúsok papiera a do stredu napíšte slovo, ktorým chcete začať konverzáciu. Ak neviete, čo si vybrať, vyhľadajte si populárne konverzačné heslá.

Z vybraného slova nakreslite lúče, ktoré sa stanú smerom dialógu. Môžu to byť tvrdenia alebo otázky, ak pomáhajú štruktúrovať rozhovor. Čím viac smerových lúčov máte, tým viac možností máte na manévrovanie v dialógu.

Napríklad do stredu napíšete slovo „učiteľ“ a odtiaľ vyrážate otázky:

 1. ako sa cítite v každodennom kontakte s deťmi rôzneho veku?

 2. musíte mať veľmi rád deti, keď ste si vybrali takéto povolanie.

Ak ste sa k rozhovoru dopracovali týmto spôsobom, je len malá pravdepodobnosť, že zostanete na mŕtvom bode, čo znamená, že rozhovor bude živý a zaujímavý pre oboch.

Nebojte sa pauz

Mnohí ľudia sa cítia nepríjemne, keď je v dialógu pauza. Ak máte rovnaké pocity, uvedomte si, že je to normálne. Problém nie je v pauze, ale vo vašom nepohodlí.

Tipy pre túto situáciu:

 1. Akceptujte skutočnosť, že nie ste profesionálny rečník a nemusíte hneď vymýšľať novú tému, ak nastane prestávka v rozhovore;

 2. nebuďte nervózni – ak sa sami nebudete obávať vzniknutého ticha, prestane to byť trápne;

 3. Snažte sa viesť dialóg prirodzene, ak nastane pauza, vyplňte ju komentárom zvonku namiesto horúčkovitého hľadania novej témy v hlave, ktorá sa v takýchto chvíľach úplne vyprázdni. Aj triviálna fráza o počasí je lepšia ako snaha zapamätať si najnovšie udalosti v zahraničnej politike.

Ak vy sami nebudete nervózni a nebudete sa pozastavovať nad pauzami, nebudú pre vašu konverzáciu problémom.

Naučte sa hovoriť o všetkom

Ako a o čom sa rozprávať s dievčaťom, ak jej prekáža plachosť

Mnohí plachí ľudia si myslia, že každý rozhovor by mal byť vzdelávací a viesť k určitému cieľu. Pravdou však je, že nemusíte vymýšľať vážne témy na rozhovor s cudzincom, naopak, čím viac neformálne, tým lepšie.

Môžete sa cvičiť pred zrkadlom, klásť otázky svojmu odrazu a odpovedať na ne. Zistíte, že máte v hlave množstvo užitočných informácií, ktoré len nemusia byť blokované vašou plachosťou.

Dajte si šancu byť spontánny a budete prekvapení výsledkami.

Pripravte si zoznam tém

Ak sa chcete uistiť, pripravte si malý prehľad. Pomôže vám to cítiť sa sebaisto a nestratiť sa, ak rozhovor neprebieha podľa vašich predstáv.

Takýto kontrolný hárok neznamená, že si človek musí zapamätať všetky otázky a pokyny naraz. Stačí si vytvoriť zoznam tém, o ktorých môžete hovoriť s cudzincom, a v priebehu dialógu improvizovať.

Cooper navrhuje využiť nápady z týchto oblastí

 1. záľuby;

 2. práca, štúdium;

 3. výlet;

 4. zábavné aktivity;

 5. Jedlo, recepty, varenie;

 6. Spomienky z minulosti;

 7. Komentovanie v danom momente (diskusia o tom, čo sa deje priamo v konverzácii);

 8. Plány do najbližšej budúcnosti;

 9. vzťahy s rodičmi, opačným pohlavím, spolupracovníkmi.

Môžete si to vopred precvičiť tak, že si vyberiete niekoľko tém z vybraných oblastí alebo budete hovoriť o niečom, čomu naozaj rozumiete. Ďalšou možnosťou je nechať dievča hovoriť a ukázať jej záujem a nadšenie. Ak sa stratíte a nedokážete pokračovať v rozhovore, vyberte si tretiu možnosť – každý rád hovorí o sebe a keď cíti, že osoba, s ktorou hovoríte, má záujem, inšpiruje sa.

Samozrejme, nemali by ste dodržiavať všetky pravidlá naraz. Zistite, čo vám najlepšie vyhovuje, a zvážte, či chcete vyskúšať rôzne stratégie, aby ste sa rozhodli, ktoré vám najviac vyhovujú. A čo je najdôležitejšie, nepochybujte o sebe, vaša plachosť vám môže v očiach cudzinca dodať určité kúzlo, a nie chybu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: